ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

21 Comments

 1. 7

  Anonym

  „Tříkrálová sbírka pomáhá lidem, kteří se ocitly v tíživých životních situacích. Podporuje rozvoj charitního díla prostřednictvím realizace sociálních a zdravotních projektů.“
  I toto se píše v letáku, který se mi v těchto dnech dostal do rukou. Leták také informuje: „Tříkrálová sbírka v roce 2009 probíhal ve Šternberku, v Uničově, v Litovli a okolních obcích – tedy v celém šternberském děkanátě. Částka, kterou se nám podařilo vybrat byla 881 416,50 Kč.
  Byla využita takto:
  Středisko Šternberk: celkem 282 622 Kč
  Charitní ošetřovatelská služba – nákup osobního automobilu – 100 000 Kč
  Vznik střediska Charitní ošetřovatelské služby v Moravském Berouně – vybavení dispečinku – 30 000 Kč
  Přímá pomoc lidem v nouzi – 33 800 Kč
  Krizový a nouzový fond, humanitární pomoc do zahraničí, činnost Arcidiecézní charity Olomouc – 118 722 Kč.“

  Škoda, že leták tu není uveřejněn celý. Informuje i o využití sb. v Uničově a Litovli a dokazuje, že dobří lidé stále ještě žijí mezi námi.

  1. 7.1

   Anonym

   Ježismarja, auto za kilo. To bude fest plečka.

 2. 6

  Anonym

  datum: 09. 12. 2008 17:30:00
  místo: Městská knihovna Šternberk, Masarykova 20, Šternberk.
  Předvánoční beseda s manželi Zuzanou a Petrem Knopfovými na téma adopce na dálku.

 3. 5

  Anonym

  Všechno kolem nás odchází do prkýnka, proto bych předpokládal, že:

  a) se blížíme ke gigantické černé díře ve vesmíru, nebo
  b) se velikánská černá vesmírná díra blíží k nám.

  Neumím odhadnout, zda je pro nás příznivější varianta a) nebo b), ale je jasné, že během borcení se prostoru – v němž se náš svět nachází – do sebe sama, v určitý kritický okamžik uvidíme (bude to poslední co uvidíme v současné formě našeho bytí) slunce vybouchnout. Pro hypotiteckého pozorovatele „nevtaženého“ do černé díry slunce samozřejmě bude normálně svítit dál.

  Má tedy pravdu pán co tvrdí cosi o přibližujícím se tělese (i černá díra jest hmotou hmotnou převelice), i pán co očekává výbuch slunce. Pro ty z nás, co jsme pochopili Einsteina není nikterak překvapující, že všichni mají pravdu, i když se některá tvrzení zdají být vůči sobě v opozici.

  Žak Neposlušný
  :-)

  1. 5.1

   Anonym

   Einstein také před smrtí řekl : vypočítal jsem Boha, ale lidem vzorec nedám, zneužili by jej.
   Jak moudré rozhodnutí, prostě, co se má stát, stane se.
   Ale to jen tak.
   Jiří B.

  2. 5.2

   Jirka J.

   A prosím vás, kdy ten konec světa nastane? Bude to nějak v novinách? Já bych to totiž nerad zaspal.

   1. 5.2.1

    Anonym

    Neboj, to poznáš: ranní tisk ti předá buď přímo svatý Petr anebo jeho excelnce Belzebub – podle toho, jak jsi vedl svůj život. Pravidla jsou dána.

   2. 5.2.2

    Anonym

    Přesný konec světa bude zveřejněn hned po té, co bude zjištěn přesný okamžik jeho počátku.

 4. 4

  Ferda

  Zkuste zapomenout na zástěrky typu Čunek a najeďte na http://www.youtube.com, kde si zadejte NIBIRU.
  Budete překvapeni tím že celý svět se chystá na rok 2012, kdy se v sluneční soustavě objeví tato biblicky známá planeta. Průvodní jevy jsou patrny již od roku 1997 a samotné objevení tohoto tělesa je od roku 1984. Hubleův teleskop byl v podstatě vyslán právě ke sledování této planety a jsou tam již fotky.
  Teď se ptám arogantních úředníků města na jejich připravenost na tuto katastrofu. Globální oteplování se děje právě díky tomuto tělesu a jak se zrychluje se zkracováním vdálenosti, bude teplota růst v násobcích.
  Lidská činnost totiž nemůže za tři roky zrychlit tempo oteplování dvojnásobně, jak překvapivě ekologové zjistili.
  Vše je popsáno v kronice lidstva – Bibli.

  1. 4.1

   Klaus Švajner

   No vidíš! A já vůl byl přesvědčen, že v roce 2012 vybuchne Slunce. A on se zatím blíží Aštar Šeran. Tak doufám, že v té jeho lodi budu mít lístek někde u okénka.
   Stejně z toho nic nebude. Na poslední chvíli nás, předpokládám, nějaký American Hero zachrání. Třeba v práškovacím letadle.

   1. 4.1.1

    Anonym

    To je divné, že svět se tím opravdu vážně zabývá a tady ticho po pěšině. Něco je asi špatně.

 5. 3

  Anonym

  Charita se má starat především o naše lidi !!! Potřebných pomoci u nás až moc. Pro děti není schopna vláda ani odpustit lékařské poplatky, ne tak hradit nákladné operace a tak se lidé musí skládat na to, aby naše děti mohly žít. Je to ostuda. Výsměchem jsou nákladné rauty, recese vysokých pohlavárů, nákup drahé vojenské techniky a válčení v jiných zemích.

 6. 2

  Klaus Švajner

  Indiáni, dále pak velká část Afriky, Číňané a podobná pakáž se množí geometrickou řadou a zbytek světa je živí.
  Dnes víme, jakým tempem ubývají deštné a jiné pralesy, které jsou plícemi planety, ale budeme podporovat kdejakou verbež, která umí buď žebrat nebo válčit nebo obojí. A v případě, že zrovna neválčí tak žďáří pralesy aby mohla pěstovat kukuřici či rýži a po večer v chatrčích vyrábět nové, na nic hodné ničitele planety. Ať si tyto třetí země poradí samy. Nechtěli nadvládu vyspělejších národů. Teď jsou samostatní ale z větší části sami nedokážou nic a jen brečí. Afrika má skoro miliardu obyvatel, indiánů je 1,1 miliardy (tj. 344 obyv. / km²) a číňanů je taky nepočítaně.
  Nevidím jediný důvod, proč bych měl na nějakou charitu přispívat.

  1. 2.1

   Juraj

   Pominu-li, že jste sprosťák a především rasista, nedokážete rozlišovat etnika, protože si pltetele pojmy Ind a Indián. Indové, kterých je dnes kolem miliardy žijí na indickém polokontinentu, kdežto Indiány téměř vyhubili obyvatelé nejdemokratičtějšího státu na světě (USA).

  2. 2.2

   Anonym

   Nyní jsi se konečně uvedl v pravém světle, právě díky takovým, jako jsi ty, vznikají války. Klaus Švajnere, jsi ubožák ! A ještě si dovolíš urážet ryzí přírodní národ-Indiány ! Povedlo se ti mne vytočit !
   Jiří B.

   1. 2.2.1

    Karel Fiala

    Ahoj Jirko:
    pominu-li, že předchozí příspěvek míchá Indiány s Indy, tak bych rád napsal pár slov k rozvojovým zemím. Sám znáš „Jendu“, mého kamaráda z Nigeru, honorárního konzula České Republiky v Niamey. Jednou jsem za ním byl a Afrika, tedy ta chudá, je úplně jiný svět a byl jsem z něj velmi rozpačitý – mé předchozí znalosti se rozplynuly jako pára nad hrncem. Neuvěřitelná korupce, nelogičnost ve všem, …. V jednom z Reflexů byl nějaký článek o humanitárních pomocech a autor se zamýšlel nad tím, že by nejraději sestřelil každé letadlo, které do Afriky veze nějakou takovou pomoc. A já jsem s tím po svých zkušenostech docela souhlasil. Fatální mezery ve vzdělání nejde nahradit tím, že někomu něco dám: pak to dopadne přesně tak, jak jsem to viděl v Nigeru – někdo tam dá v rámci humanitární pomoci vodovod a černoši to pochopí tak, že je nejlepší jej rozebrat a dát do sběru.
    Každopádně začátkem května za mnou přijede ten kamarád z Nigeru a můžu uspořádat nějakou besedu, bude-li zájem.

    1. 2.2.1.1

     Anonym

     Ahoj Karlíku !
     Ta beseda je dobrý nápad. Každopádně, až Jenda přijede rád bych ho po letech viděl, užili jsme si hodně legrace. Nezapomenu, jak jsem mu nemohl sehnat skopové, které vám chtěl uvařit s kaší Fu fu. Prý : doma vyjít na dvůr, udělat bum bum a skopové mít. :-)
     Mrzí mne, že nemám z té doby žádné fotky, ale vzpomínky jsou krásné !
     S tou humanitární pomocí pro Afriku máš bohužel pravdu, málokdy se dostane k těm, kteří ji skutečně potřebují. Je to holt zcela jiná kultura, nejde ji posuzovat Evropskýma očima.
     Jiří B.

   2. 2.2.2

    Anonym

    To, že nějaký pomatenec dal původním obyvatelům Amerického kontinentu název Indiáni je obecně platný omyl. Indián je obyvatel Indie.

    1. 2.2.2.1

     Anonym

     Ten „pomatenec“ byl Kryštof Kolumbus, který tehdy ještě nevěděl, že objevil nový kontinent a domníval se, že přijel k břebům Indie.

 7. 1

  Anonym

  Věřící byli vždy mírně mimo ale tato akce je úplně mimo. Co se staráte o Indii, když v ČR jsou desítky nemocných dětí, kterým stát nemá snahu pomoci a raději posílá úředníky na víkendové relaxační pobyty. I zdejší radnice je schopna za plácek pro děti utratit milion ale opravit cesty je nenapadne. Krátce řečeno, řešit místní záležitosti ne, ale nesmyslné akce ano. Ještě začněte Romům platit obědy a to už bude vrchol všeho.

  1. 1.1

   Anonym

   Věřící mají potřebu se nějakým způsobem zviditelňovat.
   Plně s Vámi souhlasím, že by se měli starat především o bližní v tomto státě, městě nebo sousedství a poskytovat pomoc tam, když už vůbec pomoc postytovat chtějí. Upozorňovat na sebe tím, že chtějí pomoci ubožákům někde v černé Africe nebo Asii by bylo pěkné, ale v současné době a v současném režimu, tj. marasmu, by se měli dívat napřed kolem sebe a teprve kdyby nebylo třeba pomoci v sousedství, městě nebo republice, potom se teprve zaměřit dále. Jinak jejich zviditelňování nemohu jinak posuzovat než jako pokrytectví!

Komentáře jsou ukončeny.