ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

3 Comments

 1. 2

  mirek

  Koupání by se mohlo udělat z pískovny u Březců. Tak to bylo domluveno i svého času: až bude lokalita vytěžena, tak se z ní udělá rekreační místo. Jenže, český chytrák vymyslel že nechají malý kousek nevytěžen. Tak to je už několik let, takže se z toho koupání neudělá a místo toho sem vozí štěrk a písek odjinud a jen to propírají. Vlk se nažral, koza zůstala celá.

  1. 2.1

   Jan Chudina

   Taky si ta prohlášení a články o vybudování rekreačního místa jen co skončí těžba pár let zpátky vzpomínám… tehdy se říkalo že za rok… a je to tuším 7let a nic…

 2. 1

  petr

  Ještě v době těžby štěrkopísku sloužilo jezero k rekreaci. Ze Šternberka tam jezdilo mnoho lidí. Dokonce se tam prohánělo i několik motorových člunů , většinou vlastní konstrukce. Již si dobře nevzpomínám, ale vedoucí stavebního odboru MNV Šternberk tam nechal vysadit borovice, ty jsou tam do dnešní doby. Myslím, že pískovna spadala do katastru Březců a ty spadaly pod Šternberský okres. Byly úvahy o vybudování pláže, kempu atd. Nedlouho poté byl však okres Šternberk zrušen a tím spadla pískovna pod okres Olomouc. Po nějakém roce byla pískovna prohlášena za zásobník pitné vody a tím skončilo i rekreování.

Komentáře jsou ukončeny.