ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

39 Comments

 1. 11

  Anonym

  Máte 100% opravdu!

  Také raději obdivuji cylkistu než prďolu v plechovce. Sám jsem jeden čas dosti jezdil, vím jaká je to někdy dřina a očistec při jízdě do kopce, v dešti, proti větru atd…., ale ze všeho nejhorší a to zdaleka nejhorší je jízda v hustém automobilovém provozu.
  Manželka jezdívala léta ze Šternberka do Olomouce do práce bočními silničkami, ale někdy už spěchala a tak si to zkrátila přímým tahem na Olomouc. Pochopitelně je to dnes sebevražda!!!
  Jak jinak se mi jezdívalo v Rakousku, kde jsem měl pocit, že tamní řidiči vyloženě jak se strachem, aby mne nepolekali, pomaloučku předjížděli. A výjimky byli opravdu jen ojedinělé.
  Tady je to naopak. A nejhorší ze všech jsou páprdi na čtyřkolkách, bezohlední frajírci na přemrštěně hřmotících kraksnách. Těm bych zakázal jízdy po městě nebo loukách, kde jen plaší a honí nebohou zvěř.
  STYĎTE SE ZA TUTO VAŠI DARMOU KRATOCHVÍLI, která jen všechny ostatní ohrožuje a vystresovává. Potakt takiového jezdce na kole je opravdu chuťovka…..
  Věřím, že jednou přijde doba a lidé na kolech budou jinak ocenění, že chrání přírodu oproti prdelníkům za volanty plecháčů.

  1. 11.1

   Anonym

   100 bodu, mate moje sympatie !!!!

  2. 11.2

   Jan Friedl

   Vážený pane, doporučuji využívat cyklostezky, které se u nás v republice za rekordní sumy stavějí. Zajímalo by mne, jak by v Rakousku koukali na cyklistu, který by využíval hlavní tah, po kterém jezdí z velké části kamiony. Jsem absolutně přesvědčen o tom, jak ohleduplně by vás policisté vypoklonkovali.

   A ještě k vašemu citátu „…bezohlední frajírci na přemrštěně hřmotících kraksnách. Těm bych zakázal jízdy po městě nebo loukách, kde jen plaší a honí nebohou zvěř.“
   Tou zvěří myslíte cyklisty?

   Věřím, že jednou přijde doba, kdy lidé vašeho typu pochopí, že za posledních cca 10 let se automobilová doprava značně přizpůsobuje cyklistům, ale jim je to stále málo…

   1. 11.2.1

    Anonym

    Ja myslim ze v Rakousku nejsou takoví idioti jako u nás a v jejich legislativě to bude přesně definováno, kam cyklista může a kam nemůže. Jsem přesvědčen o tom, že paralelně s hlavním tahem tam vede suprová cyklostezka a na ten hlavní tah má cyklista vjezd zakázán, pro bezpečnost všech. Já si ale nevšiml, že by na hlavní tah Šternberk – Olomouc měli cyklisté zakázán vjezd tudíž nevím, proč by je někdo měl vypoklonkovat….
    Dokonce by možná stálo za to uspořádat nějakou demonstraci na této silnici, že by cyklisté trochu zablokovali dopravu a jeli v obou směrech rychlostí 20km/h. Pokud nevíte, tak předjíždět cyklistu znamená totéž co předjíždět automobil a pokud nemá silnice více jízdních pruhů, tak za cyklistou musíte zastavit, pokud protější pruh není volný….. A takto dle předpisů mne předjede tak jeden motorista z 50ti…..

    1. 11.2.1.1

     Jan Friedl

     „Dokonce by možná stálo za to uspořádat nějakou demonstraci na této silnici, že by cyklisté trochu zablokovali dopravu a jeli v obou směrech rychlostí 20km/h.“ – gratuluji, vyhráváte cenu arogantní hovado století… Krom toho úmyslné zdržování provozu je podle § 125c/1 k přestupek

 2. 10

  Anonym

  A jak se umí k cyklistům chovat prase Endrödy? Včera svým kabrioletem málem přišpendlí jednoho k obrubníku chodníku a pak, když postižený sleze z bicyklu, snaží se ho dostihnout na křižovatce a chce si to s ním vyříkat, tak zbaběle šlápne naplno na plyn a zmizí jako podělanej spratek. Škoda, že jsem nebyl blíž. Asi bych ho propleskl za toho cyklistu. Frajírek nagelovanej, co má na starosti kuluru, ale přečetl tak maximálně Honzíkovu cestu.

  1. 10.1

   Anonym

   Honzíkova cesta je krásná knížka a takový debil, jako je napůl chlap napůl baba Endr. jí nikdy nebyl hoden ani jako dítě. A pravda je, že jezdit neumí, když couvá, čumí do zrcátka ne zaúčelem kontroly situace za ním, ale aby se podíval, jestli je ten jeho xicht dnes in… Takový dárek nám je ve šternberku třeba….

  2. 10.2

   Anonym

   To je skutečně pravda???
   Kde se to stalo?

   1. 10.2.1

    Anonym

    Se divíte? To je ta zkažená mládež. Nic nedělat a hrát si na hogo fogo.

    1. 10.2.1.1

     Anonym

     Za trafiku udělá vše co radnice chce a hraje si na spasitele kultury ve Šternberku. Hrdina. Zasloužil by pár facek.

   2. 10.2.2

    Anonym

    Vinohradská

 3. 9

  Anonym

  Když pozoruji jízdu cyklistů, pak jsou opravdu škodná. Běžně jedou dva vedle sebe a nezajímá je provoz kolem nich. Cyklista nerespektuje téměř řádná pravidla bezpečného provozu- při odbočování vlevo nenajeden ne střed ale střihne to přímo zprava !!!!
  K tomu není co dodat. Na vedlejších silnicích je provoz, protože každý někam jede a těžko ho bude zajímat, že autor článku se chce kochat.

  1. 9.1

   bombr1

   Pletete se, je tam problém toho přejezdu přes silnici. Ano jezdec na kole chybu udělal! Ale proč tam nejsou zpomalovací retardéry a výstražné značky?! Jak na stezce, tak na silnici?! A pozor! Cyklista je také stále účastník provozu a je třeba se podle toho řídit! Je, jiná doba aut jsou dnes mraky, ale kolo je na silnici také doma!!! L. L.

  2. 9.2

   Anonym

   Uchylnej nazor!!!!
   Vy asi na kole nejezdite, ze ne?
   Zkuste si nekdy jet po mistnich silnicich: kraje jsou tak rozmlacene a derave, ze je problem se vubec na kole udrzet. Takze se musite tlacit ke stredove care. Kdyz vas auto mine v rychlosti 100km/h a je od vas vzdaleno pul metru, tak to neni prijemne. A myslim ze podle vyhlasky by melo zbrzdit a regulerne vas predjet. Cyklista neni menecenny ucastnik silnicniho provozu.
   Podivejte se, jak respektuji cyklisty na zapad od nasich hranic. Treba Dansko – tam ma cyklista prednost VSUDE. Jen tady jsou takovy ridici hovada, kteri si za volantem lesti svoje komplexy.
   Nikdo se na kole nechce kochat, je to zdravy zpusob dopravy.

  3. 9.3

   Radomil Siegel

   Typický názor řidiče necyklisty. Ono najet si na rušné silnici na střed, čekat až budu moct odbočit doleva a doufat (modlit se), že mě nesejme nějaký řidič za mnou, chce docela odvahu. Hlavní problém u nás je tolerance. Jezdil jsem na kole v Německu a řidiči vždy respektovali cyklisty. Jezdil jsem v Holandsku a tam má cyklista přednost i před chodcem! O autech nemluvě. U nás asi nikomu nedochází, že při jakémkoliv kontaktu auta a cyklisty dopadne cyklista vždycky (mnohem) hůř! Zkuste se někdy projet na kole po městě nebo si zajet do Olomouce. Zákon upravuje chování řidičů i cyklistů! Cyklisté (neřidiči) ho možná neznají, ale řidiči by měli např. vědět, že při předjíždění cyklisty musejí (!) dát znamení o změně směru jízdy nebo počítat s tím, že zákon dovoluje cyklistům předjíždět stojící nebo pomalu popojíždějící auta zprava.

   A samozřejmě by hodně pomohly cyklostezky, ale to je hodnědlouholetý problém :-(

   1. 9.3.1

    Anonym

    Přesně jak říkáte!!!!
    U nás to je všechno od A do Z zvrácený!!! Včetně chování řidičů k cyklistům.
    Pán, který má ten debilní názor, by měl ještě připsat, že důchodci by neměli chodit na ulici aby neotravovali… Samozřejmě z něj nikdy nebude důchodce, on umře v plné síle a kráse ve svém Hummeru, kterým tak rád dává cyklistům najevo svou „převahu“.
    Přál bych tomu pánovi si vyzkoušet v provozu na kole odbočit doleva. Vždy to je skoro pokus o sebevraždu. Já když jedu na kole do Štěpánova, tak v těch zatáčkách od Štarnova málem musím sjet do příkopy před auty jedoucími do protisměru, vůbec se s tím neserou, prostě si nadjedou doleva aby zatáčku projeli rychleji. Hnus a hrůza…

    1. 9.3.1.1

     Anonym

     No,ono hovada řidiči jsou jak mezi řidiči aut tak i mezi řidiči kol.Těžko budete nutit řidiče aut aby se chovali lépe když cyklista bez ostychu bez ukázání vjede před auto a odbočí vlevo,vjede na přechod na poslední chvíli,objíždí auta z leva….

    2. Anonym

     Ano, to samozrejme mate pravdu, o tom žádná.
     Je zde ale jeden podstatný rozdíl: cyklista řidiče v autě nikdy nezabije!!! I když cyklista kličkuje mezi auty, odbočí a neukáže směr, vjede na přechod, …. na 99% to v případě nehody odsere on sám, cyklista.
     Ještě jsem neslyšel o tom, že by cyklista svou špatnou jízdou zabil automobilistu. Ano, byly tu skazky bývalého starosty Šternberka Stonawského, který boural v opilosti, že se tam zjevil a pak zase zmizel cyklista. Ale tomu nevěří ani dítě :-)

    3. Anonym

     Ano, boural v opilosti a Nagya tenkrát z jeho odchodu radostí málem zbourala ten svůj svatostánek na Horním náměstí, že se ho zbavila – na chvíli …..

   2. 9.3.2

    Anonym

    http://www.novinky.cz/krimi/338819-kazdy-treti-cyklista-v-cesku-ktery-zavini-nehodu-je-opily.html
    Že by cesta na Štarnov byla rušná? Jednoznačně cyklisti ven z vozovek. Zrovna dnes jeden bastard na kole z pravé krajnice to bez rozhlížení právě ve směru od Štarnova střihl na cyklostezku na ŠTBK. I když jsem ho viděl a tušil, že to bude debil, stejně mě dost pohl žlučí. Kdo nerespektuje zákon o provozu na pozemních komunikacích, nemůže je ani užívat. Tečka. Kontakt vesměs vyvolají cyklisti.

 4. 8

  Anonym

  LL nám tady debilní volby spojuje s životem a zdravím kluka, kterého zná pouze z fotbalu, dovolí si o něm napsat, že je to jeho kamarád a o kamarádství nemá ani potuchy. Já jsem s tím klukem prožil víc než ty za celej tvuj hloupej život v DSSS a nedovolím abys jej spojoval z volbama, kde vaše neofašistická partaj dostala pět hlasu !!!

  1. 8.1

   bombr1

   Vážený pane, pokud máte potřebu a zájem, řekněte to do očí. Já tady netahám volby a Pajčeho dohromady tak se proberte! A hlavně se podepíšu, hrdino! Lorenc L.

 5. 7

  Anonym

  V původním projektu měla být cyklostezka propojena tunelem vedle železniční trati, ale z finančních důvodů od toho bylo odstoupeno. Bože kolik cyklistů kvůli tomu ještě bude zraněno nebo zemře.

  1. 7.1

   RS

   A přitom na trunely jsme experti :-(

  2. 7.2

   Anonym

   Je to hnus jak se u nás žije a jak se u nás tuneluje. Nebo spíš krade.

  3. 7.3

   Klaus Švejnar

   Zemře jich přesně tolik, kolik jich nepoužije mozek. Komu není shůry dáno, tomu žádný tunel nepomůže.

   1. 7.3.1

    RS

    Mozek hlavně nepoužil ten, kdo místo tunelu navrhnul křížení cyklostezky se silnicí, navíc v místě, kde rychle jedoucí řidič (bezmozek) nemusí stačit zareagovat. Možná by stačila značka omezující rychlost nebo upozornění na vyšší pohyb cyklistů? Prostě použít mozek!

   2. 7.3.2

    Anonym

    Debilní názor stárnoucího příznivce dříve arogantní, dnes po dechu lapající ODS :-)
    Takže každej přejetej cyklista si za to může sám :-)
    Já bych poprosil o radu, jak by měl cyklista správně odbočit vlevo, v plném provozu a tam, kde není omezena rychlost. By mne to zajímalo…
    Mám najeto opravdu hodně, jak autem tak na kole, ale na tento hlavolam jsem zatím nepřišel….. Je to tak 50/50 že mne zezadu někdo přehlídne a zabije…. Samozřejmě by to bylo proto, že nepoužívám mozek a vůbec jsem na kolo sedl. Ale není tady zákon, který by zakazoval jezdit na kole…..

 6. 6

  luke

  A proc se ta cyklostezka neprotahne az do Štarnova?

  1. 6.1

   Anonym

   Proč? Protože na radnicích a v politice sedí nenažrané pijavice, které díky své nenažranosti všechno 2-3 x prodraží. Já si myslím že za to, kolik ty 2km cyklostezky ze Šternberka ke Štarnovu stály by se v Německu nebo Rakousku postavilo 2-3x víc. A to tam stavební dělníci dělají za 3x takové peníze. Někde je asi chyba……….

 7. 5

  Nevím proč se ti naši političtí šmejdi cpou do Bruselu, vždyť z těch slibů které jsme již delší dobu slyšeli nemají šanci splnit ani požadavek na zvýšení přídělů hajselpaper aby se mohli pořádně utřít od toho houna co tam dělají.V prvé řadě jim jde o vlastní prospěch a až potom o občany. Takový Zemánek je stejně na nevolitelném místě, navíc co by tam šmejd dělal?Sliby typu, že se zástupce nějaké tlupy korupčníků zapřičiní o naši samostatnost v potravinách, to může říct jen blb který spadl z višně hlavou na vidle.Takovej Telička, co ten hňup dokázal? Vyjednal takové podmínky, že jsme zlikvidovali chov dobytka, kuřat, zlikvidovali cukrovary, drůbežárny. Takový idiot nás tam má zastupovat?

  1. 5.1

   Anonym

   Cukrovary skoupili Francouzi. Mohl jste si je koupit sám a cukr prodávat mimo EU…….

   1. 5.1.1

    bombr1

    OPravdu ty Vaše hlouposti myslíte vážně?! :( To je potom jasné kde ČR je.. :( L.L.

 8. 4

  bombr1

  Omlouvám se, ale ještě musím reagovat. Dnes je den voleb a i tento článek je o tom, že to u nás není dobré. A ještě když si uvědomíte, že opět kandiduje superman Zemánek, který sedí už nyní asi na třech židlích. Tak jak to u nás ve statě a na radnicích může vypadat…. Lidi běžte k volbám a hlavně volte, koho chcete. Jen ne ty co nás od roku 89 okrádají a ničí naši zem!! L. L.

  1. 4.1

   Anonym

   Superman a megaloman s přebujelým egem Zemánek je nejlepší kandidát !!! Plynně mluví třemi světovými jazyky a v Bruselu by byl velkým přínosem pro nás všechny. Stíhal by denně jezdit autem trasu Štbk – Praha – Brusel a zpět a nechat si proplácet cestovní náhrady, halt postavit dům ve Lhotě nebo kde si to hnizdečko buduje něco stojí :-)
   Proto našim dětem vtloukejme do hlavy, že nemusí být ani chytré, ani vzdělané, ani šikovné, ale hlavně protřelé, intrikářské a vychytralé. To je deviza dneška !!!!!!!!!
   K volbám půjdu, nenechám svůj hlas propadnout ve prospěch lidí jako je Zemánek a spol….

 9. 3

  bombr1

  Velice trefně napsaný článek. A nedá se nic jiného než s ním souhlasit. O to víc to je smutné co se nyní stalo na zmiňovaném místě! Kamarád je ve velmi vážném stavu a všichni doufáme, že se z toho dostane. :( L.L.

 10. 2

  Radomil Siegel

  Díky za článek. Asi před 8 lety jsem se na MÚ ptal, proč ve městě nejsou cyklostezky a dozvěděl se, že občané (cyklisté) o ně nemají zájem. Dodnes nechápu, jak je možné, že Uničov je propojen cyklostezkami s vesnicemi v okolí a ze Šternberka se za 25 let „podařilo“ vybudovat 1,8 km stezky ke Štarnovu a opravit existující cestu do Lužice. Nic víc! I Bohuňovice, Hlušovice nebo Dolany jsou propojené cyklostezkami.

  Dřív jsem do práce jezdil na kole, našel si cesty ze Šternberka do Olomouce, ale dnes se silnicím na kole maximálně vyhýbám. Český řidič necyklista asi vážně vnímá jakékoliv nemotorové vozidlo na silnici jako škodnou? Jezdil jsem na kole po silnicích v Německu a měl jsem zcela opačný pocit! Nám prostě chybí tolerance :(

  Na 2. stranu musím přiznat, že i když to trvalo neuvěřitelně dlouho, řeší se cyklostezky do Babic, pokračování štarnovské cyklostezky dál podél trati, Šternberk je členem Asociace měst pro cyklisty a jednou třeba možná budou cyklostezky i přes město?

 11. 1

  Anonym

  Dokud budou mít v pácu cyklostezky, přechody pro chodce a další v pácu pánové Pavel.S., Jiří.K v čele se Stanislavem O., bude situace jaká je a mnohem horší. Dokud někde nepřibude další pomníček, s těmito „odborníky“ to ani nehne. Ano, takhle honem rychle se dostat k nějaké pěkné cifře z dotací, potom honem zadat svému koni, ale nedej bůh potom tomu koni vyčítat nedostatky a paskvily, které vznikají za léta jejich éry na MěÚ. Po mě potopa, však ono se to nějak NĚKDY dotáhne.HANBA VÁM, pánové!!

  1. 1.1

   Anonym

   Přesně tak !!! Šternberk – město turistiky :-) :-) Boha, kdo by tady z turistů vydržel déle než jeden den? Hrad, možná expozice času, … a pryč. Koupání žádný, vyžití žádný………
   Ta cyklostezka do Štarnova je fajn (to není zásluha pantátu z radnice ale peněz, které na ni padly, a věřím tomu, že za ty předražené peníze co to stálo to šlo tenkrát protáhnout až do Bohuněk). Nechápu detaily jako je ten železnej sloupek na konci (aby si o něj nějaký méně zkušený cyklista nebo inlajner rozbil hlavu?), nechápu, že ten nájezd na hlavná není vyřešen jinak (zpomalovač jak pro cyklisty tak pro auta) …………
   Ano, cyklista v Česku je brán jako přítěž a škodná. A přitom se stačí podívat na tučné děti v našich školách a každý musí pochopis, že jakýkoliv pohyb je nutno podpořit !!!
   Je mi z toho smutno….

Komentáře jsou ukončeny.