ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Related Articles

8 Comments

 1. 2

  Radomil Siegel

  Která škola či práce je 900 m od Lužic? Jak může někdo říct, že se zlepší podmínky pro dojíždějící? Kolik lidí dojíždí z Lužic? A jak budou jezdit po Šternberku? Po Šternberku se totiž (nikdy) žádné cyklostezky neplánují. Tak jakápak bezpečnost?

  Jde o plané řeči, že by to souviselo s blížícími se volbami?

  Mimochodem cyklostezky podražily, štarnovská stála 5 mil. 1,7 km (tj. cca 3 mil. za 1 km), lužická bude za 8 mil. 0,9 km (tj. cca 9 mil. ia 1 km).

  1. 2.1

   Petr Dvořák

   Dobrý den,
   zrovna včera jsem zabrousil do nějakých rozhodnutí rady města a našel jsem tam toto:

   Číslo: 1819 Zodpovídá: ORMI Termín: 10.10.2008
   Rada města Šternberka s c h v a l u j e
   dodatek č. 3. smlouvy o dílo se zhotovitelem projektové dokumentace „Stavební úpravy ul. Věžní 1.etapa“

   s c h v a l u j e
   uzavření dodatků smluv o dílo s firmou Dopravní projektování spol. s r.o. na projektové dokumentace
   „Cyklostezka v ul. Světlov“, „Cyklostezka v ul. Potoční“ a „Cyklostezka v ul. Nábřežní“ ve Šternberku dle
   nabídky zhotovitele a
   z m o c ň u j e
   starostu Mgr. Jaromíra Sedláka podpisem dodatků smluv o dílo

   … jen si to nikdo nečte protože je to uloženo pod milionem pododkazů.

   1. 2.1.1

    Anonymous

    Souhlasím s Radomírem i Petrem, no jo, volby jsou již za týden.
    Jiří B.

  2. 2.2

   Libor Bejdák

   Mne těší, že v první polovině roku 2007, tedy v době kdy mimochodem byla SOS pro Šternberk v Radě, byl zpracován tzv. cyklogenerel dopravy. Přiznám se, že to považuji stále za jeden z tehdejších úspěchů. Po jeho zpracování by měla každá investiční akce ve Šternberku brát tento dokument vážně. Tento dokument samozřejmě řeší i pohyb cyklistů v samotném městě. Nechci tím říci, že by se na něm nedalo něco zlepšit, ale to jde vždy.

   Doporučuji všem příznivcům cyklistiky si tento proštudovat. Samotná realizace samozřejmě záleží na tom, co je pro komunální politiky priorita. Chci věřit, že i ostatní politické subjekty, nejen SOS pro Šternberk, budou cyklodopravu požadovat za jednu z největších priorit. Je holt doba, kdy se společně s auty na jedné cestě bezpečně jezdit nedá.

   Libor Bejdák

   1. 2.2.1

    Radomil Siegel

    O cyklogenerelu jsem už slyšel, ale příslušný dokument nějak nemohu najít. Rád se do něj podívám, když mi poradíš, kde bych ho našel?

    Dík

    RS.

    1. Radomil Siegel

     Dovolím si jen krátký výtah z 1 z dokumentů, které jste zmínil a které jsem taky našel:

     “Základní výstupy včetně výkresové části jsou prezentovány na internetových stránkách města (www.sternberk.cz). Kompletní projekt je k dispozici k nahlédnutí na MěÚ Šternberk, odboru rozvoje města a investic, odboru školství a také v městském informačním centru na ulici ČSA.”

     Na http://www.sternberk.cz jsem nenašel vůbec nic, do kompletní dokumentace bohužel nenahlédnu, protože jednoduše nemám kdy :-(

     Doufal jsem, že na internetu najdu víc než jen pozvánku na prezentaci 21.5.2007. Možná ještě nedozrál čas na to publikovat dokumenty na internetu?

 2. 1

  Anonymous

  Už jen podle stylu mluvy mám dojem, že takové cyklostezky bodou stát dvojnásobek běžné ceny. Evropské peníze – jó, to je lákavý fenomén

Comments are closed.