ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

6 Comments

 1. 3

  Anonym

  U podobných zakázek jsou i výrazné množstevní slevy. Uvedu malý příklad z vlastní zkušenosti. Bydlím na Mačkalově, náš vchod má dvacet jedna bytových jednotek.
  Jeden rok jsme měnili okna, všechny byty na konci zimního období-výrazná sleva. Další rok společně s dalšími čtyřmi vchody nová střecha, včetně zateplení-výrazná sleva. Za další rok oprava balkónů, včetně zasklení a zazdění, opět všechny byty-výrazná sleva. Tohle všechno bylo možné financovat díky fondu oprav, který jako družstevní byty máme, a který se podařilo zvýšit, aniž bychom v nájmu odváděli více. Je to jednoduché, stačilo zmodernizovat ovládání výtahu-menší spotřeba el. energie. Také jsme zrušili tři el. motory na střeše ovládající odsávání, místo nich se instalovaly vrtule, které odsávají samočinně díky cirkulaci vzduchu-velmi výrazná úspora ! J.

  Proč o tom píši, snad jen proto, abych na názorném příkladu ukázal, že úspory tepla a energií lzde dělat účinně, ale je třeba u toho opravdu myslet. Je zbytečné z dlouhodobéhI

  1. 3.1

   Anonym

   Pokračování : z dlouhodobého hlediska dělat jen výmněnu oken, zateplení fasád. Mělo by se to opravdu dělat promyšleně, hledat úspory a z těch souběžně financovat. Ale to jen tak.
   Jiří B.

 2. 2

  Anonym

  1. ZŠ má už dodělanou nástavbu jídelny? Že by mi to uniklo? A co největší úniky tepla – okna na 3. ZŠ? Ty snad mají být jako první. Mimochodem stěny těchto budou jsou stavěny ještě starým způsobem a jejich tloušťka je snad půl metru. Tam ty ztráty zase tak velké nejsou.

 3. 1

  Anonym

  Nevím jak došli radní k sumám ale cifry to jsou hoooodně vysoké. Chybí mi ale doložení nutnosti zateplení fasád nějakými důkazy. V prvé řadě mělo být provedeno měření teplotních ztrát infra měřidlem. Teprve podle doložených úniků lze dělat závěry.
  Tady se porcuje medvěd, který ještě běhá po lese. Dejte pravomoce tutanům a peněženka je na suchu.
  „U standardního rodinného nezatepleného domu 15% všech tepelných ztrát připadá na střechu, 45% na okna (z toho 20% větrání), 10% na podlahu a 30% na fasádu. Z výčtu ztrát je patrné, že zateplování fasády by se mělo zkombinovat i s výměnou oken, event. jejich renovací a energetické hospodaření objektu by se mělo řešit jako celek.“

  1. 1.1

   S.Orság

   Dobrý den,
   celý projekt a jeho podstatu není možné popsat a vystihnout jednou tiskovou zprávou. Samozřejmě na všechny objekty byl nejdříve vypracován tzv.energetický audit firmou Enviros (je ze zákona povinný). Ten našel tepelné ztráty objektů a ve variantách navrhnul i co a jak se má zateplit k jejich zamezení. U škol i mateřské školky se tak bude nejen zateplovat fasáda,ale i měnit všechny okenní a dveřní výplně, zateplovat stropy sklepů a podlahy půd, u ZŠ Svatoplukova i měnit venkovní rozvod tepla. Následně na základě doporučené varianty energetického auditora byla zpracována projektová dokumentace s rozpočtem.

   Příjemný den S.Orság

   1. 1.1.1

    Anonym

    To je poprvé, co na asi jasnou otázku padla jasná odpověď. Děkuji. I já Vám přeji příjemné další dny, ne jen jeden.

Komentáře jsou ukončeny.