ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

4 Comments

 1. 1

  petr

  Jo jo, rodina masového vraha Mengeleho stále vlastní továrnu na zemědělské stroje a stále v Günzburgu i žije. Městwčko Leipheim bylo do roku 1991 sídlem letecké základny USA. Jinak zde žije také dost obyvatel z Olomouce a okolí Šternberka. Pokud si chce někdo pochutnat na výborném grilovaném kuřátku, doporučuji navštívit Pipi grill v Günzburgu na náměstí.

  1. 1.1

   Karel Fiala

   Je pravda že ta firma tam je dodnes, nakonec proč ne, že se jim syn vymkl kontrole za to až tak nemohli. Podle informací místních se tam už od předválečných studií v Mnichově téměř neobjevoval. Mě se ale líbí, že si to přiznají a dají tam pamětní desku. Až to tak bude u nás, že třeba v rodném městě Vasila Bilaka bude deska s tím, že se podílel na vojenském obsazení Československa v roce 1968, tak se zase pohneme o velký kus kupředu.
   V Leipheimu je letiště, v červenci 1942 zde poprvé odstartovala první proudová stíhačka na světě Messerschmitt Me 262 Schwalbe, teď jsou letištní plochy k dispozici pro zájemce všeho druhu.
   Pipi grill na náměstí nejspíš už několik let není….

   1. 1.1.1

    petr

    US letecká základna skončila po válce v Kuvajtu. Thunderbildy které se války účastnily pocházely právě ze základny Leipheim. Návštěvníkům Günzburgu doporučuji navštívit tamní trh. Žádné boty, žádný textil, alkohol a cigarety. Pouze ovoce,zelenina, drůbež maso, uzeniny. Všichni prodejci mají pokladny a ti co prodávají maso a masné výrobky i chladící pulty

    1. 1.1.1.1

     mirek

     Mě se mi líbí to, že malý německý výrobce domácích produktů (ovoce, zelenina, uzeniny, marmelády, atd..) nemusí z toho, co prodá o víkendu platit žádné daně. Tím podporují takové to sousedské prodávání přebytků. U nás by se to hned zvrtlo v to, že velké řetězce by meli v neděli otevřeno 30 hodin a nad vchod by si daly transparent „farmářský trh“. Tak, jak to chytře a smysluplně funguje v Německu to tady nebude fungovat ještě několik desetiletí..

Komentáře jsou ukončeny.