ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

10 Comments

 1. 3

  david

  kratsi reakce na L.Novotny. Ohanet se trestnim oznamenim je zpusob, ktery je velmi casty v krajich nasich. Pomluva, jaka pomluva….. Uplne jina strana ci skupina lidi, nez je Pro Sternberk, by se v tomto pripade mela zamyslet! zpusob a „profesionalni chaoz“ pri prodeji ci operovani s danou lokalitou je velmi zvlastni. Spekulace, prodej, pronajem, vyber firmy a zpusob jednani , je to, nad cim by se melo zamyslet….
  david:-)

  1. 3.1

   Karel Fiala

   Jsem clovek jednodussiho mysleni, tento intrikam nerozumim, ale proc se nejedna primo to nechapu?
   Mesto nema penize a chce se prodat pozemek, tak at se to dela jasne: cena + kupni smlouva + dalsi zavazky a restrikce (aby tam treba nekdo nepostavil jaderne silo). Ale montovat milion veci do jedne smlouvy…. Pak je z toho opravdu jen chaos a vytezi ten chytrejsi – a hadejte, kdo tim nekolikanasobne chytrejsim je v tomto pripade? Mesto Sternberk s jeho renomovanymi pravniky to ale neni!
   Zdravi
   K.F.

   P.S.
   Aby nevznikla mylka: zda vyroste u nadrazi Hobby, Kaufland, Spar, Tesco mi je z profesniho hlediska uplne jedno, kupni sila naseho mesta a jeji rozlozeni mne nezivi. Co mi ale vadi je ta stara znama nepruhlednost, intrikarstvi, zamlzenost, neprimost, pololhani atd… A proto stojim na strane mistnich podnikatelu, protoze to budou oni, kdo budou ve meste opravovat domy, /mozna/ otevirat nove, hezci obchody, restaurace, atd…. Bez podnikatelu toto mesto nebude nicim. A to mnozi nepochopili dodnes.

 2. 2

  L. Novotný

  Rád bych požádal zástupce občanského sdružení PRO ŠTERNBERK, aby přestali otevřeně lhát, tohle zavání trestním oznámením pro pomluvu. Nehodlám se zastávat Reinvestu, ale co je moc, toho je příliš. Město Krnov žádné pozemky neprodávalo! Stačí se podívat do katastru nemovitostí a zjistíte, že předmětné pozemky společnost Treinvest koupila od privátního vlastníka (a nebyl to žádný překup, pozemky městu Krnov nepatřily ani předtím). To že jeden z Vašich členů výhodně prodal pozemky Bille (nebyly náhodou původně městské?) Vám nikdy nevadilo, to se do krámu hodilo. Konkurence, ze které nic nekápne, Vám nevoní. Proto spojujete dohromady dvě kauzy, které nemají nic společného, navíc vycházíte z faktů, které jsou nejsou pravdivé. Občanům města by z Vás mělo být smutno, ne podepisovat petice, vycházející z podobných „pravd“.

  1. 2.1

   Ing. Karel Fiala

   K těm pozemkům pod Billou:

   někdy v roce 1994 jsme se jako firma o tento pozemek ucházeli. Bylo nám řečeno, že V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NENÍ NA PRODEJ, JEN JE MOŽNÉ DOHODNOUT DLOUHODOBÝ PRONÁJEM. A na výstavbu nemovitosti na pronajatém pozemku samozřejmě neposkytne žádná banka úvěr.
   Vše se změnilo o 180 stupňů cca za jeden rok. Tedy pečlivé a promyšlené zacházení s městkým pozemkem. Možná i s těchto zkušeností pramení skepse místních podnikatelů a živnostníků. Ano – samozřejmě jim jde o jejich živobytí – Vám by nešlo?
   Mimochodem: pozemek od města koupila a následně prodala firma HORIMEX a nevím o tom, že by někdo z této firmy byl, teď či dříve, v Občanském sdružení PRO ŠTERNBERK. Možná máte na mysli pana Jiřího Holzmanna, ten ale s prodejem tohoto pozemku i s firmou HORIMEX měl asi tolik společného, jako já s chytáním Usámy Bin Ládina.
   Ještě ke Krnovu: nikdo nemluví o tom, kdo komu a čí pozemek prodal, řeč je o tom, že developer též avizoval výstavbu HOBBY centra a nakonec je z toho Lidl. To jen aby jste byl v obraze a zbytečně se nenervoval.
   Hezký den přeje
   K.F.

  2. 2.2

   Anonym

   Ve Šternberku sa stalo již tradicí podávat trestní oznámení na občany, kteří říkají nahlas to, co se některým mocipánům nelíbí.
   Pan KF podal dostatečné vysvětlení. za sebe jen zopakuji, dělají z nás blbce, spoluobčané !
   Jiří Bejdák

   1. 2.2.1

    Růžový panter

    no já bych byl v klidu, Liedl už tady máme takže místo hobby centra určitě modrožlutý barák stát nebude bo tu už jeden máme :-D

  3. 2.3

   vlastik

   Trestní oznámení budete muset podat ,ale na vydavatele novin Region z Krnova.
   A já naprosto souhlasím s tím, že vůbec nejde o to kdo pozemek prodával, jestli soukromý subjekt nebo město.
   Soukromníkovi jde samozřejmě jen o výsledný zisk, a je mu jedno ,jestli kupují na něm postaví hobbymarket, nebo další samošku.
   V případě města je ale situace jiná. Obec je ze zákona povinna co nejlépe hospodařit s majetkem a pokud možno zabránit s jeho dalším spekulováním . A to tady zcela evidentně hrozí . Navíc pracovnice města na jednom nedávném setkání s PRO Šternberk prohlásila před 30 svědky, že město od počátku vědělo, že parcela před nádražím bude předmětem dalšího obchodu.
   A to pane Novotný řeknu i policii, pokud na mne podáte
   trestní oznámení !!!!
   Která další fakta nejsou pravdivá ?
   Předseda občanského sdružení PRO živnostníků a podnikatelů Šternberka Ing.Čepička

  4. 2.4

   vlastik

   Občanům, kteří podepsali petici ,pane Novotný ,je na rozdíl od Vás jasno.
   A petiční právo patří k základním občanským právům
   v demokratické společnosti obsaženým v ústavě a listině lidských práv.

 3. 1

  Anonym

  Byl jsem často napadán, že nazývám Šternberk Kocourkovem. Po zkušenosti z Krnova, se musím opravit. Pokud nynější zastupitelé odsouhlasí prodej pozemku u nádraží a radnice se bude i nadále ohánět stávající smlouvou, které může věřit snad jen blbec, až do komunálních voleb nazývám naše město BLBÁKOV !
  Věřím spoluobčanům, že tentokráte přijdou volit a budou u toho přemýšlet.
  Jiří Bejdák

Komentáře jsou ukončeny.