ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

5 Comments

 1. 1

  Josef

  Slovo „Výpravčí“ znamená vypravovat. Co ale vypravuje výpravčí, který sedí v kanceláři a na nádraží má vlak? Dříve zapískal na píšťalku a zvedl plácačku, jinak vlak nemohl odjet. Dnes je tomu ale jinak. Na píšťalku píská průvodčí, která má ještě celou řadu jiných povinností (např. jestli jsou pozavírané dveře apod.). Výpravčí sedí v kanceláři, nevypravuje, protože patří do jiné divize než vlak, který má právě odjet ze stanice. Já bych neviděl ani tak chybu ve výpravčím, ale v systému nebo chcete-li v bordelu, který vládne v ČD

  1. 1.1

   rejsek

   Jenom jestli to nebyl výpravčí Hubička :D

   1. 1.1.1

    Klaus Švajner

    Hubička to nebyl, ten seděl málokdy. Raději ležel na přednostenským, dvakrát přetrženým, kanapi. ;-)

  2. 1.2

   Anonym

   Plně s Vámi souhlasím , dřív výpravčí odbavil vlak na Olomouc a pak popošel přes kolej a pustil vlak na Uničov a už jsem zažil , že vlak na Ol. ještě stál na koleji lidé dobíhali a průvodčí na Uničov už pískla a vlak se začal rozjíždět.

   1. 1.2.1

    Anonym

    Já jezdím vlakem skoro každý den a mám na své trase tři přestupy. Pokaždé vidím jak lidé neustále dobíhají na vlak i 10-15 minut po tom, co měl vlak odjet. Jakoby se spoléhali na zpoždění a vychází jim to. Kdyby ale výpravčí nebo průvodčí nebo kdokoliv měl čekat na každého opozdilce, byla by zpoždění ne 15, ale 50 minut zvykem.

Komentáře jsou ukončeny.