ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

9 Comments

 1. 5

  Olda

  Myslím si, že Ecce Homo náležitě patří k městu a Město by si to mělo uvědomit. Když se bavíte s kýmkoliv nejen mimo město v ČR, ale i zahraničí, tak Šternberk znají jako pojem : Chronotechna – výroba budíků a závod Ecce Homo. Chronotechnu jsme pohřbili a teď s klidným svědomím čekejme na konec Ecce Homo a tím i konec známosti města Šternberk.
  Propagace něčeho nejsou jen vylepené plakáty ( jako u supermarketů )!!! Organizátoři i Město by se mělo nad tím zamyslet – reklama dělá byznys !!!

 2. 4

  Rk

  Danému tématu moc nerozumím, ale nechci zklamat kritiky- tedy jen malá poznámka. Když je zmíňka o sloupech a hyždění města, ještě dnes je možno na sloupech, kontejnerech ( odpad) atd., vidět upoutávku na akci, která již proběhla a která byla , zcela jistě někým pořádána. Na tv se brzy ráno nemůže dívat každý a pokud se tady objevil názor, že kdo chce, informace najde, připadá mi to v souvislosti se stým výročí tratě, trochu relevantní.
  Jiří B.

 3. 3

  Danti

  To jo! Město za to odpovědnost nenese!
  Ale když se tady zmínilo to Dobré ráno,tak proč na http://www.eccehomo.cz nikdo nenapsal,že se tento pořad bude ve středu zabívat tímto tématem.To přece museli vědět! Já se nemůžu pořád dávat do programu,a tak se stalo a to nejen mě že jsem to prošvihl!!!!!!!!!

 4. 2

  ozz

  Nevidím to tak skepticky. Viděl jsem na ČT1 v úterý pořad Dobré ráno a celé dopoledne bylo věnováno závodům ECCE HOMO Historic. Hovořil tam publicista, který vytvořil almanach 100 let Ecce Homo, závodníci, medální manažer Ecce Homo, bývalí závodníci. Vše perfektní. Možná, že někdo z obyvatel města o závodech neví, ale ten kdo to chce vidět má informací dost a najde si je na internetu, v novinách, na stránkách Ecce Homo atd. Spoustu lidí ze Šternberka naopak závody vůbec nezajímají a odjíždí pryč, přičemž z propagací to nemá nic společného. Příznivci veteránů si zatím vždy cestu do Šternberka nalezli, tak proč plakat. Je to akce Automotoklubu, tak proč vše zase svádět na město? To je jako kdyby chtěla Sparta, aby Magistrát městské části v Praze propagoval jejich fotbalové zápasy v lize mistrů. Nic proti, ale nechápu, proč by měl být na každém sloupu plakát, hyzdí to město a potenciální diváky, kteří o závody nemají zájem, to stejně nepřiláká. Někdy mi některé příspěvky připadají jako cílené útoky na městské úředníky bez opodstatnění, nebo se mýlím? Podotýkám, že nejsem úředník města a na histroriky asi také nepůjdu, protože mám spoustu jiné práce na starosti. Nemusím tam také být každý rok, že?

  1. 2.1

   Anonym

   Také nejsem zastáncem vylepovaní letáků!!!

   Nicméně musíte uznat, že reklamní upoutávky od sloupu ke sloupu se daly každoročně aktualizovat a samozřejmě sundávat.

   A i město samo by mělo mít zájem více se propagovat. Zaprvé jdou do této organizace (AMK) nemalé prostředky z rozpočtu města (více jak 600tis.), a samotná radnice se podílí spoustou dalších aktivit (… dává k dispozici logo města a zajišťuje spoustu dalších důležitých aktivit při organizaci…).

   A v neposlední řadě je nám neustále opakováno, že by zde radnice ráda pozvedla zájem turistů o naše město. Vzhledem k tomu, že jsem měla možnost mluvit i s některými zahraničními jezdci, tak vím, že jim má tato oblast co nabídnou a nejednou této příležitosti i s rodinami využili. Takže závody jsou nesporně jednou z možností rozvíjení turistického ruchu.

   Kromě jiného také občanům města s kořeny dobře zapuštěnými bude jistě příjemné, když o jejich městě uslyší i jinde!!! Myslím tím samozřejmě v pozitivním slova smyslu (kdy se nejedná o mord, či jiné nekalosti…). Podotýká, že tímto nechci město napadat. Dokonce se této akce letos ani nezúčastním. Jen je dobré se na věci dívat z více úhlů.

   Hezký večer všem Laďka Bejdáková

  2. 2.2

   Radomil Siegel

   Můj článek byl zaměřen na to, jak město propaguje Ecce Homo a jak je hrdé na jeho 100. výročí. Dobré ráno bylo sice věnováno tomuto závodu, ale já jako většina ostatních pracujících jsem se nemohl dívat celé dopoledne a abych pravdu řekl, moc jsem ani nezaznamenal pozvánku na závody. Je pravda, že kdo chce, ten si informace najde. Ale já jsem se ptal, jak se o závodech mohou dozvědět lidé, kteří se o ně aktivně nezajímají. Kolik lidí z Olomouce třeba ví, že pár km od nich se koná závod historických vozidel? A odkud to vědí?

   Doufal jsem, že pokud má Šternberk opravdu být městem turistiky, bude se město snažit využít každou příležitost k tomu, aby ty turisty přilákalo. Dokonce jsem se domníval, že 100. výročí Ecce Homo je k tomu téměř ideální příležitostí. Asi jsem se spletl. Nevím, jestli magistrát města Prahy propaguje zápasy ligy mistrů, ale věřím, že kdyby ligu mistrů hrály třeba Teplice, Liberec nebo třeba Ostrava, město by to zajímalo.

   A pak propagace se dá udělat i vkusně. Kolikrát je město polepené plakáty, které pak stejně nikdo neuklidí. Dřív bývával nad příjezdovou silnicí od Olomouce velký poutač. Letos NIC. A co třeba lokální rádia, noviny, proč by se třeba s distribucí různých tiskovin, kterých mám denně plnou schránku nemohla spojit i propagace závodů? A pár barevných plakátů na vhodných místech by třeba taky mohlo zabrat.

   Můj článek nebyl psán jako útok na městské úředníky bez opodstatnění. Ptal jsem se jen, jestli je město na Ecce Homo hrdé a jestli dělá něco pro jeho propagaci. Když mi někdo odpoví třeba tak, že město nějaké závody vůbec nezajímají, nechtějí mrhat penězi a časem na jeho propagaci, beru to jako (oprávněný?) postoj města a bude mi to stačit. Ale na stránkách města jsem se dočetl, že město Šternberk ve spolupráci a s MK zve na závody… atd. To byla taky jediná propagace této akce ze strany města, která se ke mně dostala (3 dny před závody).

   Psal jsem to jako člověk, který se o závody nezajímá, tudíž tyto informace nijak aktivně nevyhledává. Když se ke mně jako ke Šternberákovi dostaly informace o závodech velmi zvolna a plíživě, domnívám se, že k podobně smýšlejícím lidem (tj. těm, kteří se aktivně nezajímají) se možná nedostanou vůbec. Nezajímám se aktivně o spoustu akcí, ale kdyby mě někdo lákal třeba na evropský pohár ve volejbale do Olomouce, přehlídku historických motocyklů do Prostějova nebo středověký jarmark na Sovinec, asi bych o tom uvažoval. Teda kdybych se o takové akci dozvěděl!!!!!

   1. 2.2.1

    Anonym

    Dobrý den,
    pouze stručně…jen pro Ecce Homo historic jsme dělali následující –

    reklama na závody byla ve Šternberských listech, Šternu, Novinkách, Krajských novinách (jmenované poslední tři tiskoviny zdarma do schránek), dále pokud se nemýlím snad i ve Šternbersku. Tiskové zprávy byly v místních novinách (Olomoucký den) i v celostátních MF Dnes. Během prázdnin a na jejich konci byly 2 tiskové konfernece přímo k závodům Ecce Homo hostoric (bohužel kvalitu ani kvantitu toho co píší nelze ani při dobrý kontaktech příliš ovlivnit).
    Pořad v rádiu a televizi byl již zmiňován.
    Na příjezdových cestách jsou na sloupech svislé reklamy s daty závodu (ano příští rok se vrátíme i s transparentem nad silnici – starý byl zničen, výroba nového je poměrně nákladná).
    Dále byl proveden výlep plakátů na celkem 250 plakátovacích plochách ve městech Šternberk, Uničov, Litovel,Lipník, Mohelnice, Přerov, Šumperk, Zábřeh, Prostějov, Jeseník, Hranice atd.
    Dále jsme plakáty rozvezli do všech základních škol a obcí v okolí Šternberka, do informačních center v okolních městech a vlaková nádraží.
    Členové AMK dále rozváželi plakáty příležitostně po benzinkách apod.
    Rozeslali jsme přes 250 pozvánek do různých podniků a institucí.
    Tento výčet určitě není kompletní, píšu jen, co jsem si vzpomněl.

    AMK Ecce Homo je občanské sdružení, do kterého může každý volně vstoupit a pokud má nové nápady a chce pomoci s jakoukoliv činností budeme jedině rádi.

    Přeji hezký den a zbytek víkendu

    S.Orság

    1. 2.2.1.1

     Radomil Siegel

     Děkuji za odpověď.

     Pochopil jsem z ní, že městu není Ecce homo lhostejné. Bohužel zmiňované tiskoviny (i když jsou zdarma) se ke mně nedostaly, denní tisk čtu na internetu a reklamy jsem si nejspíš nevšiml, zato poslouchám místní rádia a tam jsem nic neslyšel.

     Z Vaší odpovědi jsem se dozvěděl, že jste se snažili udělat pro propagaci tohoto závodu hodně, ale s lítostí musím zmínit, že mně se tyto informace opravdu vyhnuly. Ptal jsem se i známých v Olomouci a potvrdili mi, že o konání akce nemají žádné povědomí. Vzhledem k tomu, že letos bylo tak krásně kulaté výročí, čekal jsem něco víc:-(

     Měl jsem v tuto dobu ve Šternberku příbuzné z Německa a ti vůbec nechápali, proč např. nejsou po dobu závodů otevřené obchody, ale proč je celé město „mrtvé“. Těžko jsem jim to mohl vysvětlit, když to sám nevím.

     Možná nejsem vhodný vzorek obyvatelstva a možná, že většina šternberáků i občanů z okolí o akci věděla? Já jsem ale např. v neděli neměl pocit, že by město bylo nějak plné zájemců o závody. Normálně bych to bral jako jednu z mnoha akcí, ale právě 100. výročí se (aspoň podle mě) mohlo stát vynikající reklamou pro město. Podle mě se toto nestalo:-(

 5. 1

  Danti

  Již i já jsem psal na Ecce Homo do diskuze,proč je tady tak mizerná propagace? Vždyť je to největší akce v našem městě a vůbec v celém regionu.Nevím,kdo má propagaci závodů na starost,ale je to hrůza! Vždyť před několika lety tady jezdilo auto,které hlásalo a o závodech týden do předu.Také si pamatuju na velké tratnsparenty od lampy k lampě……..to bylo něco jiného.Máme sté výroči trtatě a tady si nic pořádně nedělo! Do schránky mi pořád chodí letáky o slevách a tak dál,ale kdby by měl přijít malý plagátek……to né! Jestli to má na starost jen jeden člověk,tak by mě zajímalo kdo? Už by to neměl dělat!

Komentáře jsou ukončeny.