ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

8 Comments

 1. 2

  V.Paulec

  Promiňte , vím že jsem mimo tuto diskuzi ale mám dotaz na pana Bejdáka a jinak nevím jak se ho dotázat.Před nedávnem jsem na těchto stránkách četl že změníte přístup úředníků k občanům a mě by zajímalo kdy ta doba nastane?Popíšu Vám vlastní zkušenost ze čtvrtka tohoto týdne.Měl jsem telefonický dotaz na odbor živnostenský a po čtyřech vysvětlení problému a třech přepojeních od jednoho úředníka k druhému my ta poslední řekla že nechápe proč mě přepojili k ní a zavěsila.Celá tato anabáze trvala zhruba 15 minut teď my nejde o zbytečně provolané peníze ale o poslední ztrátu iluzí v ochotu místního úřednictva.
  Která je jak jsem poté zjistil známá i v Uničově kam jsem telefonoval posléze .A můžu Vám říct že jsem byl jako v Jiříkově vidění , paní ochotna mne vyslechnout a hlavně poradit,to vše vyřízeno za pět minut.Druhý den jsem měl ještě doplňující informace raději jsem volal ihned Uničiv , telefon zvedla jiná paní která o mém problému nic nevěděla po vysvětlení se opakovala situace z předešlého dne dokonalé a profesionální vysvětlení a to v pátek 14.00 h
  Kdy už jsem předpokládal že mě spíše odkáže na pondělí.Mohu Vám říct že až se takto budou chovat úředníci v našem městě pak teprve uznám že se volbami změnilo něco i u nás.
  Z pozdravem V Paulec

  1. 2.1

   Anonym

   Zdravím, dotaz je sice na bratra, dovolím si však pár slov říct.
   Škoda, že nejste konkrétnější, mám za to, že zveřejnění jmen daných osob, by mohlo vést k nápravě. Dokud budou jim podobní v anonymitě, daný stav se asi nezlepší. Nebojme se je tedy veřejně označit a jako tvrďák řeknu, klidně je pránýřujme !
   Pracovníci ve veřejné správě si musí uvědomot, že jsou tu pro občany a jsou placeni z jejich peněz.
   Jiří Bejdák

  2. 2.2

   Libor Bejdák

   Já si především cením toho, že jste zde byl svůj osobní problém schopen popsat, a to dokonce i s podpisem.

   Pokud budete ochoten poslat na můj veřejný e-mail bejdak@sternberk.org větší podrobnosti, případně i s jmény úředníků, budu samozřejmě rád.

   Jinak všeobecně : úředník je samozřejmě povinen dle zákona č.312/2002 Sb. – Zákon o úřednících územních samosprávných celků – zachovávat pravidla slušnosti při úředním jednání.

   Nedělejme si však iluze, že meze slušnosti mají všichni lidé stejné.

   Osobně si myslím, že již existence těchto internetových stránek může velmi pomoci k tomu, aby si úřednici dávali na svoje chování pozor. Doba, kdy jakékoliv problémy zůstaly utajeny skončila a záleží pouze na občanech Šternberka, zda si špatná jednání úředníků nechají líbit, či ne. Pokud na některé úředníky budou stálé stížnosti, nebude mi rozhodně dělat problém tyto věci řešit na radě nebo zastupitelstvu. Jde jen o to, se o těchto konkrétních věcech dozvědět. Pokud se budou podobné případy opakovat, nevidím také problém v tom, udělat si kontrolu ochoty uředníků po telefonu. I to už na několika úřadech proběhlo a může to odhalit řadu věcí.

   Děkuji za spolupráci.

   Libor Bejdák

 2. 1

  Anonym

  Bonde, Bonde, Bondíku, budiž tento článek i pro Tebe příkladem, že informace na tomto webu se podávají ověřené a vcelku není problém je získat.
  Prý stačí jen slušně požádat a představit se ! :-)
  Jiří B.

  1. 1.1

   Jiří

   Jiří B.
   Bez představení musím říct, že uvedený článek je jistě přesný ale psaný ve stylu „Náš reprezentant se umístil na krásném druhém místě a jeho soupeř na předposledním“. Komentátor však zapoměl sdělit, že se závodu zúčastnili pouze 2 závodníci.

   Vaše zpráva „Jaký má Šternberk příjem z místních živnostníků? 30% z jejich daně z příjmu.“ bude vypadat zajímavěji, když ji doplníte o objem příjmů města z jednotlivých daní. Zkuste to, slušně vás o to žádám. :-)

   Pak bude mít Vaše zpráva skutečnou vypovídací hodnotu.

   1. 1.1.1

    Anonym

    Už jsem to tady taky psal dříve, jedno kliknutí v googlu a našel jsem v článku zobrazený graf rozpočtového určení daní. Stejně tak jsem našel na strániách http://www.sternberk.cz přehled kolik v absolutní částe dělají jednotlivé daně v příjmu města.

   2. 1.1.2

    Anonym

    Nevím proč, ale zase se objevuje mé jméno. Anonymku chytroučkej, zkus jednou napsat i jméno své.
    A co se týče příjmu z daní, pro mne jako obyčejného občana je důležité vědět, že z místních živnostníků má obec alespoň něco.
    Z různých marketů má tak leda velký prd !!
    Jiří Bejdák

   3. 1.1.3

    @

    pokud jsem vše zde uváděné dobře pochopil, tak „motivační daně“ (asi daně, které závisí na tom, jak obec motivuje podnikatele podnikat a danit) jsou JEN dvě a na těch se vybere kolem 7 milionů Kč, a to jen od živnostníků se sídlem v obci.
    Zbytek peněz přijde po přerozdělení z Prahy a je odvislý pouze na počtu obyvatel a přepočtovém koeficientu.
    Rozumím li tomu dobře, město dostane peněz úplně stejně, ať je zde sto bohatých s.r.o. či a.s., nebo ani jedna.
    Vyčíslení příjmu města z jednotlivých daní pak ztrácí smysl, vše je věcí počtu obyvatel. Řeč byla o tom, že když má živnostník sídlo ve Šternberku a platí daň z příjmu (vlastně platí každý neboť existuje minimální daň), má město z této daně přímo a hned 30%. Když se tento živnostník přesune do Olomouce, má o tyto peníze víc Olomouc, Šternberk naopak získá o tyto peníze méně. Jinými slovy: čím více živnostníků v obci, tím více peněz v obecní pokladně.

Komentáře jsou ukončeny.