Podobné články

12 Comments

 1. 6

  عبد الرشيد

  Nenažrané rypáčky jsou zasunuté až po uši v korýtku.
  Je zajímavé, co psal Olomoucký deník dne 10.9.2015:

  “Chystá se velká rekonstrukce. Podle Petra Endrödyho, nynějšího provozovatele Našeho kina, se hlavně změnil přístup k návštěvníkům.
  „Snažíme se jim vyjít naproti, zjišťujeme o co mají zájem, co se jim líbí a samozřejmě se otevíráme i dalším žánrům, jako je muzika, přednášky, divadlo,” vysvětluje Petr Endrödy a doplňuje, že kino čeká také velká rekonstrukce.
  Proměnit by se měl interiér, ale i promítací zařízení.
  „Pokud by se to povedlo, dostali bychom se pak mezi premiérová kina a chtěli bychom promítat každý den,” uzavírá provozovatel.”
  Ještě není nic rozhodnuto ale už se zase vidí na pozici nájemce s tučnou dotací na všecko. Všechno upečeno v zákulisí a navenek se udělá nějaké jakoby výběrové řízení. Anebo je pan Endrödy ve Šternberku jediný, kdo umí dát do počítače dývýdýčko a zapnout projektor????

  1. 6.1

   petr

   toto by zvládl i žák osmé třídy, bohužel není ještě vyčuraný politik aby slovy pana Sobotky mohl ojebat občany města

 2. 5

  veverčák

  Tam asi budou dobrý manévry :)
  Z výroční zprávy MKZ
  “V květnu 2014 jsme na doporučení zřizovatele ukončili projekt filmového klubu a realizaci
  všech filmových představení v Expozici času. V roce 2015 byl v rámci rekonstrukce objektu
  Kulturního domu zakoupen nový data video projektor ( v ceně 530 000 Kč bez DPH ) a byl
  umístěn v Našem kině. Předpokládalo se, že s otevřením Kulturního domu v říjnu 2015 dojde
  k přemístění do Velkého sálu tak, aby zde bylo možno realizovat především projekce při
  seminářích, přednáškách, besedách či představeních. Do konce roku 2015 se tak nestalo a
  dataprojektor je stále umístěn v našem kině ( provozovatel Petr Endrödy ).”

  Takže město úmyslně ukončilo promítání v Expozici (ze které šly městu nějaké koruny) a dataprojektor za 500 tisíc dali zadára k dispozici soukromému podnikateli.

  Neříká se tomu porušování pravidel hospodářské soutěže? Proběhlo nějaké výběrové řízení? Co pamatuju tak se kino kdysi nabízelo za 1,- Kč za rok s tím, že ostatní si bude řešit nájemce. Najednou zde máme 400 tisíc dotací ročně, dokupování nové techniky za veřejné peníze atd atd atd …..

  1. 5.1

   petr

   občané, myslím že známé skutečnosti stačí k tomu, aby byl odpovědný činitel z radnice stíhán pro porušení poviností při správě svěřeného majetku. Svým jednáním se dopustil škody značného rozsahu. Datový projektor předal bezúplatně k užívání soukromému subjektu, který navíc pobírá od radnice statisícové dotace na provoz kina které pokud promítá, tak max 2x v týdnu. Otázkou je zda nejde o korupci když dotace pobírá a projektor obdržel zastupitel. To musí vyšetřit příslušné orgány.

   1. 5.1.1

    Honza N.

    K tomu nejde nic dodat. Byly vypsáni nějaké podmínky na pronájem objektu, bylo i více zájemců ale ty podmínky byly naprosto nevýhodné, vyhrál to pan Ibrahim a pak se najednou podmínky zcela změnily. Ani za nový datový projektor nemusí platit nájem, prostě nic. Jen solí na město žádosti o další příspěvky a dotace (provoz, topení,program, letňák, různé talkshow atd).
    Zastupitelé si možníá neuvědomují že mají za toto rozhodnutí zodpovědnost a taky možná něvědí že padají trestní oznámení za špatné hospodaření se svěřeným majetkem. Je otázkou času kdy to padne i ve Šternberku.
    Kulturák zadarmo využívá další kamarád radních a majitel firmy ARKS (ročně cca 50 tisíc ovšem dostane to zadarmo pro pořádání komerčních akcí kde se vybírá tržní vstupné – takto to stojí ve výroční zprávě MKZ Šternberk).
    Je to kašpárkov a výsměch občanům, další ekonomické variaci městských expertů. Je fakt že v městské kase je peněz dost tak proč nepomoci přátelům.

 3. 4

  Robert

  Nerozumné bylo řešení přestavby “odboráku”, kdy se již mělo počítat s možností promítání filmů a stávající budovu Kina prodat, nebo vyřešit přestavbu na něco jiného…určitě by se nějaký solidní záměr našel. Provozovat Kino tím, že provozovateli jakožto soukromému podnikateli zaplatím formou dotace celkévé náklady na provoz je zarážející a divím se všem podnikatelům v nájmu města, že taky o dotaci nepožádají – taky plní služby pro občany – těm se však pravidelně nájmy zvyšují.

  1. 4.1

   petr

   Nevím kdo je pan Ibrahim, ani neznám lidi na rathausu bo již mnoho let jsem ze Šternberka pryč. Pamatuji mnoho věcí jteré již ve městě zanikly. Myslím,že kdyby ty choré mozky z radnice některé tyto firmyky dotovaly tak jak cpaly miliony do zimáku, případně co momentálně cpou do pofiderní akce jako je kino kdy radnice bohatě přispívá z peněz daňových poplatníků na bezstarostný život jakéhosi Ibrahima. Být mladší, hned bych se dal na promítání v kině OKO, válel bych si šunky a občas zaskočil na radnici abych vyfasoval pár desítek tisíc dotace abych měl na cígo a pivko. Jo, osvědčení k promítání mám.Občané by si měli položit zásadní otázku. Je nutné cpát statisíce do něčeho co vlastně nefunguje, nebo do jakéhosi politika který neví kde má hrabat?V zimním čase se dá promítat v kulturáku a v létě je zde klášter, kam snad také tečou nějaké dotace. V minulosti vedle velkého kina ještě fungovalo jino v kašpárkovém divadle, v létě letňák než ho nějaký magor zrušil.

 4. 3

  Jirka

  Pan Siegel má 100% pravdu. 15km od Šternberka je plno kin jejichž technologii a nabídce nemá smysl konkurovat. V momentě, kdy se otevřel kulturní dům se mělo kino zavřít. Nevím, co je na tom pravdy, ale provozovatel kina hned naběhl do kulturáku a sebral jim nový projektor, který byl součástí rekonstrukce a měl sloužit pro promítání právě tam.
  Nikde jsem neviděl nějakou ekonomickou analýzu kina, jen jsem zahlédl že pan Ibrahim si vyškemral koncem roku dalších 80 tisíc dotaci a hned začátkem ledna dostal dalších 325 tisíc. Řeší město i jeho tržby nebo jen cvaká náklady a poskytuje dotace? Proč družiny a školy + školky nechodí do městského kulturního domu????
  Teď je kino zavřené skrz dezolátní střechu, tak to bude asi další dotace na ušlý zisk.
  Vznikla další černá díra, jako kdysi hokej a další “promyšlené” akce.

 5. 2

  Radomil Siegel

  Šternberk by podle mě mohl (a měl!) mít multifunkční zařízení, které by fungovalo jako kino, divadlo a koncertní sál. Myslím si, že vůbec nejde o zachování kinematografie ve Šternberku, běžné kino nemůže konkurovat multikinům, 3D představením a dalším moderním trendům. Nejsem si jistý, jestli si město může dovolit vrazit milióny do rekonstrukce budovy, která funguje 2 dny v týdnu a jejíž provoz vyžaduje další podporu z městské pokladny. Tylovo divadlo se nechalo zchátrat a pokud Kulturní dům (Odborák) dokáže poskytnout kvalitní zázemí, tak podle mě nemá vůbec smysl vrážet do kina nějaké (městské) peníze.

  1. 2.1

   petr

   Jen si vzpomeňme, s jakou pompou se radnice cachtala že má investora pro Tylovo divadlo, co vše tam bude a skutek?? Tralalala z ostudy mantl. Mám obavy, aby kino nedopadlo stejně. Údržba takové budovy, zvláště v zimním období je velice nákladná. Pokud nebude kino, případně sál fungovat jako multifunkční, dopadne to stejně jako Tylovo divadlo. Žádný investor si na krk neveme budovu kde je třeba značných investic. Budova musí prostě vydělávat a ne, aby do ni radnice cpala tisíce a tisíce. Mnoho lidí kteří chtějí vidět filmovou novinku zajedou do Olomouce kde si současně mohou nakoupi v Šantovce, případně Globusu.

   1. 2.1.1

    Jirka

    Chtěl bych provozovat psí hotel (ubytování když majitel pojede pryč, venčení, hlídání). Určitě to využije víc lidí než služeb místního kina. Tedy myslím standartní promítání kdy na představení chodí 10 lidí. Školní promítání může probíhat v kulturáku. Dá mi město prostory? zaplatí všechny režie jako žrádlo, inzerci atd? Já si v klídku a bez rizika budu kasírovat v čistém. Značka ideál pro každého živnostníka.
    Je to úplně stejné, město tím jen říká, že si zaplatilo jednoho jakože opozičního zastupitele anebo že nemají nikoho kdo umí objednat film a pustit ho z počítače. Ostuda !!!!!

 6. 1

  petr

  Kino Oko fungovalo dlouhou dobu a myslím že bez problémů. Promítač Ruda Wiesner, jinak dámy Janotová, Salaquardová, Mráčková. V provozu byl i bufet. Když se kino modernizovalo, byla přestavba prováděná systémem AKCE Z. Většinou tam pracovali žadatelé o místo v mateřské školce pro své děti.Pokud si ještě pamatuji.¨, tak po skončení akce započalo přemísťování zbylého nářadí a materiálu směrem k “potřebným” Po převratu, kdy enormě vzrosta cena vstupného, přestalo být kino rentabilní a tím započala zkáza. Nejhorší pro diváky bylo zrušení letního kina. Tan promítal p. Kobza na promítačkách z normálního kina , EUROFLEX. V modernizovaném koně byly umístěny moderní promítačky 70mm

Komentáře jsou ukončeny.