ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

7 Comments

 1. 4

  Jana

  Kolik kulturních programů pro veřejnost ročně připravujete?

 2. 3

  Radomil Siegel

  Rád bych připomněl, že město „věnovalo“ dotaci 1,4 milionu kč firmě Arks Plus na pořádání kulturních akcí ve Šternberku (Šternberský kopec), takže dotovat město umí. Bohužel ne vše, na dětskou herničku pro maminky s nejmenšími dětmi, která žádala 30 tisíc, se neuvolnila ani 1 koruna :-(

  Jinak komentovat výplody p. Oborného asi nemá smysl. Kdo jiný než město nese zodpovědnost za to, že tu nemáme divadlo, budova kina je nezpůsobilá provozu, letní kino bylo před pár desítkami let zrušeno a poslední roky fungovalo jen díky iniciativě několika mladých lidí? I já mám pocit, že kultura ve městě (zejména přes léto) upadá. 1 akce za 14 dní situaci nezachrání.

 3. 2

  Anonym

  Dotace jako takové, by se měly používat jen u akcí na které se nevybírá vstupné, nebo jsou určeny pro výchovu mládeže. Nikoliv pro kulturní akce, které pořádají soukromé firmy, které to mají jako podnikatelský záměr a vybírají vstupné. Zda prodají či neprodají vstupné aby pokryli náklady je bohužel jejich podnikatelské riziko, jako každého obchodníka zda třeba neprodá tolik zboží, aby si pokryl své náklady. Jiná záležitost v dotacích je pokrytí rozpočtu organizací založených Městem, tak je posilování rozpočtu na místě, je pod kontrolou Města, kdežto u soukromého podnikatele Město nevidí do ekonomiky podnikatele u té které akce. Ani jeden podnikatel v obchodní branži nedostává od Města pokrytí nákladů, ba naopak každý rok jim Město zvedá nájem o procento inflace. Takže když kino, tak ať ho organizuje MKZ – na to přeci bylo Městem zřízeno. V tomto by se měl udělat konečně pořádek.
  Paní Jano, ukažte mi jednoho podnikatele, který by vám dal svůj výrobek nebo zboží zdarma. Tak to bohužel po panu Fialovi nemůžete ani vy požadovat. Jeho zásluha je již to, že se tomuto oboru věnuje a doposud z toho nemá jakýkoliv finanční efekt, což by málokdo dělal. Je to vskutku záslužná práce, ke které musí mít člověk vztah a zejména vztah k našemu městu. Chtěl bych vidět kohokoliv, kdo by to dělal zadarmo. A nedivte se jemu, že fotky jsou za sítí…..již několik koumáků si na jeho práci vytvořili slušný přivýdělek, takže kdo mu to může vyčítat. To, jak se rozhodne je pouze jen a jen jeho věcí, neboť k tomu má pádné důvody. Jen za to co pro Město činí by spíše on měl dostat dotaci a ne ho ještě touto formou jakkoliv napadat.

 4. 1

  Jana

  Pokud si dobře pamatuji, od zrušení letního kina v zámecké zahradě se ve Šternberku ve venkovních prostorách nepromítalo. Až nápad mladých lidí promítat filmy v Augustiniánském klášteře přivedl opět diváky do letního kina. Krásné letní večery na nádvoří kláštera se stávaly čím dál více oblíbené. Vůbec nerozumím vaší poznámce, že bez dotace se nic neděje. Mohl byste mi, pane Fialo, jmenovat aspoň jedno kulturní zařízení nebo spolek v našem čí jiném městě, které může existovat bez dotací? Vy sám nejste ochoten ukázat bez poplatku ani historické fotografie města.

  1. 1.1

   Kuželkář

   Dobrý den, paní Jano,

   musím reagovat na tento článek. Ačkoliv jsme žádali o dotaci tak bohužel jsme nic letos nedostali. A bohužel musíme tento rok vydržet i bez dotací od města.
   Jsme Kuželkáři ze ŠTERNBEKA a existujeme:-)

   1. 1.1.1

    Jana

    Kolik kulturních programů pro veřejnost ročně připravujete?

  2. 1.2

   Josef Picur

   Však je to taky v pořádku. Fotografie pan Fiala nezískal zadarmo, navíc, pokud je vystaví on-line, tak si je může stáhnout každý a zadarmo. Tuto věc bych neudělal ani já.
   Pokud chcete vidět historické fotografie města a okolí, zkuste zorganizovat výstavu historických fotografií, věřím tomu, že by se pan Fiala (a i další) nebránili fotografie ze svých sbírek na výstavu zapůjčit (předpokládám za dodržení jistých podmínek).
   A co se dotací týká – mám pocit, že jsme si na ně až moc zvykli…

Komentáře jsou ukončeny.