ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

15 Comments

 1. 7

  Radomil Siegel

  Na provoz dětské herničky byl požadavek 30 000 kč, dostanou 0 (slovy NULA) kč. Vedle toho půjde víc než 500 000 kč na provoz kina (které ovšem nehraje protože budova má narušenou statiku), 1,1 milionu dostane agentura, která pořádá hudební feštival Šternberský kopec.

  Takže pokud máte pocit, že hudební festival by si mohl (resp. měl) na sebe vydělat a že by si rodiny s nejmenšími dětmi zasloužily větší podporu města, tak přemýšlejte na podzim až budou komunální volby! Hlavně, až nám začnou slibovat, co všechno pro nás a naše děti udělají!

  1. 7.1

   Yamaha

   Nejde než souhlasit.
   Kino: Endredy dostal na koncert Anety Langerove od mesta cca 100 tisic. Plne kino, listek 350Kc. Jinde se to takove komercni akce delaji bez dotace, tady je potreba prihrat zvedači ruky. Není problém si zjistit kolik takový koncert stojí, jen by město muselo chtít :-)
   Voleybal: kolik tech hracek z tzv „extraligy“ je ze Šternberka??? Malí fotbalisté hrají v Lužicích, cizí volejbalistky ve Šternberku. Kocourkov. Otázka co to přinese městu.
   Arks – škoda mluvit. Kolik třeba platí za ten billboard před městěm? Odpověď: určitě nic, obvyklá cena za takovou plochu je 5000Kč/měsíc.
   Proč se tady podporují komerční firmy a komerční akce, to je vážně záhada.
   Kino už zavřete, stejně každej kdo chce kvalitu jede do Olo a navíc městské kinečko pro školky by si mělo umět provozovat město samo. Rád vám to za 5000Kč/měsíc obhospodařím.
   Že je kino v dezolátním stavu ví z města každej, ale přesto přihrají hned na začátku ledna 500 tisíc aby to za měsíc zavřeli :-) Elektroinstalace na průser, to stejný topení. Město řeší každej prd, ale proč nezavolali za 5000Kč statika před odesláním půl mega, to je rébus. Kafe se vaří z vody z hajzlíků, víno se nalívá naprosto v rozporu s předpisy (co na to hygiena???). Tohle je vám na radnici vážně zapotřebí???

 2. 6

  Jendab

  A kde je chyba ? No přece v těch co takovou garnituru zvolili !!!!! Takže se sami zamyslete nad sebou a nehledejte chyby někde jinde. Kdyby se vám naskytla taková příležitost, tak byste ji taky využili jako ti ostatní. Jenomže na radnici by měli být takoví lidé, kteří umí něco sami zorganizovat a ne přihazovat kamarádům kšefty ve velkém.

  1. 6.1

   Brona

   O schopnostech bych silně polemizoval: když městské kulturní zařízení, s řadou zaměstnanců s vysokou školou a to i v oboru kultury atd, neumí zajistit provoz kina.. Anebo to je záměr, třeba to umí ale zájem na radnici je jiný. Ale ať se na mne nikdo nezlobí, ale vybrat na CSFD film s více než 70%, poslat objednávku, dostat poštou DVD, to zasunout do mechaniky počítače, zapnout ON na projektoru … to by myslím zvládl i úplný jouda. A na trhání lístků si mohou vzít důchodce :-) Že MKZ umí dělat kulturní akce to je zřejmé, takže by určitě zvládli i nějakého Šmoldase a podobně. A ke všemu s tučnou dotací z Města. A vydělané peníze by mohli investovat do něčeho užitečného.
   Ale zájem je jiný, tady vůbec nejde o to hledat nějaké efektivní a pro občany dobré řešení.

 3. 5

  jirka

  Jedna bába povídala (tedy jedna kamarádka z úřadu, že to tam běží jako dobrý džouk) že ta Endrédyho žádost na 250 tisíc na koncert jakéhosi itala obsahovala i to, že to mělo být pro 100 lidí a vstupenka stát 5000 korun :-) Nevíte o tom někdo něco??? Pokud to takhle bylo, tak už to je horší než Sodoma Gomora a městský peníze se vážně rozhazují vyvoleným plnými hrstmi. Aby ne, z rozprodeje majetku ještě zbylo dost.

 4. 4

  Jendab

  Ach jo, z MKZ se stalo úklidové středisko pro ARKS. Ředitel MKZ je tedy jako ředitel úklidové čety velmi dobře honorován. Jinak není nad sport a hlavně volejbal kde nehraje ani jeden občan města prostě skupina pana Z. dobře profituje . Nakonec je to náš druhý Hašek funkcí milión a vše s přehledem zvládá. Prostě maká za město až by se roztrhal. Tak milí šternberáci doufám , že tu vysoce výkonnou garnitůru budete i nadále volit , ale pak si nestěžujte.
  Jednoduše řečeno – město se rozdalo svým fachmanům.
  Takže „děkujeme pěkně“.

  1. 4.1

   slamacek

   Nelze než souhlasit s tímto příspěvkem. Jak, co se týče MKZ, tak i pana Z.

   1. 4.1.1

    Jirka

    Nevlastní náhodou pan Z. společníkem s vkladem v s.r.o. Volejbal Olomouc??? Opravdu pádný důvod, aby do toho naše město dávala jeden a půl milionu, víc než na Ecce Homo. Ecce Homo Historic je už úplně o ničem, hejno škodovek stovek, a byla to výborná podzimní akce.
    Ještěže tady nemáme nějakého dalšího poslance, kterého baví třeba jachting, že by si město udělalo jachtařskou ligu.
    A ten kulturák je taky ostuda – město do toho dá skoro 100 milionů a v podstatě se to zadarmo půjčuje ARKSU, který prodává lístky za tržní cenu a ještě na to dostane další dotaci města (aby část těch lístků rozdal – zajímá mne, zda někdo z města sleduje nějakou efektivnost takto vynaložených peněz).

  2. 4.2

   Konečný

   Přístup pana Endrodyho je unikátní: kino je zavřené druhý měsíc a on se ani neobtěžuje na své www (placené městem) nebo facebook dát info, jak se věci mají. Nemluvě o tom, že by si třeba objel plakáty a přelepil to zprávou že se nepromítá. Ale to je práce a ještě k tomu zadarmo, tak kdo by to po něm mohl chtít. Raději bude denně běhat do kanceláře starosty a místostarosty a hučet do nich pohádky o tom, jak by bez něj Šternberk kulturně zaostal a že je potřeba vysypat další penízky.
   Je to k poblití.

   1. 4.2.1

    slamacek

    Je více takových, kteří jen berou, ale moc toho neudělají. Všiml jsem si toho u Handkeho spolku (bývalý klášter). Dostal dotaci 100 000, mj. i na propagaci, avšak jinak ticho po pěšině. Webové stránky jsou obnovovány jen jednou za rok a na FB je to ještě horší. Přitom se toho v klášteře vcelku děje hodně. Různá vystoupení, vernisáže, výstavy, koncerty. Jo, panu kustodovi to prostě stačí tak, jak to je.

 5. 3

  petr

  Nechápu, přidělení půl milionu dotace ájemci kina. Zatím jsem ještě nikdy neviděl jeho přehled vynaložench nákladů. Zajímalo by mne, v jaké výši platí nájem nejen z kina, ale i z prostoru v klášteře kde promítá v létě. Jaký nájem platí za promítací zařízení. Nejde o levnou záležitostať již jde o klasické projektory, případně digi zařízení.Také chybí informace, kolik z dotace skončí v kapse pane promítače.

  1. 3.1

   Gaos

   To je místní specialita: náklady jdou za městem, tržby pak jeho vyvolenému podnikateli. Dotace a příspěvky jsou určeny na dorovnání ztráty a ne k vytváření něčího zisku, jinak se jedná o porušení pravidel hospodářské soutěže. Že si pronajímatel kino používá mimo stanovená pravidla (pronájem za úplatu, své volební aktivity pro seniory atd) je další věc.
   Je to podobné jako kdysi hokej: město platilo všechny náklady, tržby šly pak domů majiteli.
   Věřme že kino se teď zavře, pronajímatel bude muset vrátit dotace (které mimo jiné inkasoval už někdy v lednu) a bude muset zkusit normální, nedotovanou práci. Určitě mu to do života jen prospěje.
   Dotace by opravdu měly jít jen tam, kde jsou potřeba, tedy charita a aktivity dětí. Ale na komerční kulturu za komerční vstupné – to je úlet mimo realitu.

 6. 2

  Kuželkář ze Šternberka

  Kdo chce zažít a zahrát kuželky ve Šternberku tak má možnost každé uterý od 15.00 hod. Možná je tu jedinečná příležitost to zkusit. Jelikož jsme letos nedostali nic tak kdoví zda příští rok bude kde hrát….

 7. 1

  george

  Hmm, sleduji, ze se pro nektere firmy stal dobry business z prispevku.
  Docela by mne u nekterych dotaci zajimalo efektivnost vynalozenych Kc/dite do 18let.

  1. 1.1

   Henry

   Jaký význam má pro Šternberk voleybal netuším, spíš tuším že velikost dotace bude nějak souviset s tím, že kolem voleybalu se motá pan poslanec Zemánek.
   Do kina strkat takový balík je taky úlet, zvlášť když nikoho nezajímají tržby. Tedy město podporuje určité vybrané podnikatele tím, že jim uhradí všechny náklady a tržby nechá jako bonus :-) :-) Zajímavý systém. Vůbec kultura tady v tom městě je dost unikátní záležitost a pár lidí z ní krásně žije = prodělečný byznys to asi nebude. Ale je potřeba pořádně plakat v kancelářích města a ono z toho něco kápne, nějaký ten milionek a pro menší rybky stotisícek. Proč to dávat městské firmě a mít hospodaření pod kontrolou, když to jde přihrát přátelům.

Komentáře jsou ukončeny.