ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

31 Comments

 1. 13

  Anonym

  vyjádřením svého názoru na PLOŠNÉ VYDÁVÁNÍ POUKÁZEK příliš neodchýlil od tématu.

  Hezký den přeju všem!
  Zd. Šenkeřík

 2. 12

  Anonym

  K tomu, aby slušnému občanu byla odňata dávka pomoci v hmotné nouzi, nemusí mít (od 1.1.07) žádný majetek. Stačí, když se dopustí zločinu bydlení s některým svým příbuzným v jednom bytě a hned jakmile toto ORGÁN POMOCI V HMOTNÉ NOUZI zjistí, je mu dávka hmotné nouze odňata, či spíše vůbec nepřiznána.

  Shora uvedené se děje podle legislativních zmetků – Zákona o pomoci v hmotné nouzi a Zákona o existenčním minimu – které vešly v platnost 1.1.07. a pracovnice zmíněného orgánu nelidskost těchto paskvilů zmírnit nemohou, i kdyby některé z nich (jak věřím) opravdu chtěly.

  Plošné vydávání poukázek lze chápat i tak, že ve městě Šternberku schází vůle rozlišovat občany dávky zneužívající od těch, kteří je opravdu potřebují, a je tu marná snaha tuto nevůli překrýt (desorientačním?) prohlášením, že si někteří občané ihned našli práci. Prý se to povedlo 30-ti současně! :-)

  Přiznávám se dobrovolně, že po přečtení předcházejících „komentářů“ si ale vůbec nejsem jist, jestli jsem se včil ..

 3. 11

  Jan Tichý

  Za hrdinu se nepovažuju, ale pod svůj názor se na rozdíl od Vás podepisuju.

 4. 10

  Pepa

  Jak může dostat roky napracující Rom stravenky? Když jiný občan od sociálky nedostane v případě vlastnictví auta a vybavení domácnosti vůbec nic. Zato Romové se prohání už ne v Žigulíkách ale Renaultech a Escortech do Olomouce a zpět každý den. Kde berou na benzín tedy nevím.

 5. 9

  Anonym

  ..jakési chrochtání ze tmy), že na mě kdosi dělá.

  Hezký den přeji všem!
  Zd. Šenkeřík

 6. 8

  Anonym

  „Proč to mám platit já? Nechce se jim dělat? Dobrá, dostaneš stravenky a šmytec. Běda tě najít v krčmě.“

  Jaký šmytec? Dostane stravenky, zajde si za svým kamošem (překupníkem chcete-li) , pro seznam zboží které má koupit, nakoupené zboží donese kamošovi, ten vysází prachy za nákup a jsme tam, kde jsme byli. Tomuto nelze zabránit nijak a kdo to bude chtít sociální dávku prochlastat, ten jí prochlastá. Kdyby ty stravenky byly lékem na alkoholismus a podobné neřesti, pak by to byl vynález na Nobela.

  Dokud není člověku prokázáno, že sociální dávky zneužívá, měl by mít možnost svobodně si zvolit, kde a co bude nakupovat. Ale to už je o svobodě člověčí, a některým zde – co se v lokajském šatu snad už i narodili – je zbytečné to vykládat.

  Když dělám tak si přece musím (jako všichni) platit soc. pojištění, a až pro mě nebude mít stát práci a já z toho pojištění budu čerpat soc. dávky, než se mi podaří najít si práci jinou, pak mě v žádném případě nikdo nepřesvědčí (a už vůbec ne jaké

 7. 7

  Anonym

  Tady se vše pořád opakuje jako flašinet, tak do těchto míst přenesu komentář ze dne: 10.01.2008 10:58:25 k podobnému, již na skládce orgu zasypanému článku:

  Já vzkazuji tomu moralistovi který vykřikuje, že sociální dávky se zneužívají ať si zkusí ten debil žít z 2 100, celý měsíc. Já jsem byla na soc. dávkách 5 let a v životě jsem nezažila tolik bídy a pohrdání co za tu dobu. Jen ať se podívá na úřednice jak jednají se žadateli o dávky, zažije jen pohrdání a ponížení že je to odpad a nechce dělat.
  Já jsem vždy měla svou hrdost a vždy jsem pracovala (mám odpacováno 33let, 10 roků katr na pile, 20 roků lisovna Chronotechna a za mlada jsem dělala v lese, to mi nezapočitali).
  Potom, mě tento režim uvrhl do bídy a do otroctví tohoto systému rádo by demokratickému. Než dalsí prošení o důstojné zacházení a nárok na slušný život šla jsem rači do předčasného důchodu.

  1. 7.1

   Anonym

   dokončení:
   Za 33let práce jsem si vysloužila důchod 4 900 Kč. Ale nikdo mě nešikanizuje a neponižuje. Ať si dotyčný zkusí žít za 2 100 a jezdit 5 krát za měsíc do Olomouce a jinam za 30 korun vlakem a shánět práci. Žrát musíte jen odpad a nejlacinější jídlo. Nikdo se nepozastaví nad tím, že někdo bere milony za měsíc ale dávky vam leží v žaludku.

   Předčasná důchodkyně Šternberk

   1. 7.1.1

    Anonym

    Možná by to šlo říct i tak, že na fackování nevinných se za každého režimu přihlásí vždy jedni a titíž odchylové.

    1. 7.1.1.1

     Klaus Švajner

     Jste vy dva normální? Pochopili jste, co se tady v této diskuzi snaží lidé naznačit? Je dobré udělat přítrž ve vyplácení neoprávněně vyplácených dávkách.
     Je potřeba aby nastal základní zlom v systému, to znamená, že by dávky byly vypláceny těm, kdo si je opravdu zaslouží. Pak by potřební měli daleko víc. Ale pokud jeden pracující musí svou prací uživit jednoho až dva „nezaměstnané“ tak ten třetí důchodce má prostě smůlu. To přece není nic tak těžkého pochopit.
     A chtějí-li naši indičtí spoluobčané mergle na automaty, chlast, drogy a cigára, tak ať si je, doprdele, vydělají. Proč to mám platit já?
     Nechce se jim dělat? Dobrá, dostaneš stravenky a šmitec. Běda tě najít v krčmě.
     To je celé o co tady jde a pokud vy, paní předčasná důchodkyně toto nechápete, tak se raději nevyjadřujte. Nemám nic proti sociálně potřebným (důchodcům, nemocným atd.) ale rozhodně mezi ně nepočítám tu povykující verbež co dennodenně okupuje náměstí.

    2. Anonym

     No jo, ale s tímto byste se měl obrátit na úřednice, které vypláceli (vyplácejí dál v poukázkách?) dávky lidem, přestože věděli a vědí, že tentýž den ty peníze skončí v automatech. Přečtěte si prohlášení paní Černocké, ona vlastně usvědčuje pracovnice soc. odboru z naoprávněného vyplácení. Proč začali vydávat poukázky plošně, když (jak tvrdí Černocká), lidi problémové znají. Za dané situace jsou šikanováni i slušní lidé. A kde jste přišel na to, že netáhla nejsou schopna si poukázky vyzvednout a zpeněžit víte snad jen Vy?

     Hezký víkend přeji všem.

    3. Radomil Siegel

     Velmi výstižně napsáno! Jsou lidé, kteří si pro sociální dávky přijedou taxíkem. Jsou lidé, kteří dokáží sociální dávky prochlastat a děcka nechají běhat venku s holým zadkem. A jsou lidé, kteří se skutečně ocitli v tíživé situaci a potřebují pomoc.

     Člověku, který skutečně potřebuje sociální pomoc, by mělo být jedno, jestli dostane peníze na jídlo nebo stravenky na jídlo, jestli dostane peníze na nájem nebo je těmi dávkami přímo uhrazen nájem (což se u nás bohužel neděje), jestli dostane peníze na dětské oblečení nebo poukázky.

     Zažil jsem v rodině tíživou situaci a příslušná osoba měla nárok na sociální dávky. Na městském úřadě dopadla velmi špatně, v podstatě ji vyhodili. Jsou ale „sociálně slabí“, které z úřadu nikdo nevyhodí. Znám případ, kdy pracovnice sociálky volala do školy a prosila učitelku, ať matce potvrdí, že její dítě chodí do školy, ačkoliv to není pravda, protože matka s celou rodinou je právě u ní v kanceláři a vyhrožuje jí.

     A na sociálně slabé pak nezůstane!

    4. Kondom

     Bacha ať Ti to nesmažou.

   2. 7.1.2

    Ol.

    a ztěžovala jste si na dotyčné úřednice, že s vámi¨tak jednají? jestli ne tak proč ne? proč si to nesete v sobě místo aby jste jim tenkrát od plic řekla, co si myslíte.

    1. 7.1.2.1

     bombr

     Není každý taková povaha!!:(A myslím si že při stížnosti na naše úřednice by se nic těmto arogantním profesionálkám nestalo!Je málo normálních a slušných úředníků!!OPRAVDU jako šafránu!!:(
     L.L.

    2. Anonym

     Jasně, není kam si stěžovat!

 8. 6

  Kondom

  Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho serveru! Redakce

  1. 6.1

   Anonym

   Pokud nebude urázlivý komentrář z 24.04.2008 20:27:27 vymazán, obrátím se tentokrát přímo na státní zastupitelství v Olomouci a nehodlám dál s nikým diskutovat. Nechť provozovatel umožňujcí tyto útoky proti poctivě pracujícím lidem, podává vysvětlení v kanceláři příslušného orgánu.

   1. 6.1.1

    Klaus Švajner

    A koho pak urazil?
    Člověče, jeďte do té Olomouce a vyhledejte nikoli st. zastupitelství, ale odbornou lékařskou pomoc. Nejlépe psychiatrickou.

   2. 6.1.2

    bombr

    Nikoho neuráží!!Jen konstatuje!!:)))
    L.L.

   3. 6.1.3

    Karel Fiala

    Rád podám vysvětlení komukoliv. Zákon č. 480/2004 jsem nastudoval (narozdíl od Vás) velmi pečlivě a dokonce jsem si nechal zpracovat právní názor.
    Mimochodem: našim čtenářům dáváme možnost upozornit na příspěvek, který se jim zdá být nevhodný – a to zasláním mailu (viz box IMPRESSUM vpravo). Nevím, proč této možnosti nevyužijete a musíte tady anonymně vyhrožovat. Taky nevím, proč bych se měl řídit pokyny někoho,kdo se bojí nebo neumí podepsat resp. mne kontaktovat přímo, třeba právě tím mailem. Ale to už není tak pohodlné, že ano. Lepší je křičet z anonymity.
    Komentář přesto smažu, i když se mi nezdá být ani urážlivý ani zákon porušující. Delší komentář bude v článku, který za chvilku vložím na tento web.
    Přesto bych Vám chtěl poděkovat, díky Vám a podobným provedeme úpravy tohoto webu tak, že chroničtí anonymové se k některým částem těchto stránek nedostanou a bez registrace nebudou moci nic vkládat.
    S pozdravem
    K.F.

  2. 6.2

   Anonym

   Člověče, jste gauner a rasista. Jakou máte kůži vy? nezdá se vám, že jsme všichni barevní, ale každý má nějaký odstín. A vaše výrazy o divoších? Znovu vám opakuji, že jste gauner, který nepatří mezi civilizované lidi.

   1. 6.2.1

    Anonym

    co tak kdybyste podal trestní oznámení třeba na ministra Čunka, ten taky mluví o opalování se a rozdělávání ohňů na náměstích

   2. 6.2.2

    Kondom

    Proč mě oslovujete člověče když jsem gauner a nepatřím mezi národ? Nevím jak a koho jsem čím urazil, použil jsem jen text z jedné písničky. Nevím jak na tom jste ale snad ji znáte. Bylo to před lety a já musel pracovat s občany tmavé pleti na jedné akci a bohužel s nimi být i ubytovaný. Vezměte si jich na víkend pět domů a poserete se z toho, civilisto. Snad jsem to napsal teď bez urážky. Gauner a Rasista.

 9. 5

  kondom

  Hm, za poukázkázky si nekoupí ani kondomy.Takže nezbude než makat.

 10. 4

  Anonym

  Pojďte sem všichni kdož máte špatnou náladu, zde se zase bude kopat do těch, co se bránit nemohou!

 11. 3

  Anonym

  To už tady bylo před více než 10 lety. Kdo bude chtít chlastat, chálku vyzvedne a prodá tomu, s kým je již dávno domluven. Nic to neřeší, tak jako to neřešilo tehdá. Je více zájemců o veřejněprospěšné práce, ale na jejich platy nejsou (prý) peníze. Ty co v dnešních dnech vidíme na ulicích nebyli přinucení těmi stupidními lístky, ale jsou to pracovní místa dotovaná pracovním úřadem.

  Zd. Šenkeřík

 12. 2

  Jan Tichý

  A já tímto tleskám naší radnici. Je vidět, že s tou nezaměstnaností to až tak zlé nebude.

  1. 2.1

   Anonym

   Hrdino!

 13. 1

  Anonym

  Tochu je to poznat, že někteří > konečně zkusili pracovat<
  Mně se líbila parta chlapů, kteří seškrabávali přerostlou trávu na chodnících. I když tráva začne růst znovu,rozhodně nepřeroste tolik, jako před tím (na některých místech se prosvětlil chodník až o jeden metr).
  Druhá parta byly ženy tmavší pleti a to už bylo horší. 4 seděly na betonovém náměstí na lavičkách a jedna předstírala něco, čemu by se při zamhouření očí dalo říct zametání. Rolem radostně pobíhala cikáňata a hrála si s košťaty na honěnou.
  Třetí smíšená parta procházela po břehu Sitky a do pytlů sbírala plechovky, pytlíky PVC láhve atd.
  Takže: po dlouhé době jsm viděl pokoušet se přizpůsobovat nepřízpůsobivé občany. Sice jimto mnoho nešlo, ale byla to první jiskřička,která by se mohla rozhořet. Nejsou všichni cikáni lumpi a povaleči. Jsou tací mezi nimi a to je bez debat. Ale v minulosti jsem poznal mnoho těch, kdo pracovali dobře. Chtěli by pracovat, ale pro jejich barvu kůže práce prostě není.

  1. 1.1

   mlocek

   Ještě jednou oceňuji práci těch, kteří čistili chodníky od trávy. Bylo to kvalitně odvedené a zajímalo by mě kdo této partě šéfoval.

   Jen tak dál.

Komentáře jsou ukončeny.