ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

19 Comments

 1. 7

  Stanislav Orság

  Vážení spoluobčané,
  dovolte mi, abych Vám touto cestou poskytl další informace k případu šternberské nemocnice.
  Ve čtvrtek 4. října 2012 jsem měl já i pan poslanec Jiří Zemánek telefonické jednání s ředitelem VZP pobočka Ostrava, který nás ujistil, že v současné době není připraven scénář, který by směřoval k uzavření této nemocnice.
  Jednání mezi VZP a Středomoravskou nemocniční a.s. (provozuje nemocnice Šternberk, Přerov, Prostějov) o uzavření smlouvy na další roky bude dále probíhat. Pokud někdo opravdu s takovou variantou pracoval, pak věříme, že náš tlak a výzvy k odpovědným místům, ohlasy v médiích, na internetu, probíhající petiční akce, okamžitá podpora všech starostů Šternberska, Uničovska, Litovelska a Moravskoberounska jasně ukázala, jaký význam má toto zařízení pro celý Olomoucký kraj a tato úvaha už zůstane opravdu jen úvahou.
  Na pondělní zasedání Rady města Šternberka předložím k projednání výzvu směřující ke Všeobecné zdravotní pojišťovně k zastavení všech potencionálních kroků, které by mohly ohrozit existenci naší nemocnice. O podporu této výzvy jsem dnes požádal také starosty obcí a měst regionu Uničov, Litovel, Moravský Beroun a představitele Olomouckého kraje.
  Pokud bychom získali informace, že by nadále existovala hrozba neuzavření smlouvy mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a šternberskou nemocnicí využijeme všech prostředků a možností k odvrácení tohoto kroku, vyzveme občany celého regionu k vyslovení nesouhlasu s těmito kroky a budu osobně iniciovat jednání s ministrem zdravotnictví a předsedou vlády České republiky.
  Děkuji všem, kteří nám v těchto dnech pomáhali a vyslovovali podporu.

  Stanislav Orság, starosta
  Jiří Zemánek, poslanec PČR

 2. 6

  Anonym

  ta petice je kde, v nemocnici? Rád podepíšu

 3. 5

  Anonym

  Dnes už je to také v MF Dnes, také s názorem Mgr. zemánka

   1. 5.1.1

    bombr1

    Vážení občané!Po Šternberku již nyní putují petice!Podepište ať nemocnici neruší!Děkuji za pochopení!!
    Lorenc L.

 4. 4

  pepa

  A co ještě? Už je to Chronotechna, VOP, Moravia, obchody, kino, stadion …

  1. 4.1

   Anonym

   špitál Agelu podarovala radnice, ale Chronotechnu rozkradla partička vyčuraných Německých specialistů ve spojení s několika vykutálenými Čechy. Podobně to bylo v Morávii, Delta byla vytunelovaná krátce bo spuštění moderní linky.No a teď je na řadě VOP. Jo jo, Šternberk se pomalu stává zapadákovem kde převládají supermarkety, ale lidi nemaj prašule a pomalu se zvětšuje cikánská komunita která stojí občany moooooc peněz

   1. 4.1.1

    Stanislav Orság

    Dobrý den ještě jednou,

    dovolte mi abych zareagoval na jednu Vaši poznámku. Nemovitý majetek (pozemky, budovy) v areálu nemocnice jsou v majetku Olomouckého kraje nikoliv Agelu a.s. (toto si můžete ověřit např. v katasru nemovitostí). Část majetku patřila v minulosti Městu Šternberk, ale tento byl převeden Olomouckému kraji.

    Společnost Agel a.s. resp. Středomoravská nemocniční a.s. je pouze provozovatelem této nemocnice na základě smluvního vztahu s Olomouckým krajem.

    Příjemný den,
    S.Orság

    1. 4.1.1.1

     Anonym

     Možná hloupá otázka: nemovitý majetek co patřil Městu musel být převeden, nebo byl dobrovolně převeden. Proč třeba nebyl prodán, jako se to dělá s každým movitým majetkem když mění vlastníka?
     A další hloupá otázka: Agel za ten majetek, který užívá, něco platí? Já zdravotní pojišťovně platit musím a když náhodou jdu k lékaři, tak si ty úkony nechá proplatit. Stejně tak Agel. Nemocnici neprovozuje z lásky k bližnímu ale protože to je výnosný byznys.
     A třetí otázka: Město mělo v nemocnici i majetek movitý. Zajímala by mne jeho hodnota a zda byl odprodán nebo pronajat Agelu, a za cca kolik.
     Moc děkuji.

    2. Anonym

     Za hubičku tak jak zimák Trundovi!

 5. 3

  Anonym

  Dobrý den,
  uvedené informace k nemocnici ve Šternberku jsme získali také. Zatím se jedná opravdu jen o neoficiální, možnou variantu. Chtěl bych ale všechny ubezpečit, že se s tímto konstatováním nehodláme nikdo smířt a už činíme vše proto, aby se tento černý scénář nenaplnil.
  Příjemný den
  S.Orság

  1. 3.1

   leos

   A pak se divme,že už mají lidi toho bordelu u nás dost a raději budou doma nebo budou volit komanče!Já,ale komanče nechci a dám hlas radikálům z DSSS.
   Pane starosto,ale Vám děkuji za rychlou reakci.

  2. 3.2

   Martin H.

   Seper pane starosto ze reagujete tak rychle. Nemocnice je velmi citliva zalezitost pro vsechny sternberaky. Vzpominam, kdyz se pronajala Agelu, jak se vsichni zarucovali jako to bude dobre a pro mesto vyhodne. Soukromy Agel dostal prosperujici podnik s velkym obratem ZADARMO, nezaplatil nikomu ani korunu. Pro Agel to je business jako kazdy jiny. Agel si udelal svou pojistovnu a jde pochopit, ze konkurentovi napr. VZP neobnovi smlouvu.
   Ale me by zajimalo, jak velkym majetek (v Kc) ma v arealu nemocnice Mesto Sternberk a kolik mu za pronajem tohoto majetku Agel rocne plati?
   Moc dekuji.

 6. 2

  Anonym

  A první jde Zemánek – už pro město udělal dost –

  1. 2.1

   Anonym

   A hned Vavroušek a Stonawskej………

   1. 2.1.1

    Anonym

    Vyborny vyrok pana Stonawskeho „… jsme nepolitické sdružení nezávislých občanů, které navazuje na své nepřetržité aktivní působení ve šternberské politice od roku 1994“ …
    To snad mluvi za vsechno :-) :-) a mimochodem pro nej bylo vytvoreno misto druheho mistostarosty za 30 tisic mesicne – hezka traficka za tech par hodin tydne :-)
    Opravdu kdyby tihle pani a damy radeji makali doma na zahrade, bylo by lepe :-)

 7. 1

  Vasil

  To je tak, kdyz tady v tomhle meste kazdy keca do vseho. Pan Zemanek se pasoval na odbornika pres zdravotnioctvi (m.j. předseda představenstva Nemocnice Olomouckého kraje, a.s.) a tohle je vysledek. Krom toho, ze město je chudsi o par desitek milionu, co ta sranda s Agelem stala.
  Nekdy mam vubec ten pocit, ze vsichni ti „odbornici a specialiste“, kteri se drzi radnice jako hovno kosile uz od 90 let, byli vyskoleni a vyslani Krajanskym spolkem Sudetskych Nemcu, coby msta za rok 1945 s cilem tohle mesto paralyzovat a nasledne uplne zlikvidovat. Jinak to neni mozne – to uz kdyby tam sedeli dva tri Mongolove, tak to bude fungovat lepe.
  Mimochodem, zmineny specialista na vsechno, pan Zemanek, je take predsedou Meziparlamentní skupiny pro Jihoafrickou republiku :-) Cekam, ze nam JAR diky temto „odbornikum“ vyhlasi valku. Anebo ze by duvodem tohoto Zemankova zajmu o JAR byly penize a moznost zadara se nekam kouknout na dovolenou?????
  A tak to v tomhle state je se vsim. Tihle pani by udelali lepe, kdyby nedelali vubec nic, aspon by nic nepokazili.

  1. 1.1

   Anonym

   Jednoduše řečeno ať jdou do prdele!

Komentáře jsou ukončeny.