ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

20 Comments

 1. 8

  Anonym

  To jsou jen výmysli.Nebo peníze do kapec.Když jsem se naposled díval na rozpočet,kolik stála uprava komunikace,tak jsem se dočetl,že město financovalo třeba za fůru makadamu 20000.Ale jako řidič vím,že fůra+odvoz výjde tak na 7000-10000.

 2. 7

  Anonym

  Všechno to budování dalších a dalších obchvatů a dálnic, a dalších dopravních kapacit je jen (možná) dočasným řešením. Aby se problémy s dopravou odstranily trvale, tak bychom museli obchvátit plotem psychiatrické léčebny všechny ty šílence, kterým vděčíme za to, že se potraviny a další zboží převáží přes půl světa, když většinu z takto patologicky imbeciloidně přepravovaného lze vypěstovat za humny (tak jako před přestavbou společnosti v r. 89), nebo vyrobit tady doma. To je jediné rozumné řešení. Všechno ostatní je cesta do hoven, ať už se to někomu líbí či nelíbí.

  1. 7.1

   Anonym

   100 bodů!!!!! Pod tenhle názor se okamžitě podepíšu. Neříkám, že bych tu chtěl mít zase komanče, ale zlikvidovat téměř veškerou tuzemskou produkci a dovážet to přes půl zeměkoule, to je opravdu dílo bláznovo. Asi bych se v zimě dokázal obejít bez okurek, rajčat nebo nektarinek a dal bych si třeba kozí sýr za jinou cenu než je 550Kč za kg (dovoz z Francie). Anebo super věc je kysané zelí.

   1. 7.1.1

    Anonym

    Také jednoznačný souhlas!

 3. 6

  Anonym

  žabo myší války a kecání o hovně..

  1. 6.1

   Anonym

   Pro toho kdo tam kupuje pozemek za 1300 kč/m2 to jestli je tenm pizemek od baráku 60 nebo stovky metrů asi až tak o hovně není – řekl bych……

 4. 5

  Anonym

  „Nejbližší pozemek je vzdálený asi šedesát metrů, přičemž domy jsou až o několik stovek metrů dál. “ – Parcely mají mezi plotem a domem stovky metrů :)

 5. 4

  Anonym

  Obchvatem se ta trasa oprávněně nazývala v dobách, kdy Jívavská byla úzkou silnicí vzrostlými listnáči lemovanou, která se klikatila přes mosty a přes kterou občas hnal někdo husy na potok. Tehdy nad nemocnicí nebylo tolik chat a snad nikdo tam trvale nebydlel. Už dávno se ale z mnoha chat staly domy celoročně obývané, pročež se slabomyslným nutně jeví každý, kdo tu mluví o obchvatu.
  Kdo zná alespoň trochu část města, která má být novou silnicí zmrzačena, musí jasně vidět (snad i kdyby byl poloblbý), že jediné co se podaří obchvátit, jsou dvě nemocnice a vlastně vše, co se ocitne mezi dvěma nedaleko od sebe se táhnoucími silnicemi. Teď jsou nemocnice i psychina atakovány hlukem „jen“ z jedné strany. Po vybudování tzv. obchvatu, budou dostávat nářez tato léčebná zařízení ze dvou stran, s ozvěnou z lesů ze směrů všech. Kamiony a dobračiska na motorkách, začnou tedy na pacienty působit přinejmenším stereofonně.

 6. 3

  Rosťa

  Malého Nečase – svazáka máme i ve Šternberku. A Šternberská radnice je prolezlá korupcí a „odborníky na svém místě “ asi jako kterákoliv radnice v Praze, či jinde. A všemu tomu ve Šternberku velí jedna zkrmená baška, kterou nikdo ne a ne odstřelit….

 7. 2

  diskutér

  plány na obchvat Šternberka existují mnoho let. Již za éry pana Salzburgera na stavebním odboru. Holt, rudoši na stavbu prašule neměli a ta dnešní korupcí prolezlá vláda svazáka Nečase má tak akorát miliardy pro tlupu loupežníků s fotovoltaikou a to jim ještě těm kriplům musíme miliardama přispívat i ny.

  1. 2.1

   Anonym

   Rudoši, tedy komunisti než se z nich stali kapitalisti, by peníze na stavbu i měli, spíše se jim nedostávalo pracovních sil. A co se tzv. obchvatu týče, tak je třeba si stále připomínat, že o žádný obchvat nejde, protože i nová trasa bude procházet okolo nemocnice a také tam už lidé hojně bydlí. A troufám si tvrdit, že kamiony, které tamtudy budou jezdit, bude zřetelně slyšet po celém Šternberku, protože na rozdíl o nynější Jívavské, bude nová trasa nad městem, podobně, jako je nad městem ecce-homo. Tak, jak dnes slyšíme motorky z eksáku, tak je budeme slyšet i s plánovaného obchvatu, který není ničím jiným, než novou (další) cestou skrze obydlené území. Odlehčí ta nová cesta Jívavské, ale obchvatem bych to nenazýval. Pouze se část aut přesune na novou cestu, vedoucí téměř vodorovně vedle té straré. Obchvatem se to dílo dalo možná nazývat před několika desetiletími, dnes se tento název pro ono dílo nehodí ani trošičku.

 8. 1

  Anonym

  Denně se píše o tom, jak lidé ničí přírodu. Obchvat má vést právě nejvíce zalesněnou částí území. Asi máme zeleně dost….. Kdy už půjdou všichni odborníci někam ?

  1. 1.1

   RS

   Podívejte se na mapu a zjistíte, že obchvat města ani jinudy moc vést nemůže.

   1. 1.1.1

    Anonym

    A proč by vůbec měl existovat? Bydlím velmi blízko Jívavské ulice a zase tak strašné to není.

    1. 1.1.1.1

     Anonym

     Jestli je to opravdu 10 000 aut za den tak význam má,nemluvě o častém smradu ze spálené gumy jak nákladáci brzdí.Přejít přes přechod u nemocnice je horor hlavně pro starší.

    2. Anonym

     Zadára nabízím dva zlepšováky, kterak zlepšit dopravní situaci před nemocnicí:

     1) semafor
     který se dá použít k regulování dopravy na přechodu. Každý by se tak nevrhal do cesty kdy se mu zachce, ale musel by vyčkat na zelenou, která by skákala v určitých intervalech.

     2) dražší řešení: nadchod
     (běžně používaný tam, kde je potřeba pěšky překonat frekventovanou komunikaci)

     Každopádně to vyjde na zlomek ceny obchvatu, který by ve finále stejně stál bratru 2 miliardy.

    3. Anonym

     Třeba se toho veřejně škodlivého projektu nemusíme ani tolik bát, páč může jít klíďo píďo jen o to, aby bylo co plánovat, kolem čeho vytvářeř studie a analýzy atd., atd. Něco jako revitalizace penelových sídlišť, síť rozhleden kolem města, sjezdovku v lipině, ….

    4. Anonym

     Už aby byl tento veřejně prospěsný projekt postaven.Obchvaty měst se dělají všude tak proč by měl Šternberk být zatížen tak dopravou.Nevím co tady melete za sračky revitalizace penelových sídlišť, síť rozhleden kolem města, sjezdovku v lipině to snad plánovala ŘSD??

    5. Anonym

     ve finále je jedno kdo to plánuje, zda nějaké státní ŘSD, stát, potažmo města či obce. Vždycky se slétne hejno supů kteří rádi za nemalé peníze projektují. Příkladem může být Tylovo divadlo: projekt rekonstrukce stál téměř 500 tisíc, samotná rekonstrukce byla naceněna na cca 80 milionů a přitom v městské pokladně byly pavučiny :-)
     Za 500 tisíc si město mohlo zaměstnan autorizovaného projektanta na plný úvazek minimálně na rok, a to by k tomu stihl další práci, za kterou Město zaplatilo externím firmám aspoň dvě mega. Ale když tečou veřejné peníze, není třeba počítat :-) Pak dálnice stojí 2-3 x tolik než v bohatém Německu nebo Rakousku.

    6. Anonym

     Kolik má stát peněz onen průtah obydlenými, dosud klidnými a zdravými okrajovými částmi města tu bylo řečeno. Možná by byla také zajímavá také informace, kolik už ten dávno zastaralý projekt peněz spolykal. Pokud se nemýlím, tak před několika málo lety se dělaly průzkumné vrty na svahu nad městem (naproti koupališti, školy, bytovým domům, chatám a zahradám), na který má být to posílení dopravní kapacity části ul. Olomoucké a ul. Jívavské „přilepeno“. Není tu náhodou někdo, kdo tomu trošku rozumí a alespoň hodně zhruba by nám tu odhadnul, kolik stály třeba „jen“ ty (zbytečné?) vrty?
     Kde kdo tu velmi hlasitě naříká (jeden pán obzvláště srdceryvně), o kolikže nás tu jistý poslanec připravuje veřejného oběživa. Možná by zmíněným soužícím se nešťastníkům od bolesti trošičku pomohlo vědění, kolik veřejného oběživa odtéká do hoven, aniž by to jejich slzami zalité zraky registrovaly.

Komentáře jsou ukončeny.