ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

81 Comments

 1. 34

  Anonym

  hele poradim ti hled si sviho huleni a neser se do smažek neni to jen o tom jsou zmrdi a zmrdi přesto jsou lide co to daji i třeba diteti to je jasna zmrdovyna o tom žadna ale je to o lidech to chci řici a lidi jsou svině tak či tak

  1. 34.1

   Anonym

   myslenka dne :-)
   trochu se bojim do duchodu – po predstave, ze lidi jako ty budou tahnout ekonomiku, mi naskakaly pupinky :-)

   1. 34.1.1

    leos

    Pánové kdo vás platí?Vždy když se řeší nějaká důležitá témata napíšete nějaký blábol tam či onam aby jste odlákali pozornost.Že by radnice?

    1. 34.1.1.1

     Anonym

     A kdo platí tebe? šternberk.org?

    2. Anonym

     Feťáky nepodporuje nikdo!

    3. Honza Tichý

     Vážený zavináči,
     na Vaši otázku odpověď neznám. Jen se chci zastat cit. „šternberk.org“. Tento web provozuje pan Karel Fiala ze svých prostředků. Nemá z toho žádný prospěch, co vím, nikdy nevzal zakázku od „našeho“ Úřadu.
     Honza Tichý

   2. 34.1.2

    Anonym

    Ha ha ha
    Lidi jako oni nebudou táhnout ekonomiku, protože ani neví co to slovo znamená.
    H.

  2. 34.2

   Anonym

   Fascinuje mě, jak někdo dokáže v jediné větě zprznit svůj rodný jazyk do té míry, že ani po opakovaném přečtení nelze pochopit, co chtěl autor vůbec říct.

   1. 34.2.1

    Anonym

    Co je na tom k nepochopení? Vždyť se tam píše jasně: „to je jasna zmrdovyna o tom žadna…“:-)

    1. 34.2.1.1

     Anonym

     V tom případě se vyhlašuji veřejně za debila, i po dovysvětlení nechápu, co nám vůbec chtěl náš spoluobčan sdělit.

    2. Anonym

     Třeba to neví ani ten spoluobčan, co onen příspěvek psal. Možná dnes už neví ani to, že někam něco psal.

     A nebo taky klíďo píďo může jít o nějakou rafinovaně maskovanou šifru, kterou někdo někomu něco sděluje.

 2. 33

  Anonym

  A jak to dopadlo?vysetrovani skoncilo bez viniku a PIKO?toho je mezi mladymi cim dal vice.A cas se hodne zrychlil.Jiri B. Zlom

 3. 32

  Anonym

  Celou vec pokladam za uzavrenou,vysetrevani trestni veci pomluvy na mou osobu prave probiha o vysledku vas budu informovat.Jiri B.Zlom

 4. 31

  Anonym

  ty jsi hloupy Martine!!!

 5. 30

  tekk23

  Toto je poslední co zde píšu protože mě nebawí řešit takový howna..
  Mííšo..za prvé:navařilo se tam
  ..za druhé:odpařovalo se..
  ..za třetí:Nedělal jsem to tam já,zjisti si všecky
  fakta a pak do mě val!

 6. 29

  Anonym

  A piko si tam varil, kdyz tam Bejdys nebyl a zrovna jak jsi mu to udelal, tak spadl moc spatne na hlavu a poslal jsi ho tam, kde byl…..
  ruku na srdce
  a popremyslej
  pravdou nejdal dojdes
  i kdyz pravda boli!
  tak se tady nevykecavej a raci se spamatuj
  daj se do kupy.
  treba si uz prestal fetovat, ale porad budes tak chory a natolik blbi
  tvoje vec tvoje volba
  ale ty vubec nepis, ze se nekomu pomstis, raci se vzpamatuj, jses uplne vyrizenej… a uz ani nevis jak se z toho vykroutit.
  nepis sem….
  bude to lepsi pro tvoje dobro.

 7. 28

  Anonym

  Nesmažila jsem, jen jsem to zkusila a říkala si co asi je na tom tak krásnýho, že moji kamarádi do toho tak spadli. Taky mi to otevřelo oči, ale to jsem nemusela dopadnout jako troska!!
  To je dost mrzuté, že se nestydíš za to, že jsi smažka. Ale jo máš pravdu, když jsi smažka, tak si myslíš jak ty máš pravdu a že děláš vše dobře a nikdo ti do toho kecat nebude. Jsou lidé, kteří se ti snažili pomoc.
  A vím mnohem víc než si myslíš!! A nemusím to prožít já sama osobně. jako třeba, že bych zdrhala z pasťáku a něco si sháněla.
  Hele snad nechceš, abych tady napsala, že jsi u Jirku vařil smaho? Že jsi podělal toho a toho a doteďka jim dlužíš peníze. Oni tě mají ale u prdele, protože tě litují.
  Píšeš tady jak se Jurovi pomstíš, ale přitom, když už ti má někdo něco udělat, tak brečíš jak malý kluk a málem se počůráš.
  Vůbec sem nepiš, protože jak říkám… moc mluvíš a málo konáš činy. Takže až se z toho vyhrabeš a budeš velký, tak si třeba napiš a říkej co chceš… ale teď si zatím ještě nic nedokázal……
  a ty ani nevíš co mluvíš….. asi ti to už vlezlo moc na bukvičku viď? NEMLUV ! míša

 8. 27

  Martin Polák!

  Jojo..myslete si co chcete.Já vás k životu nepotřebuju.Mám svoje lidi a to mi stačíí :D :D

 9. 26

  Míša

  Martin už totiž ani neví jak se má z toho vykroutit, tak tady jenom lže. Pravdou nejdál dojdeš. trochu přemýšlej než něco řekneš.

 10. 25

  Martin Polák!

  Táák jdeme na to..píšeš tady kolikrát jsem ti sliboval že přestanu smažit..jediný co jsem ti kdy řekl bylo to že bych přestat chtěl.Jsem smažka a nastydím se zato.Matro mi otevřelo oči a neumím si představit kde bych teďka byl kdybych jsi těma drogama a pasťákem neprošel.Taky dáwáš na jevo jak smaho nesnášíš a přitom jsi sama dáwala..to je trošku na hlavičku nemyslíš?Komentář o kterým jsi myslíš že psala moje máma tak psala moje nejlepší kamarádka která mě asi tak jediná zná a ví jakej doopravdy jsem.Ukazovat Šternberku že jsem silný a mám na to přestat nechci.Je mi totiž úplně jedno co si o mě kdo myslí.Je mi to úplně fukk.Jsou lidi kteří mě mají rádi takovýho jakej jsem a to mě drží nad vodou.Z vozíkem jsem mu neudělal vůbec nic a můžu to odpřísáhnou,newím kde jsi nato přišla.Osoba která jsem psala to že kdyby byla ve VÚ tak by utíkala a smažila má prawdu..ty vůbec newíš.Máš rodiče kteří ti od malička dáwali vše co jsi chtěla.Máš spokojenej život a vůbec newíš jaký to je v pasťáku..mám za sebou rok ulice..ve 13 jsem se kvůli svojí blbosti dostal do pasťáku a staral jsem se o sebe úplně sám.Píšeš tady že jsem kvůli piku podělal kámoše..nikdy jsem kámoše nepodělal.Za svůj život jsem poznal jen 2 lidi který jsem bral jako kamarády a za ty bych dal život.V životě bych je nepodělal.Lidi jako ty pro mě v životě nic neznamenali a měl jsem je težce na párku.Bratříčku ty tady valíš jak mě znáš nejlíp ale dowolím jsi říct že mě neznáš vůbec.Za svůj život jsem s tebou strávil míň času jak s některýma z kámarádek.Vůbec newííte..je mi u prdele váš názor.Skončím tak jak skončit mám a nic s tím neuděláte..zaťal

 11. 24

  Anonym

  Martin vam tady lže!

  1. 24.1

   Tomáš Polák

   Neverte Martinovi ani slovo, je to chronicky lhar. A vsem co ho brani – za vsechno, ale uplne za vsechno si muze sam. Myslim, ze to z vas jakozto jeho bratr vim nejlip.

 12. 23

  hhh

  Říkáš, že tě vůbec neznám a lidi co tě opravdu znají, tak ví. Znám tě dlouho. I kdybych tě neznala, stačí se podívat…. a vidím. To je právě něco víc, víš. To, že lidem nakukáš to a to a oni ti to zbaští to je pouze jejich věc. Ale mě už takovýma kecama neoblbneš. Kolikrát jsi říkal, jak se chceš změnit, že přestaneš fetovat to a to.. sliby chyby kecy kecy.
  Teď ruku na srdce a přiznej si to, že jsi udělal chybu. I když si to nemyslíš a necítíš jak tady psala asi tvoje máma, bylo by to pro tvoje dobro. Aspoň by jsi se třeba tomu postavil čelem a ukázal tady tomu hnusnýmu Šternberku, že jsi jiný, silný a dovedeš se proti tomu postavit.
  Taky možný je, jak píšeš, že jsi mu pomáhal a za to ti vděčný je, to mi věř! Ale kurevsky jsi ho nasral tím, jak jsi mu lhal a ještě jsi mu udělal něco s tím vozíkem, že kvůli tobě spadl a byl na tom těžce blbě. On se ti snažil pomoc. Znám ho. A jak někdo píše, že srdce nemá – tak se taky sakra plete! Má, a hodně velký!!
  nebo v tom nejdelším komentáři jak nejmenovaná osoba píše, že kdyby byla taky VÚ tak by to řešila tím, že by utíkala a sháněla si perník. Pane Bože proč? Řešit problémy, že si budu shánět dávky mi ničemu nepomůže… možná v těch sračkách budu ještě víc. né možná, ale určitě! To je jenom chtíč….. a vzpomeň si Martine, když jsme si psali a teď jsi mi psal, že jsi na útěku v Ostravě a kámoši jdou pro perník. A já ti řekla, vyser se na to a ty proč, že to chceš jen zkusit. a já ti řekla, že jsi zrovna ten typ člověka, co to zkusí a těžce do toho spadnou. (jako bych to neříkala). a ty… že už máš stejnak posranej život. Ale za to si můžeš sám.. jaký si to uděláš takový to máš. A máš pravdu nevím jaký to je mezi tebou a tvou rodinou, ale řešit to takovým stylem?
  Měla jsem tě ráda a vždycky jsem byla ráda, když jsme se za nějakej čas viděli a pokecali jsme. A snažila jsem se ti pomoc. Ale komu není rady tomu není pomoci. A už fakt dost blbí je, že kvůli podělanýmu perníku jsi dovedl podělat kámoše.
  a možná by Jura nezveřejňoval tvoje jméno na internet, kdyby jsi ho tak hnusně nepodrazil. Snažil se ti pomoc, podával ti ruku, kdežto ty jsi ho skopl. ale hnusne skopl.
  sice je nemocný, ale inteligentní….
  a ty nedelej zadnou pomstu, raci se dej dokupy a modly se… protože to budeš mít hodně tezky!
  P.S. nech mi tu nejaky vzkaz, at se muzu zasmat stejnak si myslim, ze moc mluvis a skutky nikde.. premyslej.
  Mej se hezky, Míša :)

 13. 22

  Martin Polák!

  Jo?..a to že jsi tam přišla na cígo znamená že víš přesně co se tam odehrávalo?..nenapíšeš ani svoje jméno a valíš tady do mě srance.Vůbec mě neznáš,lidi co mě oprawdu znají ví,že mám prawdu.To že jsem ho opral mělo svůj důvod.Když si nevážil toho co pro něho dělám tak se potom nesmí nikdo divit že se na něj vyseru vííš jak.To že jsem na útěkku veděl moc dobře protože jsem mu to řekl.To že peníze dáwám na smaho věděl taky.Dáwal jsem si před tím a neřekl mi ani slovo.Nebudu to tady s tebou vůbec řešit,nemám na to čas a ani nervy.Ještě tohle..pokuď mě nechceš oprawdu nasrat tak tady vůbec nepiš o mojí mámě,neznáš ji,nevíš o nás nic tak se hoď do klidu..

 14. 21

  gferger

  Martine, on tě vzal do bytu, ale vůbec nevěděl, že jsi na útěku. A peníze ti nedával na piko, pokud si pamatuješ. A pamatuješ si i to, že když jsme se tam stavily na cígo a ty jsi byl poježděnej z toho smaha a Jirka tě prosil, ať mu jdeš pomoc tak jsi ho hnusně poslal do piče?!
  Můžeš říkat, jak se chceš změnit, ale pořád tady tohle budeš mít na talíři.
  A je mi líto tvojí mámi.. a přesto ji obdivuji, že tě má pořád ráda i přes to, co jsi jí všechno udělal.
  Marťane… když je blbá hlava trpí celý tělo.

 15. 20

  Martin Polák!

  Dobrý den všichni.Jen bych tu rád napsal,že pan Bejdák,člověk který tu zveřejnil moje jméno je chudák který si sám nedokáže zajít ani na záchod.Nechci ho nijak urážet nebo shazovat.Jen bych chtěl aby jste věděli že tento člověk si mě vzal k sobě do bytu kde strávil pár dní tím že jsem mu pomáhal uklízet,vařit aj. Na oplátku za mou pomoc mi pan Bejdák dával marihuanu a občas i peníze na pervitin který on tak nenávidí.Moc dobře věděl že mám peníze na drogy,drogu jsem asplikoval i před ním a vůbec mu to nevadilo.Prawdou je,že jsem ve výchovném ústavu a že fetuju.To že kradu nepopírám.I tyto věci jsem dříve dělal.Zazněl tady i komentář od jistě paní že mě rodiče dali do vú kvůli tomu že jsem mojí mámě vybílil byt :D :D tohle není žádná prawda.Osoba mě prý zná ale myslím že chce být pouze důležitá.Ano,udělal jsem hodně šptaných věcí,to nepopírám ale můžu říct že po třech letech užívání pervitinu jsem čistej a bez útěku.Zachvíli mi je 18 let a chci žít normláně.Pane Bejdák,zamyslete se nad sebou,vzpomeň te si kdo vás po nocích zvedal ze země když jste padal.A hlawně se zamyslete jestly má nějakej smysl psát jsem jména vařičů,či dealerů.Já je znám všechny a proto vám říkám.Nepiště jsem už nic..pokuď někomu ublížite tak leda sobě až vyhrajete zájedz na jipku.Riskujete a to byste neměl.Jste nemocný člověk který byl už několikrát hospitalizová na PL.Vím to protože jste byl na oddělení mojí mámy.Jste natolik chorý že neumíte napsat dobře ani moje jméno.Zameťte si prwně před svým prahem a pak posuzujte druhé..POMSTA BUDE SLADKÁ !!

 16. 19

  Anonym

  Uz jste to prehnala, podavam na vas trestni oznameni Jiří B. Zlom

 17. 18

  Anonym

  Opakuji: cely clanek byl z me strany zamerna mystifikace, dealery pika prenechavam odbornikum z Toxy tymu. Mym cilem bylo jen rozvyrit debatu o svinstvu kterym nejen v nasem meste je. Asi si neuvedomujete, ze tim riskuji i svuj zivot protoze v pervitinu se toci obrovske penize. Presto jsem do toho sel a budu v tom pokracovat! Ať nám rostou! Jiří B. Zlom

 18. 17

  Anonym

  Bububu, hafhafhaf, prave jsi naplnila skutkovou podstatu trestneho cinu. Jen te chci upozornit, ze mym ucitelem byl neboztik Nemecky rom Josef Kraus z Olomouce, zjisti si u tamni policie kdo to byl! Svou adresu jsem na tomto webu zverejnil, muzes prijit, ale sama radeji nechod, nejsem tak blby, mam ochranku 24 hodin denne. Ať nám rostou! Jiří B. Zlom

 19. 16

  Lili

  Ty nicotná smažko která si nevidí do huby!!! Ty tady neprávem řekneš jedno jméno člověka kterého znám moc dobře a vím,že takhle on to necítí a není tohle pravda a budeš ho tady urážet,ponižovat a já ještě nevím co jinýho??? tak se doprdele vzpamatuj a laskavě si uvědom, že tohle to co jsi právě udělal může být považováno za trestný čin a nemusí to s tebou odpadnout dobře… Laskvě mu tady přestan dělat ze života bordel a peklo, nebo se ti to těžce vymjstí a jelikož si mě tedka tak vytočil,věř tomu,že lidi dokážou být opravdu krutý svině když brání člověka kterého mají rádi!! Ty tady budeš tvrdit jak on je feták,smažka zkurvená a já ne´vím co??? běž do háje prosímtě,vždyt ty tady hulíš trávu a vymlouváš se že to máš kvůli zdraví aby ti bylo lépe??? ty smažko jedna ubohá ulhaná,radši se schovávej a lez kanálama,nebo jestli já tě potkám,tak tě z toho vozíku normálně a hnusně zkopu k zemi!!!!! Zamysli se nad sebou chlapče a neser lidem hovna do huby!!! PS: omlouvám se za ty hnusné a sprosté výrazy,ale tohle si neměl.Srdce určitě nemáš….!!!

 20. 15

  edna

  A ty kontakty na ty dealery jsou teda kde? 18. uz bylo, ne?

 21. 14

  Grower

  Vivala Marihuana!!! GROW UNTIL DIE!

 22. 13

  ...

  Malé město ale totálně slepé.
  Zbraněk,Zita,Vémola…to jsou lidé kteří vaří a nabízejí.
  Všichni o tom vědí a nikdo nic neudělá.
  Policie je monitoruje..jak dlouho?rok,dva,pět??
  Tráva se hulí na každém rohu,v každé hospodě.
  Pervitin,lsd,jakékoliv množství kdekoliv kdykoliv.
  Stačí otevřít oči.
  Bohužel lidem jako je pan starosta je mazán med kolem huby s tím,že naše město má městská policie pevně v rukou.Další smutnej fakt je ten,že synové a dcery našich policistu a městských zastupitelu v tom lítaj taky

 23. 12

  .

  ať rostou!! :))))

 24. 11

  bang

  vubec nevite lidi serete se jeden do druheho a pritom je kazdy sveho stesti strujce,kdyz chce nekdo smazit klidne,at se usmazi treba,ja sam hulim a je to fajn,ale trapaci co to ani nezkusily a vykladaji tu zmaty tak sory,ale ste vetsi idioti jak nektere smazky.soj

  1. 11.1

   Anonym

   Tak se nechej léčit!Však ti to zaplatíme!

   1. 11.1.1

    Anonym

    tak zaplat,delame sbirku pro fetacky.

   2. 11.1.2

    Anonym

    Zdarec prdi, naprosto souhlasím s Bengem,ten kdo nezkusil, neví.Když Vás stát nutí chlast a cigára, což jsou daleko větší drogy než Ganja, tak mlčíte.Nacpěte si ty moudra, který Vám vnutil tento prohnilý stát do špic! Chtěl jsem vložit další článek vše vysvětlující, ale asi zafungovala cenzura. Loučím se spozdravem, který jsem převzal od jistého redaktora z časopisu Reflex: ať i Vám rostou!
    Jiří B.Zlom šternberk

  2. 11.2

   Normální

   „vubec nevite lidi serete se jeden…“

   Tady máme názornou ukázku toho, co fety (včetně nikotinu) dokážou udělat s lidským mozkem!

 25. 10

  ..

  Je fakt, že článek, co psal pan Bejdák je hloupý a jde jenom proti sobě, pokud bude zveřejňovat jména smažek nebo dealerů.
  Martin se dostal do pasťáku sám a to proto, že byl grázl už od malička, že. Asi by ho tam jeho rodiče neposlali, kdyby nevybílil maminčin byt. Jo nechal tam jen stůl s židlema. A v té době ani nefetoval. Nebudu ho tady ještě víc pošpiňovat, ať si sám přiloží ruku na srdce, pokud to vůbec dokáže. To, že je v pasťáku, za to si může sám. Jeho rodiče na to nemají vliv. On má moc hodnou maminku! Martina jsem měla ráda, i přesto jaký je a byl, protože jsem viděla, že i on může mít dobré srdce. Snažila jsem se mu pomoc, ale komu není rady, tomu není pomoci. Člověk si to musí uvědomit sám co je dobré a co špatné.
  Všeci si myslí, že tráva je startovní droga, tohle mohl říct největčí hlupák co o trávě ví velký kulový. Ganja je považována jako za drogu, ale nestáváte se na ní závíslí jako třeba na heráku nebo na pervitinu. Je to jako káva, nebo cigareta, čokoláda, to jsou vlastně taky drogy, když si to tak vezmem, ale vůbec nic nemá společnýho s pervitinem. Vím o tom dost! A kdo to nepozná, nepochopí.

  1. 10.1

   Cigareta

   Mně zase přijde nemoudré, srovnávat čokoládu s cigaretou. Ještě jsem neviděl závisláka na čokoládě, který by byl na takovém stupni závislosti, aby sbíral zbytky čokolády na ulici po zemi. Viděl jsem ale nejednoho nikotinistu, sbírat vajgly veřejně. Kolik těchto závisláků na nikotinu sbírá vajgly tajně, asi nikdo eště nezkoumal.

   Podle Vaší logiky(?), slečno/paní, jsem patrně i já závislák, páč mám rád tatranky převelice a konzumuji je se strojovou pravidelností.

   1. 10.1.1

    Anonym

    každej to bere trochu jinak. Vy máte rád tatranky, já ráda zahulím. :)

    1. 10.1.1.1

     cigareta

     Vážená přispěvovatelko, pokud máte na mysli – tak jako já – kouření nikotinu, pak je to Vaše věc, ovšem jen potud, pokud nechcete rodit v budoucnu děti. Jistě uznáte, že si nenarozené dítě nezaslouží, strávit první měsíce svého života buď v absťáku, nebo v nikotinovém obluzení, spolu s jeho závislou matkou. Podle mého má i nenarozené dítě svá přirozená lidská práva, která mu nesmí být nikým upírána. Bylo by megazvráceností, kdyby mu jedno z nich upírala jeho vlastní matka.

     Že má každý právo (nenarozené děti nevyjímaje) nebýt nikým mrzačen, si jistě myslíme nejen já a Vy, ale i ostatní přítomní, což snad i potvrdí ve svých příspěvcích, čímž by podpořili (tak jako pan Jiří B.) boj proti šíření drogových závislostí.

     Pozor prosím, neplést s bojem proti lidem s podprůměrným sebeovládáním, a svou závislostí už zotročeným. Těm je třeba pomáhat, v jejich případné snaze resocializovat se a prožít zbytek života jako, ostatní normální lidé.

    2. 10.1.1.2

     Anonym

     a jste v pořádku?!:(

 26. 9

  jenny

  Jo a vám všem, kteří jste se u pana J.B.scházeli a nesouhlasíte s tím, jak se chce zviditelnit, doporučuji,pokud vás bude vyslýchat PČR ať pravdivě řeknete, co se v jeho bytě odehrávalo. I sousedé mají k tomu co říci,že? Martine a ty zvaž na něj žalobu. Toto si nesmí dovolit.Nejsi jedinej, kdo ve ŠTBK fetuje. Každý má právo na to si vybrat svůj životní styl a ty tím svým ubližuješ jen sobě :-(

  1. 9.1

   Anonym

   A co děti závislých? O ty se stará kdo, poté co byly zplozeny těmi, co nikomu jinému než sami sobě neubližují?
   Odpovím si sám: Daňoví poplatníci kteří nefetují, jako duha nechlastají a ani jinak si pracovní neschopnost nezpůsobují, ti kteří chodí do práce, aby z jejich daní mohl být placen personál v kojeňácích a dětských domovech, aby z jejich práce mohl být placen též terénní pracovník, který roznáší na podnose „čerstvé“ inj. stříkačky. Nebo nám tu pane budete chtít tvrdit, že se závislý pár, umí postarat o vše, co dítě potřebuje?

   Jen tak mimochodem; spíláte tu panu J.B., a současně potvrzujete to, co on tu píše. Vždyť někdo by si to mohl vysvětlit, jako spolupráskačství, nemyslíte? … Už to neberte, člověče! A když už to berete, tak nikam nepište! A když už to napíšete, tak to zas rychle zapřete! A když to už zapřít nepůjde, tak i tak to furt zapírejte!

   … převlékněte se, nechte se slušně ostříhat, pak si i práci možná seženete a uvidíte, že Vám bude líp!

  2. 9.2

   Neubližují

   Slzy tvý mámy šedivý, stékají na polštář
   Kdo tě zná se vůbec nediví, že stárne její tvář
   Nečekej úsměv od ženy, který jsi všechno vzal
   Jen pro tvý touhy zborcený
   Léta ztracený
   Ty oči pláčou dál

  3. 9.3

   Anonym

   Marně na tu žalobu čekám, soud s totálni smažkou by byl navíc pro mou tvorbu inspirující. Take na rozdíl od vás znám zakon Vendety a chovam jej v Úctě! Take prosim paní P., ať vystoupi z anonymity, skutečně nemohu za to, že jako matka nezvládla výchovu syna! Jiří B.Zlom Šternberk

 27. 8

  bombr1

  HNUS!!Co tady řešíte!Na léčbu feťáků se již vynaložily miliardy!A je to k ničemu!Není potřebnější ty peníze dát nemocným dětem!?!?Pokud se feťák nevyléčí poprvé(nebo po druhé) tak bohužel nemá cenu do něho vrážet!! Co je to za dobu když rozežraná mládež z nudy začne fetovat a všichni se z toho máme asi po..at!!:(Pokud má člověk zájem přestat tak přestane!Pokud ne nechci platit z daní žáné feťácké centra apod.!!!
  A ty řeči oponentů co nyní začnou kydat neberu vůbec vážně!Doba je zlá a proč ještě mám dotovat feťáky co se nechtěj nikdy zařadit?!:((( L.L.

  1. 8.1

   Anonym

   Pane Bobře, s existencí sociální skupiny „feťáci“ se musíme smířit, ať už se nám to líbí nebo ne. Říct by se to dalo možná i tak, že je to daň za svobodu. Zakázat, vymítit… něco plošně, to dokáže každý blbec. Ano, je to jednoduché, ale není to vždy správné. Je to podobné, jako by se zahrádkář chtěl plevele zbavit tím, že celou zahrádku sjede sekačkou. Ten plevel tam vyroste tutově zas a možná ještě v hojnější míře. Nějaký ten plevel tu budeme mít vždy, ať už zahrádku plejeme jakkoli často, s tím se nic dělat nedá.
   Správně řešení naznačil pan Franta; dát dětem možnost sportovat, navštěvovat různé kroužky a kluby. To by se ale těm dětem musel někdo věnovat ve svém volném čase, protože když to bude dělat někdo za peníze, tak to dopadne tak, jako s některými sporty. Budou potřebovat čím dál tím víc peněz, aniž by otevřeně sdělili, nač je vlastně konkrétně potřebují.
   Kde by si tu mohli např. zajít dospívající zahrát (zadarmo!) pinec, fotbal …?

   1. 8.1.1

    Anonym

    Řešení by bylo?Ale nikdo pro to nic nedělá!Nechají chlastat děti v hospodách kouřit za školou a fetovat!MP je nečinná!Jen přihlížíme tomu jak naše mládež ničí to poslední dobré v sobě!Očesejte MP a ušetřené peníze raději vložte do budoucí generace!!A ta polovina strážníků ať razantněji postupuje při kontrolách hospod a různých zákoutí našeho města!Ne všude se dostanou tím teréňákem!A nač jsou nám slavné klikotoče?!Asi pro radní ,kteří si tam tajně po nocích chodí točit.Další vyhozené peníze!A toho by se ještě panečku našlo že?!

    1. 8.1.1.1

     tabák

     A rodiče těch dětí, které budou policisté odchytávat po hospodách a různých zákoutí, budou zatím dělat co? Nic? Čekat, až jim policisté přivedou jejich dárečka domů?

     Nezlobte se na mě, milý spoluobčane/ko, ale to taky asi nebude to nejlepší, nebo přesněji celistvé řešení.

    2. 8.1.1.2

     toč

     S těma klikotočama je to to samé, jako s každou jinou drogou. Místnímu obyvateli byly klikotoče z počátku platné, asi tak, jako je platný zmrzlému zimník. Ale jak šel čas, tak si někteří z nás, pravidelným používáním oněch geniálních klikotočů, na nich vypěstovali tak silnou závislost, že někteří musejí – když je to popadne – jít i v noci (jak tu správně uvádí kdosi do věci zasvěcený), roztočit alespoň trošilinku onu magickou kliku.

     I tady, domnívám se, měl být před instalací oněch kliktočů, brán větší zřetel na prevenci netoxických závislostí. Zkrátka a dobře – neměly být asi možná vůbec instalovány a dnes tu nemusel být problém: co s nimi?

    3. Anonym

     Mají tam i matky pluku že?

    4. Anonym

     Kdyby jich bylo 5x víc, tak to bude pořád ještě málo! Na policistech chcete šetřit a kolem pojišťoven a kdovíjakých výzkumných ústavů chodíte bez povšimnutí. Šetřit ano, ale ne na městské policii. Nebo se vám zdá, že není třeba potírat všelijaké zlořády?

    5. Anonym

     No jo to sem napsal určitě člen MP!Vždyť chrápou v autech nebo jsou zalezlí na služebně!A okrádají město o peníze!

    6. Anonym

     člen MP nejsem ale s názorem souhlasím ale pokud by se policisté pohybovali 7hodin z 8 v terénu tím nemyslím procházky po městě za pěkného počasí ale hlavně v noci a v době kdy ožralci likvidují město a cigoši se činí aby měli ráno co dát do sběrny.

    7. Anonym

     Jenže jich stačí polovina!Máme nejpočetnější MP na počet obyvatel na Sev.Moravě!A ještě nedělají to co mají!

   2. 8.1.2

    Anonym

    Pane Bombře,
    omlouvám se za to, že se mi v minulém příspěvku ztratilo písmenko „m“ v oslovení.

    Přeji všem hezkou neděli
    a
    dodávám:

    !!!Normální je nekouřit!!!

 28. 7

  Franta 1

  Pane to co jste tady napsal je trošku magorovina a jen tím potvrzujete,že jste nemocen,ale tímto Vás nechci nijak urazit nebe poškodit.
  Kolik lídí má problém se odnaučit kouřit ? Kolik lidí má problém přestat chlastat ? Kolik lidí chce přestat brát drogy ? Každý rok víc a víc a Vy jim chcete dovolit,aby se „tráva-joint-mariánka-marihuana-konopí“ zlegalizovala ?
  Ohledně nemoci je mi Vás líto a dokonce i na atopický ekzém je nejlepší odvar a mast z konopí,ale nikdy by mě nenapadlo třetí věc,která je na startu k drogám chtít povolit.Děti doma pokud jejich rodiče kouří- vezmou cigaretku,protože ve škole-partě-chtějí být taky stejní jako kamarádi a tak si zapálí.Pak je mejdan nebo rozlučka,narozeniny a někdo donese víno a bum napijeme se …….a pak už zbyde jen tráva …..a další drogy.Nevím kdo přesně je tady dielerem a ani mě to nezajímá,protože tohle je práce pro policii a jiné orgány.kdo fetuje toho poznám a může brát jen víkendně …Spíš by se město mělo konečně zajímat o děti a nabídnout jim po škole sportovní program,kroužky a vše co je možné všude ve větších městech,ale tady je problém.Dát dětem jiný směr a věnovat se jim a pro spoluobčany kteří jsou nepřízpůsobivý se věnovat taky a pokud nechcete tak co je sem do města berete ? A zmíňil jste p.Polácha – taky nevím kdo to je,ale do pasťáku se děti nedávají jen protože jsou špatní,ale i z jiných důvodů.A Vy sám jak víte,že je feťák a dělá to co jste popsal ? Znáte ho ? Jste příbuzný,kamarád,soused ? Ono neni vždy vše tak jak vypadá a jak někdo někomu při řeči řekne…..vy jste řpesně ten typ českého člověka-ukázat,pomluvit,ale pomoc to už ne ! Třeba ten klučina má a měl problémy,že do toho spadl a stačí málo,aby do toho kdokoliv z nás spadl.Vy,Vaše děti,vnuci atd. Dokonce i moje dítě může jednou do toho svinstva spadnout.A tak než něco legalizovat,radši se budu po domluvě zadarmo starat o děti při sportu,klubovně,kroužku atd. Ale to je zase věc další-kdo tady by o to měl zájem a kdo by byl za to rád.

  1. 7.1

   Anonym

   Hlavně závěrem tu pan Franta uhodil hřebík na hlavičku. Předcházet těm špatnostem, to je ta správná cesta! Jenže ony ty kroužky komusi nenesou dlouhý prachy, jako např. nějaký kraválfest, kdesi na kopci, který byl v dobách minulých obydlen lidmi vzdělanými a kulturními. Dnes? Škoda mluvit.

 29. 6

  Anonym

  Budova Svatoplukova 7: Hlavní vchod do budovy se otevírá se ve dnech školního vyučování v 7.00 hod (pro pracovníky školy). Boční vchod do budovy (pro žáky) je otevřen od 7.40 do 7,55….
  V případě velmi nepříznivého počasí může dozor otevřít budovu pro žáky dříve, jeho dozor začíná okamžikem
  otevření školy…..
  Proč u koupaliště nelze otevřít školu už v půl osmé, tak jako ve škole u Tyláku, nám tu asi nikdo neřekne. Nebo ano? Kdyby v této zemi, měly děti práva jako lidé, tedy lidská práva, pak by se tu jednalo o bezdůvodnou diskriminaci dětí, chodících do základní školní výchovny ke koupališti.

 30. 5

  Anonym

  První zkušenosti s návykovou drogou, jsou zkušenosti s nikotinem. Zákaz kouření nezletilých je prvním zákazem, který puboši porušují. Např. v parku ti kteří jdou do školy u kouplu a u kostelíčka zase ti, kteří jdou do školy u kina. Kde mají svůj oblíbený kuřácký koutek děti, které chodí do školy u Tyláku, nevim. Asi ho nemají, protože tam je do školy pouští už v půl osmé a ony proto nemusí čekat někde v hloučku, až jim bude škola otevřena.
  A zase se tu rýsuje otázka: kdo zodpovídá za děti, mezi bydlištěm a školou? Stát nařídil skolní docházku, měl by se tedy starat o bezpečnost dětí, ne?

 31. 4

  zkusenost

  tím,že napíšeš něčí jméno na internet bohužel situaci nezměníš, jen tím poskvrňuješ ostatní aniž by sis nejdřív zametl před vlastním prahem.
  Navíc všechno co jsi napsal není nic nového..že je šternberk propletenej nejrůznějšíma drogama ví snad každej…stačí se jen dívat kolem sebe..a mít IQ někde na průměru
  Tvůj článek měl být směřován legalizaci marihuany, ale na to že jsi napsal takovou slohovku, nad marihuanou ses pozastavil úplně nejmíň…
  Spíš mám pocit,že ses snažil vyjádřit svou averzi vůči pervitinu neboli piku jak to nazýváš…a to co jsi napsal je z poloviny úplnej blábol..leda že bys byl ty sám dealer, když přesně víš odkud se ten bordel tady v našem krásném městě bere hm?
  Mezi náma..každej člověk má svůj vlastní mozek a měl by se nad sebou zamyslet sám a nad svým osudem taky a tím, že o Martinovi napíšeš, jak je špatnej a popíšeš navíc NEPRAVEM jeho osobní problémy na veřejnou stránku ho nezměníš k lepšímu…
  Ty chceš legalizovat trávu a přitom se pozastavuješ nad lidmi a jejich životem po kterým je ti hovno a zveřejňuješ tu věci za který bych já osobně chystal pomstu i člověku s RS…
  Když máš pocit,že jsi tak silný, abys mohl na někoho házet špínu před lidmi z jeho okolí, pak bys měl být natolik silný abys potom ustál pomstu…
  Myslím, že to cos napsal v prvním odstavci byla největší blbost cos mohl napsat…mě se ty malý vyjetý děcka taky nelíběj, ale možná i oni jsou lidé a možná i oni měli důvod at už jakýkoliv začít brát drogy..každému dítěti se třeba od rodičů nedostane péče,lásky a zázemí.Asi si nezažil domácí násilí či šikanu od vlastních rodičů vid??Pak jsi neměl důvod utíkat z domova a vyhledávat pocit pohody a štěstí právě v téhle látce…
  A když se vrátím k Martinovi…mezi náma, jak by se ti líbilo, kdyby tě někdo deno denně šikanoval, bral ti tvé věci,rozkazoval ti, bil tě a to jen proto,že tě vaši strčili do děcáku a zrovna jsi ten slabší hm?..ruku na srdce : Já bych taky zdrhl a začal radši fetovat,když není kde spát, jen aby mi dali všichni pokoj…
  A ve výsledku když neznáš osud těch o kterých se zmiňuješ jako o smažkách a nevíš čím si mohli projít a dokud jim nevidíš až do úplnýho nitra a nesnažil ses jim pomoct, tak potom si raději zůstaň u těch svých kytiček a nepiš na net něco o čem víš kulový…
  Můžeš tady zveřejňovat jména dealerů třeba z celýho kraje,ale nic tím nezměníš, jen tím ohrožuješ sám sebe!
  Možná se ti udělá dobře, žes všecko co jsi věděl poslal dál a podělil se o své informace, ale věř mi, že se najdou i tací, kterým se to líbit nebude a to bych si nelajzla ani já rozkřikovat se na internetu a to nemám RS..můžu utéct.
  Můžeš projevit svůj názor…a povyprávět tady ostatním co se ve šternberku děje aniž by to tušili,ale nic a nikdo ti nedává právo odsuzovat a jmenovat ty kterým osud zamíchal život tak, že z něj utíkají do svýho vlastního světa..bez starostí a pro ty horší i relaxace a pohody..
  Je to volba a osud každýho z nich a pokud tě nebaví se na ně dívat,tak se k nim otoč zády a nech je třeba chcípnout, ale neodsuzuj,když nepoznáš ten pocit…nikdo ti přece neříká projdi šternberk a zapiš si každou smažku do notýsku at ji nevynecháš v dalším článku, eště dyž tě nebaví se na smažky dívat…
  někteří na to třeba ani nejsou zvědaví, aby se dozvídali o svých příbuzných atd. takhle na veřejných stránkách ty nejhorší věci jen proto, že nějakej nemocnej chlap má problém s tím, jak se věci mají…mimochodem všude ne jen ve šternberku!
  Myslím, že i já bych se studem propadla mezi lidmi kdybys sem napsal, že muj syn fetuje a utíká z domu a krade atd. A to si vem z pohledu Martinových rodičů..oni se za to musí stydět ikdyž se to ví třeba jen v rodině,natož tak když si to tady přečte celej šternberk…ubližuješ tím ostatním..seš necita a bezohlednost je tvůj bratr vid??Soukromí ti asi taky nic neřiká..to je vrchol nevychovanosti!
  Tak abys věděl jaký to je…jak by se ti líbilo, kdyby tady ostatní, kterým se zas nelíbí THC a její dostupnost, psali něco jako : Už nás nebaví se dívat jak se ve šternberku dealuje marihuana až k našim dětem i přes různé zákony vás musíme varovat před jistým Bejdákem, který zve nezletilé holky do svého bytu, kde pěstuje marihuanu, kterou potom kouří, vaří z ní různé odvary a s ním možná i Vaše děti..vaše zrovna možná ne,ale možná taky ano!
  To je teprve pecka že??proto řikám, dej ostatním pokoj…protože tohle se nedělá, navíc marihuanou to všechno začíná zda jsi o tom ještě neslyšel, nemusí to tak být, ale ve většině případů je…a ty chceš legalizaci??To lidem moc nepomůžeš, je sobecké chtít se zbavit bolesti pomocí drogy, která podporuje další drogu..no ne?…Nebaví Tě se dívat na ty smažky okolo a aniž by sis to uvědomil, tak svým názorem na legalizaci marihuany děláš z dalších mladistvých hnusný smažky…jen protože tě něco bolí..to že tráva je jen krůček od pervitinu to už sis nedomyslel že??
  chceš se zbavit pervitinu a přitom legalizovat drogu, která je v pořadníku těsně před ním??
  Tím že ji zlegalizují se to ještě zhorší právě pro ty 15ti letý děti, to co je legální není tak zajímavý jak to co se nesmí…a to je taky fakt..ted se nesmí tráva a každej ji víc vyhledává a až ji povolí, pak budou vyhledávat zase to své zakázané ovoce a kam tohle vede??
  Myslím, že jsi jen sobec, kterýmu dělá dobře neštěstí druhých…ať už si to zavinili sami nebo na tom má podíl někdo další…a věř mi, že nikdo NECHCE fetovat…jenže někdo nemá jinou možnost, aby se vyhl jistým situacím, který nedokáže řešit…
  Tak napiš petici pro tu svou marianku..můžeš pro to dělat maximum, pěstuj si tam ty svoje keřiky na čajičky od bolesti, pokud nesklízíš – nikdo ti nic nemůže!
  A na ty na který tě nebaví se dívat, tak na ty se vyser,život ti nezničili-to ta nemoc!!

  1. 4.1

   Anonym

   Nechápu, proč reagujete na takový stupidní článek, ale nakonec jsem sama ta, které to nedá a musí k tomu říct pár poznámek. Za prvé – pan Bejdák nezná ani přesné jméno chlapce, kterého jmenoval a ani přesný věk, za což mu může hrozit pokuta až 1 000 OOO,-Kč, protože dává na veřejnost informace o nezletilém..O tom clapci ví „tolik“ informací jen proto, že mu sám poskytoval azyl, když byl na útěku z VÚ. V jeho bytě se scházela spousta takových dětí, kterým nabízel různé návykové látky a žádal jen drobné protislužby… Tento pán velice rád přispívá svými“plnohodnotnými“ články do různých tisků,kde mu je otisknou ale jen proto,že je velmi vytrvalý a spoléhá na to, že bude zvýhodněn vzhledem ke své nemoci, která není až tak hrozivá,jak zde někdo píše. Mám známé s RS a pokud se nemoc zachytí včas,stav se dá stabilizovat. Patří k tomu ovšem dodržování určitého režimu,užívání medikace, životní styl. Ani jedno dotyčný pán nedodržuje. Zjistětě si inf.o autorovi a pak dělejte závěry

  2. 4.2

   Olda

   Co to sem plácáš za nesmysly o odplatě, atd. Jsi asi padlej na hlavu.. Taky bych rád znal tvé jméno ty hrdino :) A nevím proč se bránit tomu, že je Polách dezolát!

 32. 3

  Anonym

  DROGY jsou svinstvo!Ať feťáci táhnou pryč!Žádná legalizace!Vysoké tresty pro prodejce i konzumenty!Ničí to naše děti!A prevence je nedostatečná!A výkon MP v tomto ohledu také!

  1. 3.1

   Patří

   Uživatele trestat, by bylo chybou. Každý závislák (na kterékoli droze) patří na léčení do blázince a to na tak dlouho, dokud se nevyléčí. Tam je třeba těmto pacientům vytvořit podmínky pro pracovní terapii a těm, co se štítí práce, umístit do léčebny bybavené pracovní donucovnou.

   Pozor! Feťák není darebák, feťák je osoba s poškozenou psychikou a je třeba u každého takto zdravotně postiženého člověka odborně posoudit, zda je léčitelný, nebo zda už je nutno jej zbavit částečně či zcela právní způsobilosti.

   1. 3.1.1

    Anonym

    Chci vidět jak se těch feťáckých zmetků budete zastávat až vám jeden z nich smete manželku s kočárkem(stačí se občas dívat na telku).Velmi přísné tresty a represe nic jiného neplatí jedna věc je zákon ale druhá je dodržování pokud to nikdo nekontroluje tak se nic nezmění.To je to samé jak ve škole když učitel odejde ze třídy a řekne neopisujte a přijde za půl hodiny.Tvrdě trestat i alkohol za volantem všemi dostupnými prostředky.

    1. 3.1.1.1

     bombr1

     Naprostý souhlas!Feťáky a lidi co nedodržují zákony ČR nekompromisně trestat!!!

  2. 3.2

   Anonym

   MP?:D MYsíte jako Dětskou policii??pokuty za lahvace v áleji nebo nedopalek na zemi?:D Ti toho asi moc nepořeší..:D

 33. 2

  ?

  Spíš bych řekla, že je to tu špatně řečeno, ale člověk, který to psal myslel trochu jinak. Podle mě, je to tak, že ve Šternberku je spousta lidí, kteří metou první etapu s pervitinem a později nitrožilně, tohle se týká i mladých lidí. Nikdo s tím nic nenadělá a je to jen a jen na tom člověku, jak se k tomu postaví. A proč tomu tak je. To máte asi takto, když dealer Marihuany má zrovna nějaký kšefty s osobou, která jsi od něho koupí trávu a má zrovna od jinýho dealera jiný drogy třeba pervitin, tak aby se toho zbavil nabídne kuřákovi Mařky zrovna to piko. Je to pouze na něm jestli odmítne či si vezme. Pokud se mu to zalíbí, shání další a další. Pervitin, heroin a ostatní drogy jsou šílený svinctva kromě trávy. Ganja ještě nikdy nikoho nezabila a bude se kouřit i přes ty zákony. Kdo nepozná, nepochopí. Lidi si můžou myslet, že oblbuje apob., to je jejich názor. Někdo rád pije a někdo to rád ubalí. Navíc má léčebné účinky. Co k tomu víc říct.

  1. 2.1

   Anonym

   tak ty viš taky velkou piču..dealer drog a dealer tvrdých drog je obrovskej rozdíl slečno..:) staci si tim projit…zadnej hulic ti nenabidne piko…ani fetak sam nic nenabidne..pokud to chce clovek brat,dokaze si to sehnat…ale co vim,tak travari nemaji smazky radi..:)

 34. 1

  Anonym

  Brko a děti -to je jako dobře že hulí ráno o velké pauze a pak do večera?Vzhledem k tomu že tady prohlašuješ legalizaci si to představuješ jak?Ve škole se bude celý den hulit na školních pozemcích se bude pěstovat tráva kterou pak bude dětem rozdávat paní učitelka nebo co.Tady zůstává rozum stát a je dobře vidět co dělá z lidma tráva .

  1. 1.1

   Václav Tomka

   Myslím, že z textu je jasně patrné, že se autorovi nelíbí, že se stalo normou hulení děcek (dnes již od ZŠ). Sám užívá konopí k léčebným a terapeutickým účelům. Dokonce nikde neuvádí, že by konopí seté kouřil. Nevím, proč se takhle hrubě „navážíte“ do člověka, kterému konopí (aplikovat se dá i ve formě mastí či per orálně – v jídle) pomáhá v jeho boji se zákeřnou neurologickou chorobou, se kterou si současná lékařská věda nedokáže poradit. Byť jde jen o zpomalování a tlumení příznaků a ne o léčbu a odstranění příčin, zjevně pacientům s výše uvedenými neurodegenerativními chorobami pomáhá. Nejsem zastáncem užívání tvrdých drog. Po včerejším shlédnutí časosběrného dokumentu Heleny Třeštíkové – „Katka“ (ČT2) jsem ještě trochu otřesen. Nejsem ani canabista. Jako většina lidí konzumuji jednu z drog nejtvrdších – alkohol. Ale ještě mi nezastřel mysl natolik, abych nepochopil psaný text.

   1. 1.1.1

    Anonym

    Když se mu to nelíbí proč chce ůplnou legalizaci a ne jen pro lékařské ůčely?No nám ve škole valily klíny do hlavy že konopí je první krok k závislosti a u něj to nekončí ale začíná.

    1. 1.1.1.1

     Václav Tomka

     Ve školách jsou odborníci přes návykové látky hůře než Kalousek přes ekonomiku. Neumí interpretovat a dělat závěry a ty přebírají z Blesku. Že téměř každý (jestli ne každý) uživatel tvrdých drog je, nebo byl, též uživatelem konopných látek (látek obsahujících tetrahydrocanabinol) je jistě pravda. Ale je taky pravda, že naprostá většina (procentuálně to přesně nevím), uživatelů konopí nikdy nic tvrdšího „nedá“. Pokud pominu alkohol a nikotin. A ty patří k nejnávykovějším a celosvětově mají (objektivně) na svědomí nejvíce kriminálních činů, sebevražd, rozvratů rodin, negativních dopadů na ekonomiku etc.

    2. Anonym

     To jsou všechno kecy!!Nesnažte se nám tady namluvit že hulení je do 18 strašně špatné a musíme proti tomu bojovat a v dospělosti je vše v pohodě a hulení podporovat .Článek je samý protiklad na začátku je proti a pak napíše že bude s přáteli na akci kde bude ganja to jsou taky tak nemocní že to musí užívat?

   2. 1.1.2

    Anonym

    Protože ta paní má pravdu, zrovna on ji kouří!!To je podle něj léčba

  2. 1.2

   Anonym

   Tve iq je zdrejme po hranici 100bodu, z tveho komentare je videt, ze si clanek necetl cely a vubec nepochopil jeho podstatu. Navic cely clanek byl tak trochu mystifikace, protoze hlavno vyrobci pika jsou sternberaci. A vubec, New Age se blizi tak teda inhalujme! Jiri B. Zlom ps. Mam udelany odborniky pametove i psycho testy i nezavisly psychyatricky posudek a zklamu Vas blazen nejsem, jen ma vyspelost mentalni je jina.

Komentáře jsou ukončeny.