ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Related Articles

5 Comments

 1. 5

  Mirek

  Jen pro doplnění : soch Ecce Homo je v ČR více ( viz Wikipedie) . Tato socha je však zařazena do soch Ecce Homo, jakož i socha mezi obcí Čabová a Dvorce na Moravě . Snad by bylo vhodné posoudit, která socha byla instalována dříve – tato a nebo ta u spořitelny. Umístění této sochy však podle mně více zapadá do pověsti než socha u spořitelny.
  Závěrem bych chtěl říct, že by si tato socha zasloužila větší pozornosti a to v úpravě okolí a přístupnosti ( snad námět pro OÚ Lipina ).

 2. 4

  Karel Fiala

  … přidal jsem pár fotografií sochy “Ecce Homo”

 3. 3

  Karel Fiala

  Moc děkujeme za váš názor, s největší pravděpodobností máte pravdu. Já už ten názor (že se jedná zřejmě o nějakou sochu sebranou z křížové cesty) slyšel z několika stran.
  Fotek samozřejmě máme víc, jakmile se k tomu dostanu, nějaké sem přidám (zkusím ještě dnes).
  Hezký den,
  K.F.

 4. 2

  Pekol

  opravuji překlep: Pilát Pontský

 5. 1

  Pekol

  To co je v úvodu článku vyfoceno, nevypadá na atributy výjevu Ecce Homo. Teno výrok pronesl římský prefekt provincie Judea Pilát Potský relativně dlouho před nesením kříže a ukřižováním. Takže soudím, že vaše socha je nějaká událost z tzv “Křížové cesty” a nikoliv “Ecce Homo”. Proto je asi na tabuli vyobrazena skutečná socha Ecce Homo, a ta tedy opravdu může mít souvislost s pojmenováním závodu. Kdybyste vyfotil vaši sochu celou bylo by znát víc atributů a dalo by se určit přesněji, o jaký výjev v případě vaší sochy jde. Každopádně jako výlet to jistě není špatné, ale cíl není socha Ecce Homo, ale řekněme “Cesta na Kalvárii “.

Comments are closed.