ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

7 Comments

 1. 3

  cermak

  Všeho dočasu. Ovládání lidí, čachry s penězi, podvody, hry na polobohy. Pospíšil je toho krásným příkladem. Vyklubal se z něj obyčejný ubožák. Vše je otázka času, kdo další z radniční elity dopadne tvrdě na hubu. Taková kumulace negativní energie, jaká vychází z útrob budovy Horní nám. 16 ……prostě krysí a hadí doupě v jednom.

 2. 2

  Žížala

  Je naprosto fascinující podívat se, jak se ve Šternberku rozdělují peníze. Pan Oborný si zase jednou pořídil hezkou brigádu pro sebe a své kamarády. Na volejbal, jehož je předsedou, jde 1 300 000 + TJ Sokol dostane 550 000 na provoz. Kamarád pana Oborného – pan Sviták, který stojí za ARKS Plus s.r.o., dostane na různé aktivity neuvěřitelných 580 000! A vůbec není pochyb o tom, že by na všech akcích (na které navíc vybírá neuvěřitelně předražené vstupné a zve si různé sponzory a mediální partnery) nevydělal. Pan Sviták to určitě z dobrého srdce a nezištně nedělá. Mohlo by vypadat, že je absurdní najímat soukromou firmu na akce, které by mohla uspořádat MKZ. Ale absurdní to není – městkou kasu by to totiž mohlo vyjít levněji (bez provize pro pořadatele) a kamarád pana Oborného by přišel o príma kšeft. A tady je ta neúprosná logika – hlavně ať podpořím svoje kamarády… to se musí… koneckonců pan Oborný je prakticky každý den v nějakém výčepu či putice, kterou pravidelně opouští vratkým krokem… a tam se něco propije… a jsou to kamarádi, že jo… ne že by se tomu člověk divil u někoho s večerní maturitou, kdo ještě donedávna dělal prodavače v autobazaru… ku podivu to ale je u někoho, kdo má reprezentovat město…

  1. 2.1

   křížala

   v tomto městě to je černá komedie. ti co schvalují příspěvky ničemu nerozumí a nechají se opít rohlíkem. pokud by to tak nebylo, tak si tyhle kulturní akce dělají sami a ještě se na tom něco vydělá
   absurdní je, že přímo ve směrnici o poskytování příspěvků se píše, že „ v rozpočtu uvedeném v žádosti nesmí být kalkulován zisk“ Naopak se tam pise, ze se hodnoti důvěryhodnost žadatele podle referencí, popř. zkušeností. to je výsměch hlavně v případě ARKS i městského kina. Něco jiného je ochotnické divadlo nebo knihovna, ale komerčni kultura jako napřiklad magor z Ostravy Ruda a podobně? Na to město dava penize? Už chybi jen za milion pozvat Rytmuse.

   sport je to stejný, stačí se podívat jak dopadl hojně sponzorovaný ODS hokej. CSSD ma zase volejbal. videl jsem ty jejich monstrozni kalendare – to taky plati mesto?

  2. 2.2

   willy

   To v Praze dává magistrat pořadatelům koncertu Stounů tak 30 milionů dotaci :-) teda v poměru ke Štern kopci by to tak mělo být. Tak tehdy přišlo 120 tisíc lidí, tady s bídou 1500 (to jsou samozřejmě čísla, kerý si nikdo nikdy z úřadu nemůže ověřit)

 3. 1

  radomil siegel

  No „úžasné“ je 200 000 kč na hudební festival Šternberský kopec. Kdyby se tedy tahle akce nekonala, pár lidí by si oddychlo a město by ušetřilo 200 000! Ale nemohlo by rozdávat lístky (vyvoleným) za pár kč (příp. zadarmo). Čekal bych, že se podobná akce zaplatí.

  Dalších 300 000 kč půjde na kulturní léto, což bude doufám série více akcí, když už se má z pokladny vysypat 300 „klacků“. Já jsem rád, že město nebude přes léto mrtvé, ale ta částka mi přijde docela vysoká.

  Tak jen doufám, že ARKS Plus, s.r.o. těch 500 000 náležitě použije!

  1. 1.1

   karel

   Taky se divím. Za takovouhle dotaci bych očekával, že bude pak vstupny do 50kč.

   Město mělo dotovat tak první dva ročníky na rozjezd, dál už to mělo jet z výdělků z minulých let nebo vybírat levnější, klidně i místní kapely (mnohdy jsou lepší než rádoby hvězdy).

   Nebo dostavá i kdejaká malá večerka, pekařství, cukrárna, atd každý rok dotaci od města na podnikání?

   To stejné platí o kině a dalších (na rozjezd to chápu) dále už ne.

   1. 1.1.1

    ben

    Tak s tímhle názorem souhlasím. Šternberk je snad jediné město v česku kerý takhle podporuje pár vyvolených kteří si z města udělali živnost (ARKS, Endrody a další). Dopadne to stejně jako místní hokejový klub kam zahučelo pár desítek milionů a městu to nepřineslo žádnej efekt. TO SAMÝ VOLEJBAL (protože za tím stojí poslanec Zemánek)
    Je vidět ža tady je prachů pořad nadbytek a nikdo to neřeší.

Komentáře jsou ukončeny.