ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

8 Comments

 1. 2

  jETi

  Již vloni jsem takovou cenu navrhoval. Jmenovala by se „Stará bačkora“ a vyjadřovala by přínos, který měl pro naše město čin některého z našich spoluobčanů. Co tak myšlenku oživit? Kandidáti by se jistě našli.
  jETi

  1. 2.1

   Anonym

   Jsem pro! Přidá se k nám někdo další s příp. návrhem?
   Přeji hezký den!
   Zdeněk Š.

   1. 2.1.1

    pozorovatel

    Jsem pro vznik takového ocenění. Jen by to chtělo výstižnější název.Stará bačkora je moc lichotivé pro ty, kteří se přičinili o rekonstrukci náměstí , vykácení zeleně a pod. šternberský blboun by byl výstižný, ale byla by to urážka zvířete.

    1. 2.1.1.1

     Anonym

     Urážet nikoho nemůžeme a myslím, že ani nechceme. To bychom se stavěli do stejné řady se soutěžícími.
     Zdeněk Š.

    2. Anonym

     A co takhle : Vyčůránek Šternberský, nebo Šternberský Balvan ?
     Jiří B.

    3. Anonym

     Šternberský balvan by mohla být vcelku výstižná cena.

  2. 2.2

   Anonym

   Mě se líbí ten nápad s bačkorou. Kdyby se soutěž ujala, tak by vítěz mohl dostat nějaký krásný starý papuč či škrpál na podnose jako hlavní cenu. A snad se mohli zapojit i děti, které by mohli namalovat nějaký hezký diplom s bačkorou. Také by se na náměstí kolem totemu, nebo co to je, anebo někde jinde, mohla uspořádat výstava spojená se soutěží o nejkrásnější starou bačkoru, kde by se demokratickým hlasováním vybral nejlepší kousek, a tím by byl vítěz obšťastněn. Zkrátka zdá se mi, že by s tou bačkorou měli lidé humoruschopní víc prostoru pro své nápady a nepochybuju o tom, že by se taková bačkoriáda líbila dětem.

   A hlavně by to byla sranda pro všechny a nejednalo by se o urážku, protože by stará bačkora zobrazovala vítězův přínos pro město – jak říká p. jETi. Nešlo by tedy v žádném případě o nazývání vítěze starou bačkorou.
   Přeji všem hezký den!
   Zdeněk Š.

 2. 1

  Anonym

  Každý kdo si prohlédne Tylovo divadlo, Dům osvěty, Muzeum, dětská hřiště, stromy v kyblech, betonplac s divnym totemem apod., tak možná začne zvažovat, zda by neměl být někdo vyznamenán i v záporném smyslu. Nějakou cenu „šternberský kulturní ropák“, nebo tak něco by to asi chtělo vymyslet. Mě nic slušného nenapadá. Já bych těm borcům co to všechno nechali zchátrat, říkal nejraději stejně, jako jim říkal už např. Tacitus.

  Hezký večer!
  Zdeněk Š.

Komentáře jsou ukončeny.