ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

52 Comments

 1. 8

  Anonym

  Už to tady padlo. Psychina útočiště pro schyzofrenní „básníky“. Schyzofrenní tedy dvě nn pokud jsi myslel tím solidním vzděláním sebe.

  1. 8.1

   Anonym

   Hlupáčku naivní, samozřejmě jsem sebe nemyslel, stačí sledovat komentáře a jsi v obraze. Mám jen jiné vnímání světa a jinou paměť.
   Jinak tvá slovní zásoba zdá se mi poněkud malá i můza jež dar slova rozdávala tě jaksi minula. Ale nic si z toho nedělej, alespoń na tebe různí takychytrolíni neútočí.
   Jen ještě podotknu, že stále aktivně studuji – školu života.
   A moc mne to studium baví !
   Jiří B.

   1. 8.1.1

    Anonym

    Ono studovat ještě neznamená dostat rozum…. ani vystudovat… No a jediný takychytrolín je jakýsi Zlom a pak ty. sorry, není to osobní

    1. 8.1.1.1

     Anonym

     Co víš o životě ? Já zatím málo, taky vím něco málo o smrti. Odpovím zase trochu jinak, také to neber osobně.

     Možná i víš že Duši svou
     na trh nikdy nenosíš
     co však vědět nemusíš je
     že Anděl smrti
     ke každému přichází !

     Jiří B. Zlom, Šternberk.

    2. 8.1.1.2

     Anonym

     Pozor, J.B.Z. a Jiří Bejdák jedno tělo obývají.
     Jiří B.

     Jen pseudonym, již léta užívaný a proč Zlom? Prosté, k tomu abych se po dlouhé době vrátil ke psaní, mne těžká nemoc nakopla a za to jí jsem vděčný. A tehdy přišel životní zlom.

    3. Anonym

     Takže vlastně to jsou tvoje stránky tady.

    4. Anonym

     Další hloupost, při vzniku těchto stránek jsem kolegům řekl, že mohu jen sem tam dát nějaký článek, a jinak se budu věnovat komentářům. Více bych nestíhal. Za vznikem těchto stránek stojí však jen jeden člověk-občan, já to ale nejsem. Na tvorbě se samozřejmě podílí více lidí, ale tento web je vlastně všech občanů. Každý jej může navštívit, každý může přidat komentář, nedávno byla dána do provozu i možnost přidat svůj článek z regionu, každý může rozšířit zdejší fotogalerie atd., řekl bych, že i když se jedná o web amaterský. má slušnou návštěvnost i úroveň.
     Příjemný večer, Jiří Bejdák.

 2. 7

  Anonym

  „Demokraticky smýšlející lidé se solidním vzděláním, kteří se podepíší a klidně uvedou i svůj e-mail, by ti mohli dát třeba pár facek.“ Jedna věta a tolik nesmyslů, proč si nepořídíš nějaký blog, kde by sis tohle psal, aniž bys popuzoval voliče nebo případné voliče sos? Vyhrožování újmou na zdraví snad není trestné, ty „demokraticky smýšlející“ člověče se „solidním vzděláním“??
  Pro mě je lepší anonymní myšlenka, která má smysl, jak nesmysl podepsaný šíl rom.

  1. 7.1

   Anonym

   Také podobnost náhodná být nemusí.
   J.B.Z.

 3. 6

  Anonym

  A teď se JB nachytal!!

  1. 6.1

   Anonym

   Narazil jsi ty, ale to neřeš. Ty baterie se tam dávali možná čtyři, ale to je nejen pro mne nepodstatná maličkost. Marně odvádíš pozornost k hloupostem. Návštěvnost tohoto webu naštěstí dokazuje, že slušní lidé vnímají věci inak, než ty !!!
   Jiří B.

   1. 6.1.1

    Anonym

    návštěvnost tohoto webu roste úměrně podle blbostí co se tu řeší! Lidi hledají zábavu.

    1. 6.1.1.1

     Anonym

     Máš velké štěstí, že jsi anonymě schován za rohem. Demokraticky smýšlející lidé se solidním vzděláním, kteří se podepíší a klidně uvedou i svůj e-mail, by ti mohli dát třeba pár facek. A vůbec, přestań již závidět, nebo se zalkneš !!!
     Jiří B.

    2. Anonym

     Jsem z tebe již zoufalý, obracím se tedy na své druhé schyzofrení já s žádostí o pomoc ! :-)
     Odpusťte mu jeho slova, říká, že jako poeta může napsat i věci zdánlivě neslušné. Jiří B.

     SRÁŽKA S BLBCEM

     Dneska takhle po ránu
     přecházel jsem dvoranu
     srazil jsem se s hlupákem
     on natrh mne svým sosákem
     natrhl mi levé ucho
     až z toho mám v ústech sucho
     nic si z toho nedělám
     bo se hnedle podělám
     raději budu jinudy chodit
     ať nemusím zraněn bloudit

     Jiří B. Zlom, Šternberk.
     Pozn. autora: podobnost s osobami známými, či blízkými, může být věcí čistě náhodnou !

 4. 5

  Anonym

  v tom případě by mě zajímalo, kolik baterií se dávalo do regulovčického kolíku?

  1. 5.1

   Anonym

   A pozor znalec ! Je to již dlouho, ale mám pocit, že tři, k tomu přilba, terčík na zastavení, bíle kšíry a taky přes rameno SA 58.
   Jiří B.

  2. 5.2

   Anonym

   Sem zapoměl ještě na baterku s nastavitelnou barvou světla.
   Jiří B.

 5. 4

  Anonym

  Je mi to celkem šumafuk. Proč však policejní zahálel? I na Barumce policie měřila rychlost soutěžních vozidel při přesunu a také pokutovala. To, že soutěžní auta mají lepší brzdy atd. , nemá vliv na to, aby při přejezdech porušovali jezdci zákon!!!!.Když to jde jinde, proč ne i při rally Jeseník?? Z jednoho komentáře jsem pochopil, že MP vlastně ani rychlost soutěžních aut měřit nechtěla. Nebo že by snad dokonce byla někým o neměření požádána?? Potom by to byla nehoráznost. Copak nám k tomu řeknou šerifové MP pánové Pospíšil a Sedlák?

  1. 4.1

   Anonym

   Při průjezdu po Jivavské, alespoň ti, které jsem viděl, danou rychlost dodržovali.
   Jiří B.

   1. 4.1.1

    Miloslav Tichý

    Při průjezdu kolem výjezdu ze servisu jsem byl málem sestřelen – pořadatel v zelené vestě zaspal.

   2. 4.1.2

    Anonym

    pane JB, jak víte, že rychlost dodržovali, to mi teda zdůvodněte a vysvětlete a jestli ne, tak asoň netvrďte, co nemůžete doložit!

    1. 4.1.2.1

     Anonym

     A zase jeden chytrák, co bez radaru nedokáže odhadnout rychlost vozidla. Na vojně jsem mj. dělal regulovčíka a bez řádného odhadu bych si nedovolil vlézt mez rychle jedoucí auta. I dnes to můžeme zkusit, pokud to neumíte, je to vaše věc a ne moje.
     Jiří B.

    2. Anonym

     Když vy jste dělal na vojně regulovčíka, nejrychlejším dopravním prostředkem byly ještě koňské povozy. Nebo se mýlím?

    3. Anonym

     Ach jo, reguloval jse mj. v Kolíně, Pardubicích, Olomouci atd., tedy žádné vesnice, kolona aut čítala 50 až 100 nákladních aut. Koně jsem v těchto městech tehdy neviděl ( r. 1983-1985 ) a jak tě tak sleduji, tak jediný kůň jsi tady ty.
     Doufám, že mi milovaní koníčci odpustí tohle přirovnání.
     A už spi ! Jiří B.

    4. Anonym

     Ještě si to zregulujte v hlavě,myslím že i ten kůň tam toho má daleko víc než Vy. No a kde nic není, tam ani smrt nebere. Takže jste vlastně nesmrtelný.

    5. Anonym

     Kůń je zvíře ušlechtilé, na rozdíl od některých lidí.
     Díky za pochvalu a předpověď věčnosti. :-)
     Jiří B.

  2. 4.2

   Anonym

   Dopr….. psal tady někdo něco o tom, že lepší brzdy opravňují k nedodržování předpisů ?????????? Psal jsem pravý opak!!!!!! Najděte si to o pár příspěvků výše.

 6. 3

  m

  Celý závod byl podle mne hlavně ve znamení nebezpečí pro všechny ostatní obyčejné účastníky provozu.Závodní auta při přejezdech šíleným způsobem ohrožovala všechno kolem sebe.Přestupky jako předjíždění přes dvě čáry kolem koupaliště ,nedávání přednosti,rychlost po městě kolem stovky byly naprosto běžné. Navíc tyto auta neměly ani spz takže by teoreticky neměly na silnici co dělat.Nejlepší na tom je že to vše probíhalo pod dohlem slavné městské policie. Když jsem se zeptal městského policajta který seděl v autě u silnice a díval se jak se kolem něj míhají stovkou závodní auta zeptal proč to nějak neřeší jeho odpověď byla že s něma už mluvili a říkali jim o tom. Hned jsem si vzpoměl jak číhají s radarem na nás běžné řidiče a nekompromisně pokutují překročení rychlosti o 6 km/h .Myslím že policie by měla řešit buďto všechny stejně nebo nikoho. Závod takového formátu by asi měl být zabezpečen jiným způsobem. Divím se že vedení města s něčím podobným může souhlasit.

  1. 3.1

   Anonym

   Klídek radar bude teď více v Uničově.

  2. 3.2

   Anonym

   Dnešní Olomoucký deník : nedaleko Domašova u Šternberka nezvládl osmnáctiletý, podnapilý řidič své BMV ( JEDEN A PŮL PROMILE ) a narazil do proti jedoucího soutěžního vozu, které se přemisťovalo na start rychlostní zkoušky. Řidič tohoto vozu B.C. utrpěl silný otřes mozku, řezné rány na hlavě a má zlomené zápěstí, je hospitalizován na traumatologické klinice FN Olomouc. Jeho spolujezdec, sedmnáctiletý M.S. MÁ OTŘES MOZKU a řezné rány, je na pozorování ve Šternberské nemocnici..
   Hmotná škoda je 550 000 kč.
   Z toho mj. vyplívá, že ne závodníci nás, ale my je ohrožujeme. Oni jsou na rozdíl od nás profesionálové, víte m !
   Jiří B.

   1. 3.2.1

    Anonym

    Oprava – samozřejmě má být BMW a samozřejmě je správně vyplývá. Vysvětlení hlavně pro různé anonymy.
    Jiří B.

  3. 3.3

   Anonym

   ukaz mi jedno jedinny auto, ktere nemelo RZ. Kdyby ji nemelo, neproslo by prisnou technickou prejimkou. Tahle auta splnuji do puntiku vsechny body silnicniho zakona.

   ozrali radobyzavodnici v civilnich vozech jsou mnohem nebezpecnejsi.

   1. 3.3.1

    Miloslav Tichý

    A to auto Vám klidně ukážu. Technickou přejímku má nastarost pořadatel závodu. Ale co takhle státní technickou?

    1. 3.3.1.1

     Anonym

     nemel o necem, cemu vubec nerozumis.

     technickou prejimku nezajistuje poradatel ani nahodou. Ruzovy panter te odkazuje na http://www.autoklub.cz, nastuduj si, mistre, mezinarodni sportovni řady, narodni řady, standartní propozice – cca tak 300 stran a pak se muzeme bavit :-)

  4. 3.4

   Anonym

   Registrační značku musí mít (a měla) všechna tato závodní auta. Všechny posádky dál ví, že musí při přejezdech respektovat platné předpisy. Pokud tomu tak nebylo je to hlavně jejich vlastní zodpovědnost a nikoliv organizátorů.

   To co teď napíšu není omluva pro rychlou jízdu a nedodržováí předpisů ……… ale uvědomte si, že tato závodní auta mají nejen vyšší výkony než běžná, ale také stabilnější podvozky a účinnější brzdy. Pokud by se v krizové situaci ocitlo závodní auto a civlní auto, závodní má mnohem vyšší šanci to ustát.

   1. 3.4.1

    Miloslav Tichý

    Nesouhlasím s tím, že všechna auta měla RZ. Mám foto, kde jedno auto nemělo RZ vůbec a spousta měla jen nálepky, což není považováno za RZ (je za to pokuta), navíc snadno přehlédnutelné mezi ostatními nálepkami.

    Závodní auto musí v běžném provozu dodržovat nejen dopravní předpisy jako každý jiný (neděje se tak), ale také musí splňovat technickou specifikaci, tj. homologaci, k běžnému provozu (auta často nebývají homologována k běžnému provozu).

    Možné částečné řešení by bylo ze strany pořadatele. Stačilo by jen dát více času na přesun posádek mezi RZ. Teď jsou závodníci prakticky nuceni nedodržet rychlost, jinak by jednoduše přijeli pozdě. Pokud by ani to nepomohlo, pak by měla zasáhnout policie (ve spolupráci s MP).

    1. 3.4.1.1

     Anonym

     Možná je dobře žes měl co fotit a nemusel ses šťourat v nose a nudit se doma

    2. 3.4.1.2

     Anonym

     miloslave, ano, auta nemaji vepředu RZ klasickou, maji ji upevněnou ve voze. Pro auta, ktera maji vedle technickeho prukazu i sportovni prukaz /jsou to jen rally auta, jinak při stavbě závodního speciálu techničák odevzdáváš na ASN své země/ plati tato vyjimka.

     přední SPZky pak musí být ale vozeny s sebou ve voze.

     důvod této vyjímky je prostý – už jsi někdy byl na zavodech v rallye? Během rychlostního testu se totiž může stát, že o nárazník přední /kde je připevněná RZ/ příjdeš, takze se to řeší nálepkou – viz odstavec výše.

     Můžu tě ubezpečit, že těch nárazníků se zruší opravdu dost. Když jsem byl na Mistrovství světa v zázemí jednoho tymu, kam jsem byl pozvan, tak jich tam mely vyskladanych cca 10 :o)

    3. Miloslav Tichý

     Takže je zde vyjímka, kdy závodní auta v běžném provozu mít RZ nemusí?? Však já proti těm nálepkám nic nemám, ale když jsme ji dali my na atypický nárazník, dostali jsme 500 pokutu. A pokud nemá ani tu nálepku, pak je RZ uvnitř auta prd platná, když nejde z venku vidět.
     A pochybuji, že některá auta, která jsem viděl jsou uzpůsobena k běžnému provozu, jak tvrdím. Byl jsem nejen na závodech, ale také v servisu, kde byla možnost si auta prohlédnout a cca 80% není homologována, tudíž by technickou neprošla, tudíž by neměla na silnici vůbec co dělat. Ale protože jsem velký fanoušek rally, toto beru pouze jako teoretickou poznámku. Ovšem dodržovat předpisy při přejezdech mezi RZ by závodníci měli.

     P.S.: Byl jsem na 3 RZ a neviděl jsem jediné auto bez předního nárazníku.

    4. Anonym

     musí – mají je z plastu a uvnitř vozu mají plechovou, která je vepředu nahrazena nálepkou.

     nebudeme chodit daleko. zde máte treba odkaz na fotku nešťastně zmíněného VW Semeráda a Ceplechy – k „poruše“ nárazníku může na soutěžích dojít velmi snadno a rychle. http://www.ewrc.cz/images/2007/news/semeradm.jpga

     a odpoved na otazku. kdy a kde jsem to videl? Jen par minut po vzniku tyhle fotky – http://www.tsvteam.cz/ostatni/omvadac05/crash_crash03.jpg , kterou jsem si nasel na netu

    5. Miloslav Tichý

     Takže mi stačí ta nálepka na voze? Za co tedy ta pokuta? My plechovou v autě měli!

     A vidím, že ten Semerád nemá ani nálepku.

     A jak je to tedy s tou homologací?

    6. Anonym

     http://www.ewrc.cz/images/2007/mcr/ti/ms_a_48_semeradm_1.jpg

     pokutu bys nemel dostat, pokud ma auto TP a Sportovní průkaz, ten k nejakemu Vasemu autu asi nemate, nebo snad jo?

     koncim tuhle debatu, nebavi me tu vysvetlovat neco, nekomu, kdo byl jednou v zivote na rally a rally zna max ze dvou známých počítačových her.

    7. Miloslav Tichý

     No ty jsi asi velký frajer, nejsi jeden z těch s rovným kšiltem jak o nich mluvím?

     Znám jen jednu počítačovou hru o rally, jejíž představitel nedávno tragicky zahynul.

     A řekl bych, že ty moc čteš jeden server a považuješ se za nějakýho rally guru. Já mluvím jen ze svý zkušenosti.

     Já prostě říkám, že spousta aut nesplňuje technické podmínky pro provoz na pozemní komunikaci v běžném provozu, stejně jak je to u tuningových vozů.

    8. Anonym

     o tuningovych vozech – na tom jedinem se asi schodneme

     ale jelikoz znam zakulisi, jak funguje sportovní autorita ASN, technicke prejimky aut, vozy na rally chodi na technicke prohlidky jako kazde jine auto a neni jim nic odpusteno.

     ver, ze tunenym golfem s kšiltem určitě nejezdim, spis naopak, jednim z nejoblibenejsich ceskych vozu ceske znacky.

     ps. ze ukazuju data z jednoho serveru jen dokazuje, ze se jedna o server kvalitni, ale to by nebyl rejpal a chytrolin MT

    9. Miloslav Tichý

     Škoda, že se nepodepíšeš. Skoro bych řekl, že na ten server přispíváš a děláš si reklamu. Já žádnýma statistikama neoplývám, ale taky o tom něco vím. Asi mám široký záběr a rally je moje záliba, omlouvám se ti za to.

    10. Růžový panter

     na http://www.autoklub.cz najdeš veškeré předpisy ohledně rally. Přeji hezké čtení :-) Hlavní problém je v tom, že nemůžeš srovnávat závodní rally speciály s nějakou „vytuněnou“ károu. Toť vše k danému tématu

    11. Milsolav Tichý

     Ano. Mimo jiné poukazuji na to, že řidiči vytuněných kár mají pocit, že řídí závodní speciál. A nemusí to být zrovna mladí frajeři (viz Pepa Šušota).

    12. Anonym

     Miloslave,nejdříve zkritizuješ příspěvek co něco vysvětluje a nakonec se ukáže, že jsi vlastně neměl ani páru o tom jak to funguje (viz. reg.značky na vozech rally). Pokud o tom nemáš ani páru, tak si nejdříve zjisti jak to je a pak piš.
     Howgh

    13. Miloslav Tichý

     Co je to za blbost, že o tom nemám páru. Mám s tou nalepenou RZ vlastní zkušenost.
     Jestli se ti něco nezdá, mluv konkrétně.

    14. Miloslav Tichý

     Ještě by mě zajímalo kdy, kde a v zázemí jakého týmu jste na MS byl..Prosím o odpověď.

 7. 2

  Anonym

  zase krasna negativni reklama.

  zavodni vuz byl smeten ozralym 18ti leteym frackem v BMW. Zase paradni reklama :-(

 8. 1

  Růžový panter

  to bude zítra krása, doufám, že vyjde počasí :-)

Komentáře jsou ukončeny.