ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

21 Comments

 1. 3

  apač

  klaus je špatný člověk. to co prohlašuje o stavu naši planety, hmm, bušák tomu tleská. a proč? jsou to jen sběratelé peněz. pro prachy by si vrtali koleno. vše pro peníze! to je jejich heslo. můžou být špinavé, je jim to jedno. je mi z nich na blujárno.

 2. 2

  Anonym

  Fotky jsou opravdu pěkné, jsem skutečně rád, že se objevily tak brzo na tomto webu. I když prezidenta Klause moc nemusím, podřídím se většině a taky se na něj podívám.
  Překvapilo mne však také to množství žactva a studenstva, bez nich by tam asi mnoho lidí nebylo.
  Připomíná mi to trochu dobu mého mládí, když přijel Husák a my byli vyhnáni ze škol a vítali ho.
  No jo, já vím, teď je to jiné. Marně však přemýšlím v čem.
  Jiří B.

 3. 1

  rejsek

  Já si říkal, kdo se asi půjde na presidenta mrknout, když většina je tou dobou v práci (píšu taky z práce a slibuju, že si ty tři minuty, co jsem na netu, naddělám) . Myslel jsem že, tam bude pár důchodců a já vůl zapomněl na to, že se tam můžou „nalifrovat“ školáci. Ale na druho stranu je fakt, že jim to asi moc nevadilo, že se „ulili“ a president (ať je jakýkoli) k nám taky nezavítá každej den. Ani netuším, co tady na Moravě ty tři dny dělal. Že by propagace té nové knihy? Asi si ji zajdu koupit.

  1. 1.1

   rejsek

   Jo a ještě jsem zapomněl dodat, že ty fotky jsou fakt dost pěkný a to skutečně nemyslím ironicky a nebavím se o těch oprýskaných fasádách.

   1. 1.1.1

    Anonym

    ta obouchaná a podmáčená stěna radnice je přímo fantastická – velmi povedený snímek. Asi by to šlo pochopit tak, že radnice sama na sobě šetří – to by se ale nemohly rozhazovat peníze horem dolem a dát 100 milionů do vybetonování náměstí. Spíš to je ukázka neúcty a pohrdání k majetku. S větším časovým odstupem to jde vidět na divadle, bývalém muzeu, domě osvěty atd…
    Děkuji tomu, kdo to fotil, tenhle snímek nemá chybu!

    1. 1.1.1.1

     Tichý

     Obecně jsou 3 úrovně využití peněz (seřazeno sestupně podle efektivity):
     1. Utrácím svoje peníze na své účely
     2. Utrácím cizí peníze na své účely
     3. Utrácím cizí peníze na cizí účely
     Doufám že se nikdo neurazí, ale to je vysvětlením, proč by soukromý vlastník divadla zaplatil zhruba polovinu za jeho rekonstrukci, než Město a jistě by se snažil, aby během rozumné doby dostal náklady zpět. Závěr ať si každý udělá sám.
     Jan Tichý

    2. 1.1.1.2

     Anonym

     Oprýskaná fasáda radnice, prezident V. Klaus, starosta Šternberka, senátor za ODS, jak symbolické!
     Vskutku povedená fotografie!

    3. Anonym

     :-):-):-)

    4. Anonym

     Supr!:-)

    5. Anonym

     Správně zachycená současnost našeho města i země!

    6. Růžový panter

     jojo máte všichni pravdu, naše město teď vypadá daleko hůře než za komoušů. Tuším, že za chvíli bude vyhlášen konkurz na celou republiku :-))) lidi už se proberte vždyt tady furt jen brečíte :-(

    7. Anonym

     Možná tu pantere někteří brečí, uznej však sám, že ve srovnání třeba s Uničovem padá Šternberk těžce na ústa. A za to obyčejní lidé nemohou a ti, co jsou za to odpovědni, si většinou užívají a mají z nás těžkou srandu.
     Jiří B.

    8. Růžový panter

     ale on ten Šternberk padá průmyslově na hubu od té doby co jsem slyšel, že budeme krásné turistické městečko…. Přesně to charakterizuje jeden rozhovor co jsem zaslech: Teda tady je tak krááásně, hned bych se sem přestěhoval. Jen nevím co bych tady dělal? :-( dnes jsem po dlouhé době jel opět přes město a poplatky nepoplatky stejně nebylo kde zaparkovat, nedokážu si představit jak by to vypadalo kdyby byly poplatky za parkování zrušeny!

    9. Anonym

     Trochu jsi to popletl, Šternberské podniky byly tunelovány dávno předtím, než se začalo mluvit o turistice.
     A navíc turistika přece neznamená vození zadku v autě.
     Mám fotografie z první poloviny 20. století a jen čumím, jak velké podniky v našem městě byly. Např. pivovar byl obrovský komplex ještě v r. 1933, tehdy patřil jistému p. Kubelkovi.
     A počet obyvatel tehdy ? O pár tisíc více, než dnes, jo lidé tehdy do Šternberka jedili za prací i za odpočinkem.
     Možná by to jen chtělo vrátit se k tradicím a ne pořád vymýšlet předražené novinky.
     Jiří B.

    10. Růžový panter

     Nepamatuji si to možná dobře, ale kdysi dávno jsem zaslechl, že naše městečko bude něco jako malé švýcarsko? Centrum jen samá galerie a výstava a já nevím co ještě a že hlavní zdroj příjmů bude turistika. No evidentně to neklaplo a výsledek je, že se totálně zaspalo při budování tzv. průmyslových zón, neboli podpora podnikání ve Štbk nula. Holt a teď se ten skluz horko těžko dohání…. Textilní průmysl asi neobnovíme (čínu neporazíme) tabákový průmysl přestává být v módě, výroba budíků? Tak leda nějaké luxusní za hodně peněz, ale velký série… to už se nevrátí (jelikož v číně to udělají levněji) A pivovar? To leda jen nějaké speciální pivo. První republika už se nevrátí je potřeba myslet dopředu (bohužel nebo bohudík?)

    11. Anonym

     Pamatuji, jak k nám jezdilo mnoho Holanďanů a utrácelo velké peníze. Ani já nechci návrat do minulosti, jen jsem přesvědčen, že bychom si z ní měli vzít to dobré a z chyb se poučit.
     Jiří B.

    12. Karel Fiala

     Po týdnu stráveném v Malé Fatře jsem dospěl k závěru, že do Šternberka zavítá z důvodů „turistiky a přírody“ leda nějaký zbloudilec. Pokud někdo jede z Holandska, tak už si přidá těch necelých 200km (2 hodinky cesty) a vydělá na tom 3x.
     Šternberk může být v budoucnu zajímavý asi jen tím, že to bude hezké, dobře fungující město pro bydlení a život a návštěvník se tady bude díky pohostinnosti místních (?) cítit dobře a příjemně.
     Je dobré se zamyslet nad tím, z jakých důvodů by si měl někdo pro týdenní dovolenou vybrat právě Šternberk. Hrad je otázkou dvou-tří hodin, ale co dál? Procházka na zarostlou a zdevastovanou Zelenou budku? (včera jsem se šel projít směrem na Kukačku a už i tam jsem musel uhýbat motorkářům – aktuálně už ne na endurech ale na silných silniční stroje co se vydali na průzkum okolí z tratě Ecce Homo) Uhnat si úžeh na lavečce na náměstí? Jít nakoupit do jednoho z mnoha supermarketů? Jít se okoupat do Žlebu (ke klíštěti dostat ještě ekzém ze sinic)? Nebo si výhodně koupit poslední módu u Vietnamce? …..
     Jak si to tady uděláme, tak to budou vnímat i návštěvnící.
     K.F.

  2. 1.2

   Anonym

   nevím kdo za jeho bláboly utrácí peníze a potom si je ještě čte.Myslím, že kdyby nebylo nahnáno na náměstí žactvo, neměl by málem ke komu mluvit.Spíše bych tyto jeho “ spanilé jízdy “ bral jako získávání podpory pro jeho znovuzvolení. Pevně doufám že tento strůjce rozkradení bank, kampeliček a mnoha fabrik již podruhé na Pražský hrad nevstoupí.

   1. 1.2.1

    MJ

    A jestlipak vy nahodou nejste ten, co tam tak „chytre“ nazval prezidenta USA teroristou … mozna proto se citite dotcene a pan prezident Klaus vam vadi?

    1. 1.2.1.1

     Anonym

     I kdyby, řekněte mi laskavě co tedy Bush je. Je to snad šiřitel demokracie? Ne, je to šiřitel agrese a teroru.
     Dotčeně se necítím, to snad jen Vy. Lézt každému do p…. umíme perfektně. Důkazem je slavná píseň Parkanové a Vyčítala. Klaus? Tento všeznalý expert mi skutečně vadí. Je strůjcem tunelování arozkradení tohoto státu. Vy jste jistě členem ODS. No, to Vás chraň ten nejvyšší.Tato strana dnes jasně ukazuje co je to za svoloč. Jen se již těším jak se v brzku rozpadne.Začlo to Sarajevem, pokračuje platformou Tlustého a skončí to tak, jako US.

    2. Anonym

     neskončí, když jde o koryta, tak si to i ti jakoby rebelující ODSáci na nejvyšších místech spočítají, co je pro ně lepší. držet ústa a krok.

Komentáře jsou ukončeny.