ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Related Articles

18 Comments

 1. 6

  marketa mate

  projekt k bytovkám na Světlově se dá získat v kanceláři bytového družstva Uničov (paneláček za Benzinkou). Při mé poslední návštěvě asi v půli července mi bylo řečeno, že architekt prozatím není s dokumentací hotový.

 2. 5

  Sádlo

  Je někde možné skouknout architektonické návrhy? Mám takové zlé tušení…

  1. 5.1

   Anonymous

   Sádlo, určitě na radnici, ale zda Ti je někdo ukáže, to nevím.
   Poděl se s námi o své tušení a někdo se jistě ozve.
   Jiří B.

   1. 5.1.1

    Sádlo

    Nemohu předjímat bez dostatku informací. Tedy alespoň, kdo je autorem arch. projektu? Skoukl bych třeba jejich dosavadní realizace.

 3. 4

  radek

  chtěl jsem se zeptat,zda máte někdo bližší informace o výstavbě bytů na Světlově.

 4. 3

  Anonymous

  myslím si, že někdo hledá malichernosti jen proto, aby druhému znepříjemnil život a shodil jinak záslužnou práci a přitom ho vůbec nezajímá obsah, který je mnohem důležitější. Proto všem autorům, vkladatelům a lidiček kolem sternberk.org – nenechte se odradit a vyprovokovat. Děláte to dobře !

 5. 2

  honza

  Dobrý večer. Neměla by u článku být uvedena místo autora Moniky Mackovíkové náhodou dnešní MF Dnes?

  1. 2.1

   Monika Mackovíková

   Dobrý večer, pokud je článek převzatý z novin, tak je autor uveden přímo pod článkem (tak jak je to v tisku, konkétně pod tímto článkem je zkratka reš (tedy Jana Burešová)), dále je tam zdroj : Mladá fronta Dnes – Střední Morava. Na další stránce s komentáři se zobrazí jméno toho, kdo do systému článek vložil. Nevím, jestli to jde v systému změnit, ale je pravdou, že pak je to trochu zavádějící. Ale to jméno už tam nevkládá nikdo z nás, v systému pouze zaškrtnu sebe, že jsem tam článek vložila. Zjistím, co s tím, aby to zbytečně nemátlo čtenáře:-). Díky za připomínku. M. Mack.

  2. 2.2

   Anonymous

   Honzo, je pěkné, že se tak po autorství pídíš. Jen mi trochu utíká pointa, a to že v našem městě je těžký průšvih s byty pro začínající mladé rodiny a pro samoživitelky. Ne každý na hypotéku dosáhne a ne každý je materiálně výš.
   Stát v tomhle selhal, ale proč i obce? Jde přece také o jejich občany.
   Nebo to snad znamená, že ŠTERNBERK má být jen pro movité a Romy ?!
   Jiří B.

   1. 2.2.1

    Sádlo

    a) Velice, velice (!!!) opatrně s rasistickými narážkami!!!
    b) Někdo je movitý, někdo je chudý, tak už to v našem světě (státě) chodí…

    1. 2.2.1.1

     Anonymous

     Sádlo, kdykoliv řeknu to, co si ostatní jen myslí. Není to jen vina Romů, ale předchozího systému i stávajícího. Tím, že budeme jen mlčet, nic nevyřešíme.
     Jiří B.

    2. rejsek

     Jsem dalek rasismu, i proto, že bych musel připustit existenci ras a to nechci, ale žádné Romy neznám. Znám jen cigány. A toto slovo je s v různých variacích užíváno v jazycích slovanských, germánských i románských (i v jiných). I v Ottově slovníku naučném je najdete pod tímto heslem.

     Jo a mimochodem bacha na ně. Včera jsem v Olomouci na nádraží zabránil bandě cigánek v okradení nějaké paní, které jedna sahala do kabelky a další tři nebo čtyři ji ze zadu kryly.

     Omlouvám se tímto, že to není k tématu.

    3. Anonymous

     Mohu potvrdit – bacha na tu partičku cigánek dole v podchodu (nejčastěji na schodech u druhého nástupiště), kteá je tam uz delší dobu. A už jsem byl několikrat svědkem, jak se snažili někomu vybrat kabelku – naštěsti si toho většinou dotyčná včas všimla.
     Bohužel když jim za to dáte “přes hubu” tak mají ještě tu drzost sijít stěžovat na policajty, že jste je napadli ….
     Opě¨t někdo moc dobře zná své práva, ale povinosti už pro něj neplatí.

    4. rejsek

     Přesně. Bylo to na těch schodech.

  3. 2.3

   Karel Fiala

   Tak koukám, že zde máme dalšího strážce autorského zákona. Jak psala Monika, její jméno se vloží při zadání článku, když je přihlášena. Skript tedy upravíme tak, že nebude uvedeno “autor”, ale vložil. Což pak ale zase nebude odpovídat pro případ, že někdo vloží svůj článek, ale všem se asi nezavděčíme nikdy a jak se říká, kdo chce psa bít, hůl si najde.
   Jinak dodnes s úsměvem vzpomínám na nepovedený útok našeho přítele Bonda, který se týkal autorství jakési fotografie japonské vlajky. Pro neznalé: Bond mne napadl, že jsem “vykradl” tuto fotku firmě SONY. Což byl holý nesmysl a lež. Povedlo se mi sehnat autora, studenta geografie ze Ženevy, ten samozřejmě neměl žádný problém s použitím této fotky a co víc, o tom, že by Sony jeho foto používala nevěděl vůbec nic. Dodnes se mi Bond neomluvil :-))
   Ještě pro všechny rejpaly bych doporučoval, než něco napíší, si projít Zákon a právu autorském. Jedna stať tam mluví o bezdůvodném obohacení – což v případě tohoto webu je věc z oblasti sci – fi, tedy že by někdo mohl říct že přetisknutím nějakého článku se někdo obohatí.
   K.F.

 6. 1

  Anonymous

  Jen by mne zájimalo, zda půjde zase jen o tzv. rezidenční byty, nebo se tam najde i pár bytů za rozumný nájem pro samoživitelky s dětmi. Pokud má žena-matka čtyři děti a partner ji opustí je na vše sama. Pokud se nepletu, město dostává za každého občana nějakou tu korunu, mohlo by to tedy někdy zkusit občanům vrátit.
  Je dost těch, co nemají na spoluúčast a potřebují pomoci.
  Úroveń státu a potažmo i každé obce se mj. pozná podle toho, jak je schopno se postarat o potřebné, jak jim podá pomocnou ruku.
  Tady má naše město hodně co dohánět.
  Jiří B.

  1. 1.1

   Anonymous

   Zajímalo by mne, kde se budou ty byty u nemocnice stavět. Nevíte to
   někdo?

  2. 1.2

   Anonymous

   Snad si nemyslíte, že tam bude bydlet rodina: otec ve fabrice, matka na mateřské…. Z čeho by asi zaplatili byt a nezbytné náklady?

Comments are closed.