ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

29 Comments

 1. 6

  Z.Š.

  V tom, že odb. soc. péče hledá pomoc pro osoby bez střechy nad hlavou ve spolupráci s Červeným křížem či Charitou, většinou v Olomouckých zařízeních, já osobně nevidím pomoc, ale považuju to za nucené vysídlování osob v tísni z jejich domova a přesouvání tak řešení zde vzniknuvších sociálních problémů do jiného města. Tento svůj názor jsem také vyslovil, když jsem byl jako host přítomen na setkání tzv. pracovní skupiny pro zdr. postižené v rámci KPSS. Řekl jsem tam také, že když jsem se tady ve Štbk. narodil(před víc než 50ti lety), nevyhýbám se práci a bez vlastní viny přijdu o střechu nad hlavou, že bych tu měl mít právo na skromné, lidsky důstojné přístřeší. Tvrdil jsem také, že mým domovem Šternberk zůstane i když přijdu o střechu nad hlavou a bezdomovcem se stanu až po té, co budu přinucen jít hledat azyl do jiného města. Mám za to, že zákon nařizuje obcím, o své občany se přiměřeně postarat, když se dostanou do těžkostí a nejsou schopni si pomoci sami hlavně proto, že pro ně není práce(v mnoha případech pro jejich zdr. postižení) a na nájem prostě nemají. Blábol, že nejsou peníze přece nemůže být pro město omluvou, když neplní své povinnosti, dané mu zákonem.

  V tom azyláku pro matky a otce s dětmi v Dalově, má být azyl poskytnut maximálně na jeden rok. Prý proto, aby se tam ubytovaní snažili sami situaci řešit. Připadá mi to jako zvrácený výsměch těm ženským s děckama. Jak má asi ženská s děckem jezdit po okolí a shánět bydlení a práci? To má to dítě tahat sebou? A nebo snad někdo počítá s tím, že když maminka pojede „řešit svou situaci“, zapůjčí své dítě turistovi ubytovanému shodou okolností(?) pod stejnou střechou jako ona? Zda a jak dlouho tam bude mladá maminka s dítětem ubytovaná, bude možná nakonec rozhodovat to, do jaké míry bude ochotna jít oněm turistům vstříc. Odkdy se domům, v kterých je realizováno dočasné ubytování ženských a „turistů“ pod jednou střechou říká azylák? Jako bych už dnes četl hověziny úředním rukávcem zplozené, že: „žadatelce o přístřeší nelze pomoci, neboť tato tvrdošíjně a bezdůvodně odmítá nabízenou pomoc, spočívající v ubytování žadatelky a jejího dítěte v azylovém zařízení v Dalově.“

  A doprava z Dalova v zimě? Asi také proto bude muset město koupit nějakou tu rolbu, aby tou rolbou mohly být maminky s dětmi v zimě sváženy dolů do města, protože když napadne trochu víc sněhu, je Dalov odříznut od světa a ony musí přece úřadnicím z odb. soc. péče prokazovat aktivitu při „řešení své situace“ i v zimě.

  Celé mi to připado nějaké poblbané, než jsem dnes ráno v rádiu slyšel, a tady na těchto stránkách jsem se dočetl, že Šternberk hodlá vybudovat 5km dlouhou běžeckou trasu pro lyžaře, z Lipiny do Dalova. I ta rolba zakoupená městem tedy bude k dispozici. Je jasné, že nejde o pomoc maminkám s dětmi, ale o „pomoc turistickému ruchu.“

  Tak to dopadá a dopadat bude, když při komunitním plánování soc. služeb, nebudou přítomni uživatelé těchto služeb, a za jejich zástupce se budou vydávat zaměstnanci poskytovatelů soc. služeb tak, jako je tomu nyní. Pro ty co to ještě nevědí – o těchto věcech a mnoha jiných se rozhoduje právě při KPSS.

  Hezký den přeji všem!
  Zd. Šenkeřík

  1. 6.1

   Radomil Siegel

   „Mám za to, že zákon nařizuje obcím, o své občany se přiměřeně postarat, když se dostanou do těžkostí a nejsou schopni si pomoci sami hlavně proto, že pro ně není práce(v mnoha případech pro jejich zdr. postižení) a na nájem prostě nemají. Blábol, že nejsou peníze přece nemůže být pro město omluvou, když neplní své povinnosti, dané mu zákonem.“

   Mohu se zeptat který zákon? Kdybych někdy přišel já nebo někdo z mých blízkých o práci a měl třeba problém s úhradou nájemného, tak bych se případně mohl s městem soudit, že se o mě (nebo mé blízké) nestará! Takové závažné porušení zákona ze strany města by přece mělo být potrestáno!!!

   1. 6.1.1

    Anonym

    Dovolím si vám lehce oponovat, já píšu o přiměřeném postarání se a o skromném bydlení. Nesnažte se mi podsouvat něco, co jsem neřekl. Že jste se chopil příležitosti, připrdelkovat Městským úředníkům mě nepřekvapuje, ale mě k tomu prosím nepoužívejte. A upozorňuju předem, že na případné anonymní štěky nebudu reagovat.
    Zd. Šenkeřík

    1. 6.1.1.1

     Radomil Siegel

     Pořád nevím, který zákon přikazuje obcím postarat se o své občany, když nemají na nájem?

     Děkuji

    2. Zd. Šenkeřík

     I já Vám děkuji!

    3. 6.1.1.2

     Anonym

     jak nerekl?

     dyt je to vase citace :o))

    4. Anonym

     Z podřepu u zdi, se věci mohou jevit jinak, než člověku který stojí zpříma. A nedřepte tam dlouho, aby vám nebrněly nohy!

   2. 6.1.2

    Anonym

    Vám se snad to spojení azyláku pro ženské v tístni a ubytovny pro turisty líbí? Připouštím, že tyto zoufalé ženy mohou být pro někoho jedinou nadějí, jak se dostat ženské pod sukně, ale nemůžu si vzpomenout, jak to jen bylo s tou husou a potrefením.

 2. 5

  Anonym

  … a kam se vypařily peníze z prodeje všech bytů, domů a dalšího majetku města??? To se u každé investice hned musí jako první automaticky mluvit o dotacích?????

  1. 5.1

   Anonym

   Pokud se nepletu, tak na to jsem se ptal na of. stránkách. Bylo mi zodpovězeno, že peníze z prodeje šli do obecního rozpočtu.
   Na jinou otázku bylo uvedeno, že obecní rozpočet je vyrovnaný. Přeberte si to sami, já se jenom ptám : bude ještě co prodávat ?
   Jiří B.

   1. 5.1.1

    Anonym

    penize šli?

    Rozumbrada na všecko, jen na shodu podmětu a přísudku chyběl. Budiž mu to v ekonomických teoriích omluveno :-))

    1. 5.1.1.1

     Anonym

     A zase bez protiargumentů chudáčku, projeď si všechny dotazy na of. stránkách i ty vymazané a potom suď !!!
     Jiří B.

    2. Anonym

     A v čem by Vám měl argumentovat….jen nakousl Váš pravopis…nic víc, nic míň…a je hned chudáček…už to fakt nehulte Jiří…

    3. Anonym

     Do ekonomiky se pravopis někdy nepotřebuje, uznávám, že díky své rozdvojené poetické maličkosti někdy chybuji, že mohu psát jen jedním prstem a někdy nestíhám kontrolovat, tak zase chybuji.
     A THC příznivě působí na Parkinsona i RS atd., nehulí se, ale orálně užívá, dají se užívat i masti, esence aj.. Chtělo by to před kritikou trochu samostudia, zrovna mi přišlo jedno odborné vydání, mohu zapůjčit.
     Příjemný večer, Jiří B.

    4. Anonym

     Řek bych, že pan Bejdák J. umí sám dobře posoudit, kdy má anebo nemá hulit a taky nepochybně ví, k čemu a jak má používat jazyk. Doporučoval bych proto oběma jazykoznalcům, aby se uchopili za ruce a odebrali se procvičovat jazyky někam, kde jejich dovednost bude vítána.

     Ivan Hetorovič

 3. 4

  Anonym

  tady diskutuje hodně úředníků z radnice. hned jak přijdou do práce nažhaví mašiny a už to solí.

 4. 3

  Anonym

  Spojení azylového domu a turistické ubytovny? V Evropě unikát!

  1. 3.1

   Anonym

   Si asi berou vzor z Číny!

  2. 3.2

   Anonym

   šak Šternberáci nejsou žádný béčka… ještě by tam mohli udělat heliport, když přiletí tůristi třeba ze Švýcar, tak ať to cestování nemají složité!

  3. 3.3

   Anonym

   Někteří turistofilové proti tomu nic nenamítají!

 5. 2

  Anonym

  Byl bych trochu opatrný, myšlenka je to dobrá a potřebná.Ale fondy EU jsou rozdělovány rovnoměrně, u nás to však vypadá, že tento potřebný dům, rozhledny, dům Osvěty atd., budou jen díky fondům a dotacím. Bez nich tedy asi ani ránu. A zase se někteří chubí s tím, co by mohlo být, kdyby. Jedno rčení říká : kdyby byly ryby v prd…, nač by potom byly rybníky ?!
  Jiří B.

  1. 2.1

   Ládes

   ….šáhl bych si do pr*ele, výtáhl bych kapříky :)

 6. 1

  Anonym

  A zase fondy!

  1. 1.1

   Anonym

   beuz fondů ani ránu. takže nic. že ty novináři to otisknou když to je ve fázi planých slybů a všemožných kdyby. papír toho asi snese hodně a nápadů na články málo. a azylový dům a turistická ubytovna v jednom?… no nekup to.

  2. 1.2

   Anonym

   To, že se město snaží žískat nějaký dotace je dobře. Špatně je ale už to, že nemá nikdy nachystanou variantu co dál, když se ta dotace nedostane. Nějaké očesané řešení, nebo realizace po etapách, na kterou už předem počítám s penězi v rozpočtu – a v případě postupné realizace i s čerpáním v dalších letech.
   (Neboli když to stojí deset mil. a nedostanu na to dotaci, tak musím počítat po následující 3 roky s cca 3 milióny které na to budu potřebovat a o které tam pak bude míň). A když tu dotaci dostanu, není problém přeřadit investiční položku z kategorie plánovaných a začít ji z toho co ušetřím realizovat (ty peníze tam jaksi měly pak přebývat) …

   Město si totiž vždycky nechá udělat nějakou studii, vyhodí za to prachy (počítá že dostane nějakou dotaci – kterou samozřejmě nedostane) a věc jde do stracena, protože na to nejsou prachy. (Takže se studií se může jít město akorát tak vycpat a hromada peněz se vyhodí zcela zbytečně).

   Když jsme u těch dotací – celkem by mě zajímalo co dělá např ODS – na kraji vládnou – ale že by místní ODS trošku někdě u sebe ve straně zalobovala a dotáhla sem nějaké dotace z kraje – to sem si nějak nevšiml ….

   1. 1.2.1

    Anonym

    Ajajaj to se nám to tu opět začíná scházet projektantů,ekonomů,starostů,politiků,investičáků,techniků,zkrátka expertů na vše možné v jedné osobě :)
    Za chvíli tyto diskuse předčí i ty na idnes :)

    1. 1.2.1.1

     Anonym

     no prostě jsme takovej národ: plus bych přidal skupinu zlodějů, prospěchářů, ješitů, moralistů, převlíkačů kabátů, vychcánků, nefachčenků ….
     Víte kdy se ve Šternberku za války zformovala jednotka partyzánů? Když byla RA někde před Moravským Berounem a poslední německé oddíly na odchodu za Štěpánovem, do té doby se všichni pilně učili německy :-)
     Noa nějak to tady zůstalo.

    2. 1.2.1.2

     Anonym

     Nějak mi uniká podstata …
     Ale město furt slibuje postavíme, uděláme, budeme mít – a zatím se mi zdá, že skutek utek …
     Dotace na sídliště včetně jejich rekonstrukce – v nedohlednu …
     Chceme stavět lyžařský areál – ale jen když bude dotace …
     Chceme rozhledny – ale opět jen když budou dotace …
     (Hlavně, že jsme vyplázli x desítek tisíc za studie :-( )

     Takový akce mě absolutně nezajímají, x let se tady už nic pořádného pro lidi neudělalo. A peníze se vyhazují za zbytečnosti, ale tam kde by to mělo efekt na to nějak.

    3. 1.2.1.3

     Anonym

     Ty víš co diskutující dělají? Aby ses nedivil srandisto!

Komentáře jsou ukončeny.