ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

40 Comments

 1. 4

  Anonym

  Pane Siegele.
  Přestaňte, prosím, psát ve svých komentářích matoucí polopravdy a zajímejte se více o cykloturistiku. Potom se možná dozvíte, že projekt Greenways nijak nesouvisí s fondy EU, ale je projektem Nadace partnerství. Z toho vyplývá i zaměření jednotlivých dílčích projektů nadace, směřujících k rozšíření a hlavně provozování takto značené sítě cyklostezek (např. „Adoptuj svou stezku“ – na svých cestách na kole jsem narazil na úseky stezek v síti Greeways, kterým bohužel zcela chybí základní údržba a na jiném, než horském kole a když nejste hodně zdatný cyklista, je ani snad ani neprojedete).
  Zkuste si tedy projít např stránky programu Zelené stezky Greenways a související programy Nadace partnerství (např. Cyklisté vítáni) a místo dalších, často nesmyslných, komentářů, udělat něco kokrétního (možná, že kdyby jste tomu věnoval ten čas, který jste tu trávil matením veřejnosti ve svých komentářích, mohlo být cyklstům ve Šternberku lépe). Neočekávám Vaši odpověď, ale činy.
  Díky!

  1. 4.1

   Radomil Siegel

   Cyklostezka z Českých Budějovic na Hlubokou je (podle cedulí podél cesty) součástí tzv. Greenways. U vesnice Bavorovice je velká cedule, že tato stezka byla financována z fondů EU. Tak buď lžou tyto cedule nebo Vy. Juá věřím víc těm cedulím než nějakému anonymu.

   Mimochodem tato cyklostezka je velmi oblíbenou i mezi jezdci na kolečkových brudlích, což svědčí o její kvalitě.

   Proč neočekáváte činy od někoho, kdo má rozvoj města v náplni práce? Copak neexistují lidé, jejichž pracovní náplní by mělo být mimo jiné zajištění bezpečné a pokud možno i ekologické dopravy? Můžete mi ukázat nějaké město (třeba v okolí), kde je ještě méně cyklostezek než ve Šternberku? A můžete mi říct, proč tomu tak je?

   1. 4.1.1

    Anonym

    Myslel jsem si, že při svém vzdělání pochopíte. Ale asi jsem se mýlil (minimálně ve své víře, že si před dalším datlováním na klávesnici zjistíte nějaké relevantní informace). Tak tedy znovu: Projekt Greenways je projektem cykloturistických tras. Součástí těchto tras jsou jednak cyklostezky, budované z různých zdrojů, tedy např. i fondů EU, jednak Nadací partnerství značené trasy (proto ty problémy s údržbou tras a značení – viz zmiňovaný projekt „Adoptuj…“). To označení Greenways samozřejm platí i pro ty výše uvedené stezky, které jsou součástí celkových tras. Z projektu Greenways je zřejmé, že cykloturistika byla vždy hodně o osobním nadšení lidí. Takže, než mě příště nařknete za lži, zkuste si zjistit přesné informace nebo opravdu už začněte místo keců něco konkrétního dělat.
    Pěkný den všem příznivcům všeho na kolech bez motoru (takže snad i Vám) přeje „nějaký anonym“.

    1. 4.1.1.1

     Radomil Siegel

     „Projekt Greenways nijak nesouvisí s fondy EU“, „Projekt Greenways projektem cyklostezek budovaných z různých zdrojů, tedy i fondů EU“, to jsou Vaše slova. Trošku si odporujete, ne?

     :-)

    2. Anonym

     Za svými slovy si stojím, rozpor v nich nevidím a vy se naučte číst a snažte pochopit. (Kdysi jste tu kohosi kritizoval za neúplné citace. Dosud jsem o Vás měl dost vysoké mínění a nenuťte mě ho měnit.)
     neznámý anonym

    3. Radomil Siegel

     Nechtěl jsem Vás tu tahat za slova. Jen jsem mířil k tomu, že problém cyklostezek rozhodně nemusí být problémem finančním, protože nemalou část peněz není třeba brát z obecní kasy, ale z různých fondů (např. EU). Před cca 3 roky byly vypsány granty mimo jiné na rozvoj turistiky, což podle mě je i cykloturistika. Bylo to dost milionů a údajně (?) se ani nevyčerpaly. Proto mi přijde nepochopitelné, že na území města a v jeho nejbližším okolí je (na rozdíl od mnoha dalších měst, např. Uničova, Olomoce, atd …) tak zoufale málo cyklostezek a MP se každoročně chlubí tím, kolik zase vybrala peněz za jízdu po chodníku. Pak se tu zrekonstruuje ulice dlouhá přes 1 km a kolik je na ní cyklostezek? Sotva 100 m. Každoročně čtu, jak obce po celé republice budují síť cyklostezek (např. vinařské cyklostezky na jižní Moravě). Viděl jsem plán revitalizace sídlišť. Všiml jste si, kolik je tam plánováno cyklostezek? Možná ne, protože žádné plánované nejsou. A co projekt Cyklisté vítáni?

     Tak PROČ??

    4. 4.1.1.2

     anonym

     i kdyby jste byl ředitel zeměkolule zůstáváte anonymem beze jména, který křičí z davu a za svoje názory se stydí…

    5. Anonym

     Někomu by možná dělalo problémy se s mými názory ztotožnit, kdybych se podepsal. Proto tu osvětu šířím anonymně, abych trochu neutralizoval ty polopravdy v některých komentářích. (A na „kdyby jste“ mám alergii, už cítím jak mi naskakují pupínky. Takže prosím, příště česky.)
     neznámý anonym

    6. anonym

     Abyste už něměl pupínek tak jsem si to nastudoval. http://prirucka.ujc.cas.cz/?action=view&id=575
     Měl jste (tady doufám, už není mělste pane učiteli) pravdu.
     stejně bych to asi příště napsal zase špatně… :-)

     A.

 2. 3

  Anonym

  Myslím si, že cyklista na chodníku je bezpečnější než na silnici a to pro všechny účastníky.
  Konečně ať napadne 30cm sněhu – cyklisté , motorkáři , sváteční jezdci a policajti zmizí ze silnic.

 3. 2

  Anonym

  jedte se podívat do holandska jak tam se jezdi na kolech:)tam ma kolo přednost před autem.At radši m.policie dohlíží na cikany.To je problem daleko větší!

 4. 1

  Radomil Siegel

  Velmi si cením toho, že někdo konečně začal aspoň trošku sledovat, jak můžou být cyklisté na silnici nebezpeční. Cyklista je vlastně jediný účastník silničního provozu pohybující se po komunikaci, který nemusí být celoročně osvětlen. Bohužel někteří nejsou osvětlení a v době, kdy musejí!

  Nicméně ve větě Pokuty byly uděleny také za jízdu po chodníku opět vidím upřímnou snahu, jak buzetovat! Já také jezdím po chodníku, protože projet např. uvedenou Olomouckou ulicí na kole mi přijde po chodníku mnohem bezpečnější než po silnici. Stejně tak po ulici Věžní (kolem nádraží), Jívavské a po celém centru, kde jsou tak „chytře“ zúžené ulice.

  Ale hned jakmile budou ve Šternberku cyklostezky, budu je rád využívat!!! Pokud tu někdy budou?

  1. 1.1

   Anonym

   Ona je otázka pane Siegel, pro koho je cyklista na chodníku bezpečnější. Pro sebe možná, pro chodce jistě ne. Doufám, že policie bude pokutovat cyklisty na chodníku.

   Ale hlavně, policie by měla pokutovat neosvětlené cyklisty a veškeré přestupky cyklistů. Najezdím týdně dost kilometrů za volantem a věřte mi, cyklisté jsou velmi nebezpeční účastníci provozu, jelikož většinou neznají předpisy. Kdybych měl možnost, zavedl bych povinnost celoročně svítit, byl bych také pro řidičské průkazy cyklisty. Proč cyklista nemusí prokazovat, že zná předpisy??

   Kromě nesvícení uvedu ještě tři nejhorší zvyky cyklistů:
   1) Auto jede po kruhovém objezdu a cyklista mu nedá přednost a „připojí se“ zprava, s tím, že auto má určitě dost prostoru a cyklista ho tolik nezabere. Ovšem auto chce na další odbočit z kruhového objezdu, ale cyklista pokračovat.
   2) Cyklista jede po chodníku, náhle odbočí na přechod a stejnou rychlostí jej přejíždí. Řidič auta nemá šanci tak rychle reagovat, ikdyby jel 20 km/h.

   1. 1.1.1

    Anonym

    3) Před křižovatkou stojí kolona vozidel (třeba čeká na červenou). Cyklista se dere zprava dopředu. Pravděpodobně si myslí, že bude mít odpich jako ta Suzuki, co předjíždí kolonu zleva. Ovšem omyl, celá kolona jej vzápětí musí opatrně předjíždět a tím se provoz združuje.

    .. a mohli bychom pokračovat

    1. 1.1.1.1

     Radomil Siegel

     Tady bych rád připomněl, že tohle zákon vysloveně povoluje (zákon 361/2000, § 57 odst. 4). Současně ale zákon přikazuje cyklistovi použít stezku pro cyklisty nebo vymezený pruh, pokud takový existuje. Což ve Šternberku neexistuje!

    2. Anonym

     Tak s tímhle máte pravdu. Takhle je to ale mnohem nebezpečnější, jelikož cyklista TO SMÍ dělat. Pro mě jako řidiče je to nepochopitelné a odst. 4 bych vyjmul, resp. pokud chce cyklista pokračovat, ať z kola sleze.

     Ve stejném zákoně by mě ale zajímal ještě odstavec 3 (Cyklisté smějí jet jen jednotlivě za sebou). Znamená to, že cyklisté nesmějí jezdit dva vedle sebe?

   2. 1.1.2

    Radomil Siegel

    Otázkou je, pro koho je jízda na kole po úzké silnici bezpečnější. Pro auta možná, pro cyklisty jistě ne. Mimochodem vítě, že v cizině a ve vyspělejších městech v ČR jsou zřízené tzv. stezky pro pěší a cyklisty! Tzn. přímo existuje možnost, že se budou pěší a cyklisté potkávat na téže komunikaci. Dokonce o tom hovoří zákon 361/2000. Z toho mi vyplývá, že zákonodárci u nás, ale i ve světě nevnímají sdílení 1 komunikace chodci a cyklisty (popř. bruslaři, koloběžkáři apod.) jako nebezpečné!

    Tudíž pokutovat cyklisty za to, že chtějí přežít a místo po silnici jedou po chodníku (což v případě stezky pro pěší a cyklisty zákon dokonce přímo přikazuje) podle mě je policejní buzerace.

    Jinak s Vámi souhlasím. Cyklisté jsou jediná složka na komunikacích, která nemusí být osvětlená, nemusí mít žádné osvědčení o schopnosti řídit vozidlo (kolo) a přitom je schopna vyvinout dost vysokou rychlost. A nikdo ani nemá snahu tuto věc nějak řešit. Nebo má?

    1. 1.1.2.1

     Anonym

     Já myslel chodníky pouze pro pěší, tam by cyklista podle mě jezdit neměl. Stezky pro cyklisty plní svůj účel dobře a musím říct, že např. v Olomouci se těmto stezkám jako chodec vyhýbám, aby měl cyklista prostor. Bohužel v Písku jsem viděl něco jiného: cyklista ze stezky na přechod pro chodce a dál pokračoval po chodníku, ačkoliv i tam pokračovala stezka!

    2. Radomil Siegel

     Znám víc měst v ČR, kde problém cyklodopravy vyřešili tak, že rozdělili chodník a udělali z něj stezku pro pěší a cyklisty. Ten stejný chodník, po kterém dřív mohli chodit pouze pěší. A v OL (ať nemusíme chodit daleko) to vyřešili např. odděleným pruhem pro pěší a cyklisty.

     Zákon říká, že pokud existuje stezka, cyklista ji musí použít a ne jet po běžné komunikaci. Bohužel cyklisté, pokud nejsou i řidiči, nemusejí vůbec tušit co v zákoně je :-(

     Kam byste Vy pustil např. brulaře či lidi na koloběžkách? Na silnici? Na chodník? Na stezky ve Šternberku nemůžete, ty tu nejsou.

     V centru se s cyklostezkami vůbec nepočítalo. Cyklisté by údajně narušovali klid města. Silnice se podstatně zúžily. Můžete mi říct, kudy má tedy cyklista bezpečně jet městem?

    3. Anonym

     No pokud bude dodržovat předpisy, v noci bude řádně osvětlen, pak městem po silnici.

     Bruslaři a koloběžky na chodník. Obvykle nejsou tak rychlí, jako cyklisté.

     Rozdělení chodníku na dvě části by problém vyřešilo. Ve Šternberku na to jsou chodníky široké dost.

    4. Petr Dvořák

     Dobrý den,
     souhlasím s Vaším tvrzením, že cyklostezky u nás nejsou v dostačujícím počtu. Minulý režim s nimi prostě nepočítal a ani současný už v úzkých ulicích domy neposune. Nové stezky se tvoří tam kde to jen jde a nebo se aspoň plánují. Je opravdu těžké zrychlit z nuly na sto a to nejen v této oblasti.

     Z pohledu chodce, který chodí po chodníku ráno rozespalý do práce můžu říct, že cyklista na chodníku je stejně nebezpečný jako chodec ve vozovce. Většinou nejezdí po chodníku proto, že chtějí uvolnit dopravě na silnici, ale spíše proto, že jim právě chybí osvětlení. To je pro chodce, který není nikterak chráněn, náraz do zdi. Rozhodně totiž přesahuje rychlost a schopnost chodce.

     Z pohledu řidiče, ti kteří na kolech na silnicích zbyli, jsou opravdu nejhorší ti, kteří ze sebe dělají cyklochodce a dožadují se přednosti na přechodu. Takový cyklista, který sedí na kole NEMÁ přednost na chodníku pokud nesleze. Má přednost na stezce křižující silnici? To nevím.

    5. Klaus Švajner

     „Má přednost na stezce křižující silnici? „
     Nemá!

     Cyklista je jeden z nejškodlivějších živočišných druhů, kterému navíc, na rozdíl od třeba horských goril, nehrozí vyhynutí. S bezohledností jemu vlastní se prohání po silnicích, chodnících, parcích a lesích. Jeho arogance je tím vyšší, čím více barev má jeho dres a čím dražší kolo právě řídí.
     Byl bych všemi deseti pro to, aby pro kolisty existovaly řidičské průkazy, aby byli nuceni skládat zkoušky ze způsobilosti, aby byli doháněni k odpovědnosti za škody které páchají a za přestupky, jichž se dopouštějí. Neosvětlený cyklista na trase Šternberk-Olomouc v ranních hodinách by měl být zadržen a vazebně stíhán za obecné ohrožení.
     A cyklostezky? Klidně, ale až budou opraveny chodníky ve městě. Namátkou ulice: U horní brány, Pekařská, Oblouková (tam se nadá projet autem, ne tak projít pěšky), Za zahradami, Svatoplukova atd.

    6. Anonym

     Akorát nemohu souhlasit s tím, že čím více barev na dresu a čím dražší kolo, tím horší cyklista. Myslím, že to je přesně naopak. A horší cyklista je navíc se stoupajícím věkem.

     Jinak řidičské průkazy pro cyklisty,to jsem už psal. Mít tu možnost, tohle bych se snažil prosadit. Nějaké testy by každý řidič, stejně jako řidič motorového vozidla, skládat měl. To stejné pokuty, správní řízení, body, zodpovědnost.

    7. cyklista

     co se tyče cyklistů ve městě, tak si myslím, že by měli být maximálně tolerování už jen proto, že nezavazí, nehlučí a nesmrdí !! Ohánět se zákony je dle mého mínění nesmysl. Samozřejmostí by měla být přednost před automobily a tak dále…., myslím, že časem nám to ukáže budoucnost hlavně ve velkých městech. bůh s vámi šternberačci ..váš CO

    8. řidič

     já zase navrhuji absolutní toleranci a přednost motorových vozidel před vším nesmradlavým a nehlučným..za neosvětlené auto v noci by měla být stejná pokuta (domluva) jako za neosvětleného cyklistu..a totéž samozřejmě jízda po chodníku..ano, ohánět se zákony je nesmysl

     bůh s vámi (s námi) šternberáci

    9. Radomil Siegel

     Cyklisté by měli být nejen tolerováni, ale měla by jim být umožněna bezpečná jízda. Tohle šternberská radnice nechápe, bohužel :-(

     Včera jsem jel přes Uničov a sledoval cyklostezky. Byl jsem v úžasu, kolik jich je přes město a jak jsou dělané. Vím o stezkách v Olomouci, Přerově, Prostějově, Lipníku. Minulý týden jsem byl na jižní Moravě a viděl, jak lze zkloubit chodník a stezku (Kyjov, Bzenec). Např. pokud se buduje stezka pro cyklisty (chodce a cyklisty), bývá v těchto městech barevně odlišená. Takže i chodec ihned vidí, že jde po (obvykle) červeném chodníku a tudíž tam může očekávat cyklisty. Značky chodce a cyklisty na chodníku samozřejmě nevyjímaje.

     Při rekonstrukci centra se s cyklisty ve Šternberku vůbec nepočítalo (údajně by narušovali klid města?). Nyní existuje prvních cca 100 m od koupaliště k mostu U Vrby, sice barevně nerozlišená, ale aspoň něco.

     Samozřejmě, že existuje 100 důvodů, proč těch stezek není víc. Jen nevím, proč ty důvody jinde neznají???

    10. Anonym

     A vám se zdá, že se cyklostezky nebudují?

    11. Radomil Siegel

     Bohužel nezdá, to je fakt.

     Opravené celé centrum města, celková délka cyklostezek 0 km.

     Opravená Jívavská ulice, cca 1 km, celková délka cyklostezek cca 0,1 km.

     Celková délka cyklostezek jinde ve městě 0 km.

     Výhled? Z již existující cesty mezi Šternberkem a Lužicemi udělat osvětlenou cyklostezku, končit by patrně měla na kraji města.

     Na Vaši odpověď musím říct, že cyklostezky se budují. Všude po celé ČR. Jen ve Šternberku NE. Stačí se opravdu zajet podívat do Uničova, pokud se Vám nechce jet do Olomouce, Přerova, Prostějova, Lipníku, Kyjova, Bzence či Prahy.

    12. Anonym

     Nevím, kde berete tato fakta, ale cyklostezky se budují – souhlasím, že jich je málo, ale netvrďte, že tomu tak není. A rozhodně bych byl proti, aby cyklostezka vedla přes centrum. Na Jívavské samozřejmě, tam to mělo vést až k nemocnici. V centrum nikoliv, tam by měl cyklista zamířit na silnici. Pro mě jsou důležitější stezky z města do okolních vesnic.

    13. Radomil Siegel

     Co z toho, co jsem napsal, není pravda?

     Ja také považuji za důležité budování stezek do okolí. Jenže ty stezky nesmějí končit na kraji měst. Viz stávající stezka ze Štarnova do Lhoty.

     A centrum? Jak ho chcete bezpečně projet na kole? Po zúžených silnicích? To mi moc bezpečné nepřijde. Po chodníku? Nebo jak?

     Dnes se na kole po Šternberku nedostanete po stezkách ale vůbec nikam. Cyklogenerel údajně exituje, ale to se říká i o Lochnesské příšeře a Yettim.

     Opravdu by mě zajímalo, jak je možné, že Uničov projedete na kole snad celý po cyklostezkách? A takových měst znám spousty.

    14. Anonym

     Jenže vy chcete taky všechno hned. Na opravy chodníků jsou vyčleněny další peníze, tak si počkejte.

     V centru opravdu cyklostezky nikoliv. A já bych se nebál centrum na kole projet. Samozřejmě po silnici. Jestli je to pro vás nebezpečný, tak na kolo radši ani nesedejte. Jívavská a Olomoucká – to je jiná samozřejmě.

    15. Radomil Siegel

     Hned? Je 19 let po revoluci! Je to cca 10 let, co se vybudovalo 1,8 km stezky mezi Štarnovem a Šternberkem. Od té doby NIC. Tedy přesněji řešeno 100 m. Za 10 let!

     Jakto, že v ostatních městech, které jsem tu mnohokrát jmenoval, už mají kilometry cyklostezek? Jakto, že jinde dokážou udělat cyklostezky i ze stávajících chodníků?

     Vy si myslíte, že na Jívavské či Olomoucké někdy cyklostezky budou? Viděl jste plány revitalizace sídlišť? A viděl jste tam plány cyklostezek? Já ne!!!

     Můžete mi říct, kde konkrétně se tedy plánují cyklostezky ve Šternberku?

    16. Anonym

     Jenže za 19 let se taky vystřídalo pár lidí ve vedení města a řekl bych, že tu po revoluci byly jiné priority, než budování cyklostezek. Ano, asi jsme ve Šternberku trošku opoždění, ale nemyslím si, že cyklostezky jsou tu nějaké tabu. Říkám: začali s tím trochu pozdě, ale přeci.

     10 let cyklostezka Štarnov-Šternberk? To jsou zase fakta odkud? Tato cyklostezka byla otevřená v roce 2005.

     Ničit novou dlažbu, aby přibyla cyklostezka, by bylo asi příliš drahé. Dopředu říkám, že NEZNÁM každý důvod, proč na nových chodnících nejsou cyklostezky.

    17. Radomil Siegel

     Myslel jsem, že ta stezka Šternberk – Štarnov je starší. Trvalo déle než jsem si původně myslel, než se konečně zbudovala. Jsem opravdu rád, že dnes se dá dojet na kole do Olomouce aniž by bylo nutné použít státní silnici.

     A proč by se měla ničit nová dlažba, aby přibyla cyklostezka? Namalovat rovnou čáru a obrázek chodce a cyklisty snad nemůže být považováno za ničení dlažby?

     Opravil bych Vás. Začalo se s tím hooodně pozdě. V době, kdy (nejen) okolní obce mají kilometry stezek má Šternberk úctyhodných 100 m!

    18. Anonym

     Tak ono pane Siegel to nebude jen 100m, když mluvíte také o cyklostezce Štarnov. A stále říkám, že je důležitější nejprve vybudovat cyklostezky vedoucí z města do okolních obcí, protože pro cyklisty je nebezpečnější jízda po silnici mimo obec, kde řidiči aut zpravidla jezdí vyšší rychlostí, než v obci. Připomenu jen jeden křížek po pravé straně silnice před příjezdem do Šternberka z Olomouce. Ano to byl cyklista.

     Navíc na delší úseky cyklostezek se lépe získávají dotace.

     A malování cyklostezky na chodník – napadlo mě to také, ale nemyslím si, že by to bylo tak jednoduché. Tam, kde jsou široké chodníky, jsou mnohdy cyklostezky zbytečné. Naopak tam, kde je jich třeba to zase šíře vozovky (chodníku) neumožňuje. Jsou vyjímky samozřejmě. Já ale myslel spíše takové řešení: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/Cyklostezka_2.jpg

    19. Radomil Siegel

     Cyklostezka ze Štarnova bohužel končí bez jakékoliv návaznosti ve Lhotě. Proto ji nepočítám mezi stezky na území obce. Souhlasím s Vámi, že tato cyklostezka byla nezbytná, protože bez ní nebylo v podstatě možné jet do Olomouce a vyhnout se státní silnici. Otázkou je, z jakých peněz se financují cyklostezky na území obce a z jakých stezky mezi obcemi? Víte, že v rámci Greenways jsou např. v jižních Čechách desítky km skvělých cyklostezek? Že se dostanete z Prahy do Vídně po cyklostezkách a že se pokračuje na 2. stranu směr Hamburk? A víte, že tyto stezky jsou financovány z EU fondů?

     Jak je možné, že Uničov je protkán stezkami, a to nejen město, ale i okolí (Střelice, Brníčko, plánovaně i Šumvald). Stejně tak z Prostějova do Bedihoště či do Mostkovic, vinařské stezky na jižní Moravě, stezky kolem Hradce Králové (před pár dny jsem jel kolem).

     Viděl jsem spoustu řešení (např. i „jen“ namalovaná čára na chodníku), jenže žádné ve Šternberku.

     Věřte mi, že budu rád za každý metr!

    20. Anonym

     Věřím, že budete rád. Stejně tak budu rád já za každou opravenou křižovatku ála kruhový objezd.

     Jinde mají to a jinde zase tohle. Nemůžete chtít všechno, ikdyž věřím, že cyklostezky budou.

     BTW kdybych byl v zastupitelstvu, určitě beru tuhle naši diskuzi jako podnět a věřte mi, něco by se s tím snad udělat dalo.

    21. Anonym

     Na Vaši poslední otázku odpovídám:

     Plánují se opravy chodníků. Zda tam budou i cyklostezky, to vám teď nepovím. Dotaz můžete položit na oficiálních stránkách města.

     Dále se plánují cyklostezky Šternberk – Babice – Mladějovice – Újezd – Uničov, Šternberk – Lužice – Liboš – Štěpánov (ta se již buduje). Toto jsou podle mě priority.

    22. Radomil Siegel

     Na oficiálních stránkách města jsem se již ptal. Před pár lety. Velice arogantní odpověď paní tajemnice mě vedla k tomu (a zdaleka nejen mě) se raději dál už neptat.

     Pak jsem se dočetl, že občané Šternberka o cyklostezky nemají zájem. Radnice údajně pozvala občany na diskusi o stezkách a přišli 2 lidé. Já se o tomto setkání dozvěděl několik dní poté. Náhodou.

     Oficiální stanovisko při opravě centra a okolí bylo, že cyklisté do centra nepatří!

     Já jsem rád, že snad možná jednou někdy bude Šternberk spojen s okolím cyklostezkami. Jenže tyhle stezky přece nemůžou končit někde na okraji města? A s tím, že by cyklostezky pokračovaly i městem, se zjevně vůbec nepočítá.

    23. Anonym

     Jenže ten cyklista to neví, že nemá na přechodě přednost. Nikdo ho nenutil znát předpisy předtím než usedne na kolo..

Komentáře jsou ukončeny.