ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Related Articles

6 Comments

 1. 1

  Radomil Siegel

  Chceš vědět jak volby dopadnou? Je úplně jedno kdo je vyhraje, v zastupitelstvu se opět domluví ODS, ČSSD a seskupení kolem ing. Stonawského, rozdělí si místa v radě, obsadí místo starosty a 2 místostarostů, rozdělí si komise a vůbec (!) nic se nezmění.

  1. 1.1

   Karel Fiala

   Určitě to tak není :-)
   Člověk má volbu a možnosti si sehnat potřebné informace.
   Možnost domluvit se má kdokoliv s kýmkoliv, že se s některými nikdo již bavit nebude, to je další věc.
   Tedy: nebuďme volové a pojďme volit!!!

   1. 1.1.1

    Radomil Siegel

    Já chodím volit pravidelně. A nevolím žádnou ze zmíněných 3 stran (a hnutí). Nicméně nic nezměníš na tom, že ODS a ČSSD (asi nejen) ve Šternberku velmi úzce spolupracují a spolu se stranou, za kterou v tu dobu kandiduje p. Stonawský, mají min. 11 zastupitelů, tj. většinu, obsadí radu města, obsadí starostu i 2 (uvolněné!) místostarosty a NIC se nezmění!

    Jedinou šanci vidím v tom, že se ČSSD ve Šternberku znemožní, o což se p. Oborný (podle mě celkem úspěšně) “snaží” a občané už nebudou chtít v zastupitelstvu (potažmo ve vedení města) 2x nuceně odstoupivšího p. Stonawského. ODS by pak těžko sháněla další partnery pro většinu v zatupitelstvu. Této možnosti ale upřímně moc šancí nedávám :-(

    1. 1.1.1.1

     Carlos

     Každý by si měl definovat své priority. Například co to znamená “NIC SE STEJNĚ NEZMĚNÍ”. Myslím že za posledních 10 let se toho změnilo hodně a sám si teď a v rychlosti nedokážu vybavit, co bych chtěl nějak zásadně změnit. Lidi si zaměňují pojmy, zaměňují to, že ve většině případů je Město jen prodloužená ruka státní moci a žádný výsledek komunálních voleb na tom nezmění VŮBEC NIC.
     Já osobně bych možná byl docela raději, kdyby se NIC nijak zásadně neměnilo. Anebo raději k veřejným penězům připustit bezskrupolózní šarlatány, kteří si píší jako zaměstnání “politik”, nezvednou ruku pro rozpočet města (a pak se fotí u každého nového chodníku s komentářem jak “my jsme to pro občany vybudovali”), zneužijí dotace až do té míry, že se tím musí zabývat PČR, atd… Děkuji, tohle opravdu nechci :-).
     Ano, je tu pár věcí které je třeba změnit anebo vylepšit, o tom nikdo nepochybuje .. Já například vůbec nemusím systém dotací do komerční kultury. Ale každý občan má řadu možností, jak věci ovlivnit a změnit. Je zde řada k tomu určených zákonů (zákon 106 o svobodném přístupu k informacím) a všelijakých dalších nástrojů.
     Věřím, že žádné zásadní změny se konat nebudou, myslím že tohle město jde správným směrem, aniž bych chtěl někoho urazit nebo vychvalovat…

   2. 1.1.2

    Branko

    Naprosto souhlasím s panem Siegelem a bohužel vaše články, pane Fialo, moc nepomáhají tomu, aby to bylo jinak. Sice se tváříte jako jediný spravedlivý a nezávislý, ale z každého vašeho článku a k-omentáře čiší vaše antipatie k panu E., poškozující celou Otevřenou Radnici, pod jeho taktovko, vašimi slovy Nezastávám se ho, možná není úplně svatý, ale stále se zaměřujete jen na kauzu kino, hlavně před volbami. Vůbec vás nezajímají kauzy kolem někoho jiného. A ne, že by se nic nenašlo…. Proto i já, považuji vaše jednání za účelové a výsledky voleb na 90% předem dané.

    1. 1.1.2.1

     Karel Fiala

     Dobrý den a děkuji za názor.
     Vůbec se netvářím jako spravedlivý, spíš se snažím používat zdravý rozum. A nezlobte se, ale pokud někdo totálně zneužije městskou dotaci (což jsou veřejné peníze a proto mne to zajímá, jinak v soukromé sféře by mi to bylo naprosto fuk, ať si každý dělá co chce, pokud neomezuje někoho jiného), a to ještě z pozice zastupitele a člena kontrolního výboru, tak to je opravdu na pováženou. Ta kauza kino je opravdu velmi názorný příklad, jak by zastupitel fungovat NEMĚL. Ale pokud to vidíte jinak, já vám to neberu. Věřím, že čas ukáže kdo byl blíže k pravdě.
     S pozdravem
     K.F.

Comments are closed.