weQ Šternberk

Co znamená zkratka IQ je každému jasné. Se zkratkou “weQ” už to každému jasné být nemusí. Jedná se jakousi “společnou, společně budovanou inteligenci”. Vzpomínám na svá studia v Brně. Když jsem dělal diplomovou práci, neexistoval internet a veškeré informace si člověk musel sehnat v knihách. Mělo to samozřejmě své plusy, mnohdy jsem narazil na něco, na co bych v životě nepřišel.

Dnes je všechno úplně jiné. Světem vládnou informace a rychlé přenosy dat. Schválně: jak dlouho vám bude trvat najít trvá například informaci o tom, kdy Henry Ford vytvořil světový rychlostní rekord??? Mě to trvalo 10 sekund, dost málo na to, aby jeden dokázal být navenek “velmi chytrý”, ovšem za pomoci a podpory internetu, wikipedií, google a dalších mocných “kamarádů”. Ale pokud by se mne na totéž zeptal někdo na hřebeni Jeseníků, kde není mobilní signál … no nevím jak bych uspěl …. Chtěl jsem tím říct jen to, že lidé se tváří chytřeji a vzdělaněji, než jaká je skutečnost.

Ale zpět k té zkratce “weQ”. “weQ Šternberk” vyjadřuje smysl těchto stránek: co nejvíce informací o našem regionu na jednom místě. Informací nejen encyklopedických, ale i názorů běžných lidí, aktuální dění, zajímavosti, kuriozity, historie, fotografií a tak dále. Ruku na srdce, Šternberk za hranicemi Moravy už nikoho nic nezajímá a je to příliš minoritní téma, aby plnilo hesla ve Wikipedii, na Google a podobně. Proto provozujeme “ORG”. Soustředíme vše na jednom místě.

Abychom byli opravdu dobří, potřebujeme i vaši pomoc. Jak připomínky a kritiku, tak například historické i současné fotografie, vzpomínky, zajímavosti …… My se naopak budeme snažit všechno dobře a přehledně uspořádat a zpopularizovat.

Za “STERNBERK ORG 2016” přeji všem, kteří nám fandí hodně dobrého a pohodový rok 2016.

Ve Šternberku 12. ledna 2016, Karel Fiala