Podobné články

7 Comments

 1. 4

  Mirek

  Vzhledem k tomu, že asi jako jediný jsem k tomu záměru zaslal své připomínky, bylo mi dnes z Krajského úřadu zasláno toto vyjádření :
  Vzhledem k Vámi zaslanému stanovisku, zasílám informace ohledně zjišťovacího řízení k záměru „Depolymerizace Šternberk“. Před ukončením zjišťovacího řízení, dne 20. 4. 2017, jsme obdrželi žádost zástupce oznamovale – pana Prof. Ing. Vladimíra Lapčíka, CSc. , o jeho ukončení bez vydání závěru zjišťovacího řízení. Tímto Vám sděluji, že na základě této skutečnosti krajský úřad v řízení nepokračuje a proces posuzování vlivů výše uvedeného záměru na životní prostředí byl v souladu s § 23 odst. 2 zákona č. 100/2001 Sb. ukončen, jelikož odpadl důvod posuzování. Bez stanoviska nebo závěru zjišťovacího řízení s výsledkem, že záměr nebude dál posuzován, nelze vydat rozhodnutí nebo opatření nutná k provedení záměru v žádném správním, ani jiném řízení nebo v jiném postupu podle zvláštních právních předpisů.

  S pozdravem a přáním hezkého dne!
  Krajský úřad olomouckého kraje Mgr. Kateřina Zedníková

 2. 3

  petr

  Já v tom vidím pořádnou flignu. Jak partička této firmy přišla na Šternberk, potažmo na REMIT? Opravdu si myslíte že v tom nemá prsty někdo ze Šternberka?Proč si tu stanici nepostaví vedle PUPU, nebo ještě lépe v zahradě Senátu? Zatím mi není známo, že nějaká nadnárodní společnost se touto činností zabývá a ve velkém zpracovává petky na olej a plyn.Zatím pouze vím, že po stovkách, ba i tisících tun se tato surovina vyváží do Číny. Z Německa i jiných států Evropy. Jen minimum je zpracováno na území Evropy.V Německu se pro nápoje používají vratné petky kde platíte za petku zálohu 25 centůmin. Dokonce i nezálohované lidé nosí do marketu a od ceny nákupu jim je jakýsi min. obolus odečten. O sběr petek se starají somráci kteří tak mají zajištěn přísun financí. Kdysi dávno v 70 letech v Rumunsku vám v samošce nevzali žádnou flašku i když byla zálohovaná. Pro oblast Mamaje byla jediná výkupna v Mangálii. V ceně záloh se málokdo vyznal. Záloha byla os 1 Lei po 3. Bylo to tak zařízeno pro místní cikány. Ti kolem hotelů a kempů sbírali flašky a ráno vozíkem taženým oslíkem jeli do mangalie. Dobrý sběrač si za den přišel až na 100 Lei

 3. 2

  Milan

  No postavit spalovnu plastů, kdy nikdo neví co za binec z toho bude unikat do vzduchu, to je nápad hodný opravdového mistra… Proč si to ta firma nepostaví v Karlových Varech, odkud pochází jeden ze společníků??????????
  Anebo to postavte přímo v centru města, ať se z té parády můžeme radovat všichni.

 4. 1

  Jendab

  Či je to nápad doslova pod okny sídliště Uničovská postavit tak nebezpečný provoz? Ať si to majitelé uvedené firmy postaví u svých bydlišť a neotravují naše ovzduší.

  1. 1.1

   Milan

   Samozřejmě pražáci to raději staví u vidláků na vesnici, kde dokážou pohodlně ukecat úředníka že to vlastně čistí vzduch a je to pro místní zdravé. Proč by si měli dělat bordel u sebe pod okny :-)

  2. 1.2

   petr

   Je toto vůbec ekonomicky výhodné? Není lepší lahve posílat do Číny a tam nám z toho vyrobí textilie za pár šupů? Získání pár kapek oleje a plynu pro jeden zapalovač bude velice energeticky náročné. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak vyspělé státy by již dávno získávaly ropu a plyn z plastů a pneumatik. V tom má určitě prsty opět nějaký místní politik očekávající nabobtnání svéhu konta.

   1. 1.2.1

    Milan

    Všechna města mají své Technické služby, jen Šternberk se toho zbavil, rozprodal jejich pozemky a teď cvaká za každé zasazení macešky a přestěhování nábytku nekřesťanské peníze (ve finále občan).
    Tahle spalovna to bude nějaká fligna, o tom vůbec nepochybuju. Už za dob experta Stonawského se mluvilo o bioplynové stanici, naštěstí tento člověk už je v propadlišti dějin a snad zase před volbama neskočí třeba v přestrojení za republikány, tam ještě nebyl.

Komentáře jsou ukončeny.