ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

14 Comments

 1. 5

  Anonym

  Je vidět že jste moc mlád, nebo vám chybí paměťové buňky. Tisíze zemědělců čekají na vrácení svých majetků, ti kteří dostali něco vráceno, tak museli i zaplatit za zdevastované budovy. Stačí vzpomenout i na restituce některých fabrik které byly vráceny původním majitelům. Všichni restituenti si své fabriky museli odkoupit, že o tom nevíte, tak to velice lituji vaši zaostalost. Nic vám neříká RAKONA? Nic vám neříká KOHINOR? Případů kdy si restituenti vlastně svůj majetek odkoupili byly stovky.

 2. 4

  Anonym

  Prostě lež od samého počátku. Žádná sametová revoluce, pouze prachsprostý převrat již předem domluven s UV KSČ. Šlo o výměnu moci za majetky. Jemu bylo vše navrácemo hned, co však ty tisíce zemědělců kteří stále čekají na vrácení svých majetků. Ještě jiný rozdíl v restitucích. On dostal vše a nic neplatil, jiní restituenti pokud jim byl majetek vracen, museli si svůj majetek vlastně znovu koupit. Peníze se tak dostávaly k nové vládnoucí elitě, složené z bývalých členů KSČ.

  1. 4.1

   Anonym

   Povídejte, tohle téma mne zajímá. Že sametová revoluce nebyla věcí studentů je jasné. Ale o tom vracení majetko, to by mne zajímalo: znám řadu lidí, kteří restituovaly to, co jim komanči zabavili. Naopak neznám nikoho, komu to nebylo vráceno a už vůbec nikoho, kdo by byl nucen si nějaký „svůj“ majetek koupit zpět, jak píšete. Že se vše rozkradlo, to je zřejmé, ale co s tím má společného Václav Havel???? On taky něco ukradl? Mám dojem, že byl z docela zámožné rodiny a tohle, narozdíl od všech ostatních, neměl zapotřebí.

 3. 3

  petr

  Jednu z největších chyb které Havel provedl, byla ta, kdy pozval do OF jakéhosi Václava Klause. Tento nýmand OF vytuneloval, za vybrané peníze pro OF založil ODS. Tím započalo rozkrádání státu pod hlavičkou privatizace.Z nýmanda se stal PARAZIT který nejen že studoval za peníze daňových poplatníků, ale i dál parazitoval s celou rodinou v dozorčích radách, správních radách a na stamilionech z ČEZu. Další chybou Havla bylo, že vněkterých názorech otočil o 180 stupňů. Požadoval napřed zrušení NATO i VS, ale náhle názor změnil a prosazoval vstup do NATO. Nakonec se z něj stal společník USA a NATO při bombardování Jugoslavie. Sorry, na svíčky mi už nezbylo. Tak jen, Odpočívej v pokoji.

  1. 3.1

   Anonym

   Člověk který stál na počátku nejhoršího období pro pracující a dělníky.Jestli vzpomenout tak na to jak vše dříve fungovalo a bylo kde pracovat.Děkujeme!

   1. 3.1.1

    Anonym

    Nezaměstnaní se už musejí chodit hlásit na poštu, podobně, jako se museli chodit hlásit recidivisté na VB, když jim byl soudně nařízen tvz. ochranný dohled.
    Člověk fakt chvílemi neví, jestli spí či bdí.

    1. 3.1.1.1

     Anonym

     Nezaměstnaného nikdo nenutí,aby se chodil hlásit na poštu.To je ten rozdíl.Za to, že nepřijde ho nikdo nezavře. Pokud chce od státu peníze, pak ano musí se přihlásit.

    2. Nezaměstnaný

     Já nechci peníze od státu, ani od Vás ani od nikoho jiného. Já se chci živit svýma rukama. Proto jsem v evidenci Úřadu práce jako mnoho jiných. Platil jsem si (a když pracuju tak platím) pojištění a když dojde k pojistné události – ocitnu se bez práce – tak mě ten, kdo mi užíral z odměny pod záminkou pojištění, posílá kamsi na poštu na jakýsi ochranný dohled, jak nějakého recidivistu.
     Pro blbečky ještě jednou: uchazeči o práci nechtějí po Úřadu práce peníze ani nějaké potravinové lístky, oni chtějí práci a živit se důstojně svýma rukama, tak, jak o tom vypráví Ústava.

    3. Anonym

     To,že si platíte pojištění neznamená,že vám má nějaký úřad práce vytvořit pracovní místo. Jestli nechcete peníze z úřadu práce, pak se nemusíte nikde hlásit a nikam chodit.

    4. Nezaměstnaný

     „To,že si platíte pojištění neznamená,že vám má nějaký úřad práce vytvořit pracovní místo.“

     To je jasné i blbému, tedy i Vám, že Úřad práce sám místa nevytváří, že je tu proto, aby práci „jen“ zprostředkovával. Pokud tu není práce, kterou by Úřad práce mohl uchazečům o práci zprostředkovat, pak nechť je ten úřad zrušen, neb v tom případě je tu na hovno a jeho zaměstnanci ať si jdou hledat vhodné zaměstnání a neužírají darmojedně ze společného koláče.

     To je jasné a můžeme se vrátit k původnímu příspěvku, od něhož tu stupidními kydy odvracíte (marně) pozornost:

     Nezaměstnaní se už musejí chodit hlásit na poštu, podobně, jako se museli chodit hlásit recidivisté na VB, když jim byl soudně nařízen tvz. ochranný dohled.
     Člověk fakt chvílemi neví, jestli spí či bdí.

 4. 2

  Anonym

  Ikdyž to nebyl můj favorit .Čest jeho památce.Ovšem to co začal roku 89. není nic dobrého.

  1. 2.1

   Anonym

   Plně souhlasím.A to co jede právě na čt1-odcházení tak to stojí opravdu za to.Nebýt toho že byl prezident tak tato hrůza nikdy nevznikla,každopádně to skončí v propadlišti filmových dějin.

   1. 2.1.1

    Anonym

    Trochu ho démonizujete! byl jedním z mála, možná jediný, kdo nemusel krást a mohl se věnovat prezidentování a propagaci téhle malinké země v zahraničí. Narozdíl od dnešního tuneldědka který krade zlatá pera a prodává prezidentské milosti…. a navíc rozvrací celé EU. Naštěstí je každému ukradenej nebo k smíchu ale i tak bych se vůbec nedivil, kdyby nás evropský parlament z EU vykázal a mezi německem a rakouskem byly znovu postaveny celnice…. Pak by tuneldědek zase mlel nějaké svoje pohádky jak se všichni spikli atd atd atd

 5. 1

  Matěj

  Václav Havel byl jediný politik, za kterého se člověk nemusel stydět. A taky jediný, kterého uznávali v zahraničí. Stačí se podívat na stránky BBC, CNN, atd … všude na první stránce.
  Čest jeho památce! Na náměstí příjdu se svíčkou!

Komentáře jsou ukončeny.