ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

46 Comments

 1. 3

  Anonym

  -pokračování.
  vidíte strážníky vlastně pořádně někde mezi lidmi a monitorují co zde chybí a je potřeba ? proč neni na nějakém shromáždění zastupitelů i někdo od městké policie a nevyslechne si názory lidí co tu bydlí a platí daně ? já bych pár poznámek měla a nejen k nim.Chápu,že musí dávat pozor co zákon,ale přeci jen pokud už tady MP máme tak by jsme společně mohli najít rozumnou a chytrou cestu,aby byla spokojenost.
  Ano mohu je nadávat co je špatně a jak třeba sedí a spí v autě,ale kdo je bez viny ať hodí kamenem……………
  Takže ano nespokojená jsem,ale chci to řešit a chci změnu a chci o tom jednat na slušné úrovni a né tady kvokat jak na dvorku …..Přijdte na jednání města a můžeme společně navrhnout otázky a chceme znát odpovědi a postup na případné změny.

  1. 3.1

   Radomil Siegel

   Promiňte, ale jak chcete prosadit změny? SOS prosadila zrušení parkovného v sobotu,následně koalice (bez SOS)prosadila opětovné placení v sobotu, zvýšení parkového za 1. hod z 5,- na 10,- a rozšíření zóny placeného parkování. Když dnes jedete autem pro balík na poštu, potřebujete se stavit v bance u bankomatu nebo jdete něco vyřizovat na MÚ a jedete autem, zaplatíte min. 10,- pokud Vám stačí 1 hod. (což na poštu a bankomat stačí). Problém MP u škol se tu diskutoval již před 5-6 lety, údajně stojí příslušník MP každé ráno u I. ZŠ. Nevím, proč by nemohl stát i u II. a III. ZŠ, zejména po otevření mostu u III. ZŠ nemluvě o dohledu příslušníků MP u škol v odpoledních hodinách (viz můj komentář výš). Kdo z občanů města zná „svého“ MP? Nebylo snad kdysi řečeno, že 1 z hlavních úkolů MP je dohlížet na pořádek ve „svém“ rajónu?

   Vaši pozvánku na jednání města bohužel přijmout nemůžu, ale snad budete úspěšná Vy? Přeji hodně štěstí.

   1. 3.1.1

    Anonym

    díky za reakci.Já se těmito věcmi začla zabývat po několika čtení tohoto portálu a jsem teprve v začátku :-) poznávám co komu nejvíce vadí a co je potřeba nahlas a důrazně říct a mít i podklady v ruce a né jen nadávat.Přijde mi to tady jak v koucorkově a je to škoda.Dost lidí odtud utíká a já o tom s celou rodinou přemýšlím také.Chci na jednání města začít chodit,ptát se,zjištovat a začít něco dělat,protože tady to na těchto větách nezměníme.
    Více lidí by se mělo zajímat a chtít po našich činitelích,kteří tam jsou koneckonců jen díky našim hlasům změny pro nás a město.

    1. 3.1.1.1

     bombr1

     Vážená paní!
     Mohu poradit kontaktovat oba zas. za SOS a oni vám jistě mnoho povědí o tom, o čem normální člověk ani nemá potuchy!V našem městě je toho až příliš zarážejícího!Ale kupodivu jim vše prochází!!:( Já osobně bych také měnil,ale narodil jsem se zde a tak doufám že změna nastane brzy!A budu zde rád a budu rád že naše děti mohou žít v městě z lidskou tváří!!
     To zatím u nás bohužel není!A poděkujme za to naší radnici!A také těm co nechodí k volbám a jen nadávají v hospodách a tam kde je nikdo neslyší!!
     S pozdravem L.L.

    2. Anonym

     Být změna po Vašem, pane Lorenci, vládla by nám Dělnická strana a Vy byste tam třeba tu kariéru udělal.

    3. bombr1

     Pane anonym!Jste moooc chytrej!.)Nejde o kariéru!Jde o normální lidi a především o dělníky a ty soc.slabé!!!Ale to asi nechápete!Protože jinak by jste tak nereagoval! S pozdravem! L. L.

     A na radnici nejde o to kdo je v ODS,KDU apod.tam se má jednat a konat pro blaho občana žijícího zde!Jenže to co tady (a ne jen ve Šternberku )provedly partaje je vlastně zesměšnění voličů!Ale to je tak v celé ČR!A to ještě u voleb bylo tak málo procent voličů!A i jejich volba byla k ničemu! Ať žijí korytáři!!
     A nyní do toho rejpalové!!:((

    4. Anonym

     „Jenže to co tady (a ne jen ve Šternberku )provedly partaje je vlastně zesměšnění voličů!“

     Nemají tam lozit – nikdo jim to nekázal!

    5. bombr1

     Ano?A proto to u nás v ČR takto vypadá!

    6. 3.1.1.2

     Anonym

     Vážená paní, pokud se chcete na něco ptát a dostat relevantní odpověď, ptejte se na oficiálních místech. Na webu SOS se Vám dostanou pouze zkreslené informace plné zášti vůči těm na radnici a úřadě. Pokud se domníváte, že odpovědi z MÚ jsou nekonkrétní a vyhýbavé (jako třeba pan Fiala), ptejte se face to face na zastupitelstvu. Pokud však máte konkrétní návrhy, adresujte je příslušným komisím!

    7. Radomil Siegel

     Zkreslené, plné zášti a nenávisti a hlavně ANONYMNÍ!

   2. 3.1.2

    Anonym

    1. Rozšiřování zón placeného parkování souvisí se dvěma věcmi: placené parkování platí v tzv. zóně, tedy jde o to, že se rozšiřuje zóna z důvodu snížení rychlosti na 30km/h a za druhé, placené parkování reguluje a zklidňuje dopravní situaci. Například parkování na rohu ulic ČSA a Potoční dosud není zpoplatněno a platí zde absolutní anarchie, takže MP musí neustále vyjíždět k „zablokovaným“ autům.
    2. Podle mé zkušenosti MP toleruje „krátké“ stání bez lístku. Například, když si jdu jen do bankomatu nebo pro něco na poštu. Je to logický, protože si můžu jít pro peníze nebo je rozměnit pro automat.
    3. Několikrát jsem viděl MP i u III. ZŠ. Pravda, ještě před otevřením nového mostu.

    1. 3.1.2.1

     Radomil Siegel

     1. Šternberk opravdu nutně potřebuje rozšíření tzv. zóny? A neodstranilo by parkovací anarchii jednoduché označení parkoviště příp. parkovacích míst? Kolik stojí bílé čáry namalované na asfaltu?
     2. Mám se spoléhat, že MP toleruje „krátké“ stání? Chcete říct, že MP toleruje krátkodobé porušování vyhlášky?
     3. Několikrát jste viděl MP u školy? Neznamená to tedy, že stojí pravidelně každý den ráno a odpoledne před každou školou 1 příslušník MP, že?

     Já se domnívám, že Šternberku chybí něco úplně jiného než peníze vybrané za parkování. Stačí se podívat na vývoj ve městě za posledních cca 10 let. Kolik zde přibylo pracovních míst, kolik přišlo investorů, kolik peněž z fondů EU bylo získáno a využito pro rozvoj města, jak dopadl městský bazén, jak dopadly kulturní stánky ve Šternberku, co Šternberské kulturní léto, co akce na náměstí atd …?

    2. Anonym

     Velmi správně, jen to sociální bydlení bych tu ještě připomenul.

    3. Anonym

     1. Asi moc nestojí, ale pokud vím, bílé čáry na asfaltu = vodorovné dopravní značení = projektová dokumentace dle norem = stanovisko dopravního inspektorátu a další povolení = citelné snížení počtu parkovacích míst

     A k těm penězům z fondů EU – stačí trochu sledovat informace a vím, že jsou to stamiliony. A no co bazén? Stačí, že na něm prodělávají miliony v okolních obcích a městech.

    4. reptal

     Vážený pane Siegele.
     Myslím si, že i namalování bílé čáry na asfaltu něco stojí – kolik, to by Vám mohli (měli!) řící na MěÚ. Ale přečtěte si vyhlášku o pravidlech silničního provozu a zjistítě, že pokud nezavedete pro regulaci parkování zónu, značení parkovacích míst bez regulace jakoukoli zónou nic neřeší.
     Ale situace, jak říkáte, je vážná a Šternberku opravdu chybí něco úplně jiného jen než parkovné. Co jste pro Šternberk udělal Vy – v posledních letech stálý kritik poměrů?
     Děkji za odpověď (a neberu tu stylu: Rád bych, ale………)
     Ještě jednou díky.
     Reptal

    5. Radomil Siegel

     Já se jen ptal, proč jinde lze udělat a prosadit něco, co ve Šternberku nelze? Nemyslím si, že bych byl stálý kritik poměrů, jen porovnávám Šternberk s jinými (podobnými) městy. Jako občan se snad můžu ptát, ne?

     Já sám jsem za poslední roky pro Šternberk neudělal nic. Nevysázel jsem žádnou zeleň na náměstí, nevybudoval ani 1 m cyklostezky, neumístil žádný koš na psí exkrementy v centru města, nijak se nepodílel na rozšíření či úpravě parkovacích ploch ve městě, několik let nebyl v kině ani v divadle a nedal ani 1 kč na opravu (zachování) divadla, neprovozoval žádný stánek na vánočních (ani jiných) trzích na náměstí, nikdy jsem nestál ráno (ani odpoledne) u přechodů poblíž škol, abych pomohl školákům přes cestu, nečerpal jsem ani 1 kč z fondů EU na rozvoj města a jediný „krytý bazén“, o který se starám, je vana v mé koupelně. Jsem asi černá ovce města?

    6. bombr1

     Nemá cenu se tady pokoušet o nic!Je zde vše nehorázně provázaný a pojištěný!Ale bohužel další čtyři roky bude!:(Ale co jsme chtěli máme!!Teda někteří to nechtěli,ale k volbám přesto nešli!!:((Snad jednou……

     L.L.

    7. Daňový poplatník

     Pane Reptale,
     předpokládám, že pan Siegel je daňovým poplatníkem, a tedy odvádí státu daně, tak jako já a tak jako další občané města Šternberka. Stát peníze takto na daních vybrané jako přerozdělí do měst a obcí, aby města a ty obce z těch peněz mohla platit své zaměstnance, a dále potom různé firmy a podnikatele, za to, že pro město NĚCO DĚLALI.
     Snad se vám podařilo, z toho co jsem tu teď napsal, pochopit, že vlastně každý daňový poplatník pro své město (své spoluobčany), NĚCO DĚLÁ. Pokud se vám to z mých řádků pochopit nepodařilo, poproste zde přítomné, aby vám to někdo z nich vyložil srozumitelněji než já, protože já to líp neumím, ve škole jsem z jazyka Českého (hlavně ze slohu) dostával samé pjetki.
     Závěrem vám velmi upřímně přeji, aby vám tu někdo chviličku svého času věnoval a pomohl vám mentálně dosáhnout tam, kde se průměrná člověčí mysl běžně pohybuje.

 2. 2

  Anonym

  A proč by nekoukal?
  Šternberk byl již po třetí hodnocen v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2010, který sleduje nejlepší podnikatelské podmínky v 205 obcích s rozšířenou působností a ve 22 městských částech hl. města Prahy…. Na počet obyvatel je zde nejvíce městských strážníků
  Nějak jsem nepochopil, jak souvisí počet strážníků s městem pro byznys. Možná tak, že je o něco nižší zaměstnanost když každej padesátej je městský strážník.

  1. 2.1

   Kamil

   všeci si o ně otíráte hubu a kdyby se vám někomu něco přihodilo, potom by vám byli dobří! Podle mně je jich málo a kdyby jich bylo 2x tolik, bylo by jenom dobře.
   Poznámka:
   Že si svoje čenichy neotíráte také o státní policajty? Ti jsou zamčeni i ve dne a řeknite si sami, kdypak jste viděli státního policajta na pochůzce nebo třeba jenom na obhlídce? To vám nevadí, že? Přitom si najděte na jejich webu jejich stránku „Poznej svého policistu“ a neudržíte se smíchy. Já ho v naší ulici, ani nikoho jiného za celé dva roky ani jedinkrát neviděl.

   1. 2.1.1

    Anonym

    Hlavně že jste v pohodě!:))))))

   2. 2.1.2

    Anonym

    ale klidne at jich tu je 5x tolik, ale obcan by mel mit moznost se rozhodnout, zda rocne da nekolik stovek na jejich provoz. Ja teda, pokud pominu kontrolu parkovani (coz zvladne i vitalni duchodce) nespatruji na praci MP zadny prinos pro bezny zivot ve Sternberku. Ale to je vec nazoru, pokud zde chce mit nekdo 150 mestskych policistu, at si na to prispiva…. ja bych radeji prispival na reseni romske problematiky

    1. 2.1.2.1

     Anonym

     To je téma!Ale pozor na něj!Je to nebezpečné!Hned je z Vás rasista!!POZOR!U nás je to těžký!!!

    2. Anonym

     Rasista nejsem, ale nesnasim alibisus a kdyz se dela, ze problem neexistuje. Snazsi, nez tyhle veci resit je na ne vyclenit balik penez nas vsech a myslet si, ze to „nejak vyhnije“. Takhle problemy resi jen zbabelci, kteri se neumeji postavit vecem celem. Stydim se za to, ze jsme narod Svejku a alibistu, kteri se porad na neco vymlouvaji. Ted ta korupcni afera: jen se o tom keca misto aby se dal jasny signal, ze tohle se nedela a par lidi slo do basy. V armade se krade az to hezky neni, ale opet se o tom jen keca. A tak to je i s romskou problematikou: kecy, kecy, kecy…. Nevi nekdo, zda je nejaka moznost ziskat treba nemecke nebo francouzske obcanstvi? Hned bych do toho sel!!!!

    3. Anonym

     Souhlas se vším co jste napsal!!

    4. Sklíčený

     Prosím Vás, nechoďte pryč. Co bychom si tu bez Vás počali!? Vy snad ani nemáte srdce nebo co.

    5. Svlečený

     A toz ze Vam taky na te posledni odborarske demonstraci, kde jste byl, natloukly do makovice kecy o tom, jak jsou urednici nepostradatelni a duleziti :-DD
     Jinak kazdy soudny clovek vidi, jaky je v tomto state bordel a jak se vsude krade. Aneb, jak rekl americky ekonom Robert Klitgaard „Máte na to být Norskem, ale kvůli korupci jste Senegal“ :-)

    6. zděšený Sklíčený

     Tak to teda prrrr pane! Já u Vás nejsem žádný Senegal!! Já jsem totiž nikdy ani nepomyslel na to, že bych někomu nabídl úplatek.
     A do úředníků a úřednic se taky raději moc nenavážejte, neboť i jejich pohár trpělivosti, může každou chvíli přetéci. Pokud je totiž jejich situace natolik svízelná, že je donutila k tak masové demonstraci, pak jistě neschází moc k tomu, aby se fakt naštvali, a děkujíc nám se chytili s doktorama za ruce, aby s nimi bok po boku odešly do blahobytné ciziny. To by potom bylo hodně, ale opravdu hodně zlé! Ta hrstka lidí, co dnes ještě dělá něco užitečného, by musela jít namísto úředníků přerovnávat papíry ze šuplíku do šuplíku a tím pádem by už nedělal vůbec nikdo. Nebylo by tu dokonce nikoho, kdo by vystavoval úmrtní listy hladem zahynuvším lidem, páč by tu nebylo oněch doktorů. Nehezká to představa převelice – brrr.

    7. pesimistický optimista

     Proc prrr a brrr??? Nikdo nerikal, ze mate neco spolecneho s uplatky, to ma jen mizive procento uredniku. Vy jste jen jednim z mnohaset tisic uredniku, kteri jsou presvedceni o sve nezbytnosti a i s nadprumernymi platy a dalsimi zamestnaneckymi vyhodami, o kterych se jinym ani nezda, si mysli, jaci jsou chudaci. Nejste zadna vyjimka! Kam tato cesta rozmazlenych a zpanstelych uredniku vede muzeme uz ted videt v Recku.
     Ale abychom zustali ve Sternberku: podivejte se, kdo je v nasem meste bohaty? Vzdy je napichnut na statni, verejne nebo dotacni penize. Asi nejaka vyjimka potvrzujici pravidlo bude, ale nevim o ni… Vlastne jo, herny, automaty a podivnej chlast …

   3. 2.1.3

    Blanka

    MP-zbyteční hajzlové,kteří jen šikanují řidičky.nIKOMU NEPOMÁHAJÍ, JEN VYSÍRAJÍ.

    1. 2.1.3.1

     Anonym

     Sternberk je asi na prvnim miste v postu prislusniku mestske policie na pocet obyvatel :-)
     Zase jsme v necem prvni, asi je tu penez nazbyt!

    2. 2.1.3.2

     Hněv je

     Každý z nás milá paní občas klopýtne a následky potom mají zcela pochopitelně příchuť hořkou. Takový už je život. Avšak stále musíme mít na paměti, že čím více budeme mít svobody, tím častěji se budeme muset – každý jeden z nás – při svém konání zamýšlet nad tím, zda to co právě děláme, neomezuje svobodu, práva anebo pohodu jiného. A dokud to nebudeme umět, tak někteří z nás budou muset dohlížet na to, zda každý dodržuje příslušná pravidla. Bez dodržování oněch pravidel – ať už psaných či nepsaných – to zkrátka ve vyspělé kulturní společnosti nejde. S tím jistě souhlasíte, ne?
     Jsem přesvědčen, že až se na svůj prohřešek podíváte s odstupem času, tak si jistě sama pro sebe řeknete: „tak takhle nehezky bych to dnes už nenapsala“.
     Proto nezbývá než Vám popřát, abyste si správně vyložila shora naznačené, a aby se na Vaše rty nejen vrátil úsměv, ale aby tam zůstal i tehdy, kdy Vaše mysl zamíří směrem k těm, kteří svou prací přispívají k naší bezpečnosti a pořádku okolo nás.

    3. Anonym

     Vy to vidite moc cernobile: bud nevazana svoboda nebo represe na kazdem kroku. Jenze tu mame take osvetu, priklady ostatnich, vychovu ve skole, v rodine atd…
     Mozna kdyby bylo centrum mesta vymysleno trochu jinak a nestala za tim jedna rozevlata architektka, ktera si o sobe mysli, ze sezrala vsechem rozum a moudrost sveta, tak by ani MP (ne Military police ale bohuzel Mestska policie) nemusela byt tak rozbujela a porad resit jen parkovani.
     A vy si myslite, ze tak velkej policejni sbor je pro Sternberk primereny? Nebo to je spis tim, ze velitel MP je soucasne radni a rozhoduje vlastne sam o sobe. Trochu stred zajmu, bohuzel to neni primo v zakone ale je to o moralce, a ta tady chybi.

    4. bombr1

     Krásné!Ale MP patří na chodník a né do auta kde chrápou nebo čekají až bude fajront!
     Realita!!!
     L.L.
     PS: MP nikdy neměla dostat ty pravomoce co má!!

    5. Anonym

     Taky je casto potkavam, jak sedi v aute a v druznem rozhovoru monitoruji situaci :-) Teba ve vsedni den na parkovisti u stareho startu nad Sternberkem a tak.
     A myslim, ze stat v reflexni veste kazde rano u prechodu u skol by zvladl i bodry duchodce, ktery by si rad nejakou tu korunu privydelal… Ale je lepsi tam postavit ozbrojence, at to stoji co to stoji a pan Pospisil muze sefovat a z mesta si pro MP lobovat finance jako mestsky radni. V tom je Sternberk taky rarita, prinejmensim v sirokem okoli.

    6. Radomil Siegel

     Tohle téma už tu bylo někdy před 5 lety. A můžu Vám říct, že např. aktuálně v Praze stojí MP u všech (asi 300!) ZŠ nejen ráno mezi 7:30 – 8:00, ale i odpoledne v době, kdy většině žáků končí škola a kromě pomoci při přecházení silnice má přítomnost MP bránit šikaně mezi žáky, přístupu k drogám (nejen nikotinovým) apod … Je dost oblastí, které neřeší PČR, ale mohla by MP. Škoda, že se tak dost často neděje :-(

    7. bombr1

     U nás se to neděje vůbec!MP se jen rozrostla a kde nic tu nic!Co dokáže je kontrolovat parkování v centru a dobře se zašít a přečkat směnu!Hlavně že peníze jdou!Ale z našich kapes!:((
     L.L.

    8. Chodec

     Pořád mi vrtá hlavou, co je špatného na tom, že MP kontroluje špatné parkování? Chvílemi mám dojem, jako by tu všichni potřebovali parkovat tak, jak se nemá či co. Nemám řidičák, autem teda nejezdím a nechci nikoho naštvat, ale copak tolik lidí špatně parkuje, nebo jak to vlastně je?

    9. bombr1

     No a to je pravda!Tolik jich špatně neparkuje!A přesto členů MP máme hojně! Ale kdo by šikanoval lidi když jdou do bankomatu na minutu a musejí platit 10kč?Tak ještě jich pár naberte!!Ať jsme v bezpečí!!Je třeba šetřit tak ať se začne třeba u MP!!Tam se mrhá!!
     L.L.

    10. Chodec

     To placení 10Kč za minutu u bankomatu, ale nevymysleli strážníci z MP, nebo jo? Já myslím, že jen kontrolují dodržování vyhlášky, která byla někde někým navržena a někde někým odsouhlasena. To má MP přehlížet, že někdo porušuje vyhlášku? To by je zase někteří proklínali, že nedělají to, zač jsou placeni. To je to samé, jako bychom nadávali těm dlaždičům, co dláždili náměstí, že nemají mozek, když rvou žulové kostky tam, kde byla x let tráva.
     Když si motoristé myslí, že by to či ono šlo vymyslet nějak lépe, pak jim přece nikdo nebrání, aby se s podnětem obrátili na zastupitelstvo. Mají na to právo a nevěřím tomu, že jim v uplatnění tohoto práva někdo brání. Nebo ten podnět mají dávat chodci, kteří každý večer děkují Bohu, že nebyli přejeti některým z mnoha místních bláznů, kteří se Bůhvíjak dostali k řidičáku?

   4. 2.1.4

    Anonym

    nikdo si o naše strážníky a státní policii hubu neotvírá…ale když je zavolám k problému tak stejně nic nevyřeší a mohu to sama potvrdit !
    Máme v domě velmi problémové podnájemníky a myslíte,že když se u nich mlatí tak,že si myslíte že se stane vražda a děje se to nejen v bytě,ale i na chodbě domu a slečna spinká u sklepů,že městská policie něco udělá ??? né,protože než přijeli (20minut) kdy cesta pěšky od jejich stanice je 15 minut a autem 1 minuta,se už u nich doma nic nedělo a jedině našli slečnu spinkat u výtahu u sklepa……ale zazvonit a řešit něco už nemohli protože byl klid…….Ano potkávám městské strážníky jen v případě pokuty,kdy někdo špatně parkuje u lékárny na Čsa,protože tam kamera jede překvapivě dobře :-) jak zvláštní……..a nebo u potravin Hruška zda je zaplacen lístek na parking……vidítě je u dětského hřiště ? vidíte je u pokut za kadění pejsků a nesbírání hovínek majitelem psa ? vidíte je i mimo 1.září u přechodů do škol a školek ?

 3. 1

  Anonym

  Přímo na náměstí je kamera. Jestli ani tentokráte nic, tak pak bude lépe je rozprášit.

  1. 1.1

   Anonym

   tož neblázněté!!! já na téhle fotce
   http://www.sternberk.eu/index_web.php?jazyk=cz&sekce=urad&kategorie_1=bezpecnost&kategorie_2=mestska-policie
   napočítal 23 členů MP. To chceté 23 nezaměstnaných???
   Vždyť 23 lidí kerý maj na starósti hlavně pokuty za parkování a město stojí aspoň 10 melounů ročně, to není tak špatný.
   Nechte je v klidu dejchat, než krize dopadne i na městskó kasičkó, pak se možná někdo zamyslí.

   1. 1.1.1

    Anonym

    Zrušit MP a bude peněz habakuk!:)

    1. 1.1.1.1

     Anonym

     ono by se našlo, kde je rychle utratit :-) třeba za další dva místostarosty, tři tiskové mluvčí, pár zahraničních cest (jistě pro město nezbytných, jen se neví proč :-), nový auto na reprezentaci města, …..
     tak si nedělejte iluzi, že by třeba na podzim byly peníze na kontejnery nebo že vám město uklidí před barákem sníh z chodníku :-) na to peníze samozřejmě nebudou

    2. Anonym

     Ono je to těžký když se měšťák kouká na televizi. Přitom nestačí sledovat městské kamery,telka je přednější. Kdyby řádně vykonával občany placený příslušník MP, měl určitě dost času na, aby zbuntoval některého ze spících kolegů. Místo činu je dosažitelné rychlou chůzí do 1,5 min. Netřeba použít auto.Jo, pokud se nechce, nelze nic dělat.

Komentáře jsou ukončeny.