ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

3 Comments

 1. 2

  radomil siegel

  Pěkný výlet je i z Tvrdkova na Rešovské vodopády a pak kolem Fialova mlýna nahoru do Rudy (příp. až na Křížový vrch) a po silnici zpátky do Tvrdkova.

  Už jsem to šel i tak, že jsem nechal auto pod Tvrdkovem směr Horní město, šel kolem chatové oblasti až na vodopády a pak zpátky po zelené značce do Horního Města a po silnici zpět k autu.

  Nejkratší výlet je asi přímo z Rešova dolů jen cesta do Rešova je delší, protože se musí objet celý kopec (Tvrdkov, Horní Město, Rešov).

  1. 2.1

   Karel Fiala

   Samozřejmě i to se dá, horní partie rešáků je hezká. Já většinou jdu z Valšova, pak se vyhrabu tím prudkým kopcem přes louky do Rešova a odtama je taková zvláštní cesta, chvilku přes louky, pak lesem. Člověk mine různá torza křížů, v lese je kus podivně vymleté cesty do skály (vždycky přemýšlím, jak to mohlo vzniknout), pak nad Valšovem sešup spádnicí dolů. Má to tam takovou zvláštní atmosféru, myslím že nějaký citlivý malíř by měl pohnutky a inspiraci na dost dlouho….
   Zajímavá je obec Křivá (teď jsem v Gunzburgu viděl celou kroniku, jen už nebyl čas to přefotit), vloni jsem tam fotil napůl spadlé stavení, na které od války zjevně nikdo nesáhl. Zvláštní kraj.

 2. 1

  petr

  Ještě že se v minulosti našlo pár rozumných lidí kteří zmařili snahu některých úředníčků postavit ve Valšovském žlebu přehradu

Komentáře jsou ukončeny.