ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

15 Comments

 1. 7

  Anonym

  Dobrý den!

  V pondělí 19.3, jsem na městském úřadu narazil na informaci, že se bude konat dne 22.3.07, setkání představitelů města se seniory a zdr. postiženými občany v Sociálních službách. Zašel jsem se podívat na nástěnku na „Odboráku“, mají-li tam tuto informaci zveřejněnou a zjistil jsem, že se tam propagují jen – a nebo skoro jen – různé zájezdy.

  Zašel jsem tedy v úterý 20.3. do informačního centra naproti pošty a poprosil jsem tam pracující paní, jestli by nemohla informaci o zmíněném setkání dát za okno, aby zdr. postižení a senioři, kteří „nechodí“ na internet a chodí okolo centra, byli alespoň takto o setkání zpraveni.

  Zmíněná paní se podívala na stránkách Sociálních služeb oč běží, a pohotově vytvořila pěkný informační letáček který dala za okno. Od té chvíle se mohou kolemjdoucí lidé o setkání dozvědět, za což si ochotná paní zaslouží toto mé – a jistě nejen mé – poděkování.

  Zdeněk Šenkeřík

  1. 7.1

   Petr Xˇandy Dvořák

   Naprosto s Vámi souhlasím. Proč se to ale tato ochotná paní nedozvěděla první od města???

   Není potřeba kopírovat nástěnku, která je u úřadu města. Tyto akce, jak sám uznáváte, by na infocentru vyset mohly.

   Proč se na infocentru prezentují komerční zájezdy a akce především nešternberských akcí???

   Proč má infocentrum anketu o jeho náplni o které skoro nikdo neví???

   Proč prostě město neřekne lidem, kteří pracují na infocentru, co by lidi chtěli vědět a co mají za peníze poplatníků zjišťovat a uveřejňovat???

   Vás jako občana by bylo třeba pochválit, paní která to jako ochotný člověk udělal také.

   Město jako zaměstnavatel informačního centra, který stanovuje pracovní náplň, by měl práci zlepšit a v tom se můj názor nemění.

   Pěkný den

   1. 7.1.1

    Anonym

    Dobrý den!

    Podle mě se o setkání Paní v informačním centru nedozvěděla od příslušných zaměstnanců proto, že město nemělo zájem na příliš velké účasti zdravotně postižených a seniorů. Kdyby bylo v zájmu představitelů města hovořit s co největším počtem lidí s cílových skupin, tak by nám letáky nechali narvat i do dopisních schránek. Nikde jsem také nenašel zápis z toho setkání. Já to beru tak, že nám představitelé města vysílají signál: „co je vám občané do toho, starejte se každý sám o sebe a do problémů zdr. postižených a starých lidí nám nestrkejte nosy.“

    Lidé by se jednoduše neměli spoléhat na to, že městský úřadník bude šířit informace pro občana užitečné a měli by se o své věci pokud možno starat sami a naopak po těch, kteří jsou živeni prací daňového poplatníka by měli chtít, aby do jejich věcí zasahovali co nejméně. Ideální by asi bylo, kdyby někteří úřadníci raději vůbec samostatně nemysleli, neboť když se o to pokusí, dopadne to tak, že vymyslí další kamion dotazníků (anket) a jiných snadno dodatečně upravitelných zdrojů informací. Diskusní fórum na oficiálních stránkách popravili a teď nás zaplavují všelijakými dotazníky s tím, že se zajímají o potřeby lidí. Chtělo by to co nejvíc postaru myslících úřadníků vyměnit za mladé lidi.

    Přeji všem hezké sváteční dny!
    Zdeněk Š.

 2. 6

  *****

  Zdravím vás všechny.Už jsem si myslel že na tyto stránky chodí jen sami bulvární kritici u kterých je smyslem života neustálá kritika VŠEHO ve městě Šternberk.

  Myslíte si, že existuje v ČR město nebo obec, kde by bylo vše v naprostém pořádku? Já ho teda neznám.

  Smyslem existence každého informačního centra je podat maximum informací z různých oblastí. Na tomto se určitě všichni shodneme. Ovšem nesetkal jsem se s infocentrem , kde bych dostal odpověď na cokoliv z jakékoliv oblasti. To snad ani nejde.
  Přece nejsou jen informační centra, kde dostanete podle vás odpověď na cokoliv? Člověk, který se jen trochu orientuje, tak musí přijít na to, že maximum informací o dětských organizacích neboli občanských sdruženích pracující s dětmi a mládeži musí mít odbor školství a kultury na městě.Konkrétně paní Kameníčková. Věřte, že od ní dostanete vyčerpávající informaci.
  Dále. Pokud se zamyslíte nad tím jaké akce proběhnou během roku třeba na našem náměstí, tak zjistíte, že akce “Město v pohybu” kromě toho, že je to akce kulturní (a to večer), tak je to i prezentace výše zmíněných občanských sdružení.Smyslem toho proč se tato akce koná je právě to, aby se občanům (rodičům) “ukázaly” možnosti, jak dětem vyplnit volný čas.

  Pane Bejdák, je hezké stále něco kritizovat a stále kriticky na něco poukazovat.Zatím jste v křesle radního dokázal akorát to, že jen kritizujete a při hlasování na zastupitelstvu města (vidím to osobně) se raději zdržujete hlasování. Asi tím chcete sobě a svým přikyvovačům dokazovat, že se vlastně na ničem, podle vás špatném, nepodepisujete. Mě jako občana by více potěšilo, kdyby jste si vzal na svá bedra některou oblast a té se jako radní maximalně věnoval a hlavně, aby za vámi byla za 3,5 roku vidět nějaká práce. Co by jste říkal třeba tomu, kdyby jste si vzal na starosti agendu Informačního centra města a posunul tak jeho úroveň tam, kam si myslíte, že by se měla posunout. Zatím jste mě nepřesvědčil o tom, že jste na správném místě. Slabou útěchou mi může být snad jen to, že jsem nezpůsobil to, že sedíte tam kde sedíte.

  Všem ostatním přeji příjemný večer.

  1. 6.1

   Anonym

   Zdravím, jsem také Bejdák, i když ne ten, kterého zmiňujete. Přesto bych rád nabídl svou pomoc při zlepšení komunikace informačního centra s občany i turisty.Jakés zkušenosti z cestovního ruchu mám, trochu tedy vím, co turistům v inf. centru schází. Je toho hodně, co může Šternberk nabídnout, ale zatím to neumíme prodat !
   Jen mne mrzí, že jste nenašel dostatek odvahy a slušnosti a nepředstavil se.
   Příjemný den všem, Jiří Bejdák.

   1. 6.1.1

    Anonym

    Jsem opomenul, slovo přikyvovači používají jiné sorty lidí, než je SOS pro Šternberk, stručně řečeno, již jste se představil.
    Jiří B.

  2. 6.2

   Libor Bejdák

   Přiznám se, že jsem dlouho uvažoval o tom, zda mám reagovat na tento anonymní příspěvek. Nakonec tedy ano.

   Pisatel příspěvku je velmi dobře informován a dokonce i chodí na zastupitelstva za což ho chválím. Jen mne mrzí, že lidé s takovým přehledem se nepodepíší, protože tím hodně snižují váhu svého příspěvku.

   Ohledně zdržování se hlasování na zastupitelstvu apod. si myslím, že z příspěvku jde opravdu hodně cítit, jak je konec konců uvedeno na konci, že jste “nezpůsobil to, že sedíte tam kde sedíte”. Tak ho také chápu. Pokud by jste chtěl řešit konkrétní věci, jsem ochoten reagovat.

   Ohledně infocentra:

   Doposud v jednáních byla o něm zmínka (pokud si dobře pamatuji) celkem dvakrát. Poprvé s jeho možným přemístěním do případného zrekonstruovaného Domu Osvěty a podruhé při schůzce s podnikateli v cestovním ruchu, která proběhla v prosinci 2006, kde byla například kritizována provozní doba infocentra a jeho personální obsazení, včetně informací, které by mělo infocentrum z hlediska cestovního ruchu poskytovat. Bylo přislíbeno paní Kameničkovou, že se věc bude řešit.Osobně mne velmi na infocentru vloni hodně vadilo, že několikráte bylo uzavřeno s cedulkou kvůli nemoci, že tam byly občas staré materiály, které již nebyly aktuální, a že docházelo k velké fluktuaci pracovníků a tím pádem se to odráželo na kvalitě poskytovaných informací. To jestli došlo v těchto věcech ke zlepšení si osobně občas zkontroluji.

   Jinak si myslím, že by bylo dobré udělat setkání představitelů města se zájmovými sdruženími, kde by organizace mohli předložit svou představu spolupráce a podpory města. Návrhnu to na nejbližší Radě města.

   S pozdravem

   Libor Bejdák

  1. 5.1

   mlocek

   Tato adresa je spravna, ale informace na ni jsou stare.
   Nejen kontakty, ale i mista organizaci.
   Nové najdeme na internetových stránkách organizaci a nebo z výročních zpráv, které dostává město.

   Pokud se zverejni aktualni kontakty uvedené na stránkách organizací, či po dotazu na telefoně organizace nemůžeme vyzradit nic jiného než co se nabízí jako veřejné, tím nemůže dojít k porušení zákona.
   Nejlépe je uvést zdroj informací.

   Informacni centrum muze vyuzívat i clovek, který internet nemá a mohl by zde dostat ucelene informace, aniz by kazdy sam musel sedet na internetu, byť zadarmo primo v centru.

   Dokazete si predstavit jak napr. na nadrazi si hleda kazdy sam informace?

   Dokonce je potreba myslet i na lidi, kteri proste internet vyuzivat nechteji a proto osobne zajdou do informacniho centra, napr. pri nakupu ve meste.

   Prece nemuzeme rict, nemate internet, nemate cas na nem sedet, nemate cas obchazet organizace o kterých někdo někde slyšel? Máte smůlu. Zmenme to:-)

   A nebo, a na to me navedl bond, diky za to, vytvorme seznam sami na internetu. Je tu nekdo kdo by neco takoveho vytvoril ve svem volnem case vyrobil? Nebo to nechame vyrobit mesto, ktere je placene s dani obcanu mesta?

 3. 4

  Anonym

  Budu lehce oponovat – to, že chybí nějaký centrální seznam je asi určitě špatně. Na druhou stranu by to měl být v první řadě zájem těch všech organizací dát o sobě vědět. Navíc většina má už v současné době vlastní webové stránky a dají se dohledat na internetu (a taky se tam ty informace asi momentálně většinou získávájí).
  Ale přesto si myslím, že i vsoučasné době, když by někdo ty informace na infocetrum donesl, že by ho otamtud nikdo asi nevyhodil. V neposlední řadě aby se v současné době bála nějaká instituce zveřejnít nějaké údaje – aby se do toho neobul UOOU. Nějak se začíná rozmáhat, že kdejaký údaj se považuje za osobní údaj a pak aby jste si vyřizoval povolení, a souhlasy se zveřejněním. Je už rozdíl, jestli si takové údaje o sobě umístíte na své osobní stránky , nebo jestli je někam dá oficiální instituce … A pokuty za tohle můžou být dost velké :-(

  1. 4.1

   Anonym

   Přesně tak. To, že by někde mělo být o někom vědět by měl být zájem hlavně organizací. Pokud ty informace info centru některá organizace poskytnula a dotyčná paní je odmítnula nebo opoměla vydat, pak je kritika té paní namístě.
   Já jsem kdysi informace na info centru zanechal a vím, že oni je předávali dál. Teď jsem tam viděl nějakou paní a mladíka. Oba mi celkem ochotně poskytnuli co jsem chtěl.
   Článek ať už to autor bude v komentářích vysvětlovat jak chce, vyzněl tak, že ta paní je neschopná a obávám se, že jí tímto pěkně poškodil – nadpis článku vyznívá jasně, pokud chtěl někdo kritizovat systém a ne člověka, tak už nadpis měl vypadat jinak.

   1. 4.1.1

    mlocek

    Dobrý den, i když se mi protiví mluvit s anonymem i Vaše myšlenka je zajímavá a navádí k diskuzi. Trošku to pletete, nejde mi o to, aby se udělala sdružení a organizacím placená reklama, ale aby o nich vedeli co nejrychleji rodice, kteri by radi nabidli detem program, který by nemusela setrit mistni policie. Jedno z prednich mist v kriminalite v olomouckem kraji spojene s drogami a dalsimi me opravdu presvedcuje, ze mam pravdu.

    Pravděpodobně máte možnost udělat pro Vaši organizaci spoustu reklamních letáků, někteří ovšem tyto možnosti nemají. Můžete prozradit jaké akce se toto týkalo? Byla to komercni akce? Staci napsat oblast zajmu.

    Mohu vědět jaké oblasti se Váš dotaz na infocentrum týkal? Snad ne toho co jste tam sám donesl. Omlouvám, se tak jsem to z Vaší reakce pochopil.

    Víte např. o tom, že ve Šternberku bylo Mateřské centrum? Víte o něm něco bližšího?

    Budu rád když se podepíšete, buďte hrdý za svoji myšlenku, i kdyby nebyla správná.

 4. 3

  mlocek

  Dobrý den,
  dnes jsem hovořil s dotyčnou paní z informačního centra a celkem logicky nebyla nadšena z mého článku. Je tedy třeba dodat, že článek nemá být k postihu jmenované ani jiného zaměstnance infocentra. Naopak paní byla velmi ochotná a všechny dostupné materiály mi předala.

  Problém je v tom dostupné informace. Předpokládám, že informace předává město a pokud má infocentrum udělat aktivitu k vydání seznamu o organizacích, o kterých se dá dočíst na internetu, vyčíst z výročních zpráv apod., musí nejdřív někoho např. z infocentra tímto úkolem pověřit, tak jako v jiném zaměstnání.

  Nejde mi o nějaké složité pátrání po organizacích, které nechtějí být vidět. Jde jen o to usnadnit cestu maminkám a tatínkům k dětských organizacím o kterých se informace dají najít.

  Kdybych chtěl věci jen špinit a ne řešit dialogem či činem, nikdy bych se nepodepsal… Kdo mě malinko zná ví o čem mluvím.

  Pěkný den přeje Petr Xˇandy Dvořák

 5. 2

  Michal

  Ahoj Xandy,
  jak to tak čtu, tak se ani nedivím. Myslím si, že v přístupu města se toho zatím asi moc nezměnilo, co?
  Michal M

 6. 1

  Anonym

  Zdravím, jsem si jistý, že po zveřejnění Vašeho článku se něco bude dít. I přesto na nejbližším zastupitelstvu, na tento závažný problém upozorním nejen zastupitele, ale především radní i starostu.
  Holt, dědictví s danajským darem bylo převzato a je toho mnohem více !
  Jiří B.

Komentáře jsou ukončeny.