Tři obce Olomouckého kraje chybí v telefonním seznamu – článek z MF DNES. Na Moravský Beroun, Německou Huzovou a Norberčany se poněkud zapomnělo.Střední Morava – Smůlu má každý, kdo se chce dovolat na pevnou linku svým známým do Moravského Berouna či Norberčan, a při hledání čísla si vezme k ruce Zlaté stránky Olomouckého kraje. Přestože pod olomoucké hejtmanství už více než rok spadají tři nové obce, telefonní čísla jejich obyvatel vyšla stejně jako vloni v seznamu pro Moravskoslezský kraj. A co víc! Místní měli nárok zdarma ke své lince získat jeden telefonní seznam. Který? Přece ten olomoucký! Český Telecom podle včerejší reakce svého mluvčího Martina Žabky hodlá nyní celou věc napravit.

„U nás, stejně jako v nedalekém Moravském Berouně, došlo ke stejnému problému. Čísla bytových stanic našich obyvatel nejsou uvedená v olomouckém, ale v moravskoslezském seznamu,“ potvrdila starostka Norberčan Marie Vališová.

„Je to zajímavá situace. Místní lidé mají nárok na Zlaté stránky, ve kterých jejich telefony nejsou. A na ty ze sousedního kraje, ve kterých jsou, zase obvykle zdarma nárok nemají,“ přidala se moravskoberounská místostarostka Věra Matoušková. Obce tak s telekomunikační společností nedávno začaly celou věc řešit. Podle mluvčího Žabky k omylu došlo nedopatřením při přípravě tištěné části aktuálního seznamu 2006/2007. Telecom se proto teď rozhodl co nejrychleji celou věc vyřešit: majitelům pevných linek v daných obcích dá bezplatně Zlaté stránky Moravskoslezského i Olomouckého kraje. Lidé obdrží také omluvný dopis. „Je to správné rozhodnutí, když udělali chybu,“ reagovala Matoušková. „Určitě oba seznamy využijeme. Máme na Olomoucku rodinu i známé, voláme jim,“ uvítala návrh obyvatelka Moravského Berouna Eliška Dubovská.

V obtížnější situaci však budou ti, kdo se z jiných oblastí středomoravského regionu budou chtít podle tištěného seznamu dovolat do Moravského Berouna, Norberčan či Huzové. Ti jiné Zlaté stránky k dispozici mít nebudou. Budou muset hledat na internetu nebo si nejprve číslo telefonicky zjistit na informacích.

Podle Žabky jsou totiž elektronická verze seznamu i informace o číslech poskytované po telefonu v pořádku. „Zákazníkům ve zmíněné oblasti také nevznikly žádné dodatečné náklady na provoz jejich telefonní stanice, protože naše společnost sjednotila ceny dálkového a místního volání na pevné linky,“ upozornil Žabka.

Tři obce, které patří pod Olomoucký kraj už déle než rok, se omylem dostaly do telefonního seznamu sousedního kraje. Český Telecom se pokusí věc napravit. Lidem v dotčených obcích dá zadarmo seznamy obou krajů.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – střední Morava

Autor: JITKA MOŤKOVÁ

6 KOMENTÁŘE

   • Připomíná mi to možnost nynější diskuze na městském webu, také můžete volat, ale bez ozvěny !
    Prý je to pro naše dobro, něco podobného jsme slýchávali i za socializmu a jak jsme dopadli ?!
    Mocipáni si myslí, že občany zase převezli. U telefonního seznamu došlo k chybě, ale u zrušení diskuze na http://www.sternberk.cz, to byl úmysl !
    Co na to říct ?! Jen občané, připravme si košťata, volby se blíží !!!
    Crusade

    • Sohlasím,ale ke košťatům bych ještě doporučil přibrat vidle.Je potřeba vykydat pořádně.
     Jarda

    • Již velmi brzo se v našem městě dočkáme oprašování starých slibů, nekonečného vychvalování věcí samozřejmých, možná i nějakého gulášku či klobásky.
     Já vím, namítnete, že podzim je daleko, ale přec je tak blízko ! Mějme prosím na paměti, že v našem městě je potřeba udělat, opravdu zásádní změny. Šternberk si vzhledem ke své slavné historii, zaslouží opravdu šikovné vedení, s úctou ke svým občanům !
     Telefonní seznamy dělají v Praze, to ovlivnit nemůžeme, ale své město zachránit pro budoucí generace, na to rozhodně máme !!!
     Jiří Bejdák

 1. Typický příklad jak udělat z housenky ještě větší housenku :-D Lidé jsou bezradní, nemohou se nikam dovolat,protože neznají žádné telefonní číslo zapoměli i čísla svých známých, informační linka telecomu nefunguje, takže když chci zavolat do berouna jsem v koncích! V této oblasti nefungují ani mobilní telefony jejichž operátoři vydávaji každý měsíc aktualizovaný tel. seznam. Nejčtenější místní literatura je telefonní seznam, já si myslím, že tohle! je na rezignaci generálního ředitele :-)

Comments are closed.