Ulice Oblouková a krabice na elektriku pohledem Libora Vojkůvky.Každý soudný občan,
který prochází ulicí „Obloukovou“, musí být zděšen pohledem na hrůzné krabice z umělé hmoty, sloužící elektrickým rozvodům. Neobalené, vtesané vesměs v průčelí tamních domů. Domnívám se, že bývalí stavitelé už ani mezi námi nejsou. Je to přece jen dosti roků. Ale kdo to má žluč místo krve, že po tolika letech przní jejich práci ? Zajímalo by mně jméno tohoto projektanta a toho kdo tuto zrůdnost, která není vidět snad v celé Evropě schválil, a to v památkové zóně, v srdci města.

Libor VOJKŮVKA

5 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den , bydlím na Světlově v památkové zóně , ochranném pásmu hradu a taky nám to umístily na domy.Je to hnus ,ale co nadělame.

    • Vážený neznámý,jako vyučený elektromechanik bych Vám rád řekl, že zcela jistě nejde o svíčky. Ze své praxe si pamatuji, že pokud byly objekty v památkových zónách, nikdy jsme elektroinstalaci neprováděli tak, aby narušovala dotyčnou stavbu. Všechno jde, jen se musí chtít. To co však uvádí Libor Vojkůvka je skutečně prznění památkové zóny, pokud ovšem ještě nějaká ve Šternberku je!Jiří BEJDÁK

    • Kdyby se nebral v úvahu nějaký estetický aspekt, ale jen funkčnost, tak by dodnes nikdo nevymyslel to, že elektrické vedení je možno dát pod zem, a nad hlavama by nám dodnes vedly stovky a tisíce drátů :-) Koukněte se třeba v Rakousku na podobná města – tohle neuvidíte. Mimochodem: připravuji fotografickou sadu s podobnými momentkami z našeho města, které zde kritizuje i pan Vojkůvka. Přes objektiv to opravdu vynikne několikanásobně, jeden si to ani při běžném pohledu neuvědomí.Hezký večer,K.F.

Comments are closed.