ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

43 Comments

 1. 7

  xy

  A jeste jedna vec tykajici se ceny za m2 pozemku. Podle informaci, ktere jsem si ziskal, je soucasti smlouvy zavazek firmy Reinvest vybudovat na miste investice ve vysi 10 milionu korun (nove autobusove nadrazi, nove komunikace, nova verejna parkoviste). V usneseni zastupitelstva se mluvi o pozemku cca 5000m2. To mi najednou vychazi cena pozemku 14 milionu, tedy cca 2800,- Kc/m2. Nevim jak vam, ale to uz je pro mesto trochu jiny “business”. Nejsem nijak sprazeny s mestem ani s firmou Reinvest (to abych predesel pripadnym pochybnostem), ale mam rad ve vecech jasno. Ve smlouve je take uvedeno, ze Reinvest musi do urcite doby vsechny tyhle investice zrealizovat, jinak na sve naklady uvede pozemek do puvodniho stavu a prevede jej zpatky na mesto Sternberk. Mne to prijde docela vyhodne, za cenu bezmala 3000/m2 poridite pozemek v centru Olomouce. A to uz jsou veci, ktere se dozvi kdokoliv, kdo ty informace mit chce.

  1. 7.1

   Anonym

   No vidíte, ale tyto informace tady nikdo nezveřejní. Proč asi? Ono by se to pak už tíž kritizovalo.

   1. 7.1.1

    admin

    Kdokoliv má jakékoliv informace, které napomohou k lepší informovanosti občanů města, má možnost je na tento web dát – nebo se snad někomu stalo, že bychom něco odmítli zveřejnit?
    Samozřejmě budeme vyhazovat věci týkající se reklamy, současná návštěvnost těchto stránek stála nemalé úsilí a peníze.
    Zde pán uvedl, že cena za pozemek je ve finále 2800Kč/m2, nikdo mu to nevyvrací ani nezpochybňuje.
    Diskuzi archivujeme, a tak se k tomu, jaká nakonec bude prodejní cena pozemku i jaké výhody z toho město získalo, můžeme vrátit třeba za 2 roky.

    1. 7.1.1.1

     Anonym

     Když už ale někdo píše nějaký článek neměl by si zjistit všechny informace? Takto to vypadá, že se zveřejnila jen ta část, která se někomu hodí.

    2. Anonym

     Jsou to údaje, které byly uveřejněny na zastupitelstvu města dne 14.6.. Nic míň, nic víc.
     Zajímají-li někoho další podrobnosti, doporučuji obrátit se na MÚ ve Šternberku.

    3. Rk

     A zase jsme u toho, zase jsme napadáni, že zde zveřejníme,jen to, co se hodí někomu.
     Nikdo se nepozastavuje nad tím, že informace často nejsou průhledné, že tyhle stránky nejsou jakkoliv dotovány z obecního rozpočtu, že je dělá doslova pár našich spoluobčanů zdarma, atd.
     V prazvláštním městě to žijeme.
     Jiří B.

     PS- každý může napsat cokoliv, pokud za to nese plnou zodpovědnost !

    4. Anonym

     Pokud o něčem píšu a tvářím se, že zodpovědně přináším nějaké informace, tak bych se měl snažit přinést informace všechny. Taky bych měl být připraven nést kritiku za informace neúplné, zkreslené, překroucené. A pokud už se někdo snaží takto veřejně o něčem objektivně informovat, tak je snad jedno zda tak činí zadarmo nebo pro peníze.

    5. Rk

     ŽE BY SKRYTÁ KAMERA? Jak jinak by jste věděl(a), jak se kdo tváří?
     Vaše poslední věta, zdá se mi fascinující !!!
     Vím o jednom Šternberském webu, který má také objektivně a hlavně pravdivě občany informovat a přitom tam vůbec, ale vůbec není jedno, to o čem píšete !
     Že by jiný metr?
     Jiří B.

  2. 7.2

   vlastik

   V pořádku . Deset miliónů. Tak ať je položí městu na
   účet. A město potom s nimi naloží třeba takto:
   nové ” autobusové nádraží”- nástupní ostrůvky vedle
   kolejí na vykoupených pozemcích ČD: 1 m2 zámkové
   dlažby i s “kufrem” a veškerými pracemi dělá 1000- 1200Kč/m2 takže se nové aut. nádraží dá pořídit při jeho výměře-
   podle situační skicky / nic jiného totiž zatím neexistuje/
   – jde o 2000 m2 cirka za 2 až 2,4 mil Kč, dobře, celkem do částky 3 mil Kč a ne za 10 mil. Kč. Chtěl bych vidět
   rozpočet- jestli vůbec je. A co se týče nové komunikace
   a v e r e j n y c h pa r k o v i š ť ? Proboha jakých?
   Příjezd k novým nástupním ostrůvkům je veden po
   stávající silnici plus jakási minimalizovaná točna pro
   autobusy a veřejná parkoviště ? Vždyť ty budují pro
   svůj vlastní příjezd a parkování k marketu ,tak je i sami platí ,to snad je pravidlem všude ,ne?
   Sečteno a podtrženo : nový autobusák za 3 mil a peníze za parcelu 800 x 5000 kč´= 4 mil dohromady 7 milionů a ne 14 , a to už je trochu
   jiný “busiines”, co ? A ještě odečti peníze , které je nutno dát ČD !!!! ” Pěkné ” peníze za takhle lukrativní parcelu ne? Zvlášť, když přímým prodejem
   bez balamucení tzv. novým aut. nádražím lze
   vytěžit tržní cenu minimálně 2000Kč/m2 t.j. 10 milionů !!!! Je třeba konkrétně počítat a to na základě přesně vymezených výkazů výměr a ne cucat něco z plácnutých čísel, které mají někoho ohromit. Ta trivialita a amatérskost zaráží !

   1. 7.2.1

    Anonym

    Berme to takto: každá takováto firma má squle proskolene prospektory, kteri jednaji se zamestnanci mesta (ne se zastupiteli). Maji dokonale zpracovanou argumentaci i system motivace (nebudu dal rozebirat). Vysledkem je to, ze zamestnanec zacne mit zajem na tom, aby vse klapalo tak, jak developer chce. Dokonce je o tom naruzive presvedcen. A v tomto duchu je pak zastupitelstvu podana zprava. Zprava v tom duchu: super nabidka, jedinecna sance, ted nebo nikdy, oni nam vlastne daji 2x tolik, nez bychom jinak dostali, atd atd atd. Zastupitel tak ve slepe nadeji, ze je tomu opravdu tak, hlasuje PRO. Tim bych si vysvetlil, proc byla (jednohlasne?) odsouhlasen navrh kupni smlouvy (proc tak rychle? zitra uz by pozemek nikdo nechtel? proc se tedy nepocka na zmenu uzemniho planu?).
    Mozna by staloza to, kdyby se nyni kazdy jednotlivy zastupitel trochu zastavil, zamyslel, a zodpovedel si na otazky:
    1) je opravdu nutne takto spechat? Nejsme nahodou do neceho nekym tlaceni?
    2) je opravdu cena (hypoteticky vycislena) takova, jakou mesto skutecne dostane (jak pise Vlastik – kde se sebrala hodnota autobusove zastavky??? kdyz neni projekt – to je jako rict, ze RD stoji 2 miliony /a nebo 12/)?
    3) je opravdu dalsi (sesty) supermarket pro mesto prinosem, nebude lepsi pockat na to, jak se osvedci rekonstrukce centra a pak se o tom bavit dal?
    4) jak bude pusobit, kdyz lide prijizdejici do sternberka vlakem ci autobusem vystoupi primo do supermarketu? Jaky bude jejich prvni dojem o tomto meste?
    5) jaky bude mit dopad pro infrastrukturu mesta, kdyz rada zivnostniku uzavre v centru sve prodejny? Bude to dobre? Chci to takto?
    6) a posledni otazka: jsou opravdu podklady, ktere jsem dostal, zpracovany objektivne a poskytuji veskere informace, nutne k tomu, abych se spravne rozhodl?

    Nemam ve Sternberku ani prodejnu, ani zivnost, vlakem nejezdim, hobbymarket u nadrazi mi je vcelku ukraden, ale mam pocit, ze tady nekdo nekoho opet taha za nos. Vysledek bude ten, ze se stejne nepostavi to, co je avizovano (RC neni obchodni znacka, ktera by provozovala nejaka hobby centra), ze se stejne nedostanou ty penize, ktere se ted nabizeji (nadrazi nebude stat 10M ale jen 3).

    Vazeni zastupitele: nenechte se prosim obalamutit sladkymi slovy, jak je toto nejvyhodnejsi, co se prave dnes da ve Sternberku udelat. Zachovejte si svou dustojnost a zdravy rozum – nebojte, nic neutece, na prodeji pozemku nikdo nikdy neprodelal tim, ze by s prodejem vahal – naopak, zitra muze prijit nabidka mnohem lepsi – jde o velmi, velmi lukrativni parcelu.

 2. 6

  xy

  Je sice chvalihodna snaha o senzaci, ale prave v textu tehle smlouvy se zadna nekona. Uvedena cast smlouvy rika jenom to, ze pokud se z nejakeho duvodu stane nektera z dohod obou smluvnich stran ve smlouve neplatnou (placnu nesmysl – treba z duvodu kolize s nejakym narizenim EU), zavazuji se strany nahradit text smlouvy tak, aby znamenal to same, na cem se dohodly, ale tak, aby ke kolizi nedoslo. To je cele a je to naprosto bezna soucast spousty smluvnich vztahu. Nerika to nic o nejakych podvodech nebo snahu vyvazat se ze zavazku.

  1. 6.1

   Anonym

   mozna by tedy bylo lepsi jen si placnout a nepsat smlouvu zadnou – to aby se predeslo “kolizim”
   Papir toho snese nekonecne – na papiru muze byt uvedena investice treba 100 milionu a skutecnost muze byt jina (nemel nahodou Lidl nejake povinnosti ohledne chodniku?). Docela by me zajimalo, kde se doslo k cene 10 milionu, kdyz jeste neni a) projektova dokumentace b) zmena uzemniho planu.

   Laicky a neodborne se zeptam: proc tedy neni pozemek prodan primo za 3000Kc/m2 a mesto si pak zbuduje nadrazi ze svych penez????

   Taky by me vec zajimala danove: jak muze Reinvest zhodnocovat cizi majetek? To snad ani nejde (ja kdybych byl v pronajate kancelari a chtel zhodnotit objekt, ve kterem kancelar je – treba vymenit okna, tak to nedostanu do nakladu).

   Drzim palce mistnim podnikatelum at vyvinou na radnici ucinny tlak, nejde o vystavbu Hobbycentra (v Krnove se take stavelo “hobbycentrum” a ve finale se udelala znema stavby pred dokoncenim a ejhle, byl z toho penny) ale o to, ze se veci neprezentuji jasne. Proc treba neni na mestskem webu zminka o tom, ze 30.8 je “verejne” projednavani znemy uzemniho planu v teto lokalite?

   Mejte hezkou nedeli!

   1. 6.1.1

    Anonym

    Ze na webu neni zminka verejnem projednavani?

    Asi spatne vidite ;)

    http://www.sternberk.cz/urad/index.phtml?dokument=urednideska.phtml

    … co tam nevidim?

    Veřejná vyhláška – návrh změny č. 3 územního plánu města Šternberka (19.7.2006)

    A dalsi vec: Tusite neco o dejme tomu darovaci smlouve? Firma vystavi cokoliv na cizim pozemku (napriklad na zaklade vypujcni smlouvy) a prostrednictvim darovaci smlouvy prevede na majitele, tady treba mesto. Michate jabka a hrusky.

    A dalsi vec, pokud vim, v Krnove Penny nestoji. Jste studnici vycerpavajicich nepravdivych informaci….

    1. 6.1.1.1

     Anonym

     Ok, tak to jsem se prehlidl, hluboka a pokorna omluva.

     Darovaci smlouva = darovaci dan, tak at se to zlevni :-) proc to nedelat jednoduse, kdyz to muzeme slozite. Ted placete pro zmenu vy: ocenit neco, o cem se jeste vubec nevi, zda bude ci nebude je opravdu velmi precizni postup. Nechapu, proc se tedy pozemek neproda za 3000Kc. V cem je problem? Ale chapu, na radnici je velmi zdatne pravni oddeleni :) a tak to ma jako trening na kauzy tezsiho kalibru.

     Pardon, v Krnove slo o Lidl, upsal jsem se (k vasi velke radosti). Informace mam primo od cloveka lobbujiciho pro developera, tedy z prvni ruky. Zajima-li vas to, doporuciji si zajet na stavebni urad do Krnova a podivat se na stavebni dokumentaci.

 3. 5

  rose

  Vážení, opravdu diskuse k věci. Vaše konverzace mi připomíná Kocourkov na rozdíl od smlouvy mezi městem a společností Reinvest do které jsem měl možnost nahlédnout. Fascinující je amatérský právní rozbor vytržené věty z konceptu kdy mistr Kocour vůbec neporozuměl textu.

  1. 5.1

   Anonym

   Pokud Vám tato konverzace připomíná Kocourkov, tak se tedy nedivte, my v něm totiž žijeme, Víte !
   Stejně nechápu, ce je KOCOURKOVSKÉHO na debatě kolem GMO potravin a na tom, že markety odírají dodavatele a lžou zákazníkům.
   Jiří B,

  2. 5.2

   kocour

   Amatérský rozbor to samozřejmě je, nejsem právník, ale smlouva bude ještě amatérštější, o tom nepochybuji ani na okamžik….
   Prodávat jeden z posledních, ne-li poslední, a nejlukrativnějších komerčních pozemků ve městě za 800Kč/m2, to vážně zaslouží potlesk :-).
   Mimochodem: zřejmě jste blízko zdroje, protože nevím, kdo jiný by měl možnost nahlédnout do ještě nepodepsané smlouvy.

   1. 5.2.1

    Anonym

    Rose chtěl zřejmě naznačit, že on je tím mistrem kocourem, ale nějak to chudák popletl!
    Šternberák

 4. 4

  rejsek

  No oni lidi geneticky upravují rostliny i živočichy (především savce) nějakou tu tisícovku let. Dnešní pšenice se geneticky i morfologicy liší třeba od té z paleolitu i mladší. Chiwawa nebo foxterier jso taky produkty lidských zájmů. Jen se prostě vezmou organismy, které mají námi požadované vllastnosti a různým křížením se dostaneme ke kýženému cíli.
  “Průser” asi nastává, když vezmeme třeba nějaké růstové geny krávy a aplikujeme to na kukuřici. To se stane hned nejeden vegetarián masožravcem.
  Trochu to zlehčuju. Je fakt, že Pandořina skříňka je už otevřená a to nejen u nás.

  1. 4.1

   Anonym

   Rejsku nemať neznalé:
   “Geneticky modifikovaný organismus /GMO/ je takový organismus (kromě člověka), jehož dědičný materiál byl změněn genetickou modifikací, tj. cílenou změnou dědičného materiálu takovým způsobem, kterého se nedosáhne přirozeně – např. křížením, šlechtěním.”
   Genetická modifikace (Transgeneze) je založena na umělém vložení cizorodého genu do DNA danného organizmu. K této změně může dojít jedině v laboratoři, zatímco v přírodě probíhá “výměna informací” pouze mezi jedinci stejného, případně úzce příbuzného druhu. Touto jinak nedosažitelnou kombinací genů dochází k “evolučním zkratům”. Ve Skotsku byl vnesen lidský gen do lososa, aby rychleji rostl. Ryby rostly rychleji, ale objevily se u nich deformace těla.
   Jakmile se jednou dostanou GMO do životního prostředí, je téměř vyloučeno je z něj dostat zpět. Je tu nebezpečí, že bychom takto mohli vypustit “biologické” polutanty, které budou ještě nebezpečnější než chemické jedy. Tyto lze asanovat, GMO ne.
   To, o čem píše Rejsek, se nazývá křížení a šlechtění (Mičurin)

   1. 4.1.1

    Anonym

    Nechci polemizovat o vysoce odborné záležitosti, ale přečtěte si řádně článek z http://www.blisty a pochopíte celou záležitost tak, že na uvedených konzervách nic nezákonného nebylo, neboť to maďarské zákony dovolují ( a myslím si, že i naše ). I nadále je to myslím záležitost především výrobců a hlavně značení. Podívejte se u nás jakými písmenky je na výrobcích značeno, co vše obsahují a že někdy je jen cizí text – nikomu nevadí. A to je věc kontrolních orgánů – jak je možné, že se výrobky z ciziny dostanou do oběhu, aniž projdou schvalovacím řízením u nás. Prostě je zde džungle ve všem. Nejsou tak dávno doby, kdy naši sousedi dávali návštěvníkům létáky, co vše naše kuřata neobsahují, aby je nekonzumovali. A dnes nám sem naváží odpad a jejich výrobky, které u nich nikdo nekoupí. A my jsme vděčný národ, tak to spolkneme.

    1. 4.1.1.1

     Anonym

     vždyť o tom to je: tuzemec zhltne všechno, hlavně že toho bude hodně a za málo peněz :) A o našich zákonech netřeba raději ani mluvit.
     Ale debata šla kolem supermarketů.

     Malá poznámka:
     všiml si někdo z vás nové komunikace vedle Billy, vedoucí směrem k zadní části bývalé Chronotechny? Všiml si někdo např. šířky této cesty a třeba toho, že po obou stranách je chodník? Když se to dá do souvislosti s tím, že před nějakou dobou se intenzivně zajímal o koupi hektaru a něco od Eutechu jistý developer, lobující též pro významný řetězec, který expanduje do menších měst, vznikne z toho poměrně jasná představa, co se v této lokalitě zřejmě chystá. Dětské hřiště nebo parčík to ale nebude.

    2. 4.1.1.2

     Rk

     Jak je to s prodejem GMO potravin a nejen to, v našich supermarketech, ví asi jen Ti, kteří proti tomu již léta bojují. Mám na mysli Greenpeace, žádost o informace jsem již poslal. Jakmile odpověď přijde, budu ji hned zde tlumočit.
     To, že se vlastně neděje nic protizákonného ještě neznamená, že to není proti přírodě a především proti člověku.
     Jiří B.

    3. Růžový panter

     jojo to je pravda někdy se dějí pěkný prasárny tzv. v rámci zákona

   2. 4.1.2

    Šmakal Stanislav

    Dobrý den. Ne se vším, co zde ve svém příspěvku uvádíte, souhlasím. Šlechtění všeobecně je také genové křížení, jinak by ta výsledná změna nebyla vůbec možná. V současné době šlechtění probíhá hlavně za použití výpočetní techniky a pracuje se s tzv. “makromolekulárními daty”, čili i vlastně klasický způsob šlechtění je dělám vysloveně cíleně. Už to není třeba u rostlin hromadný výsev semen získaný po běžném nahodilém opylení, i když i toto se stále děje. Chtěl bych ještě upozornit na to, že křížení neprobíhá jak píšete v rámci stejného či úzce příbuzného druhu, ale že se vyskytují i kříženci mezi rody, z nichž ten běžně dostupný je kultivar “JOSTA”, což je kříženec mezi Ribes a Grossularia, čili černého rybízu a angreštu. Tento kříženec nevznikl genovou manipulací, ale sytémovým křížením.
    Prima den přeje Bc. Šmakal Stanislav

    1. 4.1.2.1

     Růžový panter

     Byl jsem zvědavý a našel jsem JOSTU na Ekozahradě více zde: http://www.ekozahrady.com/josta.htm

    2. Anonym

     … (JOSTA) byla získána opylením květů černého rybízu pylem z angreštu… tedy více či méně přirozenou cestou, tedy ne laboratorní genetickou modifikací s DNA.

    3. Romantik

     Také nechápu, co má JOSTA společného s GMO potravinami a jejich prodejem v obchodních řetězcích v ČR, ale budiž.
     To jsme se od podivné kupní smlouvy dostali daleko!
     Jen připomínám, říjen se blíží a nastane opět den, či spíše dva, kdy máme možnost změnit věci kýmsi dané, v našem městě! Tedy alespoň se o to pokusit.
     Jiří B.

    4. Šmakal Stanislav

     Dobrý den. Sám dobře píšete, že byla získána více či méně přirozenou cestou. Pokud mohu posoudit Váš předchozí příspěvek, vyznáte se v problematice. Čili o přirozené cestě nemůže být řeč. JOSTA byla výsledkem nesmírně dlouhého snažení prof. Bauera, kteý se této problamatice věnoval 40 roků! Pokud by to křížení šlo přirozenou cestou tak snadno, tak je tato planeta zaplněna mezirodovými kříženci, což zjevně není. Ale to jsme u jiného tématu. Přeji Vám pěkný den!

    5. Anonym

     Moderní plemena psů též vznikají více či méně “přirozenou” cestou, tedy křížením. Umím si představit křížence Bernského salašnického psa s pudlem (v přírodě by to asi samovolně nevzniklo, kdyby byl nechán volný průběh, budou nyní po světě běhat psi vzájemně si velmi podobní, v Africe budou mít jiné “parametry” než na Sibiři, atd..) už si ale neumím představit křížence psa s lososem, sýkorky se zlatohlávkem a další variace, které jsou hypoteticky možné právě genetickou manipulací DNA produkčních buněk.
     Ano – JOSTA mohla vznikat klidně 40let, protože reprodukce (nutná k následné selekci) s tímto rostlinným materiálem probíhá v poměrně dlouhých cyklech (jak dlouho trvá, než je angrešt či rybíz schopen se rozmnožit? Rok? 2 roky? Jiné to je u myší, kdy reprodukční cyklus je v řádech týdnu. A úplně jiné u bakteriálních mikroorganismů, kdy jedna se jedna generace počítá na minuty).
     Podotýkám, že křížení angreštů s rybízem nemá moc společného s GMO. Historie GMO se datuje do roku 1973, kdy byl poprvé vnesena DNA z cizího organismu do myšího embrya. Možná právě v té době prof. Bauer na své zahrádce běhal se štětečkem a opyloval květy, zatímco Stanley Cohen a Herbert Boyer pracovali ve sterilní laboratoři s elektronovými mikroskopy. Ale to jen tak na okraj. Každopádně to s výstavbou HobbyMarketu u nádraží moc nesouvisí :-)

 5. 3

  Anonym

  A nyní se ty masové konzervy budou prodávat v ČR, zdejší konzumenti to snesou !
  Jiří B.

  1. 3.1

   Anonym

   Tyto konzervy se budou s přelepenou expirací a bez českého popisu rozdávat při otevíracím ceremoniálu Tesca ve Šternberku. Zdejší zákazníci je zhltnou ani nemrknou (budou-li zadarmo) :-)
   GMO neGMO, cena rozhoduje.
   Co říká na geneticky upravené potraviny zdejší diskuter – pan zahradník. Určitě to je po dendrologické, gerontologické a sadovnické linii v péči těch nejlepších odborníků :-) a běžný občan, neznalý biogenetiky by se o to neměl starat.

   1. 3.1.1

    Šmakal Stan.

    Dobrý den. Pan zahradník by se této diskuse zřejmě mohl zůčastnit, potože mám zkoušku z genetiky na univerzitě. Mým hlavním oborem je ale sadovnictví, takže to nechám s přehledem těm, co už předem jsou přesvědčeni o tom, že tomu rozumí úplně nejvíc ze všech. A tímto jim přeji pěkný den.
    Bc. Šmakal Stanislav

    1. 3.1.1.1

     Anonym

     … už mlčím, už mlčím :-))

  2. 3.2

   Anonym

   Pane Bejdáku,
   nemohl byste se alespoň někdy držet tématu. Otvírat Vaše příspěvky je totiž většinou ztrátou času (protože v diskusi na dané téma očekávám příspěvky k tomuto tématu).
   Díky, že se příště jistě polepšíte.

   1. 3.2.1

    rejsek

    Nechci být moc urýpaný, ale stejně určitě skončíme u náměstí. Takže aby se to neprotahovalo, vykopávám: Líbí se mi náměstí.

    1. 3.2.1.1

     hrousek.pivni

     Mě se líbí Ecce Homo!

    2. GG

     Mě se líbí nahé ženské

    3. 3.2.1.2

     Anonym

     Mi taky – a hlavně potom, co vyroste u nádraží Tesco a v exChronotechně Kaufland – to pak bude šternberské vylidněné náměstí super místo na fotbálek :-)

   2. 3.2.2

    Anonym

    Rejpálku anonymní, tématu se držím. GMO potraviny a různé supermarkety, jejich odírání prvovýrobců a skrytě i zákazníků je již všeobecně známo.Navíc jsem v komentáři konstatoval, že ta smlouva mezi městem a fa.sro. je opravdu více, jak Kocourkovská.
    Človíčku, jak více se má, má maličkost držet tématu?!
    Podepisovat se nemusíš, vítr fouká vždy jen z jednoho směru.
    Ještě k p. Šmakalovi, ať je mezi námi jakákoliv disskuze, cením si toho, že se vždy představí !
    Jiří B.

 6. 2

  JohnNeed

  Pro všechny, co propagují řetězce a jsou přesvědčeni o jejich korektnosti a zdravému přístupu ke konkurenčnímu boji :-)))

  Britské Listy 31.3.2006
  TESCO a LIDL stáhnou v Maďarsku z prodeje masové konzervy s ilegálním obsahem GMO (geneticky modifikované)

  http://www.blisty.cz/2006/3/31/art27764.html

  1. 2.1

   Anonym

   Souhlasím s prvním komentářem a díky i za druhý.
   Před šesti lety jsem z Greenpeace dostal nějaké materiály, mj. i korenspondenční lístky adresované nejvyšímu řediteli Tesca s protestem proti prodeji GMO potravin v tomto řetězci, poslal jsem to tedy.
   Škoda, že lidé u nás se tak málo zajímají, co konzumují !
   Jiří B.

 7. 1

  kocour

  Citace: “Strany se zavazují, že pokud se kterékoli ustanovení této smlouvy nebo s ní související ujednání či jakákoli část ukáží být neplatnými či se neplatnými stanou, neovlivní tato skutečnost platnost smlouvy jako takové”

  To musel pánový vymyslet přinejmenším samotný Kamil. Strany se zavazují, že pokud bude něco neplatné, tak se to celkově stane platným. Tož to je bomba a převrat v poli advokacie a povyšuje kocourkovské město Šternberk na hlavní město státu Kocourkov.

Komentáře jsou ukončeny.