pokračování předchozí diskuze ke článku o kastelánech a kastelánkách šternberského hradu…Blanko!

Špatně jsi porozuměla. Jsem na straně práva. Znovu zdůrazňuji, že ono musí být alfou a omegou našeho života! A že byl pan Boček v té době řadovým zaměstnancem instituce, která toto všechno podělala? Taky jsi na omylu. Všechen tento marasmus vyprodukovala a spáchala jedna jediná osoba, paní Váňová. Její manžel byl v té době pravá ruka ministra Dostála. Co chceš? A mohli jsme stávkovat, zvonit budíky a mohlo být sto panů Bočku a nikdo nic nenadělal. V žvé paměti mám nešťastná slova paně ministra Dostála, který v té době prohlásil, cituji “Co budu ministrem, tak na Šternberku hodiny nebudou”, konec citátu.
Tak jsem se za něj několikrát styděl a dodnes jsem se s tím nesmířil.

A k tomu, jak vytýkáš panu Bočkovi jeho účast v pracovním poměru v organizaci přes památky – tak nezapoměň, že dlouhá léta před tím, než paní Gottwaldová tak z gruntu “obrátila kabát”, byla tato velmi dobře zabydlená v organizaci jiné, zločinecké.

Mám velkou radost, že se naše veřejnost probouzí z latergie a přestává se bát.
Na závěr Masarykův citát: “DISKUZE TO JE DEMOKRACIE!“.

Tak to vidím já, Libor Vojkůvka!

4 KOMENTÁŘE

 1. Jen malá poznámka: to, že se stala kastelánkou zrovna p. Gotvaldová, je kuriozitka dosti prazvláštní! Nejsem si však jist, zda je to ku prospěchu slávy našeho města, či nikoliv!
  Jiří Bejdák

 2. Libore,
  bydleli jsme společně v podhradí hradu od roku 1981 do 1996. Nepamatuji si, že by jsi byl zásadním odpůrcem přílušníků jmenované strany. Navíc nedávno jsi se veřejně zastával Ing.Pavla Stonawského, který za KSČM do Zastupitelstva města Šternberka kandidoval.
  Mě především mrzí, že Národní památkový ústav nedokázal provést změny tak, aby bylo dodrženo právo a aby aktéři této události nebyli předmětem veřejné diskuze.
  P.S.
  Souhlasím, že demokracie je o diskuzi, ale především také o zodpovědnosti. Křičet na veřejném jednání zastupitelstva, tvým obvyklým způsobem, který překračuje mnohdy hranice slušnosti – to je podle tebe projev demokracie?

  • Blanko, panu Stonawskému se děla křivda, to víme všichni. A rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě ho zcela zprostilo obvinění, které na něho házeli někteří naši radní. Snad ve hře zůstaly jenom bonusové body za telefon, ale tohoto využívalo dalších šest lidí z radnice. Co si pamatuju, tak i včetně pana Skyvy. Bylo by dobré zveřejnit jejich jména. Proč tito nebyli vláčeni novinama? Zastával jsem se i pana Kessla. Ten byl také původně v KSČ. Na něj byla také pořádána honička. Ale nic určitého – jen samý estébácký praktiky: zvažujeme, domníváme se…
   Ale Blanko, ty mi stále nerozumíš. Je naší občanskou povinností bojovat proti křivdě a svinstvu, ať už se děje levičákům nebo pravičákům.
   A to mý hulvátství na schůzi..to máš pravdu. Neovládl jsem se, a snad bych ani dodnes na schůze nechodil, ale byla jsi to ty, která jsi mě k tomu vyprovokovala. Ten tvůj záměr vykácet parčík za zeleninou pana Schärfra. To je prasečina stonásobně větší než ta moje.To si buď jistá. Na tom nic nezměníš.
   Libor Vojkůvka

  • Je velký rozdíl skepticky sledovat události kolem nebo být aktivním členem (členkou) SSM, KSČ, SČSP atd
   Nebo měl pan Vojkůvka projevit svůj nesouhlas tím, že by šel třeba do kriminálu – aby jste ho teď nedávala na jednu hromadu s bývalými kádry režimu?

Comments are closed.