Už jedenáct týdnů policie pátrá po sadistickém vrahovi pracovnice (+31) videopůjčovny. Brutální čin, který šokoval všechny obyvatele Šternberka, je dodnes jejich noční můrou. Je pachatel mezi nimi? Co když udeří znovu? Kriminalisté nyní odebírají všem mužům ve Šternberku otisky prstů a vzorky tělních tekutin na rozbor DNA.

“Lidé nám při pátrání obrovsky pomáhají. Máme od nich velké množství velmi cenných poznatků. Takový zájem a takovou spolupráci jsme snad ještě u žádné vraždy nezažili,” pochválil šternberské občany policista, který také na případu pracuje. “Díky tomu snad už brzy dopadneme pachatele,” naznačil.

“Pachatel na místě zanechal řadu stop, včetně biologických. Známe jeho otisky a DNA,” tvrdí policisté. Proto už několik dní prověřují tyto stopy u všech mužů ze Šternberka.

Surová bestie koncem července zamordovala mladou prodavačku uprostřed slunečného letního dne. Zločinec matku rodiny nejen znásilnil, ale pobodal a pořezal. Krvácející a v krutých bolestech umírající ženu v půjčovně zamkl. Po ohavném činu se v prodejně převlékl. Zatímco dovnitř vešel v bílém tričku, ven odcházel v tmavém oblečení

Pavel Ryšlink (8. 10. 2005)

22 KOMENTÁŘE

  • Věřte mi, že z těch, co se mi smějí, mne hlava vůbec nebolí!!! Navíc smích je zdravý a když nemohu já, ať jsou tedy zdraví ti, co se mi tak rádi smějí !
   Jiří B.

   • Jak jsem sledoval různé diskuse a Vaše příspěvky už jste byl ekonom,politik,expert na dopravu,právo,expert na kriminalistiku,historik,architekt,umělec,filosof,ochránce přírody,ochránce lidských práv,básník a občas ze sebe děláte mučedníka.Nezlobte se,ale takový záběr nemají ani naučné slovníky.Pak jsou některé Vaše komentáře opravdu dílo… Tímto nechci upírat právo na Váš názor, ale někdy je lepší mlčet než za každou cenu něco napsat.
    Přeji vše nej…. do nového roku.
    Radim

 1. Nemyslím si ,že vše vyšumělo, ale přesto by to možná chtělo větší tlak veřejnosti na vyřešení případu!
  Jiří B.

  • Vy jste ale odborník opravdu na všechno…
   Ano, ano, pod tlakem veřejnosti se poběží vrah okamžitě přiznat. Jo, jo.

   • Jak se to jenom říká?
    Podle sebe posuzuji tebe! Nevím, zda-li jsem odborník na všechno, ale na rozdíl od vás se pod svá slova umím podepsat!
    Myšlen samozřejmě tlak veřejnosti na vyšetřující orgány.
    Jiří Bejdák

    • Pročítám příspěvky a musím konstatovat, že policie v ČR jsou opravdu amatéři – viz vlastní zkušenost. Za druhé by se nikdy neměl raději podepsat, protože ať v právu či ne, vždy policie zjišťuje KDO nikoli PROČ- myšleno kritiku. Nestačilo vám Czech Tek ? Ještě to nezačalo a všechny seřezali všschny jako žito. Ukázka kopance do hlavy ležícího kluka a že zákrok byl oprávněný je jasný důkaz. Těch přehmatů je příliš a učastník se NIČEHO nedovolá.

    • A jaký je výsledek? Jen jste snadný terč pro reakci na vaše připomínky. Podle reakcí jste po legraci a když podle mě to myslíte jako jen málo lidí vážně ale to je na nic. Podívejte ne na městs. policii. Mají nové terénní vozidlo, které se hodí tak leda pro parádu a jinak je k ničemu. Prostě někdo je na koni a ti ostatní ve hnoji.

    • Věřím, že když MP má nové terénní vozidlo, tak že bude jezdit i po lesích a dávat flastry všem těm, kteří ingnorují zákaz vjezdu a arogantně obtežují svými auty či motocykly jak turisty, tak cyklisty.
     Na druhé straně: kde je ještě region MP Šternberk a kde už není? Mám tušení, že těch lesů, polí a luk, spadajících pod “kontrolu” MP Šternberk, moc nebude. Dá se najít někde nějaká mapka regionu?

    • Že jsem pro legraci, to vím , naštěstí ne všem! Také jsem slyšel, že když člověk neví jak reagovat, jak odpovědět, je prostě zahnán do kouta, tak se začne smát a směje se a směje se. Závěr- kéž by se všichni tzv. mocipáni v našem městě smáli!
     Kéž Vás v roce 2006 a nejen v něm provází Štěstí!
     Jiří B.

 2. Bohužel musím konstatovat, že amatérismus policie a to samozřejmě i Městské policie je nanejvýš zřetelný. Vyšetřující dvojice ” kriminalistů na místě činu” jsem pozoroval a chtělo se mi zvracet. Smích, absolutní necitelnost k místu hrůzy atd. Výběr kamerového systému je rovněž něco otřesného ale všichni dotčení to samozřejmě budou negovat. Z jejich pěněz se nic neplatí tak co…

  • Je asi zřejmé, že všechno už vyšumělo a vraha se podaří najít snad jen v případě, že v budoucnu udělá něco podobnýho a díky tomu bude možná dopaden.
   A to bylo chvály, jak jsou k dispozici jedinečné záběry z kamer, atd… Proč město (stejně jako třeba TV NOVA) nevypsalo odměnu 100 tisíc za informaci vedoucí k dopadení? Každej se pak může vykašlat běhat s nějakou drobností na Policii – jedině by si komplikoval život. Přihlásil se ten chlapík, o kterým šla řeč (co míjel vraha a pak seděl před bufetem)?

  • To je nevýhoda internetu, už sem může psát svůj připitomělý názor opravdu kdekdo. Kriminalistů tam bylo nejméně 5 a k těm si nemůžeš ani čuchnout. Tuto práci dělají již spoustu let a velmi dobře. Nezaznamenal jsem, že by se někdo smál na místě činu. Opravdu nikomu nebylo do smíchu. Najdi si, prosím, někoho jiného na léčbu svých mindráků. Děkuji

   • Potvrzuji,viděl jsem tam několik aut policistů a slyšel jsem nebo někde čet,že přijela skupina vyšetřovatelů snad z Ostravy (?). Je vidět,že se z toho někteří snaží dělat senzaci a zneužívají toho pro osobní zviditelnění.
    Jinak asi nezbývá než čekat…
    R.

    • Krejčíře měl na starosti taky špičkový tým :-)
     Nedělám si větší iluze.

  • Pardon, ale srovnávat ho*no se zákuskem mi připadá dost nesmyslné. Městská policie má úplně jiné pravomoci a úkoly než kriminální policie. Možná se Vám občas poštěstí být u vyšetřování měšťáků, ale pochybuji, že si Vás (nebo kohokoliv jiného) pozve jako přísedícího k vyšetřování kriminalista.

   Na mě zástupci kriminální policie zas tak moc jako amatéři nepůsobí. Jednak vím, že procházeli dům od domu v přilehlých ulicích a sháněli informace, jednak se na těchto stránkách i na oficiálních stránkách města objevily články podepsané jedním z kriminalistů (tedy aspoň to tak působilo) a jednak se po městě objevilo dost výzev občanům. Věřím, že kriminální policie dělá svoji práci a ne vždy se může o své poznatky podělit s veřejností.

   Možná by stálo za to, kdyby se objevila informace o tom, jestli vyšetřování nějak pokročilo. Alespoň v obecné podobě.

   Viděl jsem v TV již dost záběrů z kamer a i z těch poměrně detailních se ne vždy dala určit dostatečně identifikace pachatele. Možná by se pro bezpečnější centrum města dalo udělat víc, možná by mohly být obchody napojené na pult centrální ochrany.

   Mořná jste lépe informovaný než já. Já bych si takto šmahem bez znalosti podrobností netroufal vše odsoudit.

   • … se ani moc nedivím, v tom našem malým bordýlku (mám na mysli naši vlast), kdy se každý zná s každým a za flašku či protislužbu mu řekne cokoliv, by to bylo zneužito raz dva. Teď mne nenapadá jak, ale zákonitě by někdo něco vymyslel.
    Známej v Brně se přichomejtl k výtržnictví ukrajinců – byl jako svědek – a milí ukrajinci nejenže nebyli vyhoštěni, ale dostali dokonce i kopie protokolu se jmény a adresami svědků :-) Asi aby jim mohli po svém vysvětlit, že svědčit není OK.
    Známé je prosakování informací z evidence vozidel (zjištění vlastníka vozidla dle SPZ a pod.), atd….

Comments are closed.