Článek z MF DNES ze dne 05.08.2005.Šternberk – Populární hvězdy české rockové scény se sjedou v sobotu ve 13 hodin do areálu hradu Šternberk, kde se koná druhý ročník rockového festivalu Šternberský kopec 2005. Hudební produkce bude nadmíru pestrá a vybere si opravdu každý. Pořadatelé mysleli na fanoušky pop-rocku, rockové muziky, ale i punk-rocku. „Kapely jsme jsme vybírali hlavně podle melodičnosti. Myslíme si, že Šternberk moc nesnese tvrdou muziku. Řídili jsme se i zkušenostmi z předchozího ročníku festivalu, kdy nám dávali lidé najevo, že by rádi slyšeli hezké melodie. Doufám, že je naše nabídka uspokojí,“ říká produkční akce Alena Šmerdová.Mezi hlavní lákadla patří kapela Ready Kirken. „Spousta jejích hitů teď letí v rádiích, takže bude mladým lidem blízká,“ odhaduje produkční a připomíná, že své želízko v ohni bude mít také střední generace. „Právě pro ni jsme pozvali rockovou partu Turbo, která určitě zahraje staré známé hity, například Hráč.“
Na pódium nastoupí také kapela O5 & Radeček, která se hrdě hlásí ke střednímu proudu čili mainstreamu. A tak svou druhou desku pojmenovala rovnou Mainstream. „I pochybovači přišli na to, že mainstream není sprosté slovo. Můžeme mít písně v hitparádě, kde soupeříme s DJ Bobo, a zároveň rozbalit rock’n’roll v klubu. Po předchozí písni Praha kolem nás vládly rozpaky, ale teď už nás lidi i pořadatelé vzali jako živou kapelu. Tou jsme a tohle chceme dělat,“ říkají bratři Ondřej a Tomino Polákovi, kteří skupinu před dvanácti lety v Šumperku založili. Na své si přijdou také příznivci skupiny Znouzectnost, která dosud vydala patnáct desek a na každé z nich je řada songů, které zná publikum nazpaměť.
I přesto, že je dramaturgie akce orientovaná na „měkčí muziku“, mysleli pořadatelé i na fandy tvrdších kytarových rifů. Ty by mohla uspokojit kapela Insania. Mezi vystupujícími se objeví také skupiny Volant, Budoár staré dámy,Waťák – Kabát revival, Barevnejn den a další.

Rockový festival doplní módní přehlídka

Součástí akce bude také módní přehlídka orientovaná na volnočasové oblečení. Pořadatelé chtěli původně uspořádat přehlídku s rockovou módou a koženým zbožím. Kvůli organizačním problémům však museli od svého plánu ustoupit.Produkční rockového festivalu však přesto věří, že přehlídka lidi zaujme. „Myslím, že to bude příjemné zpestření. Pod pódiem bude plácek, na kterém budou modelky předvádět oděvy. Chtěli jsme festival něčím oživit. Když se kapely chystají na vystoupení, budou mít lidé alespoň příležitost se nějak zabavit. Není to tradiční festivalová záležitost, tak uvidíme, jak budou návštěvníci reagovat,“ uvedla Šmerdová.
Vstupné stojí v předprodeji 190 korun, na místě 240 korun. Předprodejní místa jsou na olomouckém hlavním vlakovém nádraží, v Městském informačním centru ve Šternberku, v cestovní kanceláři Bavi v Litovli a dalších místech.

Autor: RADEK VÁCLAVÍK

13 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj,letošní Kopec jsem navštívil hlavně díky skupině Turbo,to bylo největší lákadlo,a taky se jim to hodně povedlo, to byl super zážitek a určitě nejlepší koncert ze všech skupin,Turbo bylo nejlepší a doufám že přijedou i příští rok!!! to by byla bomba! a vstupné si myslím že nebylo tak moc na poměr kolik tam bylo skupin a kolik člověk zaplatí když jde na zábavu kde hraje jedna kapela !!! takže příští rok Opět Turbo a třeba taky Reflexy..

  • Příští rok už to bude zcela v soukromých rukou a tak jsem zvědav, co z toho vypadne.

  • Na of. stránkách města je skoro stejný komentář, jen je tam zmíňka o nízké návštěvnosti, což mne zarazilo. Nedávno mluvčí radnice řekla, že tam bylo 1500 posluchačů, tak jak to tedy je? Ví to někdo?
   Jiří B.

   • 1500 lidí, kteří zaplatili 250 kč za lupen je i na Šternberk pořádná armáda !!!!
    možná se ale do diváků započítali i učinkující, pořadatelé, organizátoři a obyvatelé z nejbližšího okolí :-)))

    • Možná by to mohl uvést na pravou míru právě Maca, když tam tedy byl! Bonaparte, k těm lupenům připočítej ještě pořádnou dotaci z městského úřadu a hned Ti bude lépe!!!
     Jiří B.

 2. Dost dobré,75 000 kč z daní občanů, plus vstupné,nějaká ta reklama,pak že ve Šternberku se nedá vydělávat!Doufám,že na tu slávu tam bylo alespoň 500 posluchačů,samozřejmě kromně rodinných příslušníků pořadatelů!Jiří Bejdák

 3. K propagaci připojuji jen toto bez komentáře: 406 / 17 Zastupitelstvo města Šternberka č.8 s c h v a l u j e příspěvky z rozpočtu města na rok 2005 neziskovým organizacím, spolkům, fyzickým osobám a sdružením v jednotlivých případech nad 50.000,-Kč na účely specifikované v důvodové zprávě takto :AMK ECCE HOMO – činnost 600.000,- Kčs c h v a l u j e příspěvek z rozpočtu města na rok 2005 z programu „Kultura 2005“ na projekt specifikovaný v důvodové zprávě takto:ARKS PLUS – Šternberský kopec 2005 75.000,- Kč ARKS PLUS – 100let Ecce Homo 60.000,- Kč

  • Hmmm – takže Šternberský kopec "šlukl" z městské kasy 75 tisíc a vstupenka stála 250Kč. Dobrý, no :-)Potom Masters of Rock by musel přijít město Vizovice tak na 3 miliony, o čemž dost pochybuji.Holt kdo umí, umí.Hezký víkendK.F.

 4. Bohužel musím souhlasit s tím, že propagace šternberských akcí (a nejen kulturních) je dost špatná.Pro Šternberk je 250 Kč za 1 akci asi opravdu hodně. I pro mě to byl důvod, proč tam nejít. Rád bych si některé skupiny poslechl, ale tohle mě docela odradilo. Zas tak skalní příznivec nejsem.Ta propagace je myslím si velkou slabinou všech větších akcí ve Šternberku. Jak jsem zde již psal, letošní 100 výročí Ecce homo zůstalo mnoha lidem utajené, na oficiálních stránkách města bylo ještě 3 dny po skončení závodů upozornění "Ecce homo již za 10 dní !!!", poutače na příjezdu do města od Olomouce žádné atd … Stejně tak dopadlo letošní Rallye Ecce homo, ale to bylo údajně uspořádáno na poslední chvíli. Bohužel stejně to vidím i kolem akce "Šternberský kopec", o které jsem se dozvěděl náhodou na plakátě, ale ten víceméně zanikl mezi podobnými ostatními. Nějaký pořádný poutač jsem nikde neviděl. Když už se taková akce svým termínem blíží, určitě by si zasloužila větší propagaci než jen zmínku v kulturním kalendáři.

 5. Cena 250Kč je hodně!!!!!!!!! V polovině července jsem byl ve Vizovicíh,na Masters of Rock,kde vystupovaly nejlepší metalové kapely současnosti.A to myslím ve světovém měřítku.Byly tam kapely z USA,Finska,Švédska,Itálie,Brazílie,GB,Německa,Slovesnka, Francie a samozřejmě z ČR.A cena? Pokud jste si koupili lístek již v předprodeji získali jste ho za 450Kč,pokud jste to nechali na posledí chvilku,tak za 1050Kč!Ale misíme si uvědomit,že na samostatný koncert by jsme za jednu kapelu např:Nightwish dali více než 1000Kč!Tento fesťák byl z mého pohledu špičkový! Proto si myslím,že kopec byl moc drahý a i já fanda rocku jsem na tuto akci nezavítal!T.D.Šternberk

  • Naprosto souhlasím. Vzhledem k finančním možnostem šternberské mládeže a vzhledem k samotné nabídce je 250Kč moc. Pokud Masters of Rock ve Vizovicích stál 450Kč, tak 250Kč za Kopec je totálně ujetá částka.Mimochodem: může někdo kompetentní z Města říct:- kolik bylo platících návštěvníků?- kolik do pořádání Město vložilo dotaci?- jaký byl výsledný efekt?BTW: kdo dělá marketing? Nejen na Kopec, ale třeba i na Rally Ecce Homo? Chtěl jsem jet něco vyfotit a nikde (oficiální web, web ecce homo, plakáty, nic…) jsem nenašel jediný kloudný údaj kdy a kudy se pojede. Až nakonec za výlohou jednoho domu na Olomoucké ulici (kde to vyvěsila ze zájmu paní, která dělá u AMK Ecce Homo). Marketing nemusí být vždy jen o penězích, ale i i nápadech!Hezký den přeje K.F.

 6. Tak nevím,dnes mi bylo řečeno kolik stálo vstupné a jsem v rozpacích. Rocková muzika byla a bude vždy výborná,jen nevím zda tato cena je pro příznivce rocku přijatelná! Dcera byla před týdnem na třídenním festivalu,hráli i profi kapeli- vstupné na tři dny- 250 kč!Co dodat,snad se ozve někdo,kdo na hradě na koncertu byl a řekne nám,jaké to tam bylo.JB,Šternberk

Comments are closed.