ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

7 Comments

 1. 4

  jih

  Hmm, je fakt, že se spisovná čeština přizpůsobuje hovorové praxi, lidem. Domnívám se, že někdy až moc. Například se už nemusí ve třetí osobě množného čísla psát “-ejí” a stačí jen “í”. Dokonce jsem slyšel v rádiu jistého lingvistu, který prosazoval jako spisovný výraz “abysme”. No, možná to prosadí, ale mně to připadá jako barbarství. Absolventi prvorepublikových klasických gymnázií (ještě roku 1974 se psalo “gymnasií”) , tj. z doby před zavedením jednotného školství, by se asi obraceli v hrobě. Těm dosud žijícím by se to nemělo sdělovat, aby se jim nepřitížilo.

 2. 3

  jih

  Existuje standarta a standard. Jakýkoliv počin může být standardní či nestandardní, nikoliv však nestandartní. Mýlí se v tom ovšem hodně lidí, takže jen trochu osvěty… :-)

  1. 3.1

   KF

   Děkuji za poznámku, tohle mi neuteklo klávesnicí ale měl jsem díru ve znalostech českého jazyka. Pevně ale věřím, že čtenáři pochopili správný význam.
   Jinak ještě malá poznámka: pravidla českého jazyka se přizpůsobují tomu, jak je používám v praxi. Dřív neexistovalo slovo displej, byznys a další. Časem byla tato a mnoho jiných slov zařazena do slovníku spisovné češtiny.
   Když si zadáte v Google vyhledání slova “standartní site:cz”, vyběhne 429 tisíc výskytů. Prošel jsem si prvních 30 a ani jeden z nich se netýkal standarty…. “Standartní úvěr, standartní ručník, standartní služby, standartní objektiv, ….” Proto bych tuto “stále ještě češtinářskou” chybu nebral tak tragicky :-)
   Karel Fiala.

 3. 2

  J.T.

  Když už někdo uveřejňuje text smlouvy, tam bych prosil text celý. Edvidentně vám chybí druhá strana. A dovolím se optat, co je pikantního na tom, že někdo chce v budoucnu mít možnost disponovat se svým majetkem? Celá tato kauza mi začíná zavánět urputnou snahou se zbavit možné konkurence ze strany Sdružení podnikatelů. Zatím mi z textu smlouvy nevyplývá nic nestandardního. Četl někdo z vás §6 body 7 a 8? I když by se firma rozhodla pozemek z nějakého důvodu prodat, musí dodržet všechny závazky vyplývající ze smlouvy. A pokud ne, pak musí převést pozemek zpátky na město Šternberk. Ta snaha dělat z komára velblouda mi přijde až směšná.

  1. 2.1

   Anonym

   Přesně.

  2. 2.2

   Ing. Karel Fiala

   Druhá stránka samozřejmě nechybí – jen jsou omylem proházené (obratem opravíme) – návrh smlouvy má 5 stran.
   Ano – právní čistotou tohoto návrhu se zabývá právník.
   K.F.

 4. 1

  Rk

  Zdravím, toť správný počin, předat nezávislým odborníkům a potom ať se místní pantáti i paňmámy vyjádří k tomu, na čem se podíleli!
  Jiří B.

Komentáře jsou ukončeny.