ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

32 Comments

 1. 3

  selma

  Právě jsem se dočetla na web.stránkách ňašeho rodného města, že tatáž společnost, tedy SAN-JV dostalo stavební povolení k výstavbě bytového domu na ulici U Vrby, který bude čítat 29bytů a bude rozdělen na 2 bloky. Orient. náklady činí asi 64mil.Kč. Jednotlivé ceny nejsou zatím uvedeny, ale pokud nebude část hradit, město, tak počítám, že ceny budou okolo 2mil.za byt. Možná je to pro sociálně slabší vrstvy….,kdo ví. Nějak se zaplatit musí.

  1. 3.1

   Anonym

   Dík za info, of. stránky města nějak nečtu, jen když musím.
   Pokud máte pravdu, tak je to jen typická ukázka Šternberské dokonalosti !
   Lidičky sakra, můžete to změnit příští týden, pojďme k volbám, právo něco změnit máme bohužel jen jednou za čtyři roky, nenechme si ho vzít !!!
   Jiří B. st.

   1. 3.1.1

    selma

    Pravdu mám, přečtěte si dokument na of. stránkách tuším z 11.10.06. A ještě jedna poznámka: v létě jsem byla na dovolené v Rožnově/Radhoštěm, byla jsem překvapena, jak město vzkvétá, zkrášluje se, kulturně žije a láká turisty na všemožné atrakce apod., pak jsem přijela do Štbk a zase ten smutný pohled na polomrtvé, vylidněné městečko a bylo mě hodně smutno, protože naše město má výbornou polohu a je škoda, že se toho patřičně nevyužívá…..

    1. 3.1.1.1

     Anonym

     Ahoj selmo, nemohu stíhat všechno číst, ale samozřejmě jsou námi of. stránky města sledovány.
     Kolega jezdí pravidelně do Rožnova a má stejné pocity, jako Vy. Trochu se zajímám o historii Šternberka a mohu Vám říct, že za první republiky bylo naše město vyhledáváno lidmi z celé Evropy a teď?!
     Budu se opakovat, ale za pár dnů budou komunální volby, pokusme se to společnými silami změnit !
     Lidé kolem tohoto webu i magazínu Šternbersko již dokázali, že se to dá dělat jinak a mnohem levněji.
     Dnes budete mít v pošt. schránkách hlasovací lístky a právě jsou distribuovány létáčky SOS pro Šternberk, kde je mj. náš program ( brzy bude i zde ). Nyní je to jen na Vás Šternberácích, jak to celé dopadne !!!
     Jiří Bejdák st.

    2. 3.1.1.2

     Anonym

     Ano Selmo, v tom naprosto souhlasím. Škoda, že se toho nevyužívá. Neustále si ale jen stěžujeme a když už jsme u toho, proč se známými, kamarády nebo nějakou organizací nezkusíte nějakou takovou akci zorganizovat? Radnice by vám určitě finančně přispěla.
     Samo se nic nezorganizuje a aby všechno dělala jen radnice, tak takové doby už tady byly.
     Nedávno tady v diskusích měl někdo hodně kritiky a i nápadů jak vylepšit závody Ecce Homo. Kdosi mu nabídl, že se má přihlásit k organizátorům a vyzkoušet si to na vlastní kůži.Vsadím se,že tento kritik se nikam nepřidal….ono by to totiž stálo nějaký ten volný čas a námahu :-)

    3. Anonym

     Jen k těm závodům, je mezi námi jeden, který se závody aktivně pomáhal celé roky a za sebe říkám, že pokud nedojde v ředitelství EcceHomo k výrazné změně, lepší to nebude.
     K dalšímu : V tomto roce jsem se pokusil dostat zdr. postižené na Hypoterapii do Dolan. Musím pochválit p. Kráčmarovou, ale příspěvek radnice?! Ano auto, ford tranzit nám bylo přislíbeno, ale palivo si zaplaťte sami invalidé !
     Nezlobte se na mne, ale s podobnými řečmi běžte do háje. Je v našem městě řada lidí, kteří ve svém volném čase aktivně pomáhají např. dětem a zdarma. Zkuste se jich zeptat, jak se jim s radnicí spolupracuje a potom se posaďte ke klávesnici a pište.
     Jo, jo, volby jsou již za týden, to se ještě dovíme věcí !!!
     Jiří B. st.

    4. Radomil Siegel

     Já jsem byl asi jeden z těch, kteří zde kritizovali Ecce homo. Resp. nikoliv vlastní Ecce homo, ale mizernou propagaci této podle mě jedinečné šance jak propagovat celé město Šternberk. Máte pravdu, svůj volný čas jsem do akce Ecce homo neinvestoval. Investuji ho do jiných akcí, o které se aktivně zajímám, ale přesto doufám, že mi neodepřete právo vyjádřit se k akci, na jejíž organizaci se nijak nepodílím. Pokud ale máte pocit, že představitelé našeho města věnují akci Ecce homo dost času, prosím jestli byste mi mohla sdělit např. kolik hodin svého volného času věnoval této akci starosta či místostarosta?

     Co se týče samotné akce Ecce homo, tak mohu říct, že se poměrně často pohybuji po naší republice. Vidím jak v jiných městech již mnoho týdnů (či měsíců) visí různé plakáty upozorňující na nějaké kulaté výročí daného města. Kolik šterneráků zaznamenalo, že loni jsme slavili 100. výročí? A kdo ví kolik závodů na trati Ecce homo se vůbec loni konalo? A jak to bylo letos?

     Já věřím, že organizace takové akce stojí mnoho úsilí. Domnívám se ale, že město pro tuto akci dělá mizerné minimum. Mnoho mých přátel v Olomouci ví maximálně to, že nějaké Ecce homo existuje. A já celkově nemám dojem, že by po dobu závodů bylo město nějak přelidněné. A doprovodné akce? Nikdy žádná nebyla, nebo snad ano?

     Ecce homo je jednou z mála deviz, kterou podle mě může Šternberk nabídnout. Pokud máme být opravdu městem turistiky, tak v tomhle vidím ideální šanci jak začít. Ale zatím je to pouze o planých slovech. Očekávám velkou předvolební šaškárnu v souvislosti se slavnostním otevřením náměstí tuto sobotu. Je to náhoda, že to vyšlo přesně týden před volbami? A kolik páprdů v oblecích se tam bude zase fotit a pochvalovat, co všechno zase dokázali? A je to opravdu cesta k rozvoji turistiky a ekologie, jak je nám neustále (nebo už ne?) prezentováno.

    5. Anonym

     Nevíte jestli bude v tu sobotu již v provozu Skývova kašna? Já jen aby se páprdové měli kde osvěžit.

    6. Libor Bejdák

     Šel jsem odpoledne po náměstí a něco tam již stříkalo, děckám se to samozřejmě líbilo. Stojí tam i stroj času. Přípravy na sobotu již holt vrcholí.

     Nápadlo mne však : Líbí se Vam ta fontána ?

     Libor Bejdák

    7. Karel Fiala

     Nekriticky musím říct, že fontána se mi líbí. Trochu jsem zvědav, jak bude fungovat za rok. Taky nevím, kolik stála peněz a zda to je v poměru s výsledným efektem.
     Stejně tak se mi docela líbí Horní náměstí.
     Stroj času se mi nelíbí – z 5ti metrů a více to vypadá jako nějaká veletržní expozice Kovošrotu. Za 2 miliony…
     Samozřejmě chybí zeleň.
     A taky: za 100 milionů Kč už něco být vidět musí, no ne?
     K.F.

    8. selma

     Jestli se otázka vztahovala ke mě, kolik času věnuje starosta atd. Ecce homu, tak to sdělit nemůžu, protože to vážně nevím…, ale určitě se špatnou propagací kulturních a sportovních akcí máte pravdu. Mám pocit, že za doby socialistické byla účast hojnější…, nedivila bych se, kdyby bylo více různých akcí a lidé by si např. mohli vybrat,tak chápu, že účast třeba na Ecce homu by byla menší i když na druhou stránku nejsou to závody evropské,či dokonce světové? Pak jde o účast opravdu mizivou.
     Byla jsem svědkem toho, když mladí lidé chtěli udělat hudebně-kulturní akci a pan starosta ji před začátkem zatrhl, je to myslím sice už 5let, ale co s najatými skupinami, koupeným občerstvením – zmar,slzy pro pláč, nechuť dalšího podnikání, prodělání, zklamání…atp. Takže pokud bude radnice stejného složení,jako doposud, myslím si, že se v našem městě moc podnikat nedá.
     Bohužel, nějaký rok jsem žila v Olomouci (je tam snažší získat bydlení a také musím podotknout, že je to v Olomouci třeba na radnici o něčem jiném, než u nás), ale mé rodné kořeny jsou zde a tak se zase vracím do sentimentálního Štbk, ale trvalé bydliště ve Štbk dostanu až někdy po volbách, tak se bohužel nemůžu voleb zůčastnit, i když mě to mrzí a ráda bych se zapojila. Tak vás můžu alespoň tady podpořit. Držím palce a pokud zvítězíte, tak aby vaše plány nebyly pouhým slibem, ale realizací:), potom i já se ráda zapojím.

    9. Anonym

     Díky selmo, víte mi jaksi neslibujem, od toho tu jsou jiní.
     My jen makáme a mohu Vás ubezpečit, že to ve Šternberku není vůbec jednoduché, dovolit si lidem říkat něco jiného, než tvrdí mocipáni.
     Příjemný víkend, Jiří B. st.

 2. 2

  Gross

  Pan učitel Zemánek rozebírá technické řešení a vlastnosti železobetonové skořápky :-))
  Snad se jednoho dne dočkáme i ve Šternberku toho, že o odborných věcech budou rozhodovat ti, kteří tomu rozumí a nenechají se opít rohlíkem.

  1. 2.1

   kolemjdoucí

   Starosta pedagog, místostarosta pedagog, právnik města bývalý spolupracovník STB. Na co si hergot Šternberáci stěžujete, takovou utopii vám druzí mohou jen závidět!
   A máte ještě nějakého učitele v radě nebo zastupitelstvu?
   Jak skvělá budoucnost čeká vaše město!

  2. 2.2

   Anonym

   “Snad se jednoho dne dočkáme i ve Šternberku toho, že o odborných věcech budou rozhodovat ti, kteří tomu rozumí..”
   Výborně a snad se tímto bude řídit i většina diskutujících v těchto diskusích.

   1. 2.2.1

    Anonym

    Trochu ubohé, veřejně kritizovat a nepředstavit se, ale to je u Vás již normální.
    A již vůbec se mi nelíbí, že hážete všechny na jednu hromadu. Ti tzv. rejpalové, včetně mé maličkosti, se představí a za svým názorem stojí !
    Vy stojíte leda za bukem, jen nevím, zda se vás ještě někdo bojí.
    Jiří Bejdák st.

   2. 2.2.2

    Karel Fiala

    … diskutující v této a jiných diskuzích nerozhodují o stamilionech :-) ani o tom, jak se zde žije a bude žít 14tisícům obyvatel :-)
    To jen tak, aby řeč nestála.
    K.F.

    1. 2.2.2.1

     Anonym

     Žije se nám ve Šternberku krásně !
     Jak v podzimním slunci prach jemně víří
     jak malý blázen píše oslavné básně
     jak poté z děr vylézají potvory štíři
     jak vůbec tomu lidi rozumět mají
     jak dozvědět se pravdu pravou?!
     Copak nám zase radní zdarma dají
     a jak po ránu nevykročit nohou levou?!

     Vžyť říkám, jen tak, J.B.Z.

   3. 2.2.3

    Radomil Siegel

    Ano, souhlasím s Vámi, že Šternberk snad (brzo?) budou řídit odborníci.

    Ale proč i v diskusích? Diskuse zde přece nic neřídí. A každý (!) má právo na svůj názor. A nejsme město samých lumenů, takže se dá očekávat, že se zde vedle kvalitního a odborného názoru objeví i příspěvek primitiva. Prostě kvalita příspěvků vpodstatě kopíruje kvalitu občanů. Vždyť podle statistiky má ČR kolem 7.5% lïdí se vysokoškolským vzděláním a vedle toho téměř 20% lidí se základním (i neukončeným) vzděláním.

    Pro mě jsou neodborné a leckdy i zmatené příspěvky zde dobrým znamením toho, že i lidé s nižším vzděláním či menším rozhledem mají přístup k internetu, umějí s ním pracovat a dokonce mají chuť se k něčemu vyjadřovat. Jediné co mi ještě vadí je nechuť (či obavy) se podepsat. Těžko pak psát, že pan anonym (bond, hermes, maruška, rejsek, estébák, apod …) nemá pravdu, když ani nevím, jestli je to pořád jeden a tentýž anonym. Ale věřím, že i to se časem změní.

    1. 2.2.3.1

     rejsek

     Nás rejsků běhá po světě hodně, ale já jsem jeden konkrétní rejsek a nepřispívám pod jinnačími nicky. Kdybych měl nějakou paní rejskovou, tak by mně to dosvědčila. ;-)))

    2. 2.2.3.2

     Hermes

     Hermes je taky jen jeden, a to já. Teda kdysi v historii nějakej prej taky existoval, ale asi nic významnýho.
     Diskuze tady sleduji pečlivě, jen se mi nechce do nich vstupovat, mám důležitější poslání :-)
     A Kamil mi taky říkal, že bych neměl. Když se rozčiluju, mám prý trudovitou pleť.
     Hermes

    3. Anonym

     To mohu dosvědčit, včera večer byl Hermes k nepoznání.
     Samej jebáček, asi ho někdo pěkně nas… !

    4. Hermes

     Vidím, že si Kamil zase pustil hubu na špacír – sem mu říkal, že to zůstane jen mezi náma, ale nedá a nedá si říct.
     Hermes

    5. 2.2.3.3

     Anonym

     Souhlasím s tím, že řídit by měli odborníci, kteří umí naslouchat i laikům ( viz brainstorming ). To znamená, že i z doslovně pro někoho hloupých názorů vznikají vynikající vynálezy a postupy.Nezavrhujme t.zv. selský rozum !
     Na druhé straně nerozumím tomu, že stále nám vadí anonymita. Respektujme ji, pokud je slušná a korektní, což by měl být základ se k něčemu dopracovat. Je to lepší, než kdyby někdo vystupoval pod cizím ne-li vaším jménem, což není nic složitého. Brzy budou volby a jsou taktéž anonymní a respektuje je celý národ. Zkusme odpovídat na problém a ne diskutujícímu . A nakonec by nevadilo, kdyby server obsahoval i nějaké perličky např. zprávu v Olomouckém deníku (9.10.) článek Nálepkova kasárna poslouží podnikatelům- Město necelými sto milióny korun … pro vlastní podnikání poslouží tak plocha o rozloze přes sedmdesát čtyři metrů čtverečních.
     Tak tomu se říká – šotek !!!???

    6. Libor Bejdák

     Taky jsem si toho šotku všiml.

     To se občas stane.

     Například v prvním čísle Šternberska jsem udělal při přepisu z vlaku tank :)

     Libor Bejdák

    7. 2.2.3.4

     Anonym

     Mám nedokončené základní vdělání, dělám 4hod. denně za min. mzdu a na internet nemám peníze. Omlouvám se za to, že se bojím podepsat a bojím se také zjistit, proč například zase dnes (skoro pořád) na dveřích městského informačního centra, kde je jediná možnost, kde může pracující žebrák dosáhnout na internet visí oznámení, že je z technických důvodů zavřeno. Nemohl byste se pane Siegel zeptat za mě? Jistě nejsem sám, kdo nemá peníze na internetkavárnu.
     Děkuji Posera

    8. Anonym

     Nikdo z nás nenapadá lidičky, jako jste Vy !
     Ale ty pořád se opakující anonymní, mnohdy urážky, o kterých stejně víme, z které strany přicházejí.
     Pro správce tohoto webu není problém zveřejnit jejich IP adresy, ale to bychom se dostali na jejich úroveň a to nemáme zapotřebí.
     Jiří B. st.

    9. Libor Bejdák

     Bohužel uzavřené informační centrum je v letošním roce – hlavně dopoledne- poměrně častým jevem.

     Stává se to pak naší celkovou šternberskou vizitkou.

     Libor Bejdák

    10. Anonym

     Opravdu jsem nikoho urazit nechtěl, ale jestli jsem se snad svou prosbou o pomoc někoho dotknul, pak se opravdu omlouvám. Skutečně se divíte, že se lidé bojí podepsat, když je jim bezdůvodně vyhrožováno!? Co jsem proboha spáchal, kromě toho, že se bojím – těď ještě více než před tím – podepsat. Oslovil jsem pana Siegla a nemám pocit, že jsem byl neslušný, kromě podpisu snad.
     Bojácný

    11. Anonym

     Buďte nad věcí, že se lidé ve Šterberku bojí říct svůj názor víme, že je některým vyhrožováno taky.
     Jako lehce uletěný poeta Vám řeknu, že nejsilnější zbraň, kterou člověk dostal do vínku, je SLOVO !
     Vaší prosbě o pomoc, lze vyhovět a to ještě možná, až po volbách. Jak dopadnou, o tom rozhodnete Vy voliči !
     Mohu Vám jen říct, že sčítání hlasů si SOS pro Šternberk ve volebních komisích důrazně pohlídá !
     Jiří Bejdák st.

    12. Anonym

     Došlo mi trapně pozdě, že jsem vynechal jedno důležité slůvko, na které slušný člověk obvykle nezapomíná, když po někom něco chce. Ještě jednou se panu Sieglovi omlouvám za nepodařenou prosbu a děkuju mu za to, že se zastal našeho krásného nádraží, když před něj chtějí stavět škatuli. Jako kluk jsem se na nádraží chodil dívat na práci posunovačů. Později jsem si – už jako dospělý – pořídil mašinky i domů. Dík!
     Bojácný

 3. 1

  Anonym

  Plně s vámi souhlasím a není to jen toto co může Šternberk a šternberáci uničovákúm závidět—park pravidelné koncertování a rúzné akce v něm-hezké náměstí (bez větnamcú všude)-průmyslovou zonu a jiné. Mám Šternberk rád a je my smutno z toho jak se zněj stává jen místo na přespání bez jakékoli akce.Za prací a s dětmi na prvního máje jezdím do Uničova,tady by se atrakcí nedočkali.
  Tonda

Komentáře jsou ukončeny.