ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

19 Comments

 1. 5

  jordans shoes for cheap

  : Pou Yuen Industrial Co., Ltd. Guangzhou into an international group Po domestic <a href=”http://www.nikejordansneaker.net/” title=”jordan shoes on sale”>jordan shoes on sale</a> retail companies in China. Since beginning operations in July 2003 sales of NIKE, ADIDAS, REEBOK, CONVERSE, ASICS, and other international well-known sports goods. Bao <a href=”http://www.nikejordansneaker.net/air-jordan-retro-3-C34.html” title=”Buy Jordan 3″>Buy Jordan 3</a> Yuan co…

 2. 4

  dasd

  the <a href=”http://www.tiffany-rings.org/replica-Jewelry-Tiffany-Earrings-5-b0.html”>tiffany bead earrings</a> the aisle have clung for too long <h1><a href=”http://www.pradabag.org/prada-handbags/prada-handbags-1-b0.html”>discount prada handbags</a></1h> long to the liberal wish list, including tiffany cufflinks including a job-killing
  health-care law, a

 3. 3

  Klaus Švajner

  Až dnes jsem se podíval na fotodokumentaci z cesty zástupců Šternberanů do kapitalistické ciziny. Jako nezávislý a neinformovaný pozorovatel jsem z fotek pochopil jediné, delegace se tam jela nachlastat a nacpat šniclem.
  http://www.sossternberk.org/gallery/1217768541_gunz8.jpg A jen tak, asi omylem, při tom vyfotili barák vedle náměstí.
  Moc povedená taškařice. Ale souhlas s p.Bejdákem “noumáuně uám záudím, voe”

  1. 3.1

   Karel Fiala

   Někdy mne znovu v plné síle překvapí přízemnost, závist, hloupost a maloměstskost některých mých spoluobčanů. V tomto případě Klause Švejnara.
   Myslím že vám snad nikdo nebrání ve SVÉM VOLNÉM ČASE a ZA SVÉ ujet 2000km a ZA SVÉ pozvat 2 x na oběd lidi, kterých si vážíte (za předpokladu že někdo takový existuje).
   Spíš to ale tipuji na bůčkovou paštiku a šnycl od maminky, s okurkem a teplým chlebem zabalené do ubrousku a alobalu. Ale proti gustu žádný dišputát.
   A jen tak na okraj (jak vidím, tak peníze a co ostatní jedí je to, co vás hodně zajímá): komplet oběd pro 4 vyjde na 50EUR, což se už u nás ani nepořídí.
   Hezký den a trochu více “světla v duši přeje”
   K.F.

  2. 3.2

   Monika Mackovíková

   Dobrý večer, delegace se tam nejela nacpat, jeli jsme tam především pracovat. Ono nafotit tři tisíce fotek znamená, že vhodné materiály k focení jeden člověk musí vyhledat v šanonech a krabicích, druhý člověk je opatrně, jeden po druhém vytahuje a připravuje k focení (a poté zase zařadí zpět na původní místo), třetí musí materiály kvalitně s dobrým světlem a z dobrého úhlu nafotit. Mj. je to taky fyzicky docela náročné, dva dny za sebou, několik hodin stát či sedět a pořizovat snímky. Jinak k úspěšné pracovní cestě patří i jednání, někdy při pití, někdy při jídle:-). Ale rozdíl tu je, my jsme se stravovali v Německu za své, nikoli za peníze daňových poplatníků. Jinak výsledky práce našeho o.s. už budete moci brzy opět spatřit na vlastní oči, druhé, rozšířené vydání publikace Šternbersko napříč časem jde tento týden do tisku. Troufám si řici, že bude ještě kvalitnější než to první vydání. Z Beskyd zdraví Monika MackovíkováPS – fotek ze současného Günzburgu máme velmi mnoho, ale nestihli jsme je umístit na web, mj. kvůli tomu, že jsme v posledních dnech a týdnech finišovali s pracemi na knize a tudíž nebyl čas.

   1. 3.2.1

    Klaus Švajner

    Vážený pane Karle a paní Moniko,

    nezávidím Vám ani šnicl ani výlet, oceňuji Vaši práci atd. Nicméně, přijde hodně nešťastné, připojit jako fotodokumentaci z cesty fotky, které v podstatě neukazují nic jiného, než to co jsem popsal dříve. Ale nic si z toho nedělejte. Tento jev je u nás velmi rozšířen a většina amatérských žurnalistů by postupovala stejně jako Vy.
    O přízemnosti bych na Vašem místě nehovořil a podíval bych se na to optikou člověka, neznalého situace a člověka, který nečetl Vaše doplňující vysvětlení. Jak bude takovýto čtenář (návštěvník stránek) z připojených fotografií vnímat Vaši cestu?

    Osobně bych, být na Vašem místě, dal jednu dvě společné fotografie, pár popisných fotek Günzburgu (náměstí, ulice, zajímavosti) a třeba dokumentární fotku dokumentační činnosti.
    Neberte každý můj příspěvek jako zhmotněné zlo a provokaci, ale třeba jako námět k zamyšlení.

    S úctou KŠ

    PS: na knihu se těším

    1. 3.2.1.1

     Karel Fiala

     Článek není o Gunzburgu ale o komunikaci našeho sdružení s lidmi – proto přesně tyhle fotografie.
     O Gunzburgu zde najdete článek jiný, včetně galerie.
     V každém případě zde v rámci časových možností dáme něco z výsledků naší práce.
     S pozdravem
     K.F.

  3. 3.3

   Dáša

   Nedávno jela několikačlenná městská delagace (tuším 6 lidí + šofér) do Švédska. Ptal jste se už na městských stránkách, kolik taková legrace naše občany vyjde a co konkrétně městu přinese? Jaké z takové cesty je výsledek a k čemu je dobrá?
   Tam prosím mluvte o tom, že někdo jede na výlet a ostatní to platí.

   1. 3.3.1

    Klaus Švajner

    Vážená Dášo,
    rozumíte čtenému textu? Pokud ano, pak já nechápu váš příspěvek. Ale to vy asi taky ne.

    Srdce v buši, ehm v duši!

 4. 2

  Anonym

  za to, když němec zachlastá, to je plnej fírera. a když přijede na navštěvu, je ho plnej hotel. a to pozor! tento názor jsem slyšel v austrálii, nizozemí a dokonce mi to potvrdil švéd. tak negeglej, že jsme ti špatní.

  1. 2.1

   Anonym

   Mohl bych tady mluvit o tom, jakou mají v Evropě pověst Češi, ale je to zbytečné. Holt někdo chce lidi zbližovat, někdo jen rozhádat.
   Jiří B.

  2. 2.2

   Radomil Siegel

   Všichni Němci jsou plní Fuhrera? Všichni Češi kradou? Všichni Poláci šmelí a jezdí jak prasata? Není to spíš o jednotlivých lidech?

   Představte si, že znám i Němce, kteří nejsou profašističtí! A dokonce i Čechy, kteří nekradou!

  3. 2.3

   Anonym

   si myslím ještě nevytáhl paty z domu.
   1) Kam přijde Němec, tam se mu klaní až k zemi – a je to díky penězům. A nejvíc asi u nás.
   2) Pokud je některý stát opravdu vysazen na projevy fašismu, je to Německo – mnohem víc nácků je u nás
   3) Německo platilo tak ohromný náhrady za válku, že je s obdivem že to ustálo. Naproti tomu Rakousko (který dělalo Německu za války věrnýho slouhu) se z toho neskutečně vyvlíklo a neplatilo skoro nic.
   4) atd atd atd – když o tom nic nevíte, raději buďte zticha

   Toť všechno

 5. 1

  Anonym

  Velká pochvala Karlovi i Monice !
  Normálně Vám závidím !
  Jiří B.

  1. 1.1

   Anonym

   Opatrně! Ještě pořád jsou v západním Německu revanšisté. Kamarádšoft je kamarádšoft, ale pozor.

   1. 1.1.1

    Anonym

    Ty jsi se moc díval na 30 případů majora Zemana :-)
    Wehrwolfové už za bukem nečíhají.
    Pokud nás budou chtít němci položit na lopatky, udělají to ekonomicky a ne tak, že budou kňourat skrz barák a pole, který jim před šedesáti lety kdosi sebral.
    Jen se podívej, komu hlavně patří obchody, kde nakupuješ (Globus, Makro, Kaufland, Lidl, Penny, Hornbach, OBI, Baumax, …) nebo kdo vyrábí auto, ve kterém jezdíš.

    1. 1.1.1.1

     Anonym

     “kdo vyrábí auto, ve kterém jezdíš”

     Francouzi ;-)

    2. Anonym

     No já chtěl jen říct, že hrát si v dnešní době na nějakéčešství a samostatnost je úplně mimo mísu Tedy že ani “české” škodovky nevyrábějí Češi a že Němci zvysoka se…. na nějaký revanš – nemaj to vůbec zapotřebí. To jen vyřvává několik hloupých důchodců, kteří by se jinak nudili.

   2. 1.1.2

    Anonym

    Revanšistů je nejvíc v bývalých Východních Zemích a u nás, tož asi tak.
    Jiří B.

Komentáře jsou ukončeny.