ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

27 Comments

 1. 3

  Jan Tichý

  Navrhuji pánům zastupitelům řešení tohoto problému. A to, neřešit věc ukvapeně. Sbírá se tu na jedné straně občanský odpor proti “prodeji” pozemku, více než jasně zde bylo řečeno, že smlouva je slušně řečeno podivná. Na tomto webu se podle mne vyskytly i informace, ze kterých je toto zjevné snad každému, kdo se o věci chce skutečně něco dozvědět.
  Nedávno proběhla v oblastních médiích velmi podobná kauza. Proti záměru radnice se postavila skupina občanů a ejhle – radnice svůj záměr pozastavila a mimo zadání odborných posudků vypsala občanskou anketu – a hodlá její výsledky brát v potaz! Pánové zastupitelé, jste i mými zastupiteli. Udělejte totéž a já vám zatleskám. V opačném případě mě těžko zbavíte dojmu, že je nejedna cestička při investicích v našem městě dokluzka podmazaná.
  Jan Tichý

 2. 2

  Anonym

  Plně se stavím nejen já, ale i mnoho dalších na stranu p. Čepičky a s ním těch občanů našeho města, kterým není život v našem městě lhostejný !
  Myslím si, že každý z občanů a tudíž i podnikatelů má své svaté právo hájit svoje zájmy ( byť je to i konkurence ) všemi dostupnými a zákonnými metodami. Takže i tento legální “boj” beru jako normální a zcela běžný v demokratické společnosti.
  Ale myslím si, že tu nejde o boj proti konkurenci, ale o zájem, jak se hospodaří s majetkem města !!! A zde si myslím tito lidé nastavují svoji identitu za všechny občany, kteří třeba nemají takový přehled. A za to si zaslouží naši pochvalu. Snad si možná vzpomenete na prodej pozemku ( na kterém dnes stojí SELM ) jak jej radnice prodala firmě z Ústí n.l. na vybudování čerpací stanice. Kde je čerpací stanice ? Za kolik si myslíte že koupili tento pozemek od města a za kolik jej prodávali ? Velmi byste se divili ! A tento zisk mohl být v kase města a není !!
  Kdo za to může ? Jeden dokument – KUPNÍ SMLOUVA !!!
  A kdo ji sepsal a kdo ji podepsal ? Bylo by dobré to vědět, abyste věděli koho NEVOLIT !!!!

  1. 2.1

   Anonym

   P. Novotný se snaží napadat a napadat, měl by ale změnit zbraně.
   Tedy jen okrajově : o konkurenci mohu mluvit jen tehdy, pokud podnikatelé budou mít přibližně stejné a hlavně obcí dané podmínky ké své živnosti.
   Kupní smlouva : stalo se již v ČR zvykem, že smlouva jako celek zdá se býti v pořádku, ale různí taky chytráci vždy najdou slovo, odstavec, kterým celou smlouvu postaví na hlavu a vždy na tom pěkně vydělají.
   To podstatné však je, že se to skoro vždy týká státní, v našem případě obecní kasy. Přípomíná mi to staré socialistické rčení – z cizího krev neteče !
   Jenže ona teče z našeho !!!
   Jiří Bejdák

   1. 2.1.1

    nK

    Pane Bejdáku, nebuďte směšný. O jakých nerovných podmínkách to mluvíte? Podmínky byly pro věchny stejné, každý z Vás měl stejnou možnost. Pan Novotný má ve většině svých připomínek pravdu. Žádost o tyhle pozemky zcela jistě řádně prošla několika radami a zastupitelstvy. Byl vyvěšen záměr a nikdo jiný se do jeho podmínek nepřihlásil. Když už mluvíte o cenách, pak se zeptám: Víte, jaká je cenová mapa pozemků v této lokalitě, že se vám nelíbí? Byl byste vy ochotný postavit za své peníze autobusové nádraží, nové komunikace, nové chodníky? Kdokoliv z vás křiklounů se mohl přihlásit a tyto pozemky si za stejných podmínek koupit. Teď, když někdo podmínky města je ochotný splnit, máte s tím problém. Obstrukce schováváte za bytostné právo využít všech legálních prostředků k boji proti konkurenci. Myslíte si snad, že kdybych já dejme tomu každý den využil své právo a poslal do vašeho podnikání kontrolu s finančního úřadu, hygieny, policie nebo kdovíkohoještě, že by to byl férový konkureční boj? Určitě ne. Kdokoliv se postaví proti vašemu sdružení, začnete létat jako divoké vosy.

    1. 2.1.1.1

     Anonym

     Hele anonymku, jsem jen prostý občan a nejsem členem sdružení.
     Mluvíte o konkurenci, která má dle Vás stejné podmínky, jako místní podnikatelé. To je blábol nejtěžšího kalibru !
     Srovnávat nadnárodní společnosti s místními živnostníky, to umí naštěstí jen pár jedinců.
     Autobusové nádraží by měla postavit obec a že na to nejsou v obecní kase peníze?! Neumíte-li hospodařit, běžte raději od válu.
     Srovnáni s divokými vosami od Vás zrovna tedy sedí !
     Věřím, že spoluobčané prohlédnou, neprohlédli-li již
     Příjemný den, Jiří Bejdák.

    2. Anonym

     Hele, pane Bejdáku. O které nadnárodní společnosti to mluvíte? Až vás zase napadne za vším hledat tesco nebo kaufland, tak se napřed jděte optat do Eutechu, kdo že tam má podepsanou budoucí kupní smlouvu na výstavbu obchodního centra, po kterém zatím marně pátráte před nádražím. a hledejte tam tesco, protože si snad nemyslíte, že kaufland postaví svoji prodejnu v našem pidiměstě šternberku? Všechny ostatní markety tady už máte. To není Novotný, kdo je tu paranoidní.

    3. Anonym

     Hele rejpálku anonymní, nejmenoval jsem žádnou konkrétní společnost. Byl to jen příklad ke slovu konkurence.
     Je mi také vcelku jedno kdo je paranoidní a kdo ne, na rozdíl od vás však nesu svou kůži na trh veřejně a nedělám bu bu bu, zpoza rohu ! :-)
     Jiří B.

     PS – zeptejte se raději lékaře, co vlastně paranoia je, ale opatrně, člověk nikdy neví. :-)

    4. Edmon

     Kaufland jednal o koupi pozemku v Eutechu cca před rokem a půl – sešlo z toho proto, že cena za pozemek byla příliš vysoká (tuším kolem 20 mil Kč za pozemek cca 15000 m2 – přesné informace bych asi získal po dvou telefonech, ale nemám proč tím ztrácet čas).
     Kaufland má na území ČR a SR 105 prodejen, další expanze je směřována právě do měst s populací 15-25 tisíc.
     Tedy Vaše info o tom, že Kaufland o Šternberk nemá zájem je čirý blud – pouze zatím nenašel pozemek za dobrou cenu.
     Ano – v areálu Eutechu v nejbližší době vyroste další “obchodní centrum”, stačí se kouknout na zemní práce mezi Bilou a školou (VELOX nebo jak se to teď jmenuje).

    5. VOLIČ

     Jak to tak sleduji, informace jsou k sehnání. Nechápu tedy p. Novotného a spol, proč tak matou lidi. Vlastně je před volbami, ačínám rozumět.

    6. Anonym

     Ale prosím Vás nemaťte lidi Vy.Mezi Bilou a Veloxem se teď dokončila infrastruktura pro podnikatele. Podle zpráv z radnice již jsou na tyto pozemky uzavřeny předběžné smlouvy s lidmi (podnikateli) ze Šternberka. Stačí sledovat média.
     Naopak Eutech jedná s developerem Tesca o prodeji pozemků. Tento developer oslovil i jednoho z majitelů sousedních pozemků a chce s ním dojednat výměnu části pozemků. Tyto informace mám přímo od člověka, který pracuje pro developera Tesca.

    7. Anonym

     Já nemluvil o Tescu ani o tom, jak to je dnes, protože to nevím. Mluvil jsem o tom, že zájem měl Kaufland – máte-li možnost, tak si to prosím ověřte než něco vypustíte z klávesnice.
     Samozřejmě že u nádraží vyroste Reinvest Hobby Centrum, první hobbycentrum této firmy, která v Brně založila s.r.o. aby ve Šternberku provozovala nějaký svůj hobbymarket. Nejste náhodou tak trochu blázen? Možná vám to sledování médií kapku škodí, málo pak používate svůj rozum.
     Ano – samozřejmě – “smlouvy už jsou uzavřeny”, ve Šternberku je silný přetlak podnikatelů a nemají kam s budováním svých živností jít :-) Proto je areál Eutechu poloprázdný už několik let…
     Bože můj.

    8. vlastik

     Pane Bejdák ,zanechme této debaty.Tento člověk tak svařepě hájící politiku města.buďto neví, nebo se tak tváří. Pak nevím , o co mu jde .Vyjmenoval bych mu nejméně další čtyři potavinářské společnosti ,které ještě prodejnu ve Šternberku nemají.
     Tento, buď nevědomě anebo záměrně neinformovaný člověk asi neví nic o strategii Tesco v české republice, paterné i z okolních měst, nic o postupu firem Delhaize /Delvita/ nebo Interspar /SPAR/ . Jew to jako v Krnově.
     Tam šlo taky ve stavebním povolení o hobbymarket, a ejhle najednou se klube Lidl. A to ještě firma TREINVEST
     jednala s několika dalšími -kdo dá víc.
     Takže ,tenhle rozhovor je o ničem.Rozhodně ne o úrovni.

    9. Anonym

     Naprostý souhlas, jen nechci aby mé rodné město bylo totálně rozkradeno.
     Jiří Bejdák st.

    10. 2.1.1.2

     vlastik

     Připadá mi to pane nK spíš jako snaha jen provokovat. Jinak si nelze to ,co píšete vysvětlit: Záměr města prodat pozemky nikdy neexistoval. Existuje teprve až zájem firmy reinvest pozemky koupit ,který to inicioval. Zcela jinak by to vypadalo ,kdyby totiž na využití prostoru bylo vypsáno výběrové řízení . To by se určitě pár subjektů přihlásilo. Takže nedělejte z Reinvestu bůhvíjaké samaritány, kteří toho tolik postaví. Je to všechno účelové, a kdyby nebyl reinvest, nebyl by ani žádný ZÁMĚR města.
     ŽÁDNÉ podmínky města ke splnění nikdy nebyly v této lokalitě požadovány. Vyplynulo to ze situace , a jenom idiot by chtěl zabrat aut. nádraží ,a očekávat, že se nikdo nebude ptát, kde bude nové.Převracíte věci naruby, a snažíte se oslňovat pojmy ,že neznáme mapu. Tak si nechejte zpracovat seriozní opdhad tržní hodnoty pozemku. Budete se divit té sumě .
     Za 800 Kč se totiž běžně prodávají parcely na výstavbu RD v satelitních lokalitách. podívajte se na nejbližší nástěnku realitní kanceláře.
     A oněch avizovaných 10 mil za tzv.nové aut. nádraží je totiž ve skutečnosti tak 2-3 mil za několik nástupních
     ostrůvků u kolejí. My na rozdíl od reinvestu na to zpracujeme regulérní rozpočet ,a ne trapnou tabulku
     rozměrů 4 x 8 cm! = rozpočet ,který plácl reinvest, aby oslnil kompetentní funkcionáře!
     Apropos: v čem, že to vy podnikáte, že toho tolik víte o regulérnosti v konkurenčním boji ?

    11. Anonym

     pan Konečný (vlastně Novotný) podniká v politických vědách

    12. 2.1.1.3

     Anonym

     Věřím, že vaše žena, dcera či vnučka bude mít někdy tu možnost a poctu pracovat v nějaké podobné nadnárodní společnosti. Ať máte doma trochu veselo a víc peněz :)
     Třeba pak více pochopíte podstatu jejich podnikání.
     Mimochodem: poslal jste policii třeba na vedení LIDL, když u jejich prodejen padlo 120 stromů? Poslal jste ČOI do řetězců, kde prodávají uzeniny s přepsanou expirací, shnilou zeleninu, potraviny bez českého textu, atd.? Poslal jste FÚ na mobilní operátory, kteří prodávají telefony za 1Kč (má se myslím prodávat za ceny obvyklé – tak stojí v zákoně, a FÚ by mi těžko uznal, kdybych prodával za korunu něco, co jsem nakoupil třeba za 5tisíc) plus další fajnovosti jako jsou dárky, body atd…

 3. 1

  L.Novotný

  Vážení pánové Čepičkové a ostatní. Váš rádoby boj o zájmy města začíná být pro zasvěcené dost úsměvný. Přiznejte prosím narovinu, že Vaše zájmy nejsou spojeny se snahou o čistotu prodeje pozemků, ale o boj proti konkurenci k Vašemu podnikání. Navíc boj jednostranný, ve kterém používáte jenom to, co se Vám hodí. Pokud je mi známo, posudek “Vašeho” právníka je už dávno hotov a NEJEDNÁ se o posudek na celou Vámi tolik shazovanou smlouvu, ale na pasáže a argumenty, které se Vám hodily a které byly “kosmetickými úpravami”, o kterých mluvíte, smeteny ze stolu. Neříkáte nic o dvou posudcích dalších dvou právníků, které dnes leží na měste a které říkají přesný opak toho, co tvrdíte. Není to zvláštní? Proč se “Váš” posudek zatím neobjevil, když už ho tak dlouho slibujete? Že by se Vám až tolik nehodil do krámu? A proč neuveřejníte konkurenční posudky města? Odpovědi jsou na snadě. Pokud chcete bojovat, bojujte čestně. Může se to obrátit proti Vám.

  1. 1.1

   Anonym

   Nechápu, jak můžete kázat o čistém vínu a lidem přitom nabízet zakalený utrejch ! Ale budiž, je to váš postup.
   Nemohl by jste zde napsat jména Těch dvou právníků, kteří dle vás tuto smlouvu tak chválí?!
   Také by jste mohl sdělit, co se hodí do krámu vám, dle vašeho komentáře zřejmě budete člověk čestný, jistý si tím však nejsem !
   Jiří B.

  2. 1.2

   Vlastik

   To jsme celí my ,češi . neustále hledáme za vším ten zaručeně pravý důvod motivace a pohnutek činění toho druhého. A tak nám uchází pravý smysl problému, o který jde.
   Četl jste si zmíněný návrh smlouvy? A posudek jste viděl? Nevím, jak potom můžete tvrdit ,že se jedná pouze o posudek na část smlouvy , když v další části Vašeho příspěvku vlastně potvrzujete , že se zatím neobjevil?
   ” Stanovisko ke kupní smlouvě samozřejmě zveřejníme , jen z důvodů nepřítomnosti provozovatele těchto stránek na zahraniční cestě k tomu ještě nedošlo.

   PS: hádejte , kterou éru naší minulosti mi připomíná Vaše úvodní oslovení , pánové Novotní a jim podobní ?

   1. 1.2.1

    Anonym

    Pane Vlastiku, mně snažení těchto podnikatelů připadá také až příliš okaté. Proč se najednou v nich probudilo takové “vlastenectví” a začali s takovou vervou hájit zájmy tohoto města? Po tolika letech se obnovila činnost sdružení podnikatelů a zrovna když se tady má stavět hobby market, který možná nejvíce udělá konkurenci Avantu? Myslím, že až odezní tato záležitost stejně tak se uloží ke spánku opět i sdružení těchto podnikatelů a uslyšíme o něm zase až po letech.
    Proč toto sdružení nebojuje stejně třeba proti umístění prodejny Koh-i-noor, která jistě musela začít ohrožovat existenci tradičního papírnictví na ČSA a na náměstí? Proč sdružení netlačí na Eutech se kterým vyjednávají zástupci a developeři firmy Tesco?
    Na druhou stranu – být na místě těchto podnikatelů (Avant apodobně) taky bych se takto snažil.

   2. 1.2.2

    Milda

    Nedá mi to si nerejpnout:
    Co ve Šternberku dokázal pan “Novotný” (Macháček? Pavlata? Skočdopole?) a co Ing. Čepička? Pana “Novotného” neznám, Ing. Čepičku ano, i s jeho X let trvající mravenčí pílí při budování stavebnin na úrovni.
    Pana “Novotného” bych si tipl na nějakého bývalého šíbra, který pokud má nějaký úspěch, tak bych to v žádném případě nenazval podnikáním v konkurečním prostředí (viz Kamilové a spol).
    A pokud pan “Novotný” není úspěšný a je jen takový uzdisráč, kterému nedá spát, že někdo jezdí v offroadu, tak není o čem mluvit a jdu si raději lehnout.
    M.

    1. 1.2.2.1

     Anonym

     Tak to s Vámi nesouhlasím. Jak můžete hodnotit život někoho takto zpoza diskusních stránek? Copak o někom můžeme říct, že je pro společnost prospěšný jen když vybuduje soukromý podnik, jezdí v off roadu nebo každý zná jeho jméno?
     Pokud pan Č. dal práci x lidem, jeho firma je oblíbená a lidé v ní rádi nakupují, sponzoruje třeba místní mládež pak je bezesporu úspěšný i prospěšný.
     Pan Novotný mohl se stejnou pílí jako pan Č. věnoval své soukromé malé firmě, vychovat desítky fotbalistů, hokejistů, věnovat se dětem nebo třeba být dárcem krve apod. Nehodnoťte úspěšnost někoho takto zkratkovitě.

  3. 1.3

   Mirka Čepičková

   Vážený pane Novotný,
   je mi velmi sympatické, že jste se podepsal. Šel jste dokonce ještě dál – označil jste se za zasvěceného. Což jste o pár řádků dál ale bohužel neobhájil, protože zasvěcený je ten, kdo je i dobře informovaný. Na konkrétnosti Vašeho komentáře už bylo reagováno. Dovolte mi se Vás proto zeptat: v čem je “boj” jednostranný, v čem je “boj” nečestný. Vyjádřil jste se – pánové Čepičkové a ostatní. Podezíráte snad i pana Holzmanna a ing. Karla Fialu z “boje” proti konkurenci? A přece i oni srdnatě hájí danou věc. Vám snad nepříjde divné, že se tady jedná o prodej pozemku firmě, která ještě začátkem loňského roku neexistovala (jaký je asi její disponibilní kapitál),že ji vlastní 27letá žena (ta odvaha k tak velkým investicím),že se mění uzemní plán za spousty peněz v cár papíru (co ti,co se jím doposud řídili a třeba i upustili od investic – viz Moravia)? Firma žádající o prodej pozemku má už v názvu své firmy (REINVEST -znovu investovat) jasně daný cíl.Proto nemusí mít žádný kapitál. Bance se prostředky jí půjčené vrátí bez rizika. “Nalejme si tedy čistého vína”. Já si pane Novotný troufám tvrdit, že se město žádného hobbymarketu nedočká. Dočkáme se toho,že jedna developerská firma zase jednou udělá prima “kšeft” s nějakým mezinárodním řetězcem. A tentokrát za pomoci našich zastupitelů. A proto prosím neodsuzujte předčasně ty, co se alespoň pokusili to změnit.

   1. 1.3.1

    L.Novotný

    Víte, paní Čepičková. To, co mi vadí, je Vaše “informovanost” a styl, jakým informace (zne)užíváte. To, co Vás manžel a pan Holzmann předvádějí, je presumpce viny. Nevíte nic o Reinvestu a jeho aktivitách. Co je komu do toho, že se jedná o mladou firmu? Co je komu do toho, kdo ji vlastní? Co víte o jejich plánech? Nevíte NIC. Jen spekulujete a snášíte na hromadu argumenty, které se hodí Vám. V tom je Váš boj jednostranný. Požádal někdo z Vás Reinvest o vyjádření? Mluvili jste s nimi? Chci slyšet názor z druhé strany. A ohledně mé informovanosti mne prosím nepodceňujte. Komentář JUDr Klimka je na světě 14 dnů, ale tady se ještě neobjevil. Co k tomu dodat…

    1. 1.3.1.1

     Mirka Čepičková

     Dobrý den pane Novotný,
     Již si netroufám “spekulovat” nad Vaší informovaností. Vždyť Vy dokonce víte i to, že já “nevím NIC”.
     Přesto: o firmě R.C. a jejích “plánech a aktivitách” v dalších městech jsem se snažila co nejvíce zvědět přes internet (zvláště ta přerovská “aktivita” je pikantní,že? – ještěže v našem městě požádali jen o aut. nádraží a ne o nějakou kult.památku). Znáte-li ještě jiný zdroj, jak získat více informací, ráda se přiučím. Se zástupcem firmy R.C. jsem já osobně jednala začátkem srpna. Takže – ano – mluvili jsme s nimi. Věřte, byl to zážitek vskutku nevšední. Že je firma mladá a kdo ji vlastní mě zajímalo jen do té míry, jakou má město záruku ve slibech, které mu předkládá. A chcete-li slyšet názor z druhé strany a nejen tento jednostranný, tak vzbuďte někoho na druhé straně. Já si mezitím budu na hromadu snášet argumenty, neboť v tom nespatřuji nic špatného. Nebo raději nemyslet – za nás už zase myslí někdo jiný?

     P.S. Pozdravuji sympaťáka Mildu.

    2. Anonym

     Tleskám paní Mirko !
     Váš komentář jasně vypovídá o tom, že máte v dané věci přehled. P. Novotný a jemu podobní jsou zřejmě nějakým způsobem na fa. R.C. závislí, jinak si to vysvětlit neumím.
     Jiří B.

    3. Milda

     Halo :

     zda jsem sympatak nevim :-)
     Ale pan Novotny mne vazne pobavil, tyhle myslenky byly v mode za prezidenta Zapotockeho, tenkrat to fakt letelo.
     Co mi vrta hlavou je jen to, odkud pan “Novotny” ma informace o tom, co pisi ve svych posudcich pravnici. Ze by pan “Novotny” byl i jasnovidec a psychotronik? Psychotronicky komanc to je kombinace, kterou malokdo dokaze unest :-)
     Tedy: kdyz pan “Novotny” ma informace tzv. z prvni ruky (nikde jinde k nalezeni nejsou nez na radnici), tak to asi znamena, ze i pan “Novotny” funguje bud primo na radnici nebo ji je velmi blizko. Mozna je pan “Novotny” tez nastrceny sulibrk ze strany developera – takhle se to dela: firma si najme par brigadniku, kteri sedi u sveho pc a smazi a smazi chvalozpevy do nejruznejsich konferenci a diskuzi jak to a ono je dobre ci spatne.
     Pratele – prosim neberte kecy od lidi typu pana “Novotneho” vazne – jedine ignorovanim se da temto lidem dobre celit – nebojte, jednoho dne skonci s paranoiou u odborneho lekare. Protoze mit v sobe tolik zluci a nenavisti nevesti vubec nic dobreho :-)
     M.

Komentáře jsou ukončeny.