ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

74 Comments

 1. 11

  Mirka Čepičková

  Dobrý den,
  jsem potěšena, jak se mi podařilo svými příspěvky na tento web učiniti ho natolik zajímavým, že ho čtou až v Brně. Nebo že by některý z anonymních diskutérů… No nic.

  Inu jsem to já ale popleta. 2mil. sem, 10mil. tam. Já hloupá se přeslechnu a blaho tohoto města je v ohrožení.

  Nastavil jste svou čest a svědomí. Je-li tomu tak, není co dodat. Přeji Vám hodně úspěchů v každodenním podnikatelském snažení v tomto městě a ať se nám všem daří.

  1. 11.1

   Milda

   Kemo od brněnského príglu vygóml, že lidi vod šternberka so tupý jak žiletky na holení a nechajů si do kedlubny nalejt kde co.
   Nás ale neoblafnete svém hantecem, rybízci!

   1. 11.1.1

    Mirka Čepičková

    Nedá mi to – Mildo díky!!!
    Alespoň za mne. Hloupoučkou ženskou z vidlákova, co na jednání neumí udržet souvislou nit a plete si pojem s průjmem.

    Dík Mirka

  2. 11.2

   Jiří

   No nedá mi to taky nereagovat :-)

   Předně nehodnotím smlouvu, ale spíše ty veletoče, které se točí kolem celé akce.

   Jsou to ale zajímavé okolnosti, že ti kteří prostřednictvím tohoto média tak vehementně protestují, jsou především ti, kteří ve stejném oboru podnikají. Je také zajímavé, že založili účelový spolek a ohánějí se při jeho prezentaci především zájmy města. Nějak mi při tom uniká, ta tenká červený nit, že odkazy na zájmy města jsou spíše jen zástěrkou pro vlastní zájmy.
   To, že nějakou petici podepsalo 900 lidí o ničem nevypovídá. Dotčení mají své zaměstnance, ti mají své rodiny a známé a známi mají další známe podle kriteria já na bráchu a brácha na mě. Tím chci říct, že mě těch 900 podpisů nijak neoslňuje.

   1. 11.2.1

    Anonym

    Jiří, taky názor. Co je špatného na tom, že místní žinostníci založili sdružení a chrání zájmy své a zájmy svých zaměstnanců, tj. většinou občanů Šternberka?!
    A město není radnice, ale jeho občané.
    S tou červenou nití opatrně, je prý vcelku pevná a nesnáší jiné barvy ! :-)
    Jiří B. st.

    1. 11.2.1.1

     Anonym

     ad “Co je špatného na tom, že místní žinostníci založili sdružení a chrání zájmy své a zájmy svých zaměstnanců” – vůbec nic, pokud se tato činnost rádoby neskrývá pod rouškou ochrany zájmů města. Pokud by se nezaštíťovali zájmy města, tak bych jim i fandil. Bohužel způsob, který zvolili je hloupý.

     ad “tj. většinou občanů Šternberka” – to snad nemyslíte vážně :-D Opravdu jsem se pobavil

    2. Anonym

     Vy si opravdu myslíte, že postup byl hloupý, potažmo, že většina Šternberáků je spokojena se stávajícím vedením města ?
     Většina je znechucena a když se neumíte ani podepsat, tak si své rady o postupu s dovolením strčte za klobouk.
     Jiří B.st.

    3. Jiří

     ad “Většina je znechucena a když se neumíte ani podepsat, tak si své rady o postupu s dovolením strčte za klobouk.”

     Ta většina je rodina B. a spol? Býtí hlásnou troubou není vždy projevem vědomí. Někdy je i projevem nudy.

     A rady? Já neradím, jen se divím, co může vzniknout pod rouškou ochrany zájmů obyvatel města.

    4. Anonym

     Jiří, hodně ubohé, za sebe mohu říci, že se nenudím a čas strávený debatami s anonymy je mnohdy čas zbytečně ztracený.
     Víte většina Šternberáků net nemá, znám desítky lidí a umím naslouchat, toť vše.
     Jiří B. st.

   2. 11.2.2

    GXR

    Jiří: povedlo se vám někdy pod váš zájem a názor sehnat 900 podpisů (tedy skoro 7% všech obyvatel města)?
    Vy nechápete to, že domy v centru města neopraví ani zaměstnanci Lidlu, ani žádní jiní zaměstnanci, ale jen lidé, kteří jsou ochotni riskovat a pustí se do podnikání? Nerozumíte tomu, že je logické hájit své živnosti?
    Pro mne za mne ať se u nádraží klidně postaví třípatrová Hypernova, nejsem si ale jist, zda to tomuhle městu prospěje (ti bohatší stejně 3x týdně jezdí do Olomouce, kde i nakupují). Neříkám, že patřím mezi high society, ale za poslední týden jsem v tomto městě utratil přesně 200Kč dceři za kredit na benzínové pumpě, jinak Globus, Olympia, Olomouc.

    1. 11.2.2.1

     bond

     co je to za měřítko? kolik jsem utratil ve měste?

     Jak 200 kč kreditu pro Vaši dceru má spojitost s podnikáním ve šternberku? Maximálně, že p. Spěvák z Telefonica O2 (dříve Telecom) musí chodit do práce a dbát na spojení (jede-li terminál tuším přes pevné linky), jinak vůbec žádný.

     Já za poslední týden?
     asi za 2000 benzín na místní Benzině (Albevu bych rád podpořil, ale neberou karty při menších platbách, prej se jim to nevyplatí, když si jdu koupit noviny a chci zaplatit kartou, takže tam už ani nechodím a benál tam fakt tankovat nehodlám),

     HS Mobil ve měste jsem podpořil nákupem nového telefonu, u Pavla v železářství jsem koupil rýč, bo jsem jeden zlomil :-) V Elektru v Lentilce jsem si chtěl koupit bezdrátová sluchátka. Bohužel jsem tam byl naposledy – zboží z letáku nebylo při začátku akce, ptal jsem se asi třikrát, přešla mě trpělivost, už je mám doma z internetu – ale chtěl jsem si je poslechnout, tak už jsem si je chtěl koupit tady, ale když nebyly. je to i o přístupu vlastních živnostníků…

    2. Anonym

     To bylo jen konstatování: jen člověk trpící stihomamem v tom hledá nějaké měřítko. Žádné tam není. Jen jsem řekl, že mi je šestý supermarket u nádraží úplně fuk, protože několikrát týdně jedu do Olomouce a nakoupím tam. Ale docela chápu iniciativu živnostníků.

    3. 11.2.2.2

     Jiří

     ad “povedlo se vám někdy pod váš zájem a názor sehnat 900 podpisů” – nepovedlo, nepotřeboval jsem to.

     ad “Vy nechápete to, že domy v centru města neopraví …” ale chápu, ale vám bych doporučil prostudovat si zákon o rozpočtovém určení daní. To, co naznačujete už neplatí hezkých pár let. Tak prosím nemaťte lidi.

     Že zaměstnanci Lidlu neopraví lavičky ve městě vím, ale vím taky to, že i těch pár lidí, co v těchto podnicích najde práci je pro Šternberk přínosem

    4. Ing. Karel Fiala

     Jak jen to říct, aby to pochopil opravdu každý:
     základem prosperity každého města jsou podnikatelé a firmy, které mají k tomuto místu pozitivní vztah. Tedy ve věšině firmy místní, může ale být vyjímka.
     Snad malý příklad: vydávám magazín Šternbersko. K tomu potřebuji podporu formou inzerce. Co si myslíte, kdo vydávání podporuje: místní firmy jako je SELM, AUTOBAZAR, jednotlivé prodejny, restaurace, penzióny,atd nebo třeba ALBERT, LIDL, PENNY, ….? Stejně tak: když se pořádá nějaká akce (ples, dětský den, …), kdo věnuje nějaké dárky, podporu, ceny? LIDL? DISKONT? Možná ano, ale musí to mít 5x zaplaceno někde jinde (nějaký ústupek ze strany města) Ještě tomu nerozumíte?
     Mám známého, co dodává zboží do TESCO. Říkal mi, že kdesi v
     Čechách bylo před časem postaveno TESCO (též s podporou radnice). Nějak se jinnevyplácel prodej, tak to zavřeli a už hezkou dobu tam stojí monstrum, keré postupně zarůstá lebedou a kopřivama. A neví se, co s tím, protože to je soukromý majetek. Chcete-li zeptám se přesně kde to je.
     Takže: pokud si myslíte, že ve Šternberku je vhodnější mít cizí firmy, s jejich head officem v Praze a dál, tak vás v této bláhové iluzi nechám, časem a po přečtení občasných studií v odborných časopisech jako je např. Moderní řízení nebo Moderní obchod vystřízlivíte.
     Zdraví: K.F.

    5. Jiří

     ad “Takže: pokud si myslíte, že ve Šternberku je vhodnější mít cizí firmy, s jejich head officem v Praze a dál, tak vás v této bláhové iluzi nechám, časem a po přečtení občasných studií v odborných časopisech jako je např. Moderní řízení nebo Moderní obchod vystřízlivíte.”

     Ano myslím. Doba Baťi je pryč a existence head office (ó ano, jsme v Evropě, proto mluvme evropsky) ve Šternberku nezaručí, že peníze z její činnosti příjdou do Šternberka. Daňoví poradci přece také musí být z něčeho živi. Peníze příjdou do Šternberka spíše tím, že ta head office z Prahy či Berlína tady ve Šternberku vytvoří nové pracovní místa.

     Narozdíl od vás jsem ekonomii skutečně studoval a stále se v této oblasti pohybuji. Takže také samostudium v této oblasti je pro mě nutné i bez vašeho doporučení. Chtě, nechtě studuji asi z poněkud jiného důvodu, než je tomu u vás. A když už jste zmínil tu odbornou literaturu, opravdu doporučuji opět ke studiu už zmíněný zákon o rozpočtovém určení daní. Možná pak pár věcí pochopíte.

    6. Ing. Karel Fiala

     No – nic – tudy cesta opravdu nevede.
     Vždyť vy i víte, co jsem studoval :-)
     S vědmou či broukem Pytlíkem je těžké mluvit, zvlášť když se schovává.
     Nashedanou a těšilo mne.
     K.F.

    7. Anonym

     Když jsem viděl, jak byly podpisy sbírány, myslím, že bych jich také dokázal 900 sehnat. Podpisové archy ležely v prodejnách na pultu a zázaníci byli oslovováni zda by tu petici nepodepsali. Někteří aniž by cokoliv četli aniž by možná tušili, co konkrétně podepisují, podepsali, ale samozřejmě i takové podpisy se počítají.

     Předně bych chtěl zdůraznit – Ano podnikatelé mohou bojovat za svá práva, mohou prosazovat své zájmy, ale … odpovězte mi někdo prosím…

     Kde byli tito organizátoři petice, když se stavěly prodejny Lídl, Penny, Albert, když Horimex se přeměnil na prodejnu Billa, když místní prodejci textilu byli vytlačováni levným textilem z tržnic, když jeden z místních podnikatelů pronajal část fialového domu prodejcům levného textilu, když byla postavena nová benzinka Albeva, když se do “kotvičky” nastěhoval drogistický řetězec, když se do prodejny koberců nastěhoval řetězec s papírenským zbožím, když vedle Penny marketu přišel nový a úspěšný prodejce masa?

     Tito všichni přispěli k likvidaci místních drobných podnikatelů v centru. Přesto se vlna odporu zvedla až nyní, když se cítí ohroženy především stavebniny. Nezlobte se, ale celý ten humbuk mi připadá trošku účelový. Jaký vliv bude mít hobbymarket na prodejny v centru – prodejny textilu, papírnictví, masny, drogerie (tedy možná okrajově), cukrárny, bary, restaurace, banky, obuv, potraviny, zlatnictví, květinářství, sport, knihy, elektro….

     Pochopil bych tu obavu, kdyby se stavěl další supermarket(jak to vypadá s tím Tescem v Eutechu?), ale hobbymarket?

    8. Anonym

     Řadím se k těm, co již léta bojují s molochem na naší radnici, tak si dovolím odpovědět.
     Byl jsem členem petičního výboru proti výstavbě Penny, navrhovali jsme v dané lokalitě parčík s možností sportovišť pro děti. Společně s členkou výboru jsme obcházeli celý Mačkalov i přilehlé ulice, jen jsme udělali velkou chybu. Z každé domácnosti bylo po jednom podpisu a my naivní jsme lidem říkali, že to bude stačit. Bylo podepsáno cca 160 občanů, krát tři, coř je dejme tomu jedna domácnost je 480. Pěkně s námi zametli a již vím, že čím více podpisů, tím lépe.
     To, co píšete o neohrožení malých prodejen vypovídá o tom, že obchodu nebo po staru kšeftu, vůbec nerozumíte.
     Ale nechme to být, volby jsou za rohem a pevně věřím, že spoluobčané ještě totálně nezhloupli.
     Příjemný víkend, Jiří B. st.

    9. Anonym

     Pán právě řekl, že ve Šternberku žijí idioti, kteří podepisují a neví co (ale taky mám občas ten pocit, např. když se kouknu na návrh slouvy na odprodej pozemku) :-)

    10. Anonym

     Pán má bohužel v mnoha případech pravdu.

    11. Anonym

     Nedělejte idiota ani ze mne ani ze sebe a nepřekrucujte moje slova. Nepsal jsem nic o tom, že lidé ve Šternberku jsou idioti a ani si to nemyslím. Napsal jsem jen, že někteří určitě podepsali petici a ani si ji pořádně nepřečetli.

     Díky pane Bejdák za odpověď, ale čekal jsem ji od jiných. Když jsem teď jel konem Penny a viděl to přeplněné parkoviště, u každého auta plný nákupní vozík, tak mě napadlo, co by se asi stalo, kdyby vedení Penny řeklo, že to zavřou a srovnají se zemí. Myslím, že někteří by psali taky petice :)

    12. Anonym

     S těma nákupníma košíkama máte možná pravdu, nevím nenakupuji tam.
     Řekněte sám, nebyl by lepší v bytové zoně parčík s místem pro hry dětí, já vím, snad za 30 let. To lidé snad zmoudří a já tu již stejně nebudu.
     Jiří B. st.

    13. Anonym

     Když se někdo podepíše pod něco a neví pod co, tak buď potřebuje opatrovníka nebo je namol ožralej.
     Jiné vysvětlení bohužel nemám, aniž bych něco překrucoval a nedej bože abych z vás, tak mocného organizátora, dělal idiota.
     Umíte-li mávnutím ruky sehnat 900 podpisů, udělejte si z toho kšeft: budou volby a 900 lidí = cca 4 mandáty. Za to Vám utrhne ruce (nebo do nich něco hodnotného vloží) každá volební strana. Možná jsme ale myslel 90 a jen vám vypadla nula navíc, nula sem, nula tam, o nic nejde, že?
     Přeplněné parkoviště? Kde? Kdy? Nedávají tam něco zadára? Já jezdím po Šternberku autem denně a bude tomu hezká řádka let, co byla k vidění přeplněná parkoviště – teď z bídou dvakrát do roka: Vánoce a Velikonoce.
     Tak, až zase něco napíšete, přečetete si to po sobě (vidím, že tenhle nešvar, nepřemýšlet o tom, co napíšu a podepíšu, vám je vlastní), jinak vše dobrý a hezkou sobotu.

    14. Anonym

     U Penny lidé parkují svá auta a nenakupují. Po zrušení velkého parkoviště jinou možnost nemají. Pán by měl navštívit očního lékaře a možná i jiného!

    15. Anonym

     Na svou otázku kde byli organizátoři petice když se sem stěhovaly řetězce, prodejci levného textilu apod., jak se zdá odpověď nedostanu…

    16. Anonym

     Nevím, zda odpověď dostanete, ale vím, že všechny petice, které ve Šternberku byly, se tvrdě smetly se stolu. U jedné z nich se petiční výbor dočkal i trestního oznámení. Jako vždy však bylo podáno na neznámého pachatele a bylo policii ČR odloženo, takže po právní stránce to je v pořádku. Máme někdy absurdní zákony !
     Na vaši otázku je možná jednoduchá odpověď : kalich hořkosti již v našem městě přetíká a ti, co to nevidí jsou asi slepí a hluší.
     Jiří B. st.

    17. Anonym

     Hmmm – to zní divně: na parkovišti u Penny jsou odstavena auta kolembydlících, pak ale nechápu, že u každého z nich je “plný nákupní vozík”. Nejde o gumové atrapy vozíků s gumovými nákupy? :-)
     Přátelé – tahle debata je ve slepé uličce, prostě místní supermarkety parkoviště přeplněna nemají ani náhodou, pouze místní využili plochu a parkují na ní své vozy (což určitě nebyl záměr těch, co tato parkoviště postavila a doporučil bych jim tam dát ceduli “jen pro nakupující, jinak bude vozidlo odtaženo”. Ale možná jsou rádi že to opticky vypadá, jak se porád nenakupuje.

    18. Anonym

     Myslím si, že i o to při stavbě supermarketu šlo, aby t.zv. parkoviště na louce pro návštěvníky zejména nemocných v nemocnici bylo trochu na úrovni a samozřejmě i pro automobilisty z místního sídliště. A je to jen ku prospěchu všech. Ale naprosto nemáte pravdu, že tam stojí jen ti, co parkují. Zkuste se tam podívat po ukončení prodejní doby, kolik tam stojí aut a kolik v průběhu prodejní doby. A místo sezení u očního lékaře, které tak doporučujete všem, tak si tak na jen na dvě hodiny stoupněte a dívejte se na ten cvrkot lidí s auty a plnými košíky!!! Bohužel nejsem příznivec tohoto typu marketu, ale bohužel je to v současnosti nejlepší market ve Šternberku ( až na ty stísněné prostory prodejny ).

    19. Anonym

     Včera jsem jel schválně kolem zhruba v 9 večer a aut tam stálo docela dost. Košík jsem neviděl ani jeden – možná to bylo proto, že bylo zavřeno.
     K očnímu bych ale zajít měl (míněno vážně) :-)

    20. Radomil Siegel

     Asi máme každý jiná měřítka hodnocení. I když do obchodů jako je Penny, Lídl nebo Kaufland chodím velmi (velmi!) nerad, občas tam zajdu zejména v neděli nebo po 6 večer, když něco narychlo potřebuji. A mohu Vás ujistit, že Penny navštěvuji opravdu až v nouzi nejvyšší. Už jsem tam nejednou viděl balenou shnilou zeleninu, velmi mi vadí, že si ji nemůžu ani sám vybrat a už jsem párkrát koupil zdánlivě zdravou zeleninu a za pár dní se nestačil divit. Spousta zboží pouze to nejlevnější, takže skoro žádný výběr. Prý tam mají dobré pečivo. Mně zplesnivělo po 2 (!) dnech. Prostě jsem poučen, že když už tam nakupovat, tak si velmi pečlivě prohlížet, co kupuji!!!

    21. Anonym

     Ano, Ano,…. jakto, že se nikdo nebouřil proti konkurenci, kdy tak emotivně vznikaly restaurace, hospody, hospůdky, atp ???
     Myslím, že tam vznikla velká konkurence a všem to sedí, nikdo nic neříká a když se jedná o šroubečky a pod. tak je kravál !
     Nevím, ale pokud se vám líbí vzhled přednádražního prostoru, pak tedy ještě tam chybí stánkový prodej… a bude to jak … .Myslíte, že město udělá pro zlepšení vzhledu města při příjezdu kohokoliv vlakem za své peníze – nedočkáte se. Tak ať to udělá ten, kdo má peníze. Proč se nebouříme, že velké akce děláme za peníze z EU – a taky jen to, co schválí EU !!!

    22. Anonym

     Pozor: právě promluvil znalý mudrc přímo z Bruselu.

    23. Anonym

     Když diskutujete, diskutujte věcně a neurážejte. Pokud nemáte argumenty jak někomu oponovat, tak raději nic nepište. Nedá se to pak číst.

    24. Anonym

     Dovolíte mi diskutovat stylem, který si vyberu?
     Děkuji :-)

    25. Anonym

     Konkurence mezi místními a mezi nimi a markety, to je set sakra rozdíl.

   3. 11.2.3

    Radomil Siegel

    Tak nevím, jestli jsem v menšině, ale nepatřím mezi podnikatele a vlastně ani moc mezi uživatele šternberských služeb. Přesto se mi záměr ve stávající podobě nelíbí. Podle mě zájmu města moc neprospívá postavit před nádražím všem na očích další marketoškatuli (už jich tam několik je) a nechat centrum vyhnít. Koupěchtivé občany to určitě nepřiláká, teda alespoň ne k ostatním podnikatelům, jak píše p. Závodník. Maximálně pár kupujících odláká a možná to pár podnikatelů vzdá. Po 2-letém mrtvém centru bych se ani nedivil.

    Nicméně co se týče té petice, tak 900 podpisů na Šternberk, to pro mě naopak znamená velmi mnoho. Samozřejmě se dá předpokládat, že kromě podnikatelů ji podepsali rodinní příslušníci apod. Nicméně pokud se nepletu, existuje nějaká (dolní) věková hranice pro podpis petice a já předpokládám, že ji podepsali téměř výhradně šternberští podnikatelé. Takže když odečtu neplnoleté, myslím si, že nebudu daleko od pravdy, když odhadnu toto množství na nějakých +/- 10% našich občanů – potencionálních voličů. Je to málo nebo moc? Vzhledem k počtu místních podnikatelů je to podle mě opravdu hodně.

    Já jen doufám, že si těch 900 lidí dobře rozmyslí, jaký volební lístek hodí za pár týdnů do volební urny. Dá se totiž předpokládat, že stávající vedení města, které tento horký brambor (možná takticky) odsunulo na povolební období, nebude svůj dosavadní postoj nějak zásadně měnit.

    1. 11.2.3.1

     Anonym

     A smím se zeptat jaké kandidující strany nejsou v současném vedení města – ČSSD, ODS, KDU-ČSL, KSČM, Nezávislí (nyní Společně pro Šternberk) a ……….pardon SOS pro Šternberk, jejímž jste kandidát. Takže ta poznámka o tom koho (ne)volit, je tak trošku předvolebním vábením :)

    2. Anonym

     Jako zmocněnec SOS pro Šternberk trochu opravím, volební vábení za naše peníze je vidět na Radniční ulici !
     Tento web není v žádném případě závislý na nikom z Vás a může zde psát kdokoliv. Což můžete také po zrušení of. Štbk. stránek, respektive diskuze na nich brát jako předvolební vábení.
     Navíc nevím o tom, že by SOS pro Šternberk něco slibovala, na rozdíl od všech protivníků. Budoucí zastupitele čeká hlavně práce a napravování škod, vše je především o komunikaci a rozumných ústupcích.
     Příjemný večer, Jiří Bejdák st.

    3. Radomil Siegel

     Trošku bych Vás opravil, nevím o nikom z SOS pro Šternberk, který by byl v současném vedení města.

     Nicméně moje připomínka byla směřována hlavně k tomu, že velké politické strany mají jako lídry svých kandidátek stávající členy zastupitelstva. Takže pokud někdo zvolí takovou stranu, musí počítat s tím, že vlastně podporuje jejich záměr (tj. mimo jiné i výstavbu hobby marketu). Články zde byly často obrácené proti této výstavbě. A já se domnívám, že odsun problematiky hobby marketu na období po volbách nebyl motivován tím, že by se tento záměr měl nějak měnit, ale pouze tím, že jako horký předvolební brambor by mohl některé voliče odradit.

     Můžete můj příspěvek brát jako předvolební vábení, ale já jsem apeloval hlavně na to, aby lidé vůbec šli volit. Kdo je spokojený se stávajícícím stavem a plánovanými záměry, nechť klidně volí stávající zastupitele. A kdo není, ať volí podle vlastního uvážení.

   4. 11.2.4

    Spajk

    Vás pane Jiří neoslňuje 900 podpisů?
    A co Vás tedy oslňuje?Podzimní slunce a nebo výstavba dalšího supermarketu?Zdá se,že obojí

    1. 11.2.4.1

     Anonym

     Podzim nastává – sluníčko krásně svítí
     na louce kvete poslední barevné kvítí.
     Někteří z radní slibotechny jsou hluší
     raděj si k obědu daj pořádné Suši
     a Jiří oslepen je dnes zase
     nevidí že někteří by je raději
     viděli přec v base !

     Jen si tak se slovy hraji, J.B.Z.

 2. 10

  občan

  Měl bych na Vás dotaz pane Závodník píšete, že vybudujete nové autobusové nádraží dle vašeho rozpočtu
  příjezdová komunikace 2,0mil.
  asfaltové plochy autobusové nádraží 4,0mil
  chodník-přístup od vlakového nádraží 0,3mil
  přístřešky autobusové zastávky 1,5mil
  autobusové zastávky -ostrůvky 1,5mil
  odstavné parkoviště -ČD 1,0mil
  celkem 10,3mil
  Píšete,že vybudujete ještě veřejné osvětlení a kanalizaci to budeme platit my občané?Pokud k nám občanům chcete být čestný jak tvrdíte ,tak zašlete na redakci těchto stránek podrobný rozpočet né pro laika. Myslím si, že i na městě sedí odborníci, kteří umí číst ty to rozpočty.Doufám,že to stihnete do zastupitelstva.Váš fanda nezklamte mou důvěru

 3. 9

  zastupitel

  p.Závodníku váše tisková zpráva byla opravdu dojemná.Ale po přečtení vaší zprávy jsem musel vysát celý byt,jak se všude prášilo.
  Ke smlouvě píšete:Cituji z posudku celé smlouvy:Obecné rovině lze s obsahem souhlasit.(asi vás bolely oči,když jste nedočetl celý posudek-dále cituji:
  -Rizikovým faktorem:je§6 odst.7 Smlouvy,omezení převodu pozemku třetí osobě atd.
  -Dále zajištění sortimentu bude jistě problém a osobně nelze nutit vlastníka nemovitostí k tomu co má v domě prodávat.
  Jsou tam i další návrhy pro Město,ale to jste asi neakceptovali p.Závodník.

 4. 8

  zastupitel

  p.Závodníku váše tisková zpráva byla opravdu dojemná.Ale po přečtení vaší zprávy jsem musel vysát celý byt,jak se všude prášilo.
  Ke smlouvě píšete:Cituji z posudku celé smlouvy:Obecné rovině lze s obsahem souhlasit.(asi vás bolely oči,když jste nedočetl celý posudek-dále cituji:
  -Rizikovým faktorem:je§6 odst.7 Smlouvy,omezení převodu pozemku třetí osobě atd.
  -Dále zajištění sortimentu bude jistě problém a osobně nelze nutit vlastníka nemovitostí k tomu co má v domě prodávat.
  Jsou tam i další návrhy pro Město,ale to jste asi neakceptovali p.Závodník.

  1. 8.1

   Dr.

   Co právník, to názor: za vraha se právník (dobrý obhájce) také pere do krve a hledá, co by kde zpochybnil. Stejně tak Vy, pane Závodníku, jste si jistě našel právníka, který vám šel na ruku: holt kdo platí, ten si diktuje, jak by měla zpráva vypadat: logické je, že nebudete platit za to, že napíše že smlouva stojí za zlámanou grešli.
   Co říkáte na posudek Dr. Klimka? V obecné rovině se má za to, že Dr. Klimek je násobně schopnější a lepší právník než Dr. Vyjídák, o Kamilovi raději mluvit ani nebudu (tedy pokud nějaký posudek vyšel i z jeho dílny).
   Co pane Závodníku říkáte na to, že petici podepsalo asi 900 občanů, tedy zhruba 10% všeho práceschopného obyvatelstva města? Asi nic, prostě budete omílat stále stejnou písničku jak ve Šternberku rozvíjíte charitu a nám, venkovanům postavíte díky vaší dobročinnosti obchodní dům. Sám tomu nevěříte, že ne?

 5. 7

  Endy*

  jirko zdravím tě..musím s tebou nesouhlasit, myslím, že je jedno, jaké zastupitelstvo o tom rozhodne…ale jde o to, jak toto zastupitelstvo rozhodne…

  asi bych si přál to samé co živnostníci a nejen ti…

  snad se zítra uvidíme na zastupitelstvu měj se Endiy

  1. 7.1

   Anonym

   Ahoj Endy, jako moudrý, mladý člověk jsi odhalil právě to, co jsem jen naznačil !
   K tomu zítřku, Víš lomcuje se mnou teta bolest, tak budu alespoň držet palečky.
   Aloha, Jirka.

 6. 6

  R.

  Tak to je, přátelé, kurva, smlouva, kterou by si přál dostat každý kupující:
  kde jsou zajišťovací instrumenty jako je směnka a směnečné prohlášení (avalované společníky Reinvest)? věcné břemeno na nemovitost? omezení převodu vlastnického práva? finanční sankce? Ten rozpočet na 10 mil Kč je taky bomba: chcete říct, že na základě tohoto cáru papír se má prodat tento pozemek? Jste vážně blázni? A všichni?
  Tuhle smlouvu musel psát přinejmenším idiot a pokud to naše radní a zastupitele netrklo – pánové (a dámy) sbalte si prosím kufřík, na své funkce (a rozhodování o městském = obecním = z 1/14400 i mém majetku) očividně nestačíte, běnujte se prosím raději hraní kanasty a nešibujte s miliony které nejsou vaše!

  1. 6.1

   Anonym

   Tak konečně to napsal někdo od srdce a na rovinu !
   Pokud se nepletu, tak zítra tj. ve středu, má proběhnout veřejné jednání Šternberského zastupitelstva a řekl bych, že bude trochu veselo.
   Pár týdnů před komunálními volbami dělat takové rozhodnutí, které tak výrazně zasáhne do dané lokality a vlastně i do života ve městě celého, zdá se mi býti hodně absurdní.
   O této věci by mělo rozhodnout zastupitelstvo nové, doufám, že si to stávající zastupitelé uvědomí !
   Jiří Bejdák st.

 7. 5

  Mirka Čepičková

  Dobrý den,
  nerada bych Vás provokovala svou “informovaností”, jak jste mi vyčetl. Ale nadá mi to. Povšimněte si prosím “pěčlivě a fundovaně” zpracovaného rozpočtu nákladů na nové aut. nádraží od f. R.C. Při našem jednání s p. Závodníkem, který zastupoval f. R.C. mi sdělil (když jsem se podivovala odvaze nad nákladností a návratností jejich investic z hobbymarketu v tomto 15tisícovém městě), že sice předkládají městu cca 10mil. za vybudovaní nového nádraží, ale udělají to za cca 2mil. Umí to prý tak nějak lépe…

  1. 5.1

   Robert

   Tak tohle bych pri vsi ucte, pani Cepickova, nechal na vyjadreni investora. Pochybuji, ze by kdokoli z Reinvestu daval prave vam jako zastupci :nepratelske: strany boje podobnou informaci. To by musel byt uplny blazen. To uz nas trosku tahate na varene nudli.

   1. 5.1.1

    Mirka Čepičková

    Pane Roberte,
    ??????, nechápu, co Vás pobouřilo. Jednala jsem se zástupcem investora a ten se věřte nevěřte takto skutečně vyjádřil. Jestli je blázen? Nevím. V každém případě jsem z toho jednání měla pocit, že v tahání za vařenou nudli ho nikdy nemám šanci dostihnout. A ani NECHCI!

    1. 5.1.1.1

     M.Závodník, Reinvest Corporation, s.r.o.

     Vážená paní Čepičková a všichni ostatní diskutující.

     V této jistě podnětné diskusi jste se odvolala na naší schůzku a na mé jméno, proto považuji za povinost na Váš příspěvek reagovat. Ano, setkali jsme se v prostorách Vaší firmy společně s Vaším manželem. Schůzku jsem vyvolal já, a to z toho důvodu, že mi bylo panem Mgr. Fialou z Městského úřadu řečeno, že se Váš manžel zajímal o náš projekt ve Vašem měste. Vzhledem k tomu, že jsem jako vedoucí projektu Hobby centra nejspíš nejpovolanější podávat informace, navrhl jsem osobní setkání.

     Teď k Vašemu příspěvku ohledně našich nákladů. Zřejmě jste se přeslechla, ale osobně jsem Vám podal následující informaci: Ano, naším projektantem vypočítané předběžné náklady na vyvolané investice pro město Šternberk (nová příjezdová komunikace, nové autobusové nádraží včetně kompletních zpěvněných ploch, zastřešených zastávek, chodníků, parkovišť, kanalizace, veřejné osvětlení atd.) činí cca 10 milionů korun s tím, že vzhledem k tomu, že tyto stavby budou součástí výběrového řízení na generálního dodavatele celého záměru (tedy včetně “našich” staveb), dokážeme reálnou cenu stáhnout odhadem až do výše 2 milionů korun, a to díky celkové výši investic a tudíž i objemově nižších nákladů. Srovnával jsem situaci s přímým investorstvím města, které by se při stejném objemu staveb dostalo na vyšší náklady. Za 2 miliony korun bychom ani nepostavili novou příjezdovou komunikaci. Opravdu to “neumíme tak nějak lépe.” Rozpočet tak jak je přílohou smlouvy vychází z dlouhodobých analýz a diskuzí s jednotlivými odbory MěÚ Šternberk a je strohý proto, aby byl jako příloha přehledný i pro laika. Pokud budete mít zájem, jsme ochotni Vám předat podrobný rozpočet pro odborníky. Tolik k Vašemu příspěvku.

     Dále bych byl rád, abyste všichni věnovali pozornost následujícímu prohlášení, které je zároveň stanoviskem Reinvest Corporation, s.r.o. k diskuzím na tomto serveru:

     Záměrem naší společnosti doopravdy je realizovat pilotní projekt hobby centra, ve kterém (jak je uvedeno ve smlouvě) bude nadpoloviční (tedy minimálně 50% celkové plochy) sortiment hobby zboží (srovnávejte se sortimentem Mountfield, Baumax, OBI apod.) s doplňkovým sortimentem lahůdek (řezník, cukrárna), drogerie, oblečení (to vše v samostatné galerii). Jsme přesvědčeni o tom, že taková prodejna nejenomže zásadně nepoškodí podnikatelské prostředí ve Šternberku, ale spíše přiláká návštěvníky z okolních obcí a menších měst, protože nabízenými cenami jsme schopni konkurovat dosti drahým velkoprodejnám v Olomouci, zároveň nabídne pohodové prostředí pro cestující vlakem a autobusem, jak ostatně vychází ze studií Ing. arch. Pejpeka, autora projektu rekonstrukce přednádražního prostoru, s nímž byl celý záměr konzultován a odsouhlasen. Tuto informaci Vám může potvrdit např. Ing. arch. Zlamalová, zastupitelka města, která se projednávání projektu za město také účastnila. Již od začátku spolupráce s městem Šternberk probíhala tak, že jsme to byli my, kdo se musel přizpůsobit, nikoliv Vaše město. Konečná podoba našeho záměru proto prakticky kopíruje návrh využití přednádraží již zmiňovaného pana architekta Pejpeka, a to jak architektonicky, tak urbanisticky.

     Nemáme v plánu tyto pozemky přeprodávat mezinárodním ani jiným řetězcům, o kterých tady mluvíte, protože ze strany Vašeho města jasně zaznělo (byli to pánové Fiala, Sehnal a pan starosta Skyva), že si žádný další supermarket nepřejí a my jsme tuto podmínku jednomyslně přijali. A hodláme ji respektovat. Toto jsem osobně několikrát zopakoval jak panu starostovi a ostatním zástupcům města, stejně jako pánům Čepičkovi, Holzmannovi (a dalším, jejichž jména si, omluvte mne, nevybavuji) na veřejném projednávání změny územního plánu.

     Velmi rád to vše znovu zopakuji do očí komukoliv z vás i městským zastupitelům. Mé svědomí je ve Šternbeku čisté a hodlám si svou čest zachovat. Naše společnost a náše plánované hobby centrum chce ve Vašem městě dlouhodobě zdárně fungovat, ne udělat rychlý byznys a zmizet.

     Nehledám zdroj spekulací a informačního šumu, který se kolem této kauzy vytvořil a nechci je ani komentovat.

     Díky za pozornost, M. Závodník

    2. M. Závodník.

     Jen drobný vysvětlující dodatek: Věta o stlačení ceny rozpočtu je myšlena úsporou až do výše 2 milionů korun. To znamená, že díky výběrovému řízení a podstatně větších objemech staveb (odhady jsou celkem cca 40 milionů korun)jsme pravděpodobně schopni ušetřit a tudíž zaplatit namísto 10 milionů cca 8 milionů korun. Jen upřesňuji, aby nedošlo k nesprávné intepretaci.

    3. Anonym

     Jen okrajově : přiláká návštěvníky z okolních obcí.
     V této lokalitě je již takový provoz aut, že místní obyvatelé budou nadšeni. K opstatnímu se jistě vyjádří ostatní a to i na zítřejším zastupitelstvu.
     Jiří B. st.

    4. M.Závodník, Reinvest Corporation, s.r.o.

     Važený pane Jiří B.st. Součástí změny územního plánu je nezávislou certifikovanou laboratoří vytvořená propočtová studie týkající se případného navýšení hlukové zátěže v celé lokalitě, která vznikla na základě požadavku Hygienické stanice v Olomouci. Tato studie prokázala, že hluk navýšen nebude. Tento materiál včetně vyjádření hygieny je součástí materiálů pro změnu územního plánu, takže si vše můžete jednoduše ověřit.

    5. Anonym

     Zajímavé informace z “druhé strany barikády”. Teď se těším na reakce protistrany. Pan Bejdák nezklamal a opět se ukázal jako odborník všeho druhu, před ním nějaké odborné studie nemají šanci.
     Pane Bejdák co kdybych si chtěl u Vás objednat nějaké odborné zprávy(právní, stavební atd.)? Jaký je Váš ceník? Omlouvám se Vám, ale musel jsem si rýpnout.
     Hezký večer.

    6. Anonym

     Když si tak pravidelně berete mé jméno do huby, omlouvám se, jinak to ve vašem případě nazvat neumím, zkuste napsat i své !
     Používejte prosím i mé křestní, ať čtenáři ví, kterého Bejdáka máte na mysli.
     K odborným věcem se tady vyjadřují jiní a troufám si říci, že tomu rozumí dostatečně.
     Jiří Bejdák st.

    7. Anonym

     Když se chce, tak,vyjde všechno. Jinými slovy ,papír snese všechno ,např.:
     – i ohrožený druh Tetřívka se nějak snese s vrtulemi svíštícími nad vrcholky orlických hor, postačí mu k tomu kladné vyjádření EIA
     – ohrožený druh Ropuchy velké ,nebo Užovky žluté se nějak uskrovní v mokřadi Břeclavska před výstavbou dalšího potřebného megamarketu , jen když mu to posvětí vyjímkou odbor ŽP.
     Jednou třeba někdo bude chtít zbourat nějaký hrad a postavit tam Obr-tobogan. Třeba mu to projde, jen když si na to “vyřídí ” vyjímku ministerstva kultury ,že pane Závodník /pozn.pro nezasvěcené: kauza Reinvest-Přerov/

    8. Anonym

     Děkuji za vyjádření, víte nepsal jsem o hluku, ale o provozu, pod tímto slovem je skryto také něco jiného.
     Na tento web může napsat kdokoliv a cokoliv, takže chápu vaši snahu, za pár hodin se již rozhodne, tak buďme zatím v klidu.
     Jiří B. st.

    9. Ing. Karel Fiala

     Děkujeme za trochu světla do této záležitosti (nebudete jistě namítat nic proti tomu, že toto by mělo udělat o své vůli samo Město Šternberk a ne věc tutlat).
     Máte-li tedy tak upřímnou snahu a bylo založeno nové s.r.o. v Brně jehož první akcí bude výstavba Hobby Marketu ve Šternberku, pak osobně nic proti, klobouk dolů.
     Jen teď nevím, proč je smlouva napsána tak jednostranně – jistě pro vás nebude žádný problém avalovat svým jménem směnku znějící např. na 10 milionů Kč (cena pozemků), a to pro případ, že věci budou v budoucnosti jinak. Samozřejmě nebudou, ale doba je taková.
     Mimochodem: před cca rokem jsem telefonicky mluvil s panem Markem Závodníkem, který dělal nějaké marketingové záležitosti pro Lidl, někde bych snad i našel telefon. Shoda jmen?
     Hezký večer přeje
     K.F.

    10. M.Závodník, Reinvest Corporation, s.r.o.

     Vážený pane Fialo.

     Smlouva podle našeho názoru rozhodně není napsána jednostranně. Cituji z posudku celé smlouvy z pera Vám všem jistě známého JUDr.Jana Vyjídáka: “V obecné rovině lze s obsahem Smlouvy souhlasit.” Následuje detilní rozbor smlouvy… Pan doktor Vyjídák osobně navrhl doplňky ve smlouvě, které jsme do jednoho akceptovali. Tyto změny jsou součástí zítřejšího schvalování zastupitelstvem.

    11. Ing. Karel Fiala

     Fajn, pane Závodníku.
     Tedy: zaručíte se svým vlastním majetkem (avalem směnky), stejně jako společníci Reinvest Corporation, s.r.o. za to, že vše bude tak, jak je nyní prezentováno?
     A druhá otázka: jste ten pan Marek Závodník, který pracoval pro LIDL?
     Díky a hezký večer přeje
     Ing. Karel Fiala

    12. Karel Fiala

     No nic, raději už se nebudu blbě ptát, kdo se moc ptá, moc se doví :-)
     K.F.

    13. řezník

     Jenom idiot pane Závodníku může tvrdit, že když na jednom konci městečka vznikne další řeznictví, tak to druhé , to na opačném konci vůbec neutrpí.
     Nevykládejte nám tady o tom jak dvacet nových krámků ve vašem hobbymarketu úžasně prospěje těm ostatním!

    14. XGR

     :-)
     Pan Závodník by mohl ještě na dobrou noc říct nějaký další nadmíru povedený JOKE :-)
     Ne – pan Závodník chtěl říct, že do Šternberka firma Reinvest Corporation bude týdně vypravovat dva autobusy koupěchtivých brňáků, kteří zde nakoupí “mnohem výhodněji” než ve velkých městech :-)
     A prospěje to všem místním obchodníkům :-)
     A Reinvest Corp. všechno bude dotovat, postaví nádraží a možná i nějaký další, menší Špilberk, aby sem jezdilo víc turistů a všichni si mnuli ruce :-)
     Samozřejmě že pro zisk se to nedělá, parta mladých z Brna chce pomáhat a adoptovala si menší moravské městečko :-)
     Sorry, popíjím burčák a nerad bych si přivodil smíchy nějaký “úraz”
     Věřím, že zítra (vlastně už dnes) přibudou další vtipy od pana Čtrtníčka – pardon Závodníka :-)

    15. Radomil Siegel

     Vaše vyjádření je dost obsáhlé. Vzhledem k tomu, co se kolem stavby hobbymarketu děje a k místním zvyklostem až nezvykle obsáhlé. Tak obsáhlé vyjádření obvykle oficiální zástupci našeho města nevydávají.

     Nechci nijak polemizovat o smlouvě nebo záměru Vaší společnosti. Co mě ale velmi zarazilo je Vaše přesvědčení, že nově otevřené řeznictví, cukrárna, drogerie či oděvy (zásadně) nepoškodí podnikatelské prostředí ve Šternberku. Nevím, jak podrobně znáte situaci v našem městě, ale představa, že se lidé z širokého okolí budou sjíždět (vlakem!) do Šternberka a že když už tu budou, poběží od nádraží někam do centra utrácet své peníze u místních podnikatelů, je podle mě hodně naivní. Dnes je situace taková, že mnoho šternberáků pracuje mimo Šternberk a mimo Šternberk dost často i využívá dalších služeb (nákupy apod.). A z těch, kteří dojíždějí vlakem a neutrácejí peníze v místě svého zaměstnání, zřejmě nemalá část utratí své peníze v 1. obchodě, který před nádražím uvidí.

     A aniž bych se chtěl nějak dotknout Vašeho projektu, domnívám se, že blízký prostor před nádražím, kde se již nyní nachází 2 supermarkety, 3. je poblíž a 4. se chystá, není zrovna tím, čím bych se jako šternberák chtěl chlubit. Máme krásnou budovu nádraží. Myslím, že brzo její krása zanikne ve spleti moderních marketových škatulí.

     Takže aniž bych nějak zpochybňoval Váš projekt domnívám se, že jeho realizace poškodí nejen podnikatelské prostředí ve Šternberku, ale i vlastní prostor před nádražím.

 8. 4

  Anonym

  Zdravím všechny, bohužel jsem průvod sledoval pouze v Tv protože v onu dobu 12:30 jsem opravdu nemohl…Akce byla pěkná velmi, leč strach mám, že práce, kterou jste akci této obětovali půjde vniveč, protože podmáznutá komise či zastupitelstvo je více jak nějaká demonstrace!

  1. 4.1

   Anonym

   Pokud by podobně jako Vy uvažovala většina občanů, bylo by to s naší slavnou demokracií již úplně v prdeli!

 9. 3

  vlastik

  Průvod chudý ,nepočetný, leč rozhodně zdaleka největší od dob taťky Jakeše a následně z dob sametové revoluce. Vypisuji soutěž o průvod početnější . Všech,kteří
  se ho účastnili si vážím a cením. Přesto ,že nevěděli, jestli tím něco dokážou ,nebo právě proto.
  Filozoficky vzato uvažuji takto : je něco shnilého na systému parlamentní a potažmo obecní demokracie, když lidi sahají k takové aktivitě.

 10. 2

  Panoš

  Z toho co doposud vím je zřejmé to, že radnice prosazuje něčí zájmy jen ne Šternberáků. Ve smlouvě není zádná lhůta zakazující prodej třetí osobě na nějakou dobu, dále tam není podmínka vybudování autobusové zastávky a už vůbec tam není žádná sankce při jejím NEVYBUDOVÁNÍ! Kdo sepsal takovou hrůzu nevím ale určitě ne právník!!!
  Jisté je to, že tam má být TESCO. Proč další nákupní středisko? Asi má Tesco dost peněz na všimné…

 11. 1

  Anonym

  Ta galerie z pohřbu živnostníka je úchvatná !
  Děkuji za zprostředkování.
  Snad se vyjádří i p. Novotný, nebo že by tam také byl, ale kde ? Že by pod kočárem, či na něm? :-)
  Jiří Bejdák

  1. 1.1

   Anonym

   ne, pan Novotný byl schován v té rakvi a pokřikoval bolševická hesla na kolemjdoucí (samozřejmě tak, aby ho nebylo vidět)

   1. 1.1.1

    Anonym

    Kuknite na špiona, už i funus má v hledáčku a ještě na nás pořvává z úkrytu!

Komentáře jsou ukončeny.