ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

18 Comments

 1. 4

  Anonym

  Je to hezké, jak Město staví za peníze z rozpočtu, dotací. Každý běžný občan ale musí snášek fráze: zvyšují se náklady, zdražíme odpady, vodu, to či ono. Nám se snad nezvedají náklady? Musím šetřit hlavně na to pitomém žrádle a nějaká stavba nad jídelnou mi neleží ani….. Možná ani nebudu mít peníze na stravenky pro dítě ve škole. A nějaké budoucí využití pro družinu si Ing. Sehnal může nechat pro kolegy z radnice. Ve městě není práce, když je tak za 9000 hr. a toho platit vše je už nad možnosti. Až takto bude uvažovat i osazenstvo radnice, tak pak to bude ku prospěchu věci. Teréňák pro Pospíšila – kde to žijete? Policajt má šlapat po chodníku a ne čučet zpoza popelnic, jestli někdo nejede 52 km za hod. To ani nelze změřit na tachometru, protže zákon počítá s tolerancí. To totiž už tady bylo. Takže pane Sehnale, nechte si ty žvásty na doma. Nebudu stavět 8+1 pro budoucí využití pro případ paterčat, když mám jedno….

 2. 3

  x

  Přečtěte si ty vaše příspěvky – tak jako z 90 % na tomto vebu zase jen splašky.

  1. 3.1

   Anonym

   Ha – končně se ozval mudrc a člověk ušlechtilých mravů. Přímo budoucí starosta !!!

   1. 3.1.1

    Anonym

    Byl z okolí SOS-SZ, nebo nebyl z okolí SOS-SZ??? Toť otázka!

    1. 3.1.1.1

     Anonym

     To be, or not to be: that is the question :)

    2. 3.1.1.2

     Endy*

     proč musí být hned každý člověk, který nemá základní slušnosti vychování píšící komentáře na tomto serveru z SOS-SZ??? celkem mě to uráží, já bych něco takového nikdy nenapsal a považuji se taky z okruhu SOS_SZ…

     Díky za odpověď

    3. Anonym

     Endy klídek, to je u našeho národa běžné již stovky let. Když dojdou argumenty, přijdou urážky, osobní útoky atd.. Buď nad věcí a nech je vyřvávat, zase tak moc jich přece není, to víš ne ?!
     Jiří B.

    4. zlo

     No, takový klídech bych si zase nedával. argumenty došli především lidem z SOS a proto se uchylují k urážkám a slovním útokům proti všem….stačí si projet většinu komentářů…

    5. Anonym

     Tak to si opravdu projdi všechny komentáře podepsané občany kolem SOS pro Šternberk a potom mudruj ! A zvolil jsi naprosto trefnou přezdívku !:-)
     Nevím, jak ty, ale nejen já raději makáme a až to je z velké části hotovo, tak s tím teprve jdeme před lidi.Znovu opakuji, jsem v klidu, pohodě a naprosto vysmátý.
     Jiří B.

 3. 2

  Anonym

  Nejen to. Nad školní jídelnou se stavělo něco jako tělocvična, i když už úplně nová v budově 1. stupně je!!! Zase si někdo z radnice přihřál polívčičku?….. Naprosté mrhání financemi. Ono totiž to cosi je hrubá stavba a prý nebyly peníze. Tak nevím jak se staví ale když něco buduji, tak vím co a proč a hlavně když na to mám. Tedy alespoň normální člověk a ne otitulovaní voli!

  1. 2.1

   Anonym

   A TY? – už jsi něco postavil? Můžeš nám to přiblížit?

   1. 2.1.1

    Anonym

    Možná postavil za svoje. Mluví ale o nedostavění za naše. A to už by nás sr.. mělo!

   2. 2.1.2

    Anonym

    Jo, barák 4+1. Za své, svépomocí. Nespoléhám na dotace jako nějaký chudák u kostela. Současný vývoj cen energií a potravin je na hranici únosnosti a je tu možnost úbytku žáků pro jídelnu. Osobně bych řešil přijatelnou modernizaci stávajícího stavu jídelny a pro případné potřeby školní družiny bych využil spodní část jídelny. Vymýšlet nástavbu pro asi budoucno a přitom tady není kloudné zaměstání za rozumné peníze je prostě zvrhlé. Doposud dělala radnice vše pro urychlený úprk podnikatelů. Samozřejmě platy vedoucích odborů jsou slušné. Co takhle zveřejnit? Pak bude jasné, že ten plebs v pohradí je dobrý k volbám a pak rychle držet hubu a krok. Hlavně platit zdraženou vodu a další poplatky. Vždyť policajti nutně potřebují Off Road. Na chodníku je nepotkáte ani omylem ale u automatů pořád nebo s radarem. K tomu tady jsou? To asi ne. To zvládne i důchodce a radar ať řeší modrásci.

  2. 2.2

   Ing. Pavel Sehnal

   Dobrý den
   Nemohu si odpustit, abych na tento komentář nereagoval a nepokusil se jej doplnit. Možná tak někteří, když už nezmění, tak alespoň trochu upraví svůj názor na provedené práce.
   Prostor nad školní jídelnou je uvažován ne pro „něco jako tělocvična“, ale pro budoucí využití pro třídy školní družiny. Jak je v komentáři uvedeno, když něco buduji, tak vím proč a hlavně když na to mám. Provedení obvodového pláště nástavby a kompletace střechy odstranila problémy zbytku ploché střechy a jistě složité technické řešení detailů mezi novou a stávající částí střechy. Přitom nic nebrání budoucímu plánovanému využití prostoru pro potřeby školní družiny – až na to město vyhradí příslušné finanční prostředky. Také je možno provést kompletní zateplení objektu (ať už z prostředků dotace nebo vlastních finančních zdrojů města) bez následných „dodělávek“. A myslím si, že stejným zdrojem kritiky jako fasáda nedokončená by byla dokončená fasáda a její následné zateplování v případě přiznání dotace, vč. připomínek k hospodárnosti takového řešení. Pokud město neuspěje s dotací, bude však stejně stát před problémem možných energetických úspor a nutného řešení technického stavu výplní okenních otvorů.
   (Ač mám před jménem vysokoškolský titul, snažím se vždy uvažovat jako normální člověk a navrhovat účelná a především z hlediska města hospodárná řešení, protože finanční prostředky města jsou finančními prostředky všech jeho občanů.)

   Ing. Pavel Sehnal
   vedoucí odboru rozvoje města a investic

   1. 2.2.1

    Anonym

    Nemyslel jsem sice Vás ale když jste se chytnul tak proč ne. Já osobně bych uvítal něco momemntálně prospěšnějšího pro město a to opravu komunikací. Na nadjezdu je to katastrofální tester tlumičů. Vstupy do kanalizace je opravdu hodna 2. tisíciletí. Možná máte dohodu s prodejci náhradních dílů na auta…. Ovšem např. ulice Uničovská je slalomová dráha. Jen nepište o statisících Kč. To už známe. Používejte v řádech 200-250 Kč/hod. apod. Za to se to totiž dá lehce opravit. Je ovšem zajímavé, že čím je méně financí v rozpočtu , tak se víc utrácí za různé stavby aj. Asi je to dáno vztahem k vzdáleným penězům. Osobně si za své hodně rozmýšlím co koupím. Město ne. Suzuki Vitara jako hračka pro šéfa( podle počtu km je zbytečná investice). To si nedovolí ani bohatí Němci. Jako posledí Vaše zmínka o použití pro školní družinu- pardon ale to už přeháníte. ” Budoucí užití znamená, že je to momentálně nepotřebná investice. Nemáte splacené Hl. náměstí a už se naparujete s další stavbou. Jen tak dál.

 4. 1

  Anonym

  Z radnice je stále jen slyšet: dotace, dotace, dotace. Když budou uděláme tamto, postavíme tohleto.Běžte již do háje s vašimi dotacemi.Jak to tak vypadá, bez dotací z EU si nejste schopni koupit ani toaletní papír

  1. 1.1

   Anonym

   Souhlasím, ale raději nekomentuji !
   Jiří B.

   1. 1.1.1

    S.Orság

    Dobrý den,

    dovolím si jen krátkou poznámku. Ani mně se nelíbí systém rozdělování dotací EU, státního rozpočtu apod. Spolu s ostatními kolegy z jiných radnic jsme několikrát komentovali a pokoušeli se připomínkovat tento nastavený systm, ale bohužel nejsme z naší pozice ho schopni ovlivnit. Současné informace k rozdělování dotací jsou takové, že slibují získat finance téměř na jakýkoliv rozvojový investiční záměr v obcích a městech. A stačí si přečíst prohlášení i okolních představitelů měst a obcí s jakou nadějí se upínají k těmto možnostem. Magistrát města Olomouce má v zásobě desítky připravovaných projektů, stejně tak připravuje Uničov a Litovel. S kolegy z těchto měst jsem v pravielném kontaktu.
    Pokud Vám připadá, že se až přespříliš upínáme a zdůrazňujeme možnosti dotací pochopte, že s pomocí dotace, která šetří naše vlastní obecní prostředky bychom mohli v krátkém čase uskutečnit mnohem více projektů. Samozřejmě pracovně dále projekty rozlišujeme na ty, které musíme nebo chceme realizovat i v případě, že dotaci nebudeme moci získat nebo nezískáme. Neznamená to, že budeme pouze soutěžit o dotace a jiné projekty realizovat nebudeme.
    Vyjednávání ČR o systému poskytování dotací EU ještě nejsou ukončena, oficiálně známe pouze obecný rámec poskytovaných dotací a ten je velmi široký – od základní infrastruktury, přes komunikace, infrastruktury pro kulturu,sport, soc.zařízení, školství, životní prostředí, vzdělávání, turistický ruch a podnikatele. Postupně jak se budou zpřesňovat podmínky, tak i my budeme vědět, které záležtosti máme financovat pouze vlastními prostředky města a které se mohou pustit do soutěže o dotaci.
    Pokud novináři píší o prohlášeních představitelů měst k připravovaným projektům vždy je samozřejmě budou více zajímat a mnohem více budou psát o mediálně populárních tématech jako rozhledny,aquaparky,běžecké trasy než o daleko potřebnějších, ale nudných opravách komunikací, kanalizací, vodovodů apod.
    Z dotací EU se v poslední době stal obrovský fenomén a mohl bych popsat několik stran nejen o svých zkušenostech, ale především o tom jak a k jaké aktivitě motivují různé obce a města. Objem těchto prostředků i možného poměru financování je nesrovnatelný v porovnání s dřívějšíi dotacemi státními i z předsvstupních fondů EU. Tyto dotace díky tomu nejsou už tou třešinkou na dortu připravovaného projektu, ale často podmínkou uskutečnění některých záměrů např. výstavba kanalizace, čistíren, opravy komunikací a nové silnice a dálnice to vše by se jen těžko mohlo spustit bez dotací EU.

    Hezký den,
    Stanislav Orság

Komentáře jsou ukončeny.