ŠTERNBERK ORG • 2004-2019 • 15 LET EXISTENCE

Podobné články

47 Comments

 1. 3

  Anonym

  Případ arogance tohoto politika souvisí i s tím, co se děje výše.
  Nevím kam to dát, tak tedy k tomuto článku. Lidičky, nedopusťte prosím, aby bylo naše zdravotnictví vytunelováno tak, jak to ve svých tzv. reformách prosazuje Julínek ! Model zdravotnictví dle USA je pro milióny občanů cestou do pekel !!!
  Jiří B.

  1. 3.1

   Klaus Švajner

   Lidičku, můžete nám popsat v čem je současná reforma zdravotnictví špatná, co je potřeba udělat jinak a jak? Odkud vzít peníze, jak zdravotnictví financovat. Proč největší současní kritici za minulých zhruba osm let neudělali nic, co by zdravotnictví vyvedlo z krize. Já nejsem ani manažer ani ekonom ani politolog a nějak se v tom teď nevyznám. Všichni jak papoušci opakují jak je to špatné, ale nikdo ještě neřekl proč a co je špatně. Rád bych konečně znal pravý stav věci.
   Prosím zde přítomné odborníky o rozbor a vy pane Bejdáku můžete případně uvést jak funguje zdravotnictví v USA a v čem jsou jeho slabiny.

   Děkuji KŠ

   1. 3.1.1

    Fidel Kadáfí

    Stačí se podívat na štbk nemocnici: majetek fuč (dostal to zadára Agel, dobrý sponzor ČSSD i ODS), lůžka se ruší, oddělení se ruší, dobří odcházejí pryč, nahradí je albánci, ukrajinci a indové.
    Ale jinak reformám fandím. Na kráse jim ale ubírá třeba to, když Julínek prodá zámečky z majetku MZ za 1/5 jejich běžné tržní ceny (nejspíš kámošům).

   2. 3.1.2

    Anonym

    USA-cca 40 000 000 lidí je bez lékařské péče, nemá ani zdr. pojištění, prostě na to nemá. Doporučuji na netu vyhledat patřičné informace.
    Můj názor na tzv. reformu později, jedu se ven vyvětrat, je hezky.
    Jiří B.

    1. 3.1.2.1

     Klaus Švajner

     Můžete prosím uvést odkud jste toto číslo čerpal (“zdroj: internet” nestačí) a kolik z těchto lidí si na svou zdravotní péči nepřispívá? Abychom tady zase nemlátili prázdnou slámu.

    2. Růžový panter

     já něco našel :-) a není to 40mil. ale 47mil což je 15,8% obyvatelstva USA

     Zdroj:
     http://www.penize.cz/29425-zdravotnictvi-usa-zdravi-k-nezaplaceni

    3. Klaus Švajner

     Děkuji za odkaz, zajímavé čtení. Škoda, že autorka ve své přepečlivé studii neuvádí, kolik z těch “nepojištěných” je nepojištěných dobrovolně, kolik z nich jsou Číňané, Mexičané a jiná verbež, která nepodobna té naší indické, jenom sedí na prdeli a s nataženou rukou škemrá o almužny.
     Ať chceme nebo nechceme, sociální systém jde ruku v ruce se zdravotním. To jsou ty proklamované “spojené nádoby” a jestliže se v jednom systému plnými hrstmi rozhazuje, v druhém musí zákonitě chybět.
     A tak je to se vším.

    4. Anonym

     Ach jo, mám již odkaz přesný, ale napíši jej až zítre. Týká se to přímo té tzv reformy a je zpracován odborníky. Chodí mi domů materiály přímo z Prahy, trochu musím prostudovat.
     Jo a nebýt imigrantů z Mexika, tak by v USA nikdo nedělal tzv. podřadné i minimálně placené práce.
     Jiří B.

    5. Anonym

     Doporučuji také kuknout na http://www.nrzp.cz, mj. Národní rada osob se zdravotním postižením podala Ústavní stížnos na poplatky ve zdravotnictví. Mám v rukou také grafy jasně dokazující, jak mnozí obyvatelé domovů důchodců nejsou schopni uhradit nově zavedené poplatky ve zdravotnictví. Obdobná situace je i v ústavních zařízeních pro zdravotně postižené. Dá se uvést opravdu více příkladů ukazující min. na nedokonalost tzv. reformy.
     A můj názor ? Pokud ze zdravotnictví, které nám ve světě závidějí, chtějí udělat kšeft, je to hazard se zdravím občanů i s lidskou důstojností !
     Jde o 200 miliard, které ročně do zdravotnictví jdou a to je dle mého ten pravý důvod. Rozhodně ne blaho a zájem občanů.
     Mohu později dodávat informací více, mé maličkosti to KlausŠvejnere problém nedělá, jen by to chtělo jiný článek.
     Jiří B.

    6. Růžový panter

     tak jsem se tam kouknul a přečetl jsem si: Výzva k obraně českého veřejného zdravotnictví
     http://www.nrzp.cz/vyzva-k-obrane-ceskeho-verejneho-zdravotnictvi/

     kromě neustále dokola omílaných strašáků jak to bude hrozný mě zaujalo složení Hranatého stolu.

     PhDr. Alena Gajdůšková, senátorka (ČSSD)
     Ing. Josef Mrázek, CSc., koordinátor Hranatého stolu viceprezident Svazu pacientů ČR
     JUDr. Ondřej Dostál, Ph.D., LL.M., právník, držitel Bolzanovy ceny za diplomovou práci “Lékař, pacient, trestní právo”
     Mgr. Soňa Marková, poslankyně PČR (KSČM)
     Ing. Kosta Dimitrov, poslanec PČR (ČSSD)
     Milan Štěch, senátor PČR (ČSSD)
     Jiří Sadílek, zastupitel (SZ)
     MUDr. Milan Kozlík, ředitel ŽP Plzeň, kterou vlastní od 1.1.2008 AGEL bývalý člen ODS
     viz: http://www.dobriv.com/phprs/view.php?cisloclanku=2008020005
     Luboš Olejár, prezident Svazu pacientů ČR

     úsudek nechť si udělá každý sám

    7. žlutej sysel

     Já nikoho z těch lidí, ani osobně ani odborně neznám.
     Ty ano?
     Nakonec – jestli jsi tak dobrej a máš ambice, proč se neucházíš a nějakou veřejnou funkci? Všichni budeme rádi, když někdo ze Šternberka bude ovlivňovat naše zdravostnictví.
     Měl jsem za to, že to dělá šternberský senátor. Nedávno jsem ho ale slyšel v rádiu, jak horlivě rozebíral problematiku lichvy a půjček :-)) Volby se blíží a je třeba to zacílit na konkrétní skupinky sociálně slabších :-) V tém minimální účasti co bude, má každý hlas procentuelně decela velkou váhu.

    8. Růžový panter

     nechápu smysl tvé reakce žlutej sysle :-) jen jsem dal na jedno místo pár informací. Nic víc nic míň

     Prostě mi jen chybí argumenty obou stran, toť vše, zatím mi to přijde jako debata ve stylu: je to špatný protože to ostatní říkají :-))))

    9. Žlutej sysel

     Když dám na “jedno místo pár informací”, třeba seznam zaměstnanců, s poznámkou, ať si každý udělá úsudek sám, tak tím vyjadřuji svůj jasný názor a postoj :-)) A to mi nevyvrátíš.

    10. Růžový panter

     jo ty chceš vědět můj postoj syslíku :-) tak ten je jasný: “levice” sbírá hlasy vyvoláváním hysterických reakcí a jsou schopni k tomu využít zneužít v zájmu všeobecného blaha kohokoliv (malé děti, invalidy, důchodce………atd)

     Místo argumentů co je špatně a navrhování jiných alternativních řešení jen ječí a piští že nám hrozí katastrofa :-)

     myslím si že třeba handicapovaní lidé si zaslouží normální podporu a né tuhle chaotickou politickou masáž (bo pak budou vypadat jako fňukny, které jen natahují ruku ke státu) a to si myslím nepotřebují

    11. Anonym

     Pantere víš co, nejlépe bude, když všechny zdr. postižené i seniory necháte postřílet a potom můžete experimentovat na sobě.
     V úterý jedu do FN a čeká mne 30,- kč u lékaře, poté 5 x 30,- za položky na receptu plus doplatky na léky. Nějakých 180,- a 300,- za doplatky. Potřeboval bych i nové gumy a brzdy na vozíček, ale to si již dovolit nemohu. To je jen jeden odborný lékař, mám čtyři. U jednoho z nich jsou ty léky mnohem dražší, tam raději nejdu. Ten pětitisícový limit je tak šikovně nastaven, že na většinu doplatků se vůbec nevztahuje.
     Jiří B.

    12. Růžový panter

     no tak střílet nikoho nebudu…

     zkuste si přečíst můj příspěvek ještě jednou a třeba zjistíte že jste to pochopil přesně naopak než jsem myslel :-)

     Vidíte to pořád se křičí jen kvůli poplatkům a proč se stejně nekřičí kvůli doplatkům? Bo podle mě je těch 300 víc než těch 180. Nebylo by pro vás lepší platit 180 a doplatek nula?

     No v každým případě se díky vám dostávám na zajímavé stránky a třeba jsem nevěděl že existuje možnost zkontrolovat si na netu jestli mě netahá lékárna za nos :-)

     http://www.ordinace.cz/leky-a-doplatky/

    13. Anonym

     Jo, jo, dle mého je to celé vůči některým amorální.
     Odkazů mám více, časem dodám.
     Jiří B.

    14. Anonym

     Pantere večer mi přišel e-mail plný zoufalaství, ponížení a volání o pomoc. Od ženy, která je těžce zdr. postižená, velmi těžce. Partner, jež se o ní staral deset let ji navíc vyhazuje z bytu a ona chce tak zoufale jen žít. Jsem zatím bezradný, pokud by jste věděli o domu se stálou pečovatelskou pomocí ( ne ústav ) na Moravě, pomozte prosím !!!
     Jiří B.

    15. Anonym

     http://www.sweb.cz/minetaki/, to je ona, její web.
     Jiří B.

    16. Klaus Švajner

     Pane Bejdáku, vy tady lamentujete, že nemáte na gumy a stále čekáte co vám kdo dá? Proč, když už u toho internetu celé dny sedíte, místo vyjadřování se ke všem tématům lidské činnosti, nevěnujete se něčemu užitečnému. Začněte dělat třeba webové stránky. Nastudujte normy a postupy a s chutí do toho. Práce velice dobře placená a navíc je jí nedostatek. Budete-li dobrý, zakázky se jen pohrnou. Před pár lety by člověk se zdravotním postižením podobným vašemu byl odkázán na sociální systém a pomoc okolí, ale dnes? V době internetu? Práce je tolik…
     A neříkejte, že vy se svou inteligencí byste to nezvládl.
     Jenže ono sedět s rukama v klíně je pohodlnější, že? Vlastnost společná všem “socanům”.

    17. Anonym

     Tož díky za nabídku, na to, že mohu psát jen jedním prstem a mám těžkou formu progresivní RS je to fascinující !
     Dále raději nekomentuji, bo je to zbytečné, raději se dále neužitečně budu zastávat slabých.
     Jiří B.

    18. Anonym

     No nebo by třeba pan Bejdák mohl dělat notáře nebo advokáta. Taky to vlastně může dělat každej, nepotřebuje ani moc chodit (klient přijde), je to dobře placený, atd…
     Klaus zapoměl na jedno: tyhle práce jsou dobře placený né proto, že se dělají v sedě, ale proto, že je na ně třeba vzdělání, talent a neumí to každej.
     To by se taky dalo říct: pane Bejdák, malujte jako Picasso, jeho obrazy se dobře prodávají a vyděláte balík. Blbost, že jo?

    19. Anonym

     No to je nápad ! Třepoucíma rukama vytvořím takové obrazy, že si všichni na zadek sednou ! :-)
     Jiří B.

    20. Klaus Švajner

     Vzhledem k tomu, jak pan Bejdák reaguje a velmi “erudovaně” se vyjadřuje téměř ke všemu, mám pocit, že zvládne vše. Jediné téma nenechá bez povšimnutí, u většiny problémů ví, zná a umí.
     Opustíme-li vizi práce “rukama”, může tvořit básně. Myslím, že to již zkoušel. Určitě se najde vydavatel, který jeho poezii vydá. Ne?
     Mimochodem, nápad s advokátem není také špatný. Může si otevřít poradnu (všemu rozumí) a lidé za ním chodit budou. Pamatuji-li si JUDr. Audyho z náměstí, tak ten taky svého času nevytáhl paty ze své advokátní poradny a jak se mu dařilo.

    21. Anonym

     Klausi, pokud jsis nevšiml, již dávno se nevyjadřuji ke všemu, básničky dále píši-pro potěchu lidí, i povídku jakous sem tam zplodím. Audiho také pamatuji a dobře.
     Vydávat nic nepotřebuji, bo nemám důvod. Důležitější je pohladit slovem lidičky v daný čas, ne se vychloubat, kolik jsem již vydal sbírek.
     Abych nezapomněl, mohl bych být i profesionálním nasíračem některých, ale to také nepůjde. Dělám jen věci, které dělat chci a v čase, který mi vyhovuje.
     A Klaus, neráčil by páníček někdy použít i protiargumenty, místo urážek jednoduchých ?!
     Jiří B.

    22. Anonym

     Pane Bejdák – sleduju jak bleskově a “erudovaně” píšete tak myslím,že práci na počítači zvládáte v pohodě a nějakou tu korunku byste si hravě vydělal,ale to by se muselo chtít co?
     Píšete jak jste vážně nemocen,ale často vás vidívám jak kouříte a občas jsem vás viděl i sedět po restauracích a v hospodě. Kouření vám neškodí? Na lehčí práci u počítače nestačíte,ale na kouření nemocen nejste? Tomu přiznám se nerozumím.

    23. Anonym

     I fajfku mám rád, jinak alkohol nepiji, za ženskýma nelítám a vůbec, tyhle argumenty mi připomínají někoho, kdo o tom vůbec nic neví.
     Taky mi škodí znečištěné ovzduší, potraviny plné chemie atd..
     Můj problém však je, že nechci vydělávat jen proto, abych měl více peněz.
     A restaurace ? To je nejlepší škola života, tam se lidé často chovají přirozeně.
     No nic, jedu do FN, tak si dej pohov.
     Jiří B.

    24. Klaus Švajner

     Milý pane, neuvědomuji si, že bych někde použil nějakou urážku. Pokud něco mnou napsaného tak vyznělo, asi je to v pořádku.
     Netuším, v kterém případě bych měl uvádět nějaké protiargumenty. Nikde jsem neargumentoval, spíš naopak, argumenty vyžadoval. I po vás.
     Nepotřebujete-li vydávat svou tvorbu napadají mne dva důvody. A) máte peněz dostatek – nechápu tedy vaše plačky nad vaší sociální situací. B) sám asi tušíte, že to k vydání není. Variantu B nemohu objektivně zhodnotit, protože z vaší tvorby jsem četl jen velmi malý fragment. Chcete-li to napravit, uveřejněte zde něco. Myslím, že nebudu sám, kdo si vaše dílo přečte. Ať už se zájmem či ze zvědavosti.
     A s tím nasíračem, no nevím… asi byste se neuživil.

    25. Anonym

     Peněz dostatek nemám, ale věci poetické se nedají tvořit kvůli penězům. Nepláču nad svou situací, ale nad situací statisíců.
     Vydat své věci bych sice mohl, mám ohlasy příznivé i pravda negativní, ale nemám důvod. Takových poetů je mnoho, jen se o nich neví.
     Čeká mne brzy zase velký náraz chemie, po návratu zde tedy zase pár věci zveřejním, ve spolupráci s nadějnou mladou autorkou. Jen prosté setkání dvou generací poetů, nic víc.
     Jiří B.

    26. Anonym

     Pane Káeš,
     dřepl jsem si na chvíli ke zdi vedle vás, abych vás upozornil, že tu pan J.Bejdák nepláče nad svou sociální situací, on se tu snaží vysvětlit (vám zdá se zbytečně), jak soubor opatření, který (nejen vy) nazýváte zdravotní reformou, zbídačuje další zástupy lidí. Pan J.B. jen uvedl příklad výdajů, které mají nemocní lidé.
     Dodal bych, že vozíčkáři jsou sice uvězněni ve svých vozících, ale s pomocí dobrých lidí mohou překonat překážky, které se na jejich cestě mezi ty dobré lidi vyskytnou, kdežto tací jako vy zůstanou nadosmrti uvězněni ve své vlastní bezcitnosti. Možná si umíte opatřit peníze, ale za ty si štěstí nepořídíte a co živ budete ho ani nespatříte.
     P.S.
     Omlouvám se vám za stručnost, ale nevydržím setrvat v podřepu tak dlouho jako vy.

    27. Klaus Švajner

     Pane PS (ale to asi není podpis, že?),
     kdybyste četl pozorněji, všiml byste si, že p. Bejdák možná nepláče, ale tu a tam zafňuká. Další věc, které jste si zřejmě nevšiml, je ta, že já nikde reformu neobhajuji. Jenom jsem se zeptal těch, kteří ji kritizují (a p. Bejdák mezi nimi je) co je na ní špatně. Dodnes mi nikdo jasně neodpověděl. A v neposlední řadě jsem chtěl jen poukázat na to, že člověk by měl být zodpovědný sám za sebe a svou situaci, a tu se snažit řešit bez ohledu na to, jak je nastaven jakýkoliv vyšší sociální a záchranný systém.
     A trochu mi vadí, že se někteří lidé vyjadřují k věcem na které nemají ani vzdělání ani odbornou znalost. A kupecké či hospodské počty na to prostě nestačí. Ať je to jak chce.
     A milý pane PéeS. O mé city nemějte obavu.

    28. Anonym

     Ani v Německu se takhle poplatky nevybírají, stačí se jen poptat Klausi. Vysvětlovat na netu anonymovy, co na té tzv. reformě pokládám za špatné se mi prostě nechce.
     Víte kdo jsem i kde bydlím, tak se stavte.
     Jiří B.

    29. Anonym

     A to si jako máme sednout na zadek,že vám chodí materiály až z TÉ ONÉ VELIKÉ PRAHY?
     Nebýt imigrantů z Mexika v USA by nikdo nedělal ? Jiří fakt,ale fakt už nehulte nebo aspoň komentujte to co opravdu znáte a čemu rozumíte.USA je velké skoro jaké celá Evropa a v různých částech dělají málo placené práce různí lidé (hispánci – z Mexika, Kuby, jižní Ameriky, černoši, asiaté,ale samo i běloši….)

    30. Anonym

     Hlupáčku, klidně si sedni na zadek, ale bacha na hemeroidy ! :-) Již mne nebaví dohadovat se s těmi, co mají strach se podepsat. Jste poserové, co se schovávají za anonymitu a chtějí, abych jim snášel důkazy.
     Jiří B.

 2. 2

  Anonym

  No tak, nemyslíte, že to i na nás záleží ?!
  Spravedlnost zvítězila a pokud Ods bude chtít soudce i tuto aféru zamést pod koberec, jsme na řadě my občané, abychom u voleb zjednali nápravu !!!
  Jiří B.

  1. 2.1

   Růžový panter

   a já budu volit tak jako tak ods bo ta je všemocná! a nejenže za všechno může také i všechno zařídí :-)

   už to nehulte pak vidíte všude jen samý modlý obláčky :-)))) (tím nehulte myslím všechny ty co za vším vidí spiknutí ods)

   1. 2.1.1

    Anonym

    Pantere, mám pocit, že právě politici bývají často zhulení ! :-)
    Jiří B.

   2. 2.1.2

    Klaus Švajner

    Ano, za vše může ODS. Na druhou stranu, bratr Paroubek a jeho narcistické alter ego Dr.Rath nás spasí. Případně rudá (pardon zelená) triáda Bursík-Žak-Žamila.
    Kdyby ti, Vaším příspěvkem dotčení, ale hulit začali, možná by bylo na světě lépe. Povznesli by se nad takovéto banality a třeba by dokázali víc myslet.
    I když…. to je asi blbost, že?

    1. 2.1.2.1

     Anonym

     Klausi, asi nevíte, že vámi zmíněná Žak byla svého času drogovou přebornicí. V té době jí dítě vychovávali rodiče, sama žila ve squatu. S dávkou v žilkách fyzicky napadala lidi a její průšvihy u soudů zamazával vysoce postavený tatínek.

    2. Klaus Švajner

     O minulosti Žak samozřejmě vím. Druhou takovou svini těžko hledat.
     Tím hulením dotčených jsem měl na mysli některé jedince z těchto diskuzí. Především ty, kteří dokola opakují, případně papouškují, axiomy, polopravdy a fabulace, ty jímž chybí logický potažmo vlastní úsudek. Těm by možná trocha tetrahydrocannabinolu prospělo.
     Ti zmínění jmény výše by měli inhalovat trochu jiné směsi.

    3. Xaver

     každý má nějakou minulost, někdo ukradl v MŠ lízátko, někdo má špatné sousedské vztahy, někdo nepomohl při autonehodě, někdo řídil v opilosti, někdo má milence nebo milenku, někdo byl v SSM nebo KSČ, někdo emigroval, někdo držel hubu a krok v socialistickém zřízení, někdo chlastá nebo gambleří, někdo koupil za hubičku obecní byty, někdo se přiživoval x-let na obecním rozpočtu, a tak dále. nevím, proč je tady nutné v téhle zemi neustále pátrat po minulosti. každý má nějaký vroubek, žádný člověk, který je absolutně čistý a vzor ctnosti neexistuje.

    4. Klaus Švajner

     Že by potrefená husa?

     Jedna stará pravda říká, že národ, který zapomene na svou minulost si ji zaslouží prožít znovu.
     A děkuji, to opravdu nechci.

    5. Anonym

     Jetě se také říká, že národ má takovou vládu, jakou si zaslouží!

    6. Xaver

     to přece z toho vyplývá, že jsme všichni potrefení. znáš někoho kdo je svatej a chodí mezi náma? já ne. každej má něco. i kněží, řká se že cesta do pekel je dlážděná hlavami kněží:-)
     tím ale nechci říct, že by se na minulost mělo zapomínat, ale zase nejde všechno hodnotit jen podle minulosti. to bychom pak mohli rezignovat a zabalit to. Při vzpomínce na 38,48,68, při pohledu na politiky a úředníky … To bysme se museli zbláznit nebo se jít oběsit.

    7. 2.1.2.2

     Anonym

     Proč blbost, možná by skutečně začali více myslet na jiné.
     Zajímavá úvaha, stálo by za to, poslat ji do parlamentu !:-)
     Jiří B.

 3. 1

  Anonym

  Konečně jednou zvítězila spravedlnost a zmrd půjde k šípku. Bohužel to je jen malá rybka. Ale i to potěší.

  1. 1.1

   :))

   Teď by mě zajímalo, jakdlouho ten soudce, co si troufnul toho grázla odsoudit, jak dlouho ještě bude soudit. Podle toho, jak jsou modří ptáci dnes ještě v sedle, tak na soudní stolici dlouho nebude.

Komentáře jsou ukončeny.