Po vítězství v Novém Jičíně poskočili šternberští hokejisté na druhé místo v tabulce hokejové druhé ligy.Přerov, Šternberk (sky, šed) – Na předposlední místo druholigové tabulky klesli po desátém kole hokejisté Přerova.

Pro tým, který v úvodních třech zápasech získal sedm bodů, byla porážka 3:4 ve Valašském Meziříčí čtvrtou v řadě.

„Herně na tom nejsme špatně, teď jsme dokonce soupeře přestříleli, ale děláme hrubé individuální chyby, a protože jsme pod psychickým tlakem, tak nás sráží do kolen,“ míní manažer Přerova Michal Slavík. „Naším prvořadým úkolem teď bude dostat mužstvo do psychické pohody, aby si začalo věřit. Herně máme určitě navíc.“

Naopak na druhé místo opačného pólu tabulky poskočili po výhře 5:3 v Novém Jičíně hokejisté Šternberka. Základ výhry položili již v úvodu zápasu, kdy během necelých třech minut získali vedení 3:0.

„Jičín od začátku především bránil, čehož jsme využili, přesto jsme mu pak dovolili snížit na rozdíl branky,“ uvedl trenér vítězů Martin Palinek, podle něhož rozhodla až branka na 4:2 v závěru druhé třetiny, která se kvůli výměně plexiskla dohrávala až na začátku poslední části hry. „To soupeře dorazilo,“ dodal kouč.

Uničov prohrál doma s Hodonínem 1:3, i když po první třetině vedl. Vyrovnaný zápas rozhodli hosté až v předposlední minutě. „Byl to remízový zápas. O jeho průběhu možná rozhodla už první třetina, kdy jsme nedokázali potvrdit naše vedení,“ litoval ztráty uničovský kouč Pavel Hulva.

Ve středu hraje Uničov v Kroměříži, Šternberk hostí Techniku Brno a Přerov se střetne se Šumperkem.

Výsledky 10. kola: Šumperk – Blansko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) branky Šumperka: Holík, Pilavka; Uničov – Hodonín 1:3 (1:0, 0:1, 0:2), branka Uničova: Vavrečka; Nový Jičín – Šternberk 3:5 (1:3, 1:0, 1:2), branky Šternberka: Zima, Dobrý, Vrba, Řehulka, Jurák; Valašské Meziříčí – Přerov 4:3 (1:0, 2:1, 1:2), branky Přerova: Kočara 2, Vychodil; Orlová – Kroměříž 6:1 (0:0, 4:0, 2:1), Technika Brno – Velká Bíteš 1:2 (0:2, 1:0, 0:0).