Po Šternberku koluje fáma, že by snad měl být vybudován další supermarket i v areálu firmy Eutech. Zeptali jsme se vedoucího odboru rozvoje města a investic Ing. Pavla Sehnala.Vážený pane Sehnale,

po Šternberku koluje informace, že by snad v areálu firmy Eutech měl stát ještě jeden supermarket ? Máte k tomu nějaké informace ? Můžete se k tomu vyjádřit ?

Děkuji předem za Vaši odpověď

S pozdravem

Libor Bejdák
www.sossternberk.org a Magazín Šternbersko

Vážený pane Bejdáku.

Hospodaření s vlastním majetkem je záležitostí firmy EUTECH a.s. O tom, nakolik bude o svých aktivitách informovat veřejnost (tedy i město), je záležitostí managementu podniku. V opačném případě se město o podobných záměrech dozví, jako jejich účastník, až v rámci správních řízení (územní, příp. stavební). O záměrech výstavby supermarketu v areálu firmy EUTECH a.s. nemám žádné informace.

Děkuji za pochopení.

Ing. Pavel Sehnal
vedoucí odboru rozvoje města a investic MěÚ Šternberk

58 KOMENTÁŘE

 1. Pouze teoreticky on má pravdu. Pokud dodrží stavebník “milión zákonů, vyhlášek a směrnic ” což znamená vyřídit k tomu potřebná razítka a dodrží směrnici územního plánu pak mu nic nebrání tam postavit “cokoliv “.

  • Částečně máte pravdu, problém je v tom, že velmi často se územní plán přispůsobuje např. supermarketům a na občana se jaksi kašle.
   Jiří B.

 2. Zdravím všechny,prosím pro mou delší nepřítomnost o uvedení na pravou míru.Kde se zase budou stavět další supráče,konzultujete o Eutechu a já slyšela o nějaké nové zástavbě na place u nádraží(stávající aut.nádraží),co je prosím na tom pravdy,to tady budem tak zastavěni.Pokud jsou k tomu nějaké stránky ,prosím o web.adr..Je mi s toho docela smutno,jak se tu zachází s volným prostorem.Jestli se tedy uskuteční nějaká zástavba,tak to tedy budou vykáceny ty vzrostlé stromy na nádraží?
  Jen malá pozn.:jela jsem přes Bohuňovice a jen to tam vzkvétá.
  Díky Marhol

  • Dobrý večer Marhol !
   O tom, že někteří samovládci chtějí postavit další prodejní monstrum u nádraží se mluvilo na zastupitelstvu i na těchto stránkách a není tomu tak dávno. Bližší informace zatím nemám, trvám však na tom, že části města, kde stojí hned čtyři supermarkety říkám a budu říkat – MARKETLAND !
   Po postavení dalšího samozřejmě – SUPRMARKETLAND !!!

 3. Pokud se týká tykání a vykání – bych to nechal na každém z nás. Vždyť u někoho je běžné, že děti vykají rodičům a u někoho je zase běžné, že jim tykají. Myslím si, že vše se odvíjí od náplně komunikace. Přeci se nemohu na někoho zlobit, že mi bude tykat ( byť je o hodně mladěí ) ale povede se mnou slušnou komunikaci. Ono se sice říká, že lépe se řekne TY vol. , než VY vol. . A v tomto případě sdílím názor, že pokud někomu dám důvod aby mi to řekl, pak mu je jedno jestli řekne TY nabo VY !
  Ke stavbám – je to jednoznačné. Z pohledu radnice – nemá jakýkoliv důvod stavbu zakázat na vlastním pozemku ( pokud splňuje určité podmínky ze zákonů a vyhlášek ), což je případ EUTECHU. Ale pozor – má právo a doslova povinnost řešit co bude stát na pozemcích obce a to je např. LIDL a Penny Market či Billa .A toto by měl mít právo ovlivnit každý občan. Na druhou stranu je dilema – nikdo vám nepostaví za své peníze krytý bazén , ale supermarket a čerpací stanici jo. A toto je již o síle investorů a tudíž i místních podnikatelů. Pokud se z místních nenajdou, pak bohužel musíme počítat s tvrdou konkurencí odjinud. A to je zase o tom, jaké nabídky jsou i těmto cizím předloženy ( viz UNIČOV- průmyslová zóna ). Máme údajně taky podnikatelskou zónu v bývalých kasárnách. Uvidíme za kolik let se tam nastěhuje první podnikatelský subjekt a o tom to je.

 4. Zákon o obcích § 2:(2) Obec pečuje o všestranný rozvoj svého území a o potřeby svých občanů; při plnění svých úkolů chrání též veřejný zájem.
  A jak asi může naplňovat zákon, když obec neví co se na jejím území děje, nikdo s ní “nemluví”? To není o národním výboru, to je o něčem jiném!

  • … a též to je o aktivním zájmu obce se ptát a zajímat se. Je snad problém zvednou telefon a domluvit si nějaké sezení se zástupci Eutechu nebo jak se pohrobek Chronotechny s.p. jmenuje?
   Ale nikdo mi nevymluví, že kompetentní lidé na MÚ o těchto záměrech vědí, nechce se mi věřit, že pan Ing. Sehnal by se o toto nezajímal s tím, že jde o soukromý pozemek.
   Hermes!

   • Žijete trošku mimo realitu. Pokud budu vlastnit pozemek a budu chtít na něm postavit supermarket, tak nějaký Sehnal může volat třeba každý den a já se s ním v průběhu přípravy stavby a projektu nemusím vůbec bavit.

    Kolik je ve Šternberku podnikatelů (ne-Šternberáků) a konzultoval někdo z nich zda někomu místnímu neleze “do zelí”?

    • Bavit se určitě nemusíte, ale vzhledem k tomu, že o tom, co se na katastru města děje se “občas” rozhoduje i na úřadě, myslím, že by ho nikdo do ….. neposlal :-) Navíc každého musí zajímat územní plán a já nevím, kde bych ho v aktuální podobě (jako že se pořád mění a nejsem si jist, zda má vůbec nějaký konečný stav v souladu se zákonem) mimo radnice asi sehnal, že….
     Věřte tomu, že když někdo chce investovat cca 40M, určitě ho bude zajímat i stanovisko radnice :-)
     Hermes!

    • Myslíte si, že by ho nikdo do… neposlal nebo to víte?

     To je rozdíl. Jak znám vedení Eutechu, tak to se s nikým moc nebaví.
     I kdybych měl investovat 100M na soukromém pozemku, tak názor radnice je mi šumafuk. Uveďte mi nějaký příklad kdy se supermarkety stavějí podle toho jak chtějí lidé nebo vedení měst. Jistě takové příklady existují, ale vždy jsou u nich nějaká “ale”.

    • Příklad? Nebudu chodit daleko – třeba Uničov a výstavba Alberta (kdysi MANA) u Medelské brány. Město to prostě nechtělo a tak se tam ani nic nepostavilo. Nakonec je Albert v objektu bývalé jednoty která zanikla. O tomto mám velmi dobré informace od zdroje a nebudu to dál rozebírat.
     Ono se říká: kdo chce s vlky jíti, musí s nima výti.
     Mluvil byste určitě jinak, pokud by vám těch 100M říkalo pane :-) Dost peněz stojí i projekt k územnímu rozhodnutí a tak dále a pokud v danné lokalitě stavět nelze (z jakéhokoliv důvodu, ke stavbě se vyjadřuje spousta zúčastněných stran) tak se může stát, že se o ty peníze přijde. Nebo si třeba myslíte, že vlastník nějakého baráku na náměstí by ho mohl zbourat a postavit NA SVÉM POZEMKU třeba čerpací stanici? :-)) Nebo já na své zahradě, která je v územním plánu vyznačena jako zeleň, barák? Ne ne.
     Vedení ChronoEutechu neznám, ale umím si představit, že to budou jedinci s trochu jinými mravy a zásadami, nakonec těch několik stovek zaměstnanců, co dodnes nedostali své poslední výplaty, by asi řeklo své :-)

    • No ale v areálu Eutechu by se asi využily stávající budovy stejně jako budova Jednoty v Uničově, takže já osobně s tím nemám žádný, ale vůbec žádný problém :-)

    • Já s tím též nemám lautr žádný problém, spíš mi je trochu líto těch živnostníků, kteří věnovali část svého života tomu, aby vybudovali své prodejny, vydělali na zásoby, regály, atd…
     Ale pro mne za mne, klidně ať se postaví v Eutechu třeba nové Letňany.
     Jinak, má-li tam být Tesco, je samozřejmě levnější postavit novou budouvu než něco předělávat. Má to být v té části areálu, kde byla kdysi galvanika – podloží bude jistě velice zdravé :-))
     Nechme se překvapit. Osobně si ale myslím, že na MÚ se o tomto záměru musí vědět.
     Hermes

    • Opět si osobně něco myslíte nebo to víte. Vaše předchozí komentáře vyznívaly v tom smyslu, že to je na 1000% jisté, že na úřadě o tom musí vědět. Teď si to opět jen myslíte.

     Albert v Uničově se stavěl na soukromém nebo obecním pozemku? Byl ten pozemek určen v územním plánu ke komerčnímu využití? Pokud ne tak samozřejmě, že Uničov dokázal zablokovat změnu. Areál Eutechu je určen ke komerčnímu využití (předpokládám, když tam stála fabrika), pozemek je soukromý. Na co by se zájemce o postavení supermarketu měl tedy radnice ptát?

     Znovu se zeptám? Ptá se nějaký podnikatel, který např. v centru otevře další potraviny radnice o svolení zda nebude kazit obchod jiným živnostníkům? Když se otevírá další lékárna, bar, hospoda, večerka, cukrárna ohlížejí se na již existující obchodníky, živnostníky?

    • 100% není nikdy, až na jedinou vyjímku: smrt :-)
     Není snad úkolem volených představitelů města chránit i zájmy poměrně velké skupiny občanů: živnostníků???? Těchto lidí by si měli vážit (neplní úřady práce, platí si pojištění, platí daně, často zaměstnávají jiné občany, ….). Pravidlem je, že to je opačně.
     Už o tom bylo napsáno dost, problém nevyřešíme a upřímně mi to je fakt jedno, ať je třeba na náměstí heliport. Ve Šternberku trávím čím dál míň času a nijak mi to nevadí, naopak se mi víc otevřely oči.
     Hermes !

  • Vážený pane, nechtělo by to trošičku slušnosti? Chybí oslovení pane, navíc pan ing. Sehnal má titul a zájmeno Vy se píše s velkým písmenem. Vy, Vámi. Zdraví Šmakal.

   • Vážený pane Stanislave Šmakale, podle Vaší připomínky soudím, že asi máte mnoho volného času. Jinak byste asi nereagoval takovým způsobem, jakým reagujete. Nebo jste nervozní z toho, že nemůžete nikde vybít svůj sexuální apetit, proto se vybíjíte jinak. Kdyby místo nejapných komentářů dostávali tvůrci těchto bravurních stránek podměty k novým článkům, myslím, že byste byl pro společnost potřebnější.

    s pozravem příznivec
    .org

    • Vlastník si může se svým pozemkem dělat, co chce, zajímavý názor.
     Město by ale mělo mít zájem, aby v něm lidé spokojeně žili a život není jen o suprmarketech, ve Šternberku to na radnici asi ještě nepochopili !
     Pane Šmakale, nevím jak ostatní, ale já vykám jen těm, které znám a jsou starší nebo si jich vážím.
     Příjemný den, Jiří B.

    • Proč zajímavý názor? Možná pro Vás, který by si představoval aby vše určoval “národní výbor”, aby o tom co smíme a co ne rozhodovala strana. Vemte si příklad Hranic, jediná kadeřnice tam díky systému, který u nás je dokázala vzdorovat nátlaku města, ministerstev, státu a nadnárodního koncernu a nakonec dostála svých práv a mohla se svým pozemkem naložit jak chtěla (prodat jej za cenu odpovídající tržní hodnotě).

     Řekněte mi co má radnice společného se stavbou supermarketu na soukromém pozemku? Na toto téma jsem diskutoval už na jiných serverech a žádná kloudná odpověď jak zákonným způsobem regulovat výstavbu na soukromých plochách. Ale možná, že jste větší odborník, snad právník, ekonom, politik a máte jistě několikanásobně více zkušeností.

     PS: Pokud Vám je např. 30 let a potkáte 25 letého člověka, kterého neznáte, tak mu tykáte? Podle toho, co jste napsal ano. Nu zajímavé způsoby chování. Takovéto tykání se pěstovalo za socialismu, neníliž pravda.

    • Neznámý pisateli, říká se podle sebe soudím Tebe. Podle toho, co píšeš o straně a národních výborech, jsi znalý situace.
     Mám zkušenosti, jak se lidem lže a občan je dobrý leda na to, aby platil daně.
     Vykám i mladším, pokud si jich vážím a socialismus si s odpuštěním nacpi do špic !
     Pokud chceš zrovna mne učit etice, či jak být galantní, tak to se s tebou rád setkám !!!
     Jiří B.

    • Nevím, jak Doktorovi ( ten je ostatně, jak jsem slyšel mimo dosah netu ), ale mojí maličkosti argumenty dojdou málokdy. Nevidím však důvod, to dokazovat někomu, kdo se bojí odhalit.
     Jiří B.

    • Od člověka, který tady vystupuje pod x různými identitami, tahle moralita skutečně sedí.

    • Vystupuji tady pod svým občanským jménem a pod zkratkou J.B.Z., TU POUŽÍVÁM jen, když píši říkanku, povídku atd.. Každopádně se podepíši, tak mi prosím vysvětli, co obnáší dle tebe písmeno x a jak si představuješ morálku.
     Máš výhodu, jsi v anonymitě !!!
     Jiří B.

    • Paní Regecová vzdorovala komplotu pověstné hranické radnice s realitními makléři a developery – její pozemech chtěli de facto vyvlastnit. Ale o tom bylo napsáno už hodně – např. to, jak na ni činili neoprávněně nátlak pracovníci BiS atd…
     To nemá lautr nic společnýho s tím, o čem tu je řeč – město by mělo mít na zřeteli zájmy svých občanů, tedy i podnikatelské obce, živnostníků, atd… a nejen řešit, komu a za kolik který pozemek nejlépe prodat (a za zinkasované peníze si pak koupit jeepa).
     Hermes!

    • Vážený pane Jiří B. Skutečně nedokážu na dálku posoudit, jak během okamžiku rozlišujete starší a ty, kterých si vážíte, ale je skutečnost, že slušnost neřeší žádný zákon tohoto státu. Každý člověk je osobnost a etiketa svým způsobem vyžaduje určité způsoby, které je vhodné, nikoli povinné, dodržovat. Mám 53 roků a vykám i dětem ze základní školy. Přeci jen to jsou človíčci, kteří budou jednou tam, kdy jsme právě teď my. A tu úctu si rozhodně zaslouží.
     Srdečně Stanislav Šmakal

    • Vážený p. Šmakale, to o čem mluvíte, je v pravdě velice obsáhlé filozofické téma. Ne, že bych se tomu nějak bránil, ale měli bychom se vrátit k tématu supermarketů v našem městě.
     Pro Vaši informaci, mimo ťukání do klávesnice, se snažím aktivně zapojit do různých projektů a to i se zaměřením na děti, omezuje mne jen má imobilita.
     Příjemný den, Jiří B.

    • Slyšel jsem o tom, že by děti vykaly rodičům, ale ještě nikdy o tom, že by dospělý člověk vykal dětem ze základky :-)) Tedy pokud se nejdená o děti královské rodiny – silně ale pochybuji že takové někdo ze Šternberka viděl jinak než v TV.
     A vlastně jo – voděl jsem to – v nějakém dětském seriálu, kde hráli pánové Nárožný a Zedníček (pohádková země Puntanela, kde se lidé rodily jako starci a umírali jako děti). Nemáte to nějaké popletené??? :-)
     Hermes!

    • Tak dnes se nad některými příspěvky nestačím divit. Co je popleteného na úctě dospělého člověka k dětem? K projevům slušnosti?

    • Nepleťte ůctu k dětem s vykáním. To, že někomu Vykáme, neznamená, že si ho vážíme ! Takhle to naneštěstí v naší společnosti funguje, někdy prostě vykáme i tomu, kterého bychom nejraději nakopali do zad.. !
     Jiří B.

    • Přesně tak – to, že budu vykat desetiletému dítěti bude jen svěčit o nějaké podivné povaze. Naopak (z vlastní praxe vím) kantor, který bude tykat jak na střední tak třeba i na vysoké škole (i tam se samozřejmě tací najdou) mohou mít větší úctu a respekt a do života mladého člověka se často zapíší mnohem víc, než ten, kdo začne ve dvanácti vykat.
     Pro mne toto měřítko není. Vzpoměňme si na jednu profesorku z gymnázia (naštěstí již v důchodě), která byla schopna, a často tak činila studenty dost brutálně fackovat a při tom jim vykat. Připadá mi lepší tykat a snažit se pomoci, než být studený jak psí čenich a zkazit spoustě studentů život díky tomu, že je vyhodila ze školy skrz biologii. To bylo dost hnusný.
     Hermes!

    • P.S.
     … předchozí příspěvek jsem omylem odklepl nedokončený:
     co pane Šmakale říkáte na to, že v USA a třeba i v GB (tento trend je již i ve Francii, Rakousku, …) si studenti se svými učeteli/profesory říkají křestním jménem? A přitom jsou to právě USA a GB, které mají NEJLEPŠÍ univerzity na světě.
     Tedy o vykání vůbec nejde. Ale asi vám dělá dobře být pan veledůležitý a rád by se vrátil k rákosce a klečení na hrachu. Bohužel / pro mne naštěstí /, doba se mění.
     Hermes !

 5. asi většinu naštvu, ale i kdyby tam byl další supermarket tak je to jen a jen rozhodnutí vlastníka a investora zda-li se jim to vyplatí nebo ne…. Pokud si kupim-pronajmu barák ve městě a udělám z něho obchod je to mé riziko jestli se mi ta investice vyplatí nebo ne. Pokud je to pravda a nějaký investor chce postavit další super ve městě je to vlastně dobrá zpráva, jelikož investor vyhodnotil občany šternberka jako movité a schopné utrácet dostatek peněz v jeho obchodě :-)

  • Konečně někdo opět napsal rozumný komentář.
   O supermarketu jsem slyšel taky. Je to soukromý pozemek a tak si každý dnes se svým pozemkem může naložit dle svého – zaplaťpámbůh, doby kdy co kde bude stát určovala jedna strana jsou snad pryč.

  • Nenaštvete.
   Ano, je to jak říkáte: ať si každý se svým placem dělá co chce! Už jsem to tu jednou psal: co tak třeba nevěstinec, pořádný kasino, hernu, skládku nějakýho fajnově toxickýho odpadu, spalovnu, průjezd kamionů městem, extra large vienamská tržnice, ….
   Čímpak to asi je, že třaba v Rakousku či Německu je menší hustota supermarketů než u nás a každé městečko je plné malých obchůdků (i s potravinami)? Že by tam měli méně peněz?
   Jinak osobně a upřímně: je mi to úplně jedno, v Olomouci jsem pracivně 3x do týdne + jedenkrát jedeme extra na nákupy, tedy další supermarket mi tu ani nechybí ani nepřebývá. Město je zprzněno tak jak tak na ultimum takže nemám jediný důvod do něj jezdit.
   Hermes!

   • Milý Hermesi, doporučuji přečíst si ještě jednou odpověď pana Sehnala, kde je: Hospodaření s vlastním majetkem je záležitostí firmy ……………… V opačném případě se město o podobných záměrech dozví, jako jejich účastník, až v rámci správních řízení (územní, příp. stavební). Takže pokud by tady chtěl někdo udělat skládku např. toxického odpadu, tak to asi musí někdo schválit ne? Na jednu stranu je zde nesouhlas s novým super a na druhou stranu si tady přečtu “přiznání” že na velký nákup jedu 1x za týden do olomouce. Není v tom trochu rozpor? Logicky vzato je přece lepší zajet do místního super hyper a tím ušetřit za benzín čímž se vlastně chovám ekologičtěji než ostatní…..

    • Tak tak. A navíc by mě zajímalo jak by měli podnikatelé a soukromí vlastníci informovat o každém svém záměru radnici? Kolik je tady vlastníků pozemků, určitě tisíce. Povinnost oznámit co hodlají s pozemkem dělat by měli všichni nebo jen někteří podle kritéria?

    • Panthere:
     možná nevíš, že výstavba supermarketu je věc drahá a tudíž se o tom vedou jednání i několik let předem – samozřejmě včetně radnice. Je důležité, zda to řeší územní plán, jak je pozemek zasíťován, jaké jsou komunikace,…..
     Tudíž: když se veřejně mluví o tom, že má něco stát v Chronotechně, buď si jist, že na radnici o tom věděli o půl roku dříve – tedy rozvoj územního rozvoje (pan Ing. Sehnal) určitě.
     A víš proč raději jedu do Olomouce: protože místní supermarkety těží z blbosti lidí (koukni na zeleninu v Bille – doporučuji třeba kokosové ořechy, melouny, atd – vše nechutně nahnilé, několikrát se mi stalo, že štítek s expirací byl na mase seškrábnut a přelepen, několikrát pak maso dokonce smrdělo a skončilo v popelnici). No a díky tomu, že i takto vesnicky fungující supermarkety odsály místním živnostníkům klientelu, tak se v normálním obchodě nedá krom kofoly či esíček koupit skoro nic. Proto ta Olomouc.
     S ekologií souhlasím, ale přestože mám auto splňující EURO 4, připadá mi vhodnější zajet na větší nákup do Olomouce a vše koupit v Globusu, než objet tři supermarkety a shánět kvasnice či vejce (toto se mi stalo, a ne jednou….). Nemluvě o tom, že výběr je větší, komfort nakupování lepší a ceny nižší.
     Je-li zájmem městského úřadu postavit místním prodejcům nepotravinářského zboží konkurenci, ať to udělají – nakonec ať se brání ti, kterých se to týká, já to naštěstí řešit nemusím :-) a budu-li si moci vybrat nezi nákupem cyklo helmy pro dítě mezi městem, kde ještě budu muset odvést daň z parkování, a OBI u nádraží, pojedu do OBI.
     Člověk nemusí oplývat zkušenostmi ani nemusí být Sybyla a dokáže si představit, jak to pak bude vypadat v centru – upřímně už teď lituji obchodníků (jen za tento víkend dva vykradené obchody, loni vražda v pravé poledne, ….).
     Krásný den přeje Hermes !

    • Začíná mě to naše klábosení bavit :-) To je jasný, že výstavba super hyper stojí spoustu peněz a že to není Hup na krávu a je tele….. Možná jsem naivní, ale řetězce by měli snad udržovat stejnou kvalitu služeb v celé své síti ne? A vůbec všichni obchodníci by měli být poctiví a kvalitní, beru to tak nějak jako samozřejmost. No myslím si, že nás ještě čeká tuhý boj o zákazníka jelikož třeba skupina Rewe se hodlá při rozšiřování obchodní sítě v Česku soustředit na menší a středně velká města, kde ještě není konkurence v maloobchodu tak velká. viz:http://www.mobchod.cz/cz/mo/detail_zpravy.asp?idnews=3029 a to jak to bude v centru vypadat si oba dva umíme představit stejně. Holt jdeme po vzoru velkých měst a omezení provozu v centrech je víc než žádoucí. Zase na druhou stranu jak by to asi v centru vypadalo kdyby se tam nemuselo platit? Nebylo by tam k hnutí jelikož by to bylo jedno velký parkoviště :-) Jéžíš a marjá, který obchody zase vykradli? Je to přesně podle přísloví, že pod svícnem je tma, ale to je zase starost někoho jiného, aby to pohlídal, když už tam má základnu a kamerový systém, nebo se opět pletu? Růžový den přeje Panter :-)

    • Kvalita je a není stejná: vše je o penězích, o tom, jaký zboží bude kde zalistováno atd…. Ale to je na delší povídání.
     Moje představa o centru města: oddechová zóna, zákaz vjezdu od 9 do 17h, zeleň, klid, útulno. Nakonec všechny obchody se myslím dají zásobovat “zezadu” – kdysi to tak bylo vymyšleno. Do Olomouce na náměstí se taky nedá vjet autem.
     Kamerový systém je vypnutý – prý proto, že na náměstí nejsou auta :-)) Co já vím, za poslední měsíc šlo o tři obchody – jeden byl tam, kde bývalo zlatnictví (roh s partyzánskou), teď nevím který, snad DS Foto a ještě něco dalšího. Ale to bych asi kecal, fakt nevím.
     Venku to dnes vypadá opravdu na růžovo – díky Panthere !
     Hermes!

    • Nějak Vám nerozumím. 5 nebo 10 Kč za parkování v centru Vám vadí, ale zákaz vjezdu do centra ne?

     Takže když se dostanete až do centra a zapalatíte směšnou pětikačku tak je to špatně. Když se ale budete muset táhnout pěšky někdy z okraje centra tak je to dle Vaší představy.

    • Otázka zní: co za tu pětikačku dostanu? Dobrý nákup? Ne! Relax? Ne! Nějakou jinou výhodu? Ne!
     Další otázka zní: bude díky inkasu peněz za parkování centrum města příjemnější? Nebude!
     Máte pravdu: o pětikačku nejde. Ovšem když se těch pětikaček sejde několik desítek tisíc a k tomu několik stovek parkovacích karet po několika tisících, dá to slušnou sumu.
     Další otázka tedy zní: pro koho je placení parkovného užitečné a výhodné?
     Pro turisty? Asi ne, žádní tu nejsou
     Pro místní? Těžko říct, nevím.
     Pro obchodníky v centru? Určitě ne – nakonec zeptejte se, jak jsou nadšeni tím, že si musí koupit parkovací kartu.
     Pro MÚ? To už si odpovězte sám.
     Když už by Šternberk měl být město turistiky a klidu, proč by bylo od věci udělat z centra pěší zónu?
     Hermes

    • Vaše odpověď nemění nic na tom, že nechápu Vaše dvojí uvažování. Vjezd do centra a poplatek Vám vadí a proto do centra nejezdíte, ale zákaz vjezdu by Vám nevadil. To byste naopak do města chodil.
     Klidně ať je z centra pěší zóna, nakonec nový systém uklic a nové náměstí k tomu trošku směřuje.

    • No tak to je dobrá hláška, že kamery jsou vypnutý :-)) Fakt jsem se po ránu pobavil :-)

     Jednim z mých kamarádů je i jeden z vykradených podnikatelů a náhodou jsem ho potkal, kdyz mi neco o jejich vloupání prozradil. Kamery zapnuté asi byly, kdyz policie má přesně zmapovanou únikovou trasu, má pachatele natočené v jejich kradeném autě spolu s kradenými registračními značkami.

     Až budete mít zase nějakou “zaručenou” zprávu, tak si ji nejdřív zkuste ověřit.

    • Vítej Bonde:

     když byl nedávno vykraden obchod vedle Solo Kolo (bývalé zlatnictví), tak kamery vypnuty byly s argumentem, že na náměstí nejsou auta. Možná už to někdo zapl – víc nemohu sloužit.
     Jinak ty máš myslím též zaručené zprávy: registrační značky a dokonce snad bylo natočeno i číslo občanky. To už tu jednou bylo: před rokem když došlo k té vraždě: máme špičkové záběry, všichni nás za to chválí….. :-)
     Zase bavíš okolí :-)
     Hermes !

    • vcelku jednoduše se dá natočit auto před provozovnou, která je napojena na pult centralni ochrany, ne? Druhym problemem je to, ze jedinny hlidkovy vuz byl odjet mimo centrum v inkriminovanou dobu.

     zjistit, ze cisla jsou priklad ze skodovky a byl pouzit baworak neni zase takovy problem i pro laiky, ne?

     okolí bavíš svými argumenty řádně i ty, věř mi :-)

    • Také Tě Bonde vítám, jen Ti chci říct, že jako občanovi je mi úplně jedno, že auto bylo mimo centrum. Je tu přece i Česká policie a o kamerovém systému v centru se raději nezmiňuj, o jeho kvalitách jsme se mohli přesvědčit, když byla zabita mladá žena ve videopůjčovně.
     Jen aby nedošlo k mýlce, nejsem Hermes !
     Příjemný den, Jiří B.

    • myslíte, že mě “nesere”, že policie to auto s lupem pronásledovala několik km, ale pak prostě už policejní fabie 1,4ka na dvou a více litrový agregát pronásledovaného vozu neměla.

     Ale dokážu si představit, kdyby si policie koupila silnější auto, to by tu zase bylo halllooo.

    • Policie (tedy městská) koupila na leasing auto za téměř 700 tisíc. Za to se už nějaká silnější ojetina dá snad i pořídit, i s několika agregáty :-) Co ale kdyby pachatel třeba uletěl ultralightem, nebo odjel na běžkách či na vodním šlapadle??? Co pak?
     Pro dnešek naposledy Hermes.

     P.S.
     Jinak jsi myslím Bonde psal, že jediné hlídkové vozidlo bylo mimo město a najednou se odehrála honička… :-))
     Bavíš, ale to je jedině dobře a k létu to patří :-)

    • Jak je vidno, MP již silnější auto má. Jednou mi host nezaplatil útratu v restauraci pod kostelem, sedl jsem do auta a za půlhodiny byl objeven – odpočívající na lavičce před Primkou, šlo jen o 130kč. Samozřejmě po domluvě, dobrovolně zaplatil a takových případů bylo více. Zdá se mi tedy nelogické, že pokud vykradou živnost 200 m od služebny MP, ještě k tomu napojenou na pult centrální ochrany, že pachatel nebyl chycen !
     Holt žijeme to ve zvláštní době !
     Jiří B.

    • Ok, jsem rád, že mohu přispět k dobré náladě vůkol :-)

     Tedy fakta:
     – byl vykraden obchod napojen 24h na pult centrální ochrany
     – pachatel použil kradené auto (tedy to je bondova hypotéza, ví se asi jen to, že značky nepatřily k autu)
     – jediný hlídkový vůz MP byl odjet (zbylé 3 nebo kolik jich MP má, včetně nové SUZUKI GRAND VITARA, asi byly nepojízdné)

     Takže: takovou službu (pult centrální ochrany) bych si asi tedy moc pořídit a platit nechtěl. Opravdu musí nas…, když se zloději vloupají do prodejny cca 200 metrů od Městské policie, a to zrovna v době, kdy jedno ze 4 aut je mimo centrum :-))))

     Já už nemůžu, teď jsem se fakt zakuckal smíchy…. :-) Viděl jsi někdy četníky ze St. Tropez???

     Dnes končím, mám práci a ani mne tahle debata moc nebaví..

     Hermes!

     Poučení: bez pojistky ani ránu.

    • Bonde, jste zřejmě víc v obraze, než já, a nemyslím to invektivně. Skutečně má MP, jak píšete, jediný hlídkový vůz? Na co ale pak proboha má teréňáka za třičtvrtě milionu? Další věc, co mě zajímá (a přiznám, že jsem laikem) je to, jak souvisí možnost natočení videa vloupačky s pultem centrální ochrany. Existuje tam, v případě že si napojení objednám, kamerové napojení mé provozovny na MP?
     Předem díky za odpověď.

    • Já pult centrální ochrany dosud chápal jako napojení elektronicky zabezpečeného objektu pomocí telefonní linky či jiného komunikačního kanálu (GMS atd) právě na nějaký pult, u kterého někdo sedí 24 HODIN. Tedy: pokud někdo naruší objekt, OKAMŽITĚ (v řádech sekund) se spustí poplach na služebně MP. A pak už je v režii MP, jak rycgle si s touto informací poradí.
     Vozidlo je jistě důležité, možná ale méně v případě, že objekt leží 100 m vzdušnou čarou od Městské policie. To už by tam snad někdo dokázal za minutu doběhnout….
     Ale nebyl jsem u toho, nic o tom nevím a ani mne to nijak zvlášť netlačí :)

    • Jinak bys tedy mohl prozradit, kdo byl vykraden, ať se ví, jaký artikl právě frčí :-)
     Nezaručená zpráva je, že jeden byl DS FOTO, ale ty jistě víš.
     Hermes!

    • Dneska mě opravdu pobavil (ovšem také vyděsil) místostarosta Řídeče, který mi při řešení jednoho sporu stále vykládal, že na soukromém pozemku si můžu dělat, co chci. Když jsem se ho zeptal, zda-li i zřídit skládku tox. odpadu, tak mi řekl, že ano, že do toho ani on jako zástupce obce vstoupit jakkoliv nemůže. To mě fakt dostalo!

    • Mám takový pocit, že místostarosta lže, nebo spíše nezná zákony ! Naneštěstí je to velmi častý jev v naší tzv. demokracii.
     Jiří B.

Comments are closed.