Šternberk 2006 – Vlasta Hlůzová. Biografická publikace, která byla vydána vlastním nákladem editorky.Z úvodu :

Vyprávění o životě muže, který sám sebe nikdy nepovažoval za hrdinu – to je osudový příběh plukovníka letectva v.v. Ladislava Valouška.

Proto je také na stránkách této publikace představován jako jeden z tisíců a tisíců čestných lidí, kteří se zapsali do dějin naší nedávné minulosti. Lidí, kteří opravdově milovali svoji vlast a byli ochotni položit za ni i své životy. Odcházeli do ciziny hlavně po 15.březnu 1939, kdy byl vyhlášen Protektorát Čechy a Morava, aby se pokusili opět vrátit své porobené zemi svobodu a demokracii.

Bylo by jistě velkou škodou, kdyby dílo Ladislava Valouška, uchovávané do nedávné doby převážně v rukopisné podobě (s výjimkou několika již dříve publikovaných odborných statí a leteckých povídek) mělo upadnout v zapomenutí.

Publikaci je možné si zakoupit za 70,- Kč v Městské knihovně ve Šternberku.

1 komentář

  1. Zdravím všechny !
    O našich letcích za II. svět. války jsem toho přečetl hodně, jen mne mrzí, jak se k nim po válce, zachoval český národ ! Příběh L. Valouška si rád koupím, ale hlavně se zájmem přečtu. Pro svobodu našeho národa, nasazovali to nejcenější, co člověk má, svůj život ! Nesmí být zapomenuti.
    Jiří B.

Comments are closed.